User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
44 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Volvo S70 2.0 T5 Turbo Problem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltuk değil ama orta konsolu sökmen gerek.
    haftasonu orta konsolu sökeyim derken kendimi alamadım el freni tellerini de söktüm arka kampanaları söktüm fren tellerini değiştirip geri topladım. temiz iş oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada olsan bende s70 e göre serviscihazı var üstadım baglar bakardık daha ben hic bir tamircide göremedim veya serviste
    teşekkür ederim önermen yeter. internette elm327 diye bir cihaz gördüm çin sitelerinde de epey ucuzca. ondan alıp denemeyi düşünüyorum. biraz toparlanıyım da ankaraya(servise) büyük ihtimal gidicez gibi görünüyor.

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ucantekmeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim önermen yeter. internette elm327 diye bir cihaz gördüm çin sitelerinde de epey ucuzca. ondan alıp denemeyi düşünüyorum. biraz toparlanıyım da ankaraya(servise) büyük ihtimal gidicez gibi görünüyor.
    elm cihazı belli arızalı görüyor yinede azda olsa iş yapar hatta ben sana elm ile kullanacagın full sürüm programı yollarım onla bak bakalım neleri arıza vericek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elm cihazı belli arızalı görüyor yinede azda olsa iş yapar hatta ben sana elm ile kullanacagın full sürüm programı yollarım onla bak bakalım neleri arıza vericek
    sipariş verdim 3 gündür yollanmayınca iptal ettim tekrar sipariş edicem gelince söylerim gönderirsin. Ankara'da znt servise gittim. sağ olsunlar ilgilendiler lakin 99 altı araçlara bağlanamıyorlarmış sadece mekanik tamir yapabiliyorlar. turbodaki sorunumu söyledim usta sağ olsun bindi beraber otoyola falan çıktık ustanın elinde hiç sıkıntı yapmadı. o da haliyle bir şeyi yok dedi. bazı boruları birbirine düz bağladı bir şeyler yaptı turbonun çalışmasında hiç problem yok dedi. sadece rölantide gelen duman için turbodan geldiğini revize edilmesi gerektiğini söyledi onun da işçilik hariç 700tlden başlayacağını söyledi. youtube da turbonun tamiriyle alakalı videolar var. elimden ufak tefek tamir işi gelir söksem acaba becerebilir miyim. açıkçası benim gözüm kesiyor. ebay da da tamir kiti var td04hl 15g sanırım bunun turbosu. lakin önceden görüştüğüm bir motorcu intercooler ın sökülüp temizleneceğini söyledi ondan çekiniyorum biraz. yoksa turboyu hallederim gibime geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbosu 16g dir. Elinden gelebiliyorsa yap en kötü parçaları dağıtma turbocuya götürüp toplatırsın.Bi tek mil üzerinde balans varsa onu alamazsın. İntercooler temizlemekte kolay. İçerisine benzin basıp beklet çözününce ilk önce basınçlı hava ve benzinle sonra basınçlı hava ve suyla daha sonra sadece hava ile temizle. Tertemiz olur.
    IN BOOST WE TRUST

Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz geç oldu ama yazayım,

Aracın tekleme sorununu çözdük patlak olan bir hortum daha bulduk. Şu an ki sorun araç 1 ve 2. viteste tam performansı veriyor fakat daha fazla basınç sağlaması gereken 3. viteste turbo bitiyor. Yani 3. viteste araba sanki turbosuz bir araç gibi hızlanıyor. İzmirde turbosan diye bir firma ile görüştüm usta turbo dan anormal ses geldiğini revizyonu yapan yerin tekrar kontrol etmesi gerektiğini söyledi şu anda araç turbosu söküldü kontrol ediliyor. Bakalım bu sefer ne çıkacak.

Ayrıca bu kadar kuvvetli bir arabanın kendisine has performansı verememesi gerçekten can sıkıcı , bizim istediğimiz sadece aracın standart gücünü kullanmak , araç şu anda 3. vites ve sonrasında gerçekten bitik durumda.
    KSU ies Sohc Vtec Turbo-Sold
    REG EG K24
    Honda Stream RN3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kanber Tastan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz geç oldu ama yazayım,

Aracın tekleme sorununu çözdük patlak olan bir hortum daha bulduk. Şu an ki sorun araç 1 ve 2. viteste tam performansı veriyor fakat daha fazla basınç sağlaması gereken 3. viteste turbo bitiyor. Yani 3. viteste araba sanki turbosuz bir araç gibi hızlanıyor. İzmirde turbosan diye bir firma ile görüştüm usta turbo dan anormal ses geldiğini revizyonu yapan yerin tekrar kontrol etmesi gerektiğini söyledi şu anda araç turbosu söküldü kontrol ediliyor. Bakalım bu sefer ne çıkacak.

Ayrıca bu kadar kuvvetli bir arabanın kendisine has performansı verememesi gerçekten can sıkıcı , bizim istediğimiz sadece aracın standart gücünü kullanmak , araç şu anda 3. vites ve sonrasında gerçekten bitik durumda.
    Benimki de ayni durumda. Umarim şanzımanla alakalı bir durum degildir.

Kanber Tastan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzımanlarımız zaten eski problem ondan da kaynaklanıyor olabilir , güç araca tam aktarılmıyor da olabilir yüke bindiğinde. Hevesle aldığımız aygırımızdan istemeyerek soğuyoruz Haftalarca araç bekliyoruz tamirciden haber gelsin diye. Offf offf
    KSU ies Sohc Vtec Turbo-Sold
    REG EG K24
    Honda Stream RN3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rampada bir kamyonun arkasında 40 km hızla tahminim 2. vitesle çıkarken sollamaya kalktım normalde 1 e düşmesi gerekirdi düşmedi homurdana homurdana gitti. kamyonu zor zahmet geçtim. bunların şanzımanında acaba güçle alakalı bir donanım mı var? güç istediğimi algılayamıyor olabilir mi acaba? zira önceki aracım (mit. lancer 1.6 ot.) buna nazaran çok güzel devirlenirdi gaza tam basarsam devir göstergesini sonuna kadar çevirirdi. bunda öyle bişey yok... güç istediğimde gaza basıyorum düşmediği gibi vites büyüttüğü bile oluyor.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    rampada bir kamyonun arkasında 40 km hızla tahminim 2. vitesle çıkarken sollamaya kalktım normalde 1 e düşmesi gerekirdi düşmedi homurdana homurdana gitti. kamyonu zor zahmet geçtim. bunların şanzımanında acaba güçle alakalı bir donanım mı var? güç istediğimi algılayamıyor olabilir mi acaba? zira önceki aracım (mit. lancer 1.6 ot.) buna nazaran çok güzel devirlenirdi gaza tam basarsam devir göstergesini sonuna kadar çevirirdi. bunda öyle bişey yok... güç istediğimde gaza basıyorum düşmediği gibi vites büyüttüğü bile oluyor.
    kickdown yapmayı unutmuşsundur
    gaza hafif bi depük at,basçek yapıyomuşsun gibi vitesi küçültmüş olursun...
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=kelalper;7917877]turbosu 16g dir. QUOTE]

cesaret verdiğin için teşekkür ederim ancak 16g kodlu olanı bulamadım. bunlar birbirine uymaz mı? veya araçtakinin bir yerlerinde yazar mı bu kod. sökmeden önce baksam bulabilir miyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kickdown yapmayı unutmuşsundur
    gaza hafif bi depük at,basçek yapıyomuşsun gibi vitesi küçültmüş olursun...
    onu da denerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adaptif şanzımanın kötülüğü o. Bende annemden alıp servise götürene kadar o şanzımanın huyunu değiştirmek için yapmadığım şey kalmıyor o nedenle sürekli olarak vitesi değiştirerek kullanıyorum. Yoksa delirtiyor adamı. 30 km boyunca kullanım alışkanlığına göre daha az yakıt sarfiyatı için vites değişimlerini programlıyor araba. O yüzden oluyor o. Vites kolunu L ye al bas yürü hiç uğraşma.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ucantekmeci;7920277]
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbosu 16g dir. QUOTE]

cesaret verdiğin için teşekkür ederim ancak 16g kodlu olanı bulamadım. bunlar birbirine uymaz mı? veya araçtakinin bir yerlerinde yazar mı bu kod. sökmeden önce baksam bulabilir miyim?
    16T yaw yanlış yazmışım. 15g var 16g yok. 15g subaru turbosu. Volvonun kide 16T ama helezonik R vardır normal 16T olmaz. Volvo tamircilerini dolaş kesin ellerinde çıkma sağlam turbo vardır.
    IN BOOST WE TRUST

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tr deki servislerdeki cihazlar 99 model olanın altını görmüyör ondan dedim bende var cihaz diye belkide tr de bir bende var turboyu kesinlikle tamir ettirme randumanlı olmaz tecrube ile sabittir.elinden bur tur işler geliyorsa direk balansı yapılmış chra al.Ebay den td04hl 16t chra yaz direk turboyu sok tak bolt on yani balansa felan gerek yok .Ama bahsettigin gibi gitmemesi lazım aracın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün sağına soluna bakıyım derken hava filtresinden turboya giden kalın hortumun turboya bağlandığı ucunda küçük bir aparat var hortumun yanındaki delikten hortumun içine giriyor bir tarafında elektrik bağlantısı onun karşısında da küçük bir hortum bağlantısı. ne işe yaradığını çözemediğim bu cihaz yerinden çıkmıştı söküp gazyağıyla içini iyice temizledim kurum çıktı epeyce. onu iyice monte ettim sonra turbonun yanında kulak gibi bir yeri var ona bağlı olan ince hortumun da bağlı olmadığını gördüm onu da taktım. hava hortumları açıkken çalıştırıp turbonun sesini dinledim anormal gibi gelmedi güzel bir üfleme sesi yapıyor ama hafif bir yağ sızıntısı muhakkak var çünkü hortumlar yağlıydı. bağladıktan sonra çekiş muazzam bir şekilde arttı. çok fazla deneme imkanım olmasa da ilk kez 160kmye nasıl çıktığının anlamadım.
    yeni bir sorunum çıktı. turbo göstergesi çizginin sonunu geçiyor nerdeyse bir boy daha gidiyor. bir müddet sonra araba birden yığılıyor gösterge düşüyor çekiş düşüyor sonra tekrar topluyor. aşırı bir yüklenme yaptığını ve kendini koruduğunu tahmin ediyorum. resim yükleyebilirsem yükliyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu resimde de turbodan intercooler a doğru giden hava çıkışı ağzını çektim. daire içindeki yarık sanki sonradan yapılmış gibi duruyor. sizce bu normal midir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir hortumu baglamamışım onu bağlayınca aşırı yüklenme ve boşalması da kesildi çekişi de çok guzel. şimdi tek sıkıntı rolantide gelen mavi duman. Onu da hallettik mi sorun yok. O küçük hortumların bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmezdim. İlgilenen ve üşenmeden cevao veren herkese teşekkür ediyorum. Turboyu onarabilirsem onu da sizlerle paylaşırım inşallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)