User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
44 sonuçtan 39 ile 44 arası

Konu: Volvo S70 2.0 T5 Turbo Problem

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En baştanda dedigim gibi hava kacagı ve eski veya yanlış montaj yapılmış vakum ve turbo hortumlarından cıktı sorun sorunun buyuk bır kısmını cözdüğüne sevindim gerçekten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En baştanda dedigim gibi hava kacagı ve eski veya yanlış montaj yapılmış vakum ve turbo hortumlarından cıktı sorun sorunun buyuk bır kısmını cözdüğüne sevindim gerçekten
    Tekrardan ilgilendiginiz icin cok tesekr ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    imdi başka bir sorum olacak kusuruma bakmayın. Emme manifoldunun altından bir boru geliyor ve tahminim de pcv denilen parçadan geliyor. Turbonun ağzına hava girişine bağlı. Lakin bu hortumun ici epey yağlıydı hatta hava girişinde bağlı olduğu aparatın içi bile akışkan halde yağlıydı. Sorularım:
    - Yağlı olması normal mi?
    - Rolantide gelen duman burdaki yağlanmadan kaynaklanıyor olabilir mi?
    - Bu hortumun bağlı olduğu ve tam turbonun hava girişindeki aparata da elektrik bağlantısı var. Bu parça ne işe yarar bozukmudur değilmidir nasıl anlarım ne yapmam gerekir?
    - Duman ve yağlanma Pcv ile alakalı bir şeyse illa değişmesi mi gerekir? Yani söküp benzin vs. ile temizlesek olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonradan tespit ettiğim bir şey daha oldu. Bizim araçlarda vitesin yanında bulunan bir düğme var eco/sport/winter seçici. Bu düğmenin ışıkları yanmıyordu söktüm ve içine baktığımda içindeki iletkenlerin zamanla korozyon yaptığını ve iletkenliğini kaybettiğini fark ettim. İnce zımpara ile temizleyerek yağladım ve geri topladım. Şu anda hem eco modunda hem spor hem winter modunda çalışıyor. Meğer bu düğme çalışmadığı için de benim araba düşük devirlerde vites büyüterek çekişsiz gidiyormuş. Özellikle sport moduna aldığımda sanki yerden ayrılacakmış gibi hızlanma var. Yeni araba almış gibi oldum desem yeri var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son durum nedir acaba aracınızdaki? benim de 98 otomatik s70 t5 imde sizinkine benzer sorun var, aracı ilk aldığımda performansı tam anlamıyla müthişti, obd cihazı ile yaptığım 0-100 ölçümleri direkt fabrika verilerine çok yakındı ancak 4-5 ay sonra sizin yaşadığınız 4000 devir sonrası güçten düşme olayını yaşamaya başladım ve her geçen gün aracın performansının daha da azaldığını gözlemleyebiliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben turbo tamir takımı getirip geri topladım duman sorunu kesildi ama sonradan SURGE denilen ses gelmeye ve git gide artmaya başladı. çekişte de azalma oldu. tayvan dan orijinal turbo buldum dışı Volvo iç kısmı kinugawa. balansı yapılmış. onu taktım ses kesildi. ama yavaş yavaş hızlanmak istediğimde turbo göstergesi sonu geçiyor ve birden düşüyor tekrar sonra vuruyor vuruntulu gidiyor. gaza tam basarsam da gösterge yarıdan aza kadar geliyor o şekilde gidiyor aşırı yüklenmiyor. anlamadım bakalım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)