User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 3.16 su eksiltme sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 3.16 su eksiltme sorunu

arkadaşlar tanıdığımın f30 3.16 sında inanılmaz su eksiltme problemi baş gösterdi , şuan km'si 60.000 de su ise 2.5 - 3 günde deponun yarısına iniyor.birkaç ustaya gösterdik lifte kaldırıp alttan baktık problem gözükmüyor.dışarıdan akıntı sızıntı gözükmemesi pek hayra alamet degil diye düşünüyorum conta problemimi var acaba , yağda da su yok gibi gözüküyor fakat detaylı bakamadım. suyun geçtigi yerlere usta baktı bariz birşey gözükmüyor

CGTY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbonun su rekorlarının oringlerinden kaçırıyor genelde
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet olası sokak yarışçıları...
    dekagrup.sahibinden.com

instagram.com/cagataycora

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun bende de vardı. Yetkilide 2000tl istediler. Özelde 425tl ye hallettim. Çıkan arızalı parçayı da gösterdiler bana, termostattı sanırım.

ulas79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arıza termostat veya su pompası ile ilgili gibi ,gerçi termostat arızası olsa sensör vasıtasıyla anlaşılır ,devir daim contadan hafif hafif kaçırsa belli olmaz buharlaşır gider ki bu daha akla yatkın.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw f20 ve f30 ların kronik sorunu, termostat günceli ile değişecek

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    kronik problem, hep yetkili servise gittiyse iyi niyetten degistirebilirler.

Ayni sekilde benzin pompasi guncellemesini de kontrol et
    Built to fall....

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGTY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbonun su rekorlarının oringlerinden kaçırıyor genelde
    Bende de aynı sorun oldu, cevap buydu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Termostat ise iyi niyet genelde geliyor fakat su kaçağına 100 de 1 gelir oda gelirse.
    Basınç testi ile çıkar ortaya turbo o-ringleri, genleşme kabı, arka kısımdaki flanş buralardan olması muhtemel çok karşılaşıyoruz

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakımları devamlı Servis ise iyi niyet olabilir şüpheniz olmasın büyük ihtimal fan acınca eksiltiyor diye düşünüyorum belki bir hortumdan olabilir. Durduğu yerde fan açmasını bekleyin ve gözlemleyin durumu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi niyet olmaz sanırım bu devirde anadolu yakasında hangi servise ustaya gidelim bu sorun için nokta teşhisi koyabilecek ? varmı önerileriniz

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne gerizekali insanlar var suraya bi numara yazdik herkes servis sanip aradi amk burada gitmeden ara beni diyor ben tamirciyim yada bu tamircinin numarasi mi diyor . cildirttiz aq 316i si su eksilten aradi amk
    Konu Sadık Özyer tarafından (30-10-2017 Saat 08:30 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sabah evden işe gelip arabayı park ettikten sonra kaput altından tabiri caizse " fıss " diye bi ses duydum. Bildiğin kaçak sesi. açtım baktım bi su kaçağı var.Alt taraflar ıslak. Ama nereden tam olarak kaçırıyor çözemedim.

Daha önce turbo originlerinden dolayı su eksiltme problemi yaşamıştım. O parçalar değişmişti ve o dönem motor bölgesinde herhangi bir ıslaklık olmuyor ve su eksik diye arıza ışığı veriyordu. Bu sefer hiç bir uyarıda yok.

Aşağıda su kaçağı kaynaklı ıslanan yerleri gösteren temsili bir resim koyuyorum. ( o anda fotoğraf çekmek aklıma gelmedi ).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit; Fotoğrafı çektim. Kırmızı ile işaretlediğim noktada birleşen siyah boru ve demir sütun ( sanırım su akışını sağlayan metal boru ) ' nun birleşme noktasından su kaçırıyor. Kelepçe ile siyah boru, metal borunun üzerine giydirilmiş şekilde bir düzeneğe sahip.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit; Fotoğrafı çektim. Kırmızı ile işaretlediğim noktada birleşen siyah boru ve demir sütun ( sanırım su akışını sağlayan metal boru ) ' nun birleşme noktasından su kaçırıyor. Kelepçe ile siyah boru, metal borunun üzerine giydirilmiş şekilde bir düzeneğe sahip.
    Orada akilli kelepce var , sok tak yapildiysa bir daha saglam tutmuyor ve gazlarken kacirma yapiyor. Orayi normal kelepceyle sikmaniz gerekiyor. Genelde sanziman ustunden su kacaklari oluyor ve sanzimana damlayip buharlasiyor, dikkatlice bakmak lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orada akilli kelepce var , sok tak yapildiysa bir daha saglam tutmuyor ve gazlarken kacirma yapiyor. Orayi normal kelepceyle sikmaniz gerekiyor. Genelde sanziman ustunden su kacaklari oluyor ve sanzimana damlayip buharlasiyor, dikkatlice bakmak lazim
    peki bu şanzıman bölgesinden diye bahsettiğiniz kaçak tam olarak nerede kalıyor ve nasıl anlayabiliriz kaçak şanzımandan mı yoksa benım kırmızı ile işaretlediğim yerden midir diye ?

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki bu şanzıman bölgesinden diye bahsettiğiniz kaçak tam olarak nerede kalıyor ve nasıl anlayabiliriz kaçak şanzımandan mı yoksa benım kırmızı ile işaretlediğim yerden midir diye ?
    şanzımandan su kaçağı olacağını sanmıyorum, arkadaşın bahsettiği şanzımanın üst tarafındaki kaçak sıcak şanzımana damladığından/düştüğünden buharlaşıyor ve su izi/akıntı göremiyorsunuz şeklinde olmalı, ya da en azından ben öyle anladım.

suyu boşaltıp, tabiri caizse boyalı su ile kaçak testi ve basınç testi yaptırtın, kaçağın yerini tespit edebilirsiniz ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski 116 aracımızda su eksiltme olaylarını yaşadık oringler ve bikaç ufak parça daha değiştirilmişti ve sorun çözüldü aradan 3-4 ay geçtikten sonra arabayı arkadaşımıza sattık yine su eksiltmeye başladı..

Birgün düğün konvoyunda arkadaşım baya bi sıkıştırdı aracı motor çok sıcak soğutun tarzında uyarı veriyordu.Baktık su azalmış, motor soğuyunca suyunu ekledik vs birde yağına bakalım dedik bakmaz olaydık. Yağ çubuğunun ucuna değecek kadar yağ bile yok arabada.. Merdiven altı biyerde değiştirmişler yağını ve büyük ihtimalle yağı boşaltıp yağ koymayı unuttular başka ihtimal gelmiyor akla..

İşin en ilginç ve saçma kısmıda araçta yağ ile alakalı en ufak bir ışık,uyarı yanmadı.Motor çok sıcak soğutun diye birsey çıkıyordu hala daha anlamış değiliz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    makyajlı kasarlardada var mı acaba bu sorun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediginiz boruyu arac calisirken saga sola oynatin kaciriyorsa ordandir. Etrafinda damlacik izleri yapar, gazladiktan sonra durunca duman yapar. Guzel bi usta hepsini cozer , cogu kacak sanziman ustundeki yerden oluyormus benim basima gelmedi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler