User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: T-jet Susturucu iptalı

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

T-jet Susturucu iptalı

Tjet Linea için susturucu iptali yapmayı düşünüyorum.Amacım sadece tatlı bir ses almak.Şuan üzerinde Açık filtre var sesi gayet zevkli araçtan aldığım sesi biraz daha arttırmak istiyorum ancak birkaç şey danışmak istiyorum.
    Öncelikle son mu yoksa orta susturucu iptali mi yapmalıyım? Aşırı ve polislerle sıkıntı yaşayacağım bir ses değil gazladığımda zevk verecek bir ses istiyorum.Eğer orta iptali yaparsak Turboda olsa yine alt devirlerde ölme olur mu? Daha önce Tjet üzerinde benzer tecrübesi olan var mıdır?
    Son olarak orta veya son iptaline en fazla ne kadar para vermeliyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Tjet Linea için susturucu iptali yapmayı düşünüyorum.Amacım sadece tatlı bir ses almak.Şuan üzerinde Açık filtre var sesi gayet zevkli araçtan aldığım sesi biraz daha arttırmak istiyorum ancak birkaç şey danışmak istiyorum."

Guzel bir surge sesi alırsın gazdan cekince dv'nin sesi bariz duyulur;

"Öncelikle son mu yoksa orta susturucu iptali mi yapmalıyım?

Orta susturucu iptali + sonda boş tüp şeklinde yaparsan oem katla güzel bir ses alırsın ;

" Aşırı ve polislerle sıkıntı yaşayacağım bir ses değil gazladığımda zevk verecek bir ses istiyorum"

Kat iptal etmedigin surece polisle işin olmaz tjet'in oem katı , sesi ve gücü çok keser;

"Eğer orta iptali yaparsak Turboda olsa yine alt devirlerde ölme olur mu?"

Açık hava filtresi taktıgın için hacimsel olarak motorun içine alacagın hava daha dolu dolu gelecektir ; zaten tjet 'back pressure' arayan bir motor değil ;

"Daha önce Tjet üzerinde benzer tecrübesi olan var mıdır?"

Var

"Son olarak orta veya son iptaline en fazla ne kadar para vermeliyim?"

Söylediğim şekilde ; orta iptal , ortaya paslanmaz düz boru + sonda küçük boş tüp (ses güzel diye) toplam 400 tl civarı para tutar ; paslanmaz boru değilde normal boru yaptırırsan fiyatın daha düşeceği aşikar..

NOT:Bütün sorularına yanıt aldın ; sana tavsiyem katı sök , dp + ortaya paslanmaz boru + sonda varex seni çok tatmin edecektir ; kumandalı olacagı için kapatır açarsın da ; yüksek devirde oem kat çok köser dediğim şekilde yaparsan en azından 1 kere egzoscuya gidersin

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim abi gerçekten tam olarak tüm sorularımın cevabını aldım. Şuan için yazılım yapmayı pek düşünmüyorum ama ilerleyen dönemde yapabilirim.Açıkçası dp ile uğraşmak istemiyorum arıza vb. Eğer yazılımı yaparasam o zaman için niyetim turboback bi egzoz yapmak. Pazartesi muayeneyi atlatıp ilk iş ortayı iptal etmek olucak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler