User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Turbo değiştirmek

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turbo değiştirmek

Herkese selam. Merak ettiğim bir husus var. Aracım alfa romeo 147 1.9 dizel. Aracımda mevcut bulunan setupta 60lik downpipe ve krom düz boru ile devam eden gt2052s ölçülerinde hibrit turbo var. Her ne kadar su anki Turboyu çok ciddi basınç altına sokmasam da (cont. 12-15 psi, peak 22 psi tahmini güç 210 bg şu an) yani her ne kadar yolu olsa da biraz daha en fazla alabileceğim güç tahminen 225 bg civarında olacak. Haliyle basıncı onbeş bg için açıp turboyu erkenden bitirmek istemiyorum.

Sorum şu, yurtdışında aynı motor ile enjektöre girmeden 2056 Turbo ile 240 bg seviyesi mümkün. Ben Turbo seçimini profesyonel arkadaşlara bana alt devirleri öldürmeden vermesi isteğim üzerine oluşturulmuştu. Ama dolduğu devir konusunda sanki çok da fark olmadığını görünce 2060 vklr veya 2260 gtb turbo kullanmak istiyorum.

Çok fazla revizyona gitmeden mevcut downpipe ile
    Takılma imkanı var mı? Varsa kullanmamda sorun olur mu? Çok büyük bi hatam var araç oldukça soft olduğu için egt'yi takip etmiyorum o yüzden tecrübeli arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

Ayrıca tekrar hibrit mi yapmak mantıklı yoksa orjinal Turbo bulup araca uyumlu hale getirmek mi?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takipteyim

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    biraz konuyla alakası yok ama yeri gelmişken sorayım alfanın 1.9jtd motorları nasıl dayanıklılık ve güç bakımından parça sorunu oluyormu ve 1.9pd ler gibi dayanıklımıdır
    SSD-S2k

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by_hayali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz konuyla alakası yok ama yeri gelmişken sorayım alfanın 1.9jtd motorları nasıl dayanıklılık ve güç bakımından parça sorunu oluyormu ve 1.9pd ler gibi dayanıklımıdır
    120 binde bu işlemleri yaptık şu an 150 binde. Kaçıran manifold contası, sıyıran baskı balata, dağılan aks sorununu yaşadım ama motor gayet dayanıklı. Yurtdışında bu seviyede hatta daha üstünde bir kaç tuning şirketi 24h yarışlarına falan araç hazırlayıp yarışıyorlar. Burada motor-parça- seçenek az haliyle usta ve tecrübe de az olduğu için kimse bilmiyor. Pd130lardan daha az dayanıklı olduklarını kişisel tecrübeme göre sanmıyorum

Yine aynı marka modele 2060 vklr turbo 70lik egzoz , 147 q2 ducati corse enjektörler ile 270-300 bg seviyesi de çantada keklik. Daha üstü falan da var ama detay bilmiyorum. Yine jtd'de çok daha detaylı şekilde çalışan Emre abinin tecrübe ve bilgileri daha aydınlatıcı olabilir. Kendisi görürse yazar.

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunerviper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabayı yeni Turbo ile 3++'ya taşıyorlar Anıl abi haberin vardır belki adamlar çalışıyor ellerinin altında imkan var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arabayı yeni Turbo ile 3++'ya taşıyorlar Anıl abi haberin vardır belki adamlar çalışıyor ellerinin altında imkan var.
    İmkan bizde de var Senin akslardaki sıkıntı bitti mi ? 2.0 ts ye 6 ileri şanzıman takıyorum. Aks olarak 1.9 jtd kullancağım büyük ihtimal. Siz nasıl çözdünüz sıkıntıyı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmkan bizde de var Senin akslardaki sıkıntı bitti mi ? 2.0 ts ye 6 ileri şanzıman takıyorum. Aks olarak 1.9 jtd kullancağım büyük ihtimal. Siz nasıl çözdünüz sıkıntıyı ?
    Custom aks ürettirerek

Sizde yine çok sorun olmasa gerek tork absürd fazla olmayacağı için. Ama aks diferansiyel ve son dişli ile bağlantılı olduğu için uyum konusunda sorun yaşamayın?

Benim sanzıman hariç setup aslında yürüyen olarak 250++ya hazır ama forged internal olmadan yine de zorlamak istemiyorum bir de enjektör sorunu var

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı sat kardeş.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı sat kardeş.
    Satmirem araba yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızdaki turbo zaten hibritliymiş , tekrardan mevcut turboyu hibrit yapacaksanız üstündeki pali daha büyük bir pal ile değştirecekseniz + güç istiyorsanız. Turbonun salyangoz kısmı dediğimiz gövde kısmı talaş kaldırılarak, büyüyecek. Zaten daha önce büyümüş. Yani turbonun dış gövdesi haliyle sabit kaldığı için gövdedeki et kalınlığı azalacak, daha büyük pali yerleştirmeleri için. Bence temiz,revizyonsuz gtb2260 veya 2060 gibi turboları uygulayıp standart büyük turbo ile dolaşmak daha sorunsuz olur. Sonuçta fabrikasyon standartların dışına çıkılmamış bir turbo ile dolaşmış oluyorsunuz. Diğer taraftan para çokomel eğrisi ;turboyu hibritlemenin , büyük turboya göre maliyetinin daha düşük olacağı aşikar. En azından büyük turboya geçişte egzoz ile ilgili tadilat gerektirecektir.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Feka turbo ile görüşüp 2065 gibi turbo elde edebilirsiniz belki 2267 filanda vardir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Custom aks ürettirerek

Sizde yine çok sorun olmasa gerek tork absürd fazla olmayacağı için. Ama aks diferansiyel ve son dişli ile bağlantılı olduğu için uyum konusunda sorun yaşamayın?

Benim sanzıman hariç setup aslında yürüyen olarak 250++ya hazır ama forged internal olmadan yine de zorlamak istemiyorum bir de enjektör sorunu var
    Şanzımanın ön kısmı 1.9 jtd dişli kısmı 2.5 v6 olacak. Arka kovanlar aynı. Akslarda 2.5 ya da 1.9 jtd olacak büyük ihtimal. 300 hp 400 nm tork olacak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızdaki turbo zaten hibritliymiş , tekrardan mevcut turboyu hibrit yapacaksanız üstündeki pali daha büyük bir pal ile değştirecekseniz + güç istiyorsanız. Turbonun salyangoz kısmı dediğimiz gövde kısmı talaş kaldırılarak, büyüyecek. Zaten daha önce büyümüş. Yani turbonun dış gövdesi haliyle sabit kaldığı için gövdedeki et kalınlığı azalacak, daha büyük pali yerleştirmeleri için. Bence temiz,revizyonsuz gtb2260 veya 2060 gibi turboları uygulayıp standart büyük turbo ile dolaşmak daha sorunsuz olur. Sonuçta fabrikasyon standartların dışına çıkılmamış bir turbo ile dolaşmış oluyorsunuz. Diğer taraftan para çokomel eğrisi ;turboyu hibritlemenin , büyük turboya göre maliyetinin daha düşük olacağı aşikar. En azından büyük turboya geçişte egzoz ile ilgili tadilat gerektirecektir.
    Evet turbo hibrit olunca haliyle asla fabrika çıkışı kadar güvenilir olmuyor haklısınız. Ben de hibrit turbo ile 2 2.5 bar basma niyetim olmasa da basıncı yükseltmeyi düşünmüyorum haliyle düşünürken çekiniyorum. Peki şunu sorayım özellikle 2060 vklr mercedes, 2260 ise audi 3.0tdi'da kullanılan turbolar. Bunların yanlış bilmiyorsam çoğu vnt'li Turbolar. Elektronik aktuatorleri falan var bunlar üzerinde nasıl bir modifikasyon yapılıyor? Ayrıca bazen görüyorum, 5+6 veya 11+0 bilet deniyor. Bu sayılar neyi ifade ediyor ve olması gereken nedir?

Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feka turbo ile görüşüp 2065 gibi turbo elde edebilirsiniz belki 2267 filanda vardir.
    Hibrit yolu ile gideceksem seçenek ve önceden yaptırdığım turbocu var. Ama mümkünse orjinal turbo kullanmak istiyorum. Çok teşekkürler.

Şanzımanın ön kısmı 1.9 jtd dişli kısmı 2.5 v6 olacak. Arka kovanlar aynı. Akslarda 2.5 ya da 1.9 jtd olacak büyük ihtimal. 300 hp 400 nm tork olacak gibi
    Ben de kime ne anlatıyorum di mi yine de dipnot düşeyim dedim. Bence o tork seviyesinde yine de sorun olabilir ama sıfır takılacaksa baya gider yine

Peki ben nasıl bir yol izleyeyim üstad sen söyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de kime ne anlatıyorum di mi yine de dipnot düşeyim dedim. Bence o tork seviyesinde yine de sorun olabilir ama sıfır takılacaksa baya gider yine

Peki ben nasıl bir yol izleyeyim üstad sen söyle
    Bana sorarsan gtb2260 tak derim bir de billet pal yap Dp uyar mı bilmiyorum ama çok büyük bir iş değil sonuçta.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler