User Tag List

Sayfa 34/45 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
843 sonuçtan 628 ile 646 arası

Konu: 1.2 1.4 TSİ Kullanıcıları

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araaba henüz 10k kilometreye gelmedi. Geçince düşer mi bilmiyorum..
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 TSI ibiza manuel 3.500 kmde ortalama 5 lt yakıyor

Ayrıyetten yazılım için Ankarada kimi önerirsiniz bu kmlerde saglıklı olurmu

Rdm26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon FR 1.4 tsi 140 bg aracım için son susturucu iptali yapmayı düşünüyorum, orta susturucuyu sökünce altları öldürüyor yazılmış birkaç konuda. Aramızda egzos(z) sisteminde değişiklik yapan oldu mu, + - leri nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim golf 7 1.4 yazılım karışık kullanım.6.5 ortalama hız 25 filan..ağırlık 1220kg 1.2 tsi Leon vs 6 lari gecmez.. 1100 kg civarı onlar. Aşırı mantıklı..

r.burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rdm26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon FR 1.4 tsi 140 bg aracım için son susturucu iptali yapmayı düşünüyorum, orta susturucuyu sökünce altları öldürüyor yazılmış birkaç konuda. Aramızda egzos(z) sisteminde değişiklik yapan oldu mu, + - leri nedir?
    Benim aracımda orta susturucu iptal. Alt devirlerdeki ölülüğü ben çok farketmedim ama 5500 devirden sonra aracın gidişinde hafif bir isteksizlik oluyordu orta iptalinden sonra o isteksizlik yok oldu. Zaten bu motorun karakterinden dolayı sanırım alt devirlerde güç birden geliyor. Dizel gibi bir karakteri var. O yüzden orta iptali çok etki etmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba gecen gun replika varex taktirdim orta da iptal edildi ancak egzos sesini aracin icinden zor duyuyorum sizce bu kadar az ses almam normalmidir yoksa bi sorunmu var

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğin istanbul trafiği işte, ancak geceleri akıcı.

Belli bir hız yok, 50bin kmdir böyle ortalamam 7.5 civarı.

Dr.Ecu yazılım var 150hp civarı gücüm, yazılım öncesi de öyle 8 üstü yakmıyordum ama.
    nasıl yakalıyorsunuz bu değerleri anlamıyorum , yazın 1 aya yakın 1.4 tsi dsg jettaya bindim şehir içi 10 litrenin altına epey zor iniyordu. şehir içi kıstaslarımız biraz farklı mı acaba ? benim ort hız genelde 20-23 arası değişiyor ?

Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.2 tsi mersin sehir ici kullanım arac 10 bine geldi bakimi yapildi tum yakit fisleri duruyor uzun sureli 10 bin kmlik ortalamam 5.9 lt/100km.
    farklı memlekette yaşıyoruz herhalde , şu anda dizel jetta ile 6.5 , dizel giu ile 7.5 - 8 ortalamam var , sıkıştıran canını alan biride değilim üstelik.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4tsi yada 1.4tfsi 122 liklerde yakın zamanda devirdaim sorunu yaşayan var mı? (vızlama, ıslık sesi vb)

ta_one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4tsi yada 1.4tfsi 122 liklerde yakın zamanda devirdaim sorunu yaşayan var mı? (vızlama, ıslık sesi vb)
    ıslık sesı turbonun mıladının doldugu anlamına gelıyor aynı ses bende de var tamırı 1000 lırayı buluyor yenısı servısde 2400 lıra ama ben tamır ettırcem hemde ıcındekı pallerı buyutturmeyı fıkır verdıler oyle yapcam

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15.000KM ve ilk bakımdan sonra TSI'larda yakıt tüketimi fark edilir biçimde düşüyor arkadaşlar.Hatta buji değiştirirseniz daha iyi olur.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi 122 hplik golf 7 var bende de, yakıt tüketimi şehir içi (Adana) 7,5 lt şehir dışı 100 km/h sabit 4,7 120 km/h sabit 5,5-6 civarı lt yakıyor, yollar çok fazla eğimli değil.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bişiy sormak istiyorum suan jetta 1.4 tsi alma aşamasındayım ama kararsız kaldım 1.4 tsi 140 lık yada 170 lık olucak ama 2 sı arasında kaldım forumda araştırdım motorların aynı oldugu sadece yazılım farkı olugu soleyenler var,kimileri motorlarında farklı oldugunu solemış tam net bı bılgı verebılcek varmı 170 lık jetta lar cok nadır zaten en cok 140 lık olanlar var yardımcı olabılırmısınız?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bişiy sormak istiyorum suan jetta 1.4 tsi alma aşamasındayım ama kararsız kaldım 1.4 tsi 140 lık yada 170 lık olucak ama 2 sı arasında kaldım forumda araştırdım motorların aynı oldugu sadece yazılım farkı olugu soleyenler var,kimileri motorlarında farklı oldugunu solemış tam net bı bılgı verebılcek varmı 170 lık jetta lar cok nadır zaten en cok 140 lık olanlar var yardımcı olabılırmısınız?
    1.4 TSI 140 HP Turbo

1.4 TSI 170 HP Turbo Supercharge

İki motorun arasında çok fark var.

1.4 TSI 170 HP olan motor golfGTI ile aynı motor olması lazım.

170HP olan şehir içinde biraz 140HP'e göre fazla yakar 1 litre kadar ama uzun yolda 170'lik daha az yakar.
    Seat IBIZA FR

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140 ve 170 ikisi de twincharge motorlar. (BMY ve BLG motor kodları)

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı r.burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımda orta susturucu iptal. Alt devirlerdeki ölülüğü ben çok farketmedim ama 5500 devirden sonra aracın gidişinde hafif bir isteksizlik oluyordu orta iptalinden sonra o isteksizlik yok oldu. Zaten bu motorun karakterinden dolayı sanırım alt devirlerde güç birden geliyor. Dizel gibi bir karakteri var. O yüzden orta iptali çok etki etmiyor.
    Sadece orta iptaliyle ses nasıl oldu ? Video varsa dinlesek iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ta_one Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ıslık sesı turbonun mıladının doldugu anlamına gelıyor aynı ses bende de var tamırı 1000 lırayı buluyor yenısı servısde 2400 lıra ama ben tamır ettırcem hemde ıcındekı pallerı buyutturmeyı fıkır verdıler oyle yapcam
    Devirdaim değişince ses gidiyor ama turbodan gelmediğine eminim.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba gecen gun replika varex taktirdim orta da iptal edildi ancak egzos sesini aracin icinden zor duyuyorum sizce bu kadar az ses almam normalmidir yoksa bi sorunmu var
    ortayı söktürüp yerine düz boru, sonra warex taktık boştayken eksoz sesini dışardan anca duyarsın aracın içine vermez birde genel olarak arac içine çok aşırı bir ses vermez, eğer çok ses istiyorsan katıda iptal edip downpipe yaptıracaksın o zamanda arıza ışığın yanar yazılımla söndürmen lazım yanıltıcı leonda işe yaramıyor diyorlar denemedim. Bence en güzeli orta iptali ve sona warex patlatmasıda cok güzel oluyor millet bu sesi almak için abt eksoz kiti takıyor golflere

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara buji değiştirmem gerekiyor, b7 passat tsi 122 lerin hangi buji'yi kullandığını biliyor musunuz? Son bakımdan sonra epey sıkıştırarak kullandım biraz yağ eksiltmiş üzerine eklesem sıkıntı yaratır mı?

Bir soru daha Orta susturucu iptal olunca performansa + - nasıl etki ediyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ara buji değiştirmem gerekiyor, b7 passat tsi 122 lerin hangi buji'yi kullandığını biliyor musunuz? Son bakımdan sonra epey sıkıştırarak kullandım biraz yağ eksiltmiş üzerine eklesem sıkıntı yaratır mı?

Bir soru daha Orta susturucu iptal olunca performansa + - nasıl etki ediyor?
    Kimse sallamadı ama birisinin işi görülür belki diye yazıyorum.

2011 b7 passat tsi ın üzerinden Ngk Platinyum buji çıktı (fabrikanın taktığı), değişim için gittiğim bosh servis iridyum önerdiği için iridyum buji taktım tane fiyatı 30 toplam 120 + 30 işçilik.

Sıkıştırdığım için yarım lt yağ eksiltmesi de normal olduğu söylendi, 5-30 castrol edge ekleyebilirmişim problem olmazmış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)