User Tag List

Sayfa 40/45 İlkİlk ... 303839404142 ... SonSon
843 sonuçtan 742 ile 760 arası

Konu: 1.2 1.4 TSİ Kullanıcıları

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yokmu bu konuda fikri olan.
    ..............
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    !.4 tsi rocco ya en mantıklı turbo upgrade ı nedır bilen varmı hybrid sanırım bolt on olacak bır turbo yok sanırım k04 gıbı ?

Sam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar.caxa 122 hp lık motor için dump valve bakıyorum.Genelde 160-180lik için satılıyor.122 için olan hangi tipte bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150hp'lik dsg leon fr'ın act olmayan versiyonu var mı ? Arkadaşım leon bakıyor dsg fr, ama arada çok az da olsa act olmayanlarda var dedi. Ben hepsini act biliyordum. Bu versiyonun sorunları var mı ? Şehir içi yakıtı ne seviyede olur ? Yazılım dp filtre ile çıkacak güç nedir ?

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    150hp'lik dsg leon fr'ın act olmayan versiyonu var mı ? Arkadaşım leon bakıyor dsg fr, ama arada çok az da olsa act olmayanlarda var dedi. Ben hepsini act biliyordum. Bu versiyonun sorunları var mı ? Şehir içi yakıtı ne seviyede olur ? Yazılım dp filtre ile çıkacak güç nedir ?
    ACT'siz 150 likler var hem dsg hem de manuel. Çıkacak güç 180 hp civarı olur ama turboları zayıf, turbo limitlerinde olabilir bu güçlerde. İstanbul trafiğinde 7-7.5 arası yakıyordum ben 125 lik manueli ile, o da o civarlarda yakar çok abanmadan kullanılırsa.

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 2 ay önce golf gt aldım 2. Arac olarak. Sizinle tecrübelerimi 1.4 tsi konusunda sürekli paylaşmıştım. Bu sanırım 5-6. 1.4 tsi aracım. 2007 bmy ve blg motorlu 140 ve 170 hp tsi alacak olursanız motor Tesisatının bazı bölgeleri kronik sorun neticesinde çürüyüp araba sebepsiz yere korumaya geçiyor. 2007 lerde tesisatta ufak bi yalıtım eksikliği var. Özellikle vuruntu sensörü ve n249 ( dump valve) ye giden kablolar fazla ısıdan çürüyor. Ve arac saçma sapan korumaya geçiyor. Bunu güzel bi bantla sardırın çürüyüp kopmuş yer varsa tamir edin. Ben 1.4 tsi da çok şey tecrübe etmiş olmama rağmen 1 haftada işin içinden zor çıktım bu arızanın. Sizlere tavsiyemdir. Kazasız belasız kullanımlar.
    Konu CeM öZeR tarafından (25-03-2018 Saat 08:34 ) değiştirilmiştir.

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merak ettigim bir konu var polo gti ile scirocco wv racing filtre birebir aynımı polo icin satılanlar sciroccoya direk oluyor mu ?

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.caxa 122 hp lık motor için dump valve bakıyorum.Genelde 160-180lik için satılıyor.122 için olan hangi tipte bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
    211 ve 200 hp lik 2.0 TFSI için olan ürünü takmanız gerekiyor

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160 lik dv ler 2 vidali daha yasassi yapida. 122 liklerin 3 vidali hafif ucgenimsi bir yapida

Sam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160 lik dv ler 2 vidali daha yasassi yapida. 122 liklerin 3 vidali hafif ucgenimsi bir yapida
    Alel acele aldım ilk kargom yanlış geldi malesef.Biraz araştırıp bir tane daha sipariş verdim dediğiniz gibi üçgenimsi tipte...

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi 160'lık 2010 roccoda piston kırdık, henüz açmadık ama büyük ihtimal durum bu, 3. gözde kompresyon baya düşük diğer 3 göz normal.

Araç al sat yapıyorum, aracı ekspertize soktuk dyno vs hiç bir sorun yok bursadan yola çıktık yolda kırıldı. Açıcaz yaptırıcaz sorun yok benim derdim bunun tekrarlamaması, galerici işi yapıp uydurma toplayıp sattığım adama birdaha patlasın istemiyorum ama nette baya araştırdım 20-30k'daki arabalarda bile yaşayanlar olmuş, servisinde tamir görüp 2 ay sonra kıranlar olmuş. Oem dışı bir pistonmu kullanmalıyız?

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

Kuzenimin Audi a3 1.4 tsi aracında motor arıza ışığı yandı ve sanayide arıza koduna bakıldığında yüksek basınç pompası arızası gözüküyor. Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? Bu parçanın onarımı mümkün müdür?

canozyavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 TSI DSG' özellikle 3. viteste araç soğukken yüke bindiğinde oluşan titremenin motor kulağıyla bir alakası olabilir mi fikri olan var mıdır?
    Arenimo

TÜM LAYLONLARI ... JELATİNLERİ SÖKÜLMEMİŞTİR...

LAYLON ne AMK yaa , Laylay lom galibaaa sana göre sevmeler ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 model ibiza sc fr aracım var 1.2 tsi 105 hp, euro 5 8v sanırım motor. Önceden 200 lük 2.0 tfsi ve 160 lık 1.4 tsi kullanmıştım bu ilk 1.2 deneyimim oldukça memnunum özellikle gidişi çapına göre hakikaten iyi fakat kafamı kurcalamaya başladı yazılım yaptırsam mı diye.

Dediğim gibi bu 105 lik motor hakkında pek bilgi sahibi değilim 130-135 hp falan alınıyor sanırım ama tam emin değilim aranızda yaptıran var mı? Performansı, yakıtı ne alemde oluyor? Bilenler bilgilendirirlerse sevinirim

Edit: araç dsg bu arada

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 model ibiza sc fr aracım var 1.2 tsi 105 hp, euro 5 8v sanırım motor. Önceden 200 lük 2.0 tfsi ve 160 lık 1.4 tsi kullanmıştım bu ilk 1.2 deneyimim oldukça memnunum özellikle gidişi çapına göre hakikaten iyi fakat kafamı kurcalamaya başladı yazılım yaptırsam mı diye.

Dediğim gibi bu 105 lik motor hakkında pek bilgi sahibi değilim 130-135 hp falan alınıyor sanırım ama tam emin değilim aranızda yaptıran var mı? Performansı, yakıtı ne alemde oluyor? Bilenler bilgilendirirlerse sevinirim

Edit: araç dsg bu arada
    Bildiğim kadarıyla sadece yazılımla 1.4 tsı 150 fr kadar gidicek araban. 1 boy hızlı olur yavaş olur yakın bi performans alırsın yani.

Instagram da bluezillaibiza diye bi sayfa var keşfette denk geldi bi incele sahibine msj falan at istersen kardeşim.

Bende 1.6 tdı dan 1.2 tsı polo ya geçmeyi düşünüyorum takip teyim. Bi konu açsan fena olmaz aslında . K03 lü bi 1.2 tsı da tam şaka makinası olurdu

kazasız belasız kullan .

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt değerleriniz nasıl arkadaşlar peki ?

Bu devirde dizelden benzinli araca geçilir mi sizce ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt değerleriniz nasıl arkadaşlar peki ?

Bu devirde dizelden benzinli araca geçilir mi sizce ?
    Ben şehir içi trafik sakin ortalama 7 lt civarı yakıyorum istanbulda, trafiğe girmessem tabi çok daha altına indiriyorum

2 kişi, bagaj full dolu ve klima hep açık uzun yolda 5.4 lt ortalamamdı 500 km lik yolda ve bunun 100 km si dağ bayır tırmanışlı inişli köy yoluydu, hatta arada trafik ışığına denk gelmişliğimde var.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla sadece yazılımla 1.4 tsı 150 fr kadar gidicek araban. 1 boy hızlı olur yavaş olur yakın bi performans alırsın yani.

Instagram da bluezillaibiza diye bi sayfa var keşfette denk geldi bi incele sahibine msj falan at istersen kardeşim.

Bende 1.6 tdı dan 1.2 tsı polo ya geçmeyi düşünüyorum takip teyim. Bi konu açsan fena olmaz aslında . K03 lü bi 1.2 tsı da tam şaka makinası olurdu

kazasız belasız kullan .
    Eyvallah teşekkürler, yaz bitsin kısmetse yaptırıcam yazılım. 0-100 8 sn civarı koşuyo sanırım yeterde artar bile şuanlık. 160 lık stock sciroccoya hemen hemen eşdeğer gider demek ki kısada

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şehir içi trafik sakin ortalama 7 lt civarı yakıyorum istanbulda, trafiğe girmessem tabi çok daha altına indiriyorum

2 kişi, bagaj full dolu ve klima hep açık uzun yolda 5.4 lt ortalamamdı 500 km lik yolda ve bunun 100 km si dağ bayır tırmanışlı inişli köy yoluydu, hatta arada trafik ışığına denk gelmişliğimde var.

Eyvallah teşekkürler, yaz bitsin kısmetse yaptırıcam yazılım. 0-100 8 sn civarı koşuyo sanırım yeterde artar bile şuanlık. 160 lık stock sciroccoya hemen hemen eşdeğer gider demek ki kısada
    Neredeyse benim dizel ile aynı değerleri yakalamışsın.

Araç 1.2 mi 1.4 mü ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neredeyse benim dizel ile aynı değerleri yakalamışsın.

Araç 1.2 mi 1.4 mü ?
    1.2 dsg araç

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)