User Tag List

Sayfa 44/45 İlkİlk ... 3442434445 SonSon
842 sonuçtan 818 ile 836 arası

Konu: 1.2 1.4 TSİ Kullanıcıları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu altlarda kalmış güncel olsun biraz, burayı okuduk 1.2 tsi aldık ses yok

1.2 tsi 90 lık ibiza aldım. Stage 1 soft yazılım yaptırdım. Elm ile baktığımda max 1.1 basıyor turbo. Turbonun limiti nedir, bu şekilde bi zarar verir miyim? Turbonun markası ve kodu nedir? oem turbo oem yazılım kaç bar basıyor? Uzun süredir yazılımla kullanan var mı acaba?
    çok soru sordum teşekkürler
    BMW E90 320d LCI

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu altlarda kalmış güncel olsun biraz, burayı okuduk 1.2 tsi aldık ses yok

1.2 tsi 90 lık ibiza aldım. Stage 1 soft yazılım yaptırdım. Elm ile baktığımda max 1.1 basıyor turbo. Turbonun limiti nedir, bu şekilde bi zarar verir miyim? Turbonun markası ve kodu nedir? oem turbo oem yazılım kaç bar basıyor? Uzun süredir yazılımla kullanan var mı acaba?
    çok soru sordum teşekkürler
    Yazılımı yaptırdığınız yer size bu konular hakkında ya da araç hakkında bilgi vermedi mi ? Yanlış anlamayın buraya neden soruyorsunuz anlamında sormadım bu soruyu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımı yaptırdığınız yer size bu konular hakkında ya da araç hakkında bilgi vermedi mi ? Yanlış anlamayın buraya neden soruyorsunuz anlamında sormadım bu soruyu.
    Estağfurullah, bilindik markanın küçük ilindeki bir bayisinde yaptırdım yazılımı, bilmiyorlardı malesef.
    BMW E90 320d LCI

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Estağfurullah, bilindik markanın küçük ilindeki bir bayisinde yaptırdım yazılımı, bilmiyorlardı malesef.
    3 aşağı 5 yukarı 1.0 tsi ile aynıdır diyerek, orjinalinde 0.6 bar civarıdır sanırım, araç da şu an 120 hp civarıdır maks.

Böyle taşa yazılmış bir matematik yok ama %30 güç artırdığım bir aracın bakımlarını %30 öne çekerim mesela 10bin yerine 7binde bakıma girerim, bu durumda kolay kolay kırılacağını sanmam ama kırılırsa da bu işin doğasında var bu derim kendi adıma

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, 1.4 tsi 125 + yazılım aracımda gaz kesme sorunu yaşıyorum
    Seyir halindeyken 3-4 bin deviri üzeri gazı köklediğimde anlık gaz kesiyor araçtakiler frene bastığımı falan zannediyor o derece sonra kaldığı yerden devam ediyor turbo mu ? Dv mi ? Buji bobin mi ?
    90's

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seyir halindeyken 3-4 bin deviri üzeri gazı köklediğimde anlık gaz kesiyor araçtakiler frene bastığımı falan zannediyor o derece sonra kaldığı yerden devam ediyor turbo mu ? Dv mi ? Buji bobin mi ?
    Buji muhtemelen, missfire dediğimiz olay
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin pompası ve/veya yüksek basınç pompasından da yapar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ibiza 1.2 tsi 90hp'de şöyle bir sıkıntım var, yardımdı olabilecek var mı?

http://www.techturkey.com/forum/gene...ml#post8722882
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu güncelleyelim

1.2 tsi için şuan ilk başta neler yapılmalı sadece yazılım yeter mi ? dp + yazılım mı

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar
    sıfır ıhı 140 turbonun fıyatları hakkında bılgı sahıbı olan varmdır ?

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu güncelleyelim

1.2 tsi için şuan ilk başta neler yapılmalı sadece yazılım yeter mi ? dp + yazılım mı
    Bende merak ediyorum '16 jetta 1.2 tsi için düşünüyorum
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu güncelleyelim

Bende 1.2 tsi ibiza var 90lık cjz motor. Sadece stage 1 yazılımla kullanıyorum çok keyifli oldu. dp egzoz filtre girilerek stage 2 kıvamı olur. ihi 140 turbo girilirse stage 3 kıvamında çok daha güzel olur
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1.2 tsi ibiza var 90lık cjz motor. Sadece stage 1 yazılımla kullanıyorum çok keyifli oldu. dp egzoz filtre girilerek stage 2 kıvamı olur. ihi 140 turbo girilirse stage 3 kıvamında çok daha güzel olur
    1.6 tdi stg 3 vardı sattım 1.2 tsi deneyelim dedik yazılımla başlıyım

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 TSI için yazılım egzoz filtre kiti yapılıyor.Onun haricinde daha yeterli gelmezse ise TSI 140HP motorun turbosu (ihi marka) ile güzel işler çıkartıyor.
    Seat IBIZA FR

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de 1.2 tsi ibiza var tüm hesabı hanıma verdiğimiz için göZüm yemiyor bunları yapmaya ama acaip kaşıntılar başladı artık bende de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar arabamda rolantide tekleme ve sanki turbo geç devreye giriyor girerkende ufaktan bir silkeleme ve tam dolu hareket etmiyor gibi geliyor. Eskisi gibi dolu dolu yürümüyor yüksek devir de bağırıpta gitmiyor gibi. Daha bilgisayara bağlatmadım bu haftasonu bağlatıp bakacağım. Sabah çalıştırdığımda Rolanti de yakıt 1,3 lerde falan oluyor fakat akşam eve dönerken çalıştırdığımda ise 3,8 lere kadar çıkıyor. bu olay sanırım oksijen sensörüyle alakalı fakat diğerleriyle ilgili bir fikrim yok turbo da mı sorun yoksa hortumlarında mı emin değilim hortumlar da kaçak var gibi hissettiriyor. Bujilerim ve yağ filtre bakımlarım 2500 km önce değişti. Fikri olan yardımcı olabilecek olan var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 1.2 tsi cjzc kodlu 90 hp İbiza aracım var. Şu an 33 bin kmde. Dediğiniz rolanti yakıt değerleri bende de oluyor. Gruplarda, forumlarda vs. araştırdım herkeste olan bir durummuş. 17 bin kmde aldığımda 2. oksijen sensörü bozuktu aracın bu nedenle ilk rolantide yukarıda dediğiniz durumdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Değiştirdim sensörü arıza lambası söndü, sorun giderildi ama rolanti durumu hala bu şekilde. Özetle normal durum.
    Rolantide ince teklemeler buji sonrası kalmadı gibi bende. 32 bin kmde servisten aldığım ngk bujileri taktırdım, ngk'nın sahtesi çok servisten, güvenilir yerden almak gerekiyormuş. Yakıt olarak da shell vpower kullanıyorum, bp ultimate yok buralarda. Ayrıca stage 1 yazılım da mevcut sorunsuz sıkıntısız biniyorum çok şükür.
    BMW E90 320d LCI

GökhanN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 1.2 tsi cjzc kodlu 90 hp İbiza aracım var. Şu an 33 bin kmde. Dediğiniz rolanti yakıt değerleri bende de oluyor. Gruplarda, forumlarda vs. araştırdım herkeste olan bir durummuş. 17 bin kmde aldığımda 2. oksijen sensörü bozuktu aracın bu nedenle ilk rolantide yukarıda dediğiniz durumdan kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Değiştirdim sensörü arıza lambası söndü, sorun giderildi ama rolanti durumu hala bu şekilde. Özetle normal durum.
    Rolantide ince teklemeler buji sonrası kalmadı gibi bende. 32 bin kmde servisten aldığım ngk bujileri taktırdım, ngk'nın sahtesi çok servisten, güvenilir yerden almak gerekiyormuş. Yakıt olarak da shell vpower kullanıyorum, bp ultimate yok buralarda. Ayrıca stage 1 yazılım da mevcut sorunsuz sıkıntısız biniyorum çok şükür.
    Maşallah Allah kaza bela vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgisayara bağlattım 24 tane arıza kodu çıktı. Şuan aküden ya da şarj dinamosundan şüpheleniyorum. Usta yoğun olduğu için bakamadık o gün tam detaylı olarak. Muhtemelen bunların kontrolü yapıldıktan sonra netleşecek durum. Şarj dinamosuysa eğer bakımları yapılacak çözülmezse akü değişecek eğer yine olmazsa zaten ustanın dedikleri doğrultusunda hareket edilecek. Arızaları sildik şuan 1,3 e geri döndü haftasonu detaylı bakılacak araca. Teşekkürler bilgiler için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)