User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arasý

Konu: Scirocco 1.4TSI CAX Setup Hakkında Yardım

Þehir
    Konya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Scirocco 1.4TSI CAX Setup Hakkýnda Yardým

Merhabalar,
    Cax kodlu 122lik bir sciroccom var. Aldýktan sonra dp, filtre, benzin+etanol ve stage 1 yazýlým yapýp bir süre sorunsuz kullandým. Yapýlanlarýn üzerine GFB DV+, Forge WG ve emme+egzoz salyangozlarýný büyüterek hybrid turbo yaptým. Daha sonra stage 2 yazýlým attýk. WG yayý olarak mavi renkli yay taktýk. Yükleme ayar vidasýný fazla sýkmýþýz sanýrým araç bu süreçte basýnç gelince cuf cuf sesler çýkararak al ver yapýyordu. Sorunu Forge Motor Sportun sitesinde ki ayar videosunu izleyerek ve yayý yeþil yayla deðiþtirerek çözdüm fakat bu defa da istenen basýnç gelmemeye baþladý stage 1 halinden daha yavaþ oldu araç. Sarý yay takarak denedim; güçte artýþ oldu fakat 4.viteste gaza oturduðumda güç alt viteslerdeki kadar olmuyordu ve bir kaç denemeden sonra araç bir anda atmosferiðe döndü. VW Özel servisine götürdüm arýza okumuyordu fakat usta N75 valfinden yapar dedi. Valfi orijinal parça kullanarak deðiþtirdik sorun düzeldi zannettik bir kaç gaza oturmadan sonra yine ayný sorun baþ gösterdi. Bozulduðunu zannettiðimiz N75 valfini vakum pompasý ve düþük voltajla test ettik meðer bozulmamýþ Ýþ yerimde wg söküp yayý tekrar yeþile çevirdim. WG sökerken N75 soketini de söküp takýyorum doðal olarak. Aracý topladým tekrar ve denedim sorun geçmiþti ama yürürü yine stage 1 den yavaþ. Burada ki sorunu bir türlü algýlayamadým. Nerede hata yapýyoruz? N75i söküp takýnca sorun neden çözülüyor konuda tecrübeli arkadaþlarýmýz yardýmcý olabilirler mi?

Þimdiden teþekkür ederim.

MeRtCaN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba
    cax motorlarýn kronýk westgate kapagý sýkýsma sorunu var
    sýzde anlatýklarýnýza gore ayný problemý yasýyorsunuz

turbo sokulup westgate kapakcýgý tamýr olmasý gerekýyor
    bunun ýcýnde maslak turbo kadýr beslý ýle ýletýsýme gecersenýz sýze yardýmcý olacaktýr
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Þehir
    Konya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý MeRtCaN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba
    cax motorlarýn kronýk westgate kapagý sýkýsma sorunu var
    sýzde anlatýklarýnýza gore ayný problemý yasýyorsunuz

turbo sokulup westgate kapakcýgý tamýr olmasý gerekýyor
    bunun ýcýnde maslak turbo kadýr beslý ýle ýletýsýme gecersenýz sýze yardýmcý olacaktýr
    Merhaba, turbo hybridlenirken egzoz salyangozuda deðiþti. Westgatei her taktýðýmda pompa ile açýlýp kapanmasýný kontrol ediyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler