User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Turbo ve süpercharger aynı anda uygulanabiliyor mu?

redline53
    Misafir

Turbo ve süpercharger aynı anda uygulanabiliyor mu?

TURBO BİR ARACA SÜPERCHARGER UYGULAMASI YAPMAK YADA ATMOSFERİK BİR ARACA HER İKİSİNİDE YÜKLEMEK MÜMKÜN MÜDÜR?

YEY® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bknz : vw tsi teknolojisi

d16y4
    Misafir
    o belki olabilir ama benzin nası yetişir o merak konusu

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olabiliyor evet ama spor kullanımda ve devirli kullanımda uzun vadede sorunlar yaşatıyor.

OMTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes bunu söylüyorda ne DSG'de, nede TSI'da çevremde hiç sorun yaşayan olmadı. Hemde bir çoğu TSI ilk çıktığından beri kullanıyor. Anlamadım bu işi. Şanslamı alakalı acep.
    Ekonomik ve performanslı bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OMTech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes bunu söylüyorda ne DSG'de, nede TSI'da çevremde hiç sorun yaşayan olmadı. Hemde bir çoğu TSI ilk çıktığından beri kullanıyor. Anlamadım bu işi. Şanslamı alakalı acep.
    Evet motor acisindan Roccolara artilan 3-5 sandik motor disinda bir sorun bende duymadim fakat dsg ile en insaf diyorum Kor sagir topal herkes dsg nin daha oturmamis gunumuzden daha ileride bir teknoloji oldugunun farkinda Soyle etrafimdan ornek vermek istesem dsg ile o kadar cok sorun yasayan var ki.Passatindan roccosuna golfunden polosuna sorun yasamayan yok yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YEY® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet motor acisindan Roccolara artilan 3-5 sandik motor disinda bir sorun bende duymadim fakat dsg ile en insaf diyorum Kor sagir topal herkes dsg nin daha oturmamis gunumuzden daha ileride bir teknoloji oldugunun farkinda Soyle etrafimdan ornek vermek istesem dsg ile o kadar cok sorun yasayan var ki.Passatindan roccosuna golfunden polosuna sorun yasamayan yok yani
    Valla bende ilk başlarda pek yanaşmıyordum ama dsg 2.0 tdi passatım vardı 2 seneye yakın kullandım açıkcası çokta memnun kaldım. dediğim gibi diğer arkadaşlarda en ufak sorun yaşamadı. Yani size, dsg sorunsuz şanzıman deyince ne kadar garip geliyorsa, banada sıkıntılı deyince o kadar garip geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende ilk başlarda pek yanaşmıyordum ama dsg 2.0 tdi passatım vardı 2 seneye yakın kullandım açıkcası çokta memnun kaldım. dediğim gibi diğer arkadaşlarda en ufak sorun yaşamadı. Yani size, dsg sorunsuz şanzıman deyince ne kadar garip geliyorsa, banada sıkıntılı deyince o kadar garip geliyor
    Arkadasimda bir onceki kasa passat 2.0 tdi in dsg sanzimani icin serviste 1 aya yakin yatti,yok yeni yazilim gelecekmis yok bilmemne bakimi vs oyaladilar resmen daha sonra garantiden sanziman degisti araba duzeldi.2 ay sonra ayni sorun tekrarladi ve sanziman tekrar garantiye girdi degisti.Artik en son aracin garantisi bitmek uzereydi korktu ve satti araci.

Bu ve bunun gibi zembille ornek var.Vw forumlarini pek gezmiyorsunuz sanirim Sizin aracinizda sorun yoktur ok fakat su an dsg den daha fazla sorun cikaran 2.sanziman tanimiyorum.(dandik eski nesil otomatiklestiirlmis manuel easytronik opel ford sanz haric)

Neyse konu dsg degil tsi zaten.

Dsg merakinizi gidermek adina sizi soyle alalim:

http://www.google.com.tr/search?clie...JozRsgbcxI3MDg

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk çıkan 140hp'lik golf tsi vardı arkadaşımda sene 2008

3000km'de şanzuman(Manuel), 5000'de sc, 15000'de turbosu değişti.

Passat 2,0 tdi DSG olan bir arkadaşım ise şu anda 3. DSG şanzumanını kullanıyor, sanırım yeterli

Konuya dönersek halihazırda vw kullanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW servisiyim ben Gerçi şimdi işi al-sata yoğunlaştık ama genede her VW çeşitiyle uğraştık. Neyse işte buna binaen söyledim. Zebille örnek olabilir bende size zebille sorunsuz araç bulabilirim Konu bu değil zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Passat 2,0 tdi DSG olan bir arkadaşım ise şu anda 3. DSG şanzumanını kullanıyor, sanırım yeterli

Konuya dönersek halihazırda vw kullanıyor
    Olabilir tabi. Ben ve benim yakın çevremdeki hiç bir VW'de sıkıntı yaşamadık dedim. Sizin şanssızlığınız mı desem bizim şansımızmı desem bilemedim
    DSG sorunsuzdur çamur atmayın gibi bişey söylemiyorum doğru tabiki yeni bir prototipti çıktığında. Sonuç olarak zamanla çözülecektir. Umarım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zebille örnek olabilir bende size zebille sorunsuz araç bulabilirim Konu bu değil zaten.
    İyide eğer zebille örnek bulabiliyorsanız zaten sorunlu demek değilmidir?
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Senle arkadaş olmamak lazım demekki. Bu ne ya şanssız bedeviden beter olmuşlar..
    Hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır. / Bayezid i Bistami

--..-.----.-..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide eğer zebille örnek bulabiliyorsanız zaten sorunlu demek değilmidir?
    Benim bulurum dediğim örnekler şu ana kadar sorun çıkarmamış örnekler. Sorunlu bir çok örnek var diyen diğer arkadaş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senle arkadaş olmamak lazım demekki. Bu ne ya şanssız bedeviden beter olmuşlar..
    Aynen valla araba bozuldu garantiden yenisini verdiler gibi birsey olmus

Benim bulurum dediğim örnekler şu ana kadar sorun çıkarmamış örnekler. Sorunlu bir çok örnek var diyen diğer arkadaş.
    Normal olan case zaten bir sanzimanin sorunsuz olmasidir. Sen hic sorun cikarmis bir otomatik honda civic gordun mu Ben gormedim.Hic sorun cikarmis bir dsg gorduk mu duyduk mu ? Evet hem de pek cok. Demekki sanziman sorunlu.Hepsi sorunlu olsa zaten sorunlu demezdik direk `bozuk`almayin derdik

Zaten hazreti googleda gayet dogruluyor.Vw seat skoda hepsi fazla teknolojinin bedelini oduyor Ama yeni jenerasyon mekatronikciler olarak bu sorunu halledecegiz umuyorum Sonucta cok performansli ve guzel calisan bir sanziman gercekten.

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabiliyor evet ama spor kullanımda ve devirli kullanımda uzun vadede sorunlar yaşatıyor.
    Ben 370.000 km ye gelip daha orjinal turbosuyla aracına binen tanıyorum. TSI'a Sorunlu motor mu demek istediniz anlayamadım. Kayseride yetkili serviste şu ana kadar 1000 tane tsi motorlu araç girip çıktıysa sadece 1 aracın turbosunu değiştik (aracın katı iptal,orta susturucu yok,abt son susturucu var. Yani tamamen stock bir araçta arıza duymadım) . Bir başka aracın da çok bilmiş modifiyeci arkadaşlarımız blow off takıcaz diye 1-2 valf vesaire bişeyleri bozduğu için bunları değiştik. Sorun yaşayanı da ne gördüm ne duydum.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha da fazlası var ama konu o olmadığı için fazla uzatmadım

dipnot: Sorunsuz araba yoktur, olsaydı zaten herkes o arabaya binerdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YEY® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen valla araba bozuldu garantiden yenisini verdiler gibi birsey olmus

Normal olan case zaten bir sanzimanin sorunsuz olmasidir. Sen hic sorun cikarmis bir otomatik honda civic gordun mu Ben gormedim.Hic sorun cikarmis bir dsg gorduk mu duyduk mu ? Evet hem de pek cok. Demekki sanziman sorunlu.Hepsi sorunlu olsa zaten sorunlu demezdik direk `bozuk`almayin derdik

Zaten hazreti googleda gayet dogruluyor.Vw seat skoda hepsi fazla teknolojinin bedelini oduyor Ama yeni jenerasyon mekatronikciler olarak bu sorunu halledecegiz umuyorum Sonucta cok performansli ve guzel calisan bir sanziman gercekten.
    Honda civiclerin sanzimani gercekten sorunsuz calisiyor. Bende duymadim sanzimani bozulmus civic. Sorun cikarmis dsg sayisida az degil bu da dogru. Ancak gazlamak icin otomatik civic alan yok, halbuki altindaki arac dsg olunca gaza gelen cok kisi taniyorum. Mesela ben. Yani diyecegim o ki dsg lerin bu kadar cok bozulmasinin nedeni diger otomatiklere yapilan muamelenin ona yapilmamasi.
    Adama soruyorum aracinin torku kac diye, 600 nm diyor. Aracı dsg ve 4 ceker.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b6 kasa passat dsg lerde sorun varmı yanı eskı dsg lerde yoksa sadece yenı tsı ıle gelenlerdemı var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)