User Tag List

Sayfa 11/11 İlkİlk ... 91011
209 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Revo stage 1 Problemi

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayir alakasi yok revo kotu bir firma deil ama custom da napar bilmiyorum ...

Amma velakin o sisenlerin nedeni insoyleyeyim size yuksek basinc minicik seyden fon makinasi gibi hava cikinca turbonuz overspeed olduGu icin yavasliyor cidddi isiniyor cunku cooler onune geciyor ama air temp correctionda arabanizi geri cekiyor malesef
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun cevabı zannedersem revonun basit bir sistem üzerine geliştirilip sadece yakıt,avans,benzin değerlerini zorlayarak performans alınması. Bu da devamlılığı olmayan bir güce ve 3-4 denemede şişmesine yol açıyor. Düşününce aslında adam standart birkaç yazılım yapmış ülkesinde ki kaliteli benzinlerle araçlarını bir kaç farklı setup la yürütüyor. Bu işte usta olan sizsiniz sizin tam net yorumlarınızı alalım. Karalamak gibi olmasın ama eksik olan şeyleri siz bize söyleyin. -5 derecede deneme yaptık 10 defa sıkarız da anlarım araba şişer. Ama 2 denemede işlerin tam tersine dönmesi gerçekten hiç mantıklı değil.Ben 1.4 tsi da dediğim gibi hiç bir chip firmasına güvenemiyorum. Zaten limitlerde bir motor benim görüşüm. Yorumlarınızı bekliyorum Özgün abi. Aynı şekilde 997 TT sizin de net yorumlarınızı bekliyorum.
    İsmail ben enine boyuna araştırıyorum.
    Zaten 1.4 motor 1.4 bile değil 1390cc Aluminyum kücücük blok ufak turbo ve tamponun bayagı bir arkasında sapa yerde olan ufacık bir intercooler...
    Şişmesi gayet doğal. Eger bu 1.4 TSİ lara modifikasyon yapıyorsanız ekstra maliyet oluyor cunki intercooleri falan zaten limitlerde bunlarıda upgrade etmeniz gerekiyor. O yuzden dezavantajlıyız verilen para-performans dengesini ele aldıgımızda evet tsilara fazla para veriyoruz ama cok guç alamıyoruz...
    Revoya gelince her türlü güveniyorum çünki adamlar paket yazılım sunmuyorlar.
    Her şart koşula göre 4-5 parametresini ayarlanabilir yapmışlarki kullanıcılar ayar yapsın iklim şartı benzin şartı falan gibi etmenlerle sağlıklı olsun diye.
    Övmek gibi olmasın ama adamlar sadece vw üzerine çalışıyor herkes tercih ediyor... SPS cihazı hangi firmada var. Ben kayserideyim istediğim zaman stock istediğim zaman stage 1 olmak bnm için bir zaruri ihtiyaç...
    Diğer baska firma yazılımlı araçlar şişmediğini kesilmediğini iddia ediyor ama 4 5 defa aynı arabayla ardarda rollingde farkı görürler düşüşü şişmeyi...
    Çünki öle hissedilicek bişey değil sadece ben sesinden anlayabiliyorum stock yada yazılımlı çalıştıgını motorun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya kardeşim bişiy demiyeyim diyorum ama adam yazmış 10 kere üst üste ölçtüm diyor aynı saniye çıkıyor diyor sen neyin peşindesin
    tamam sps Güzel bişiy ama bilip bilmeden yazma kardeşim Revo basınc açıyor biz açmıyoruz derse adam napıcaksın her seferinde sismiyor derse ne diyeceksin ??? açıklasana bana

intercooleride 5.5 litre 160 likların bilgine
    www.drecu.com

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozgun,bu kadar teknik aciklama ve benim verdigim PBox degerlerine ragmen alt yapisi eksik yazilar geliyorsa,bunun adi baska bir sey.
    Deniyelim,gorelim. 5 kez...
    Cekincek birsey yok,yazilim ve DP var sadece,Ozgurde de bende de...
    Cooler taktim,faydasi olmadi. Defalarca,2 farkli firmanin benziniyle.
    Denemeleri ayni yolda,hic birsekilde araci dinlendirmeden,2 km boyunca 4 sefer 50-150/100-200km olarak olcuyorum,fotografliyorum...
    Ayrica sirf kendi araclarimi degil,arkadaslarimin,merak edenlerin de deniyorum.
    Elimde okadar cok feedback varki her yazilim sirketi ve otomobiller hakkinda,bazi yazilari okurken sasiyorum!!
    En iyi degerlendirme yolda olur,yalan makinasi herseyi soyluyor,yskinda VBox ile herseyi videolu koyucagim...
    Revo yada baska firma,isi hakkiyla yapiyorsa,sorun yasamazsiniz. Yasanirsada,yaptigi isin arkasinda durmali,cozmeli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kardeşim bişiy demiyeyim diyorum ama adam yazmış 10 kere üst üste ölçtüm diyor aynı saniye çıkıyor diyor sen neyin peşindesin
    tamam sps Güzel bişiy ama bilip bilmeden yazma kardeşim Revo basınc açıyor biz açmıyoruz derse adam napıcaksın her seferinde sismiyor derse ne diyeceksin ??? açıklasana bana

intercooleride 5.5 litre 160 likların bilgine
    Ben bişeyin peşinde değilim kardeşim Asıl sen neyin peşindesin ben kendi yazılımımdan kendi aracımın şişmesinden bahsediyorum sen bana X firmayı gösteriyosun. Şişmiyor olabilir değerler olabilir. Aradaki deniz seviyesi farkını hesaba kattınızmı?
    Basınç açmayıpta avansla yada baska birseyle yürütülüyorsa zaten o kullanıcının kendi tercihi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozgun,bu kadar teknik aciklama ve benim verdigim PBox degerlerine ragmen alt yapisi eksik yazilar geliyorsa,bunun adi baska bir sey.
    Deniyelim,gorelim. 5 kez...
    Cekincek birsey yok,yazilim ve DP var sadece,Ozgurde de bende de...
    Cooler taktim,faydasi olmadi. Defalarca,2 farkli firmanin benziniyle.
    Denemeleri ayni yolda,hic birsekilde araci dinlendirmeden,2 km boyunca 4 sefer 50-150/100-200km olarak olcuyorum,fotografliyorum...
    Ayrica sirf kendi araclarimi degil,arkadaslarimin,merak edenlerin de deniyorum.
    Elimde okadar cok feedback varki her yazilim sirketi ve otomobiller hakkinda,bazi yazilari okurken sasiyorum!!
    En iyi degerlendirme yolda olur,yalan makinasi herseyi soyluyor,yskinda VBox ile herseyi videolu koyucagim...
    Revo yada baska firma,isi hakkiyla yapiyorsa,sorun yasamazsiniz. Yasanirsada,yaptigi isin arkasinda durmali,cozmeli...
    Hayırda ne alaka anlamadım burda arkadasında durulmayan problemmi var veya hakkıyla yapılamayan bir işmi var. Hertürlü desteğimi alıyorum çözüm üretiliyor...
    19 20 ocakta deneyelim Fuarım için istanbulda olucam eger aracımda DP olursa hertürlü denemeye açığım aracımı oraya getirmeye çalışıcam...
    Cooler taktınızda neye göre faydası olmadı onu merak ettim?
    Lag mı yaptı? Nekadar gazladınızda neyin faydasını gördünüz yada göremediniz coolerin?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi postlarimda var....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel konu faydali paylasimlar ancak gercekten 1.4 tsi yapmasi verim almasi stabilitesini tutturmasi zor bir motor beyin olarak med 17 ise anlamak yillar aliyor allah kolaylik versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bişeyin peşinde değilim kardeşim Asıl sen neyin peşindesin ben kendi yazılımımdan kendi aracımın şişmesinden bahsediyorum sen bana X firmayı gösteriyosun. Şişmiyor olabilir değerler olabilir. Aradaki deniz seviyesi farkını hesaba kattınızmı?
    Basınç açmayıpta avansla yada baska birseyle yürütülüyorsa zaten o kullanıcının kendi tercihi
    bende sana araban neden şişiyor onu yazıyorm hala aynı saçma seyi yazıyorsun

bak ben gidip türkiyenin heryerinde yazılım yapıyorum chiptuning deil
    istersenbana arada basıncı öğretme ne dersin ? kaç sewiyedesin ankaradan yukarıdamısın ? ankaradaki sismiyor seninki nasıl şişiyor Sana bunu anlatıyorum hala diyorsunki araban şişiyor Neyin peşinde olucam bana açıklarmıısn buraya OZ chiptuning der en iiyisi konuyu kaparım eee ozaman neolcak? biz burda bişiy paylaşıyoruz kendi şirketim var diye kendime çekmeye çalışmıyorum seni burda herkes bilir parasınıda versen istemediğim şeyi yaptıramasssın bana ben burda insanlar Blgilensin die yazıyorm beyenmiyorsan yazma insanlarada ... atan yok tekrar yazıyorum basıncn bastığında turbonun üflediği sıcak hava intercooler tarafından yeteri kadarr soğutulamıyor bunu okuyan Ecu da kendini kısıyor bukadar basit neyini anlamıyorsun onu anlamadım Detaylandırırsak insanlar salakmı felan demesim belkide sıcak hava yüsünden avans vuruyor oda kendini kısıyor olabilir + med17 çok akıllı bir beyin birçok correction u var BARometrik basıncıda var

kimse revoya kötü saçma salak allah cezasını versni yazmıyor insanlar sana bişiy açıklıyor biri diyorki taktım bir işe yaramadı

biri diyorki neden sıcak aslında yarar basıncı açmak lazım diyor eeeee sen neden kötü düşünüyorsun ? 2 gün önce farklı yazıyorsun kimse bişi dedimi ozamanda demedi ondan dolayı sakin ol art niyet bekleme yazılarımdan

+ sen sadece stage seçebilirsin basıcnı avansını herseyini tuner seçer sen sadece izlersin
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sana araban neden şişiyor onu yazıyorm hala aynı saçma seyi yazıyorsun

bak ben gidip türkiyenin heryerinde yazılım yapıyorum chiptuning deil
    istersenbana arada basıncı öğretme ne dersin ? kaç sewiyedesin ankaradan yukarıdamısın ? ankaradaki sismiyor seninki nasıl şişiyor Sana bunu anlatıyorum hala diyorsunki araban şişiyor Neyin peşinde olucam bana açıklarmıısn buraya OZ chiptuning der en iiyisi konuyu kaparım eee ozaman neolcak? biz burda bişiy paylaşıyoruz kendi şirketim var diye kendime çekmeye çalışmıyorum seni burda herkes bilir parasınıda versen istemediğim şeyi yaptıramasssın bana ben burda insanlar Blgilensin die yazıyorm beyenmiyorsan yazma insanlarada ... atan yok tekrar yazıyorum basıncn bastığında turbonun üflediği sıcak hava intercooler tarafından yeteri kadarr soğutulamıyor bunu okuyan Ecu da kendini kısıyor bukadar basit neyini anlamıyorsun onu anlamadım Detaylandırırsak insanlar salakmı felan demesim belkide sıcak hava yüsünden avans vuruyor oda kendini kısıyor olabilir + med17 çok akıllı bir beyin birçok correction u var BARometrik basıncıda var

kimse revoya kötü saçma salak allah cezasını versni yazmıyor insanlar sana bişiy açıklıyor biri diyorki taktım bir işe yaramadı

biri diyorki neden sıcak aslında yarar basıncı açmak lazım diyor eeeee sen neden kötü düşünüyorsun ? 2 gün önce farklı yazıyorsun kimse bişi dedimi ozamanda demedi ondan dolayı sakin ol art niyet bekleme yazılarımdan

+ sen sadece stage seçebilirsin basıcnı avansını herseyini tuner seçer sen sadece izlersin
    O değilde sen konuyu nerelere çekmişsin yazılarımdan nasıl bir mana çıkarmışsın Anlayamıyorum gerçekten......

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Safa kardesim o zaman kusura bakmada bu revo bu yazılımı yapıyorsan bunu da yap sunu da yap yoksa 2 basma da araba şişer şöyle olur böyle olur diye yazacak çizecek çok güvendiğin revo firması. Stage 1 olmasına rağmen böyle olacaksa bu iste bir terslik var. Ya bu kadar maliyeti göz önüne alacaksın sunu bunu yapacaksın diyecek. Yada şişip kalacaksın 2 deneme de stock arabanın gerisine düşeceksin diyecek. 210 hp diye yazıyor revonun sitesinde ama unutulan bisey var "sadece ilk basmada" polemik yapma aq yap hepsini cooler dp egzoz hepsini yap
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Safa kardesim o zaman kusura bakmada bu revo bu yazılımı yapıyorsan bunu da yap sunu da yap yoksa 2 basma da araba şişer şöyle olur böyle olur diye yazacak çizecek çok güvendiğin revo firması. Stage 1 olmasına rağmen böyle olacaksa bu iste bir terslik var. Ya bu kadar maliyeti göz önüne alacaksın sunu bunu yapacaksın diyecek. Yada şişip kalacaksın 2 deneme de stock arabanın gerisine düşeceksin diyecek. 210 hp diye yazıyor revonun sitesinde ama unutulan bisey var "sadece ilk basmada" polemik yapma aq yap hepsini cooler dp egzoz hepsini yap
    Merak etme isocugum ben yas tahtaya basmam senin çope giden golf3 gti turbo projesi gibi olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah Safacım ondan sonra şunu garantiye soktur çatladı, patladı , üstü yuvarlandı demezsin bana
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşallah Safacım ondan sonra şunu garantiye soktur çatladı, patladı , üstü yuvarlandı demezsin bana
    Olum garantiyle senin alakan yokki sana desemde bişey değişmiyor fazla ağırlıgın yok orda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olum garantiyle senin alakan yokki sana desemde bişey değişmiyor fazla ağırlıgın yok orda
    İstediğim ağırlığı koydururum Safacım kafanı yorma sen. Sen arabanı yap hevesini al sat.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğim ağırlığı koydururum Safacım kafanı yorma sen. Sen arabanı yap hevesini al sat.
    Ne biliyim kanka buji değişmeye randevu aldım dedin. Buji değiştirmeye gelince servis geri gönderince aklıma o geliyor
    Bu lafını unutma ozaman
    Sen nasıl olsa hevesini aldın olm artık agır adamsın Golf3 GTİ ı turboladın hevesi aldın sattın
    Sıra bende heves alması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanki ay sonu içerinin balık istifi olduğunu bilmiyorsun. Randevucunun mallığı aq getirsin hallederiz 10 dakikada dedi sonrada içeri 15 tane araba almış bir anda. sende heyecanından kendini yenemediğinden 1 saat bekleyemedin bende iyi dışarıda taktır dedim. Neyse şu konuya yazma artık aq sorun belli iste intercooler ı tak bakalım. Yine bir sorun çıkmaz insallah
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OK hayatım

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte insanların bir örnek üzerinden bir firmaya bu kadar yüklenmesini anlamıyorum. mer22 bobin arızası çıkardı mı? Evet. Düz mantık tüm stage2ler bobin arızası çıkarır. Mert'in arabası niye çıkarmamış??
    Safanın arabada sorun olup stoğa dönmüş, yok şişmiş. Eee tüm revolu araçlar bir süre sonra stoğa döner ve şişer yani. Mertin arabası niye şişmiyor, 1 senedir hiç stoğa dönmemiş yazılım??
    Forumda başka bir konuda Sinan'ın Paşaoğlunda yapılan arabası yatak sarmış, demekki Türkiye'deki en kötü servis Paşaoğlu mu oluyor??

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)