User Tag List

Sayfa 3/11 İlkİlk 12345 ... SonSon
209 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Revo stage 1 Problemi

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tfsi da var olan kesme sorununu vw avrupada hatalı oldugunu kabul ederek subab yaylarını degıstırerek gıdermıs oldu.Turkıyede dogusun bundan haberı yoktu Cupra kullanıcıları bırbırı arasında paylasarak ogrendı,bu sorunu cozdu.Yalnız revonun 1.4 lerdekı kesme sorunun 125 lık lerdede yaptıgını bılmek lazım.Arkadasımın 1.4 t 125 lık leonundada kesme sorunu yuzunden durmadan yazılım atıldı sorun cozulemedı en son revoya maıl attı sorunu uzun uzadıya yazıp cızıp kısık bır yazılım yolladılar bır sure o sekılde kullandı arabasını.Revonun tfsı dakı basarısı 10 uzerınden 10 alıyor kuskusuz.Vıdeolardan olcumlerden de malzeme ortada zaten ama aynı basarı 1.4 lerde soz konusu degıl.En azından bızım ulkemızde revo yuklu 1.4 lerın basarısı Tfsi kadar degıl

BMK TypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arasts61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şimdi gitsem bana yazılım yapın desem. 500 euroyu versem. adam bana şöyle mi diyecek? " missfire yaşayacaksınız, ama öyle hemen demotive olmak yok arayıp tarayıp bulacaksınız sorunun nerden kaynaklandıgını, hemen kusmeyeceksiniz"

adam vermiş parayı, yaptırmış yazılımı, sorun çıkınca kendince ugraşmış support una kadar yazmış, hatta burda bile konu açmış zamanında, çözen yok.
    araca tekrar stok yazılım atıyolar geri ödeme vs zaten yok. adam suçlu oldu şimdi. şaka gibi
    her arabada sıkıntı cıkmaz 1.4tsi çok bilmem ama sonucta sorun çözülürdü, baycuyla bende çalışıyorum 100kere ayar yapmışdır gece çıkıp, sorun bendede oldu ılk mısfıre yapınca yazılımı sökup atmadık araştırdık baycuda bende sonuçta para vermış sorun eger yazılımdansa para ıade ederler, söyle örnek verıyım 2.0tfsilarda sibob yayları 2010/02 de yenılendı daha uzun sert yaptılar mısfıre hatası verıyodu her 2.0tfis vermedı bazısında verdı bazsında vermedı,ben ıkı cupra aldım benım aldıgım ıkı arabada 2ay ıcınde sıbob yaylarından dolayı ateşleme kacırmaya başladı ama 3senedırde eskı tıp sıbob yayları kullananda var,sıkıntısız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BMK TypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her arabada sıkıntı cıkmaz 1.4tsi çok bilmem ama sonucta sorun çözülürdü, baycuyla bende çalışıyorum 100kere ayar yapmışdır gece çıkıp, sorun bendede oldu ılk mısfıre yapınca yazılımı sökup atmadık araştırdık baycuda bende sonuçta para vermış sorun eger yazılımdansa para ıade ederler, söyle örnek verıyım 2.0tfsilarda sibob yayları 2010/02 de yenılendı daha uzun sert yaptılar mısfıre hatası verıyodu her 2.0tfis vermedı bazısında verdı bazsında vermedı,ben ıkı cupra aldım benım aldıgım ıkı arabada 2ay ıcınde sıbob yaylarından dolayı ateşleme kacırmaya başladı ama 3senedırde eskı tıp sıbob yayları kullananda var,sıkıntısız
    sizin durum öyle olabilir. ama ilhan abi de kendince ugraştı. buralara konu vs açtı yukarda yazdım zaten. bobin buji vs değişti. sonuçta tekrar eski yazılımını yuklediler. para filan da iade edilmedi.
    herkes sizin gibi ugraşmak zorunda mı. adam çoluk çocuk sahibi, iş gucu olan adam. sibop yayı peşinde mi koşacak?
    neyse zaten olan olmuş, eski yazılıma çoktan dönülmüş. bitmiş mevzu..

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Revodan stock'a dönen benim arac. Yürütemedik aracı revo ile . Ateşleme kaçırıp duruyor. Stock cok daha iyi en azından her gaza bastığınızda aynı yürüyor. Sizin yazılım ile bu sorun yasanmıyormu ? Ben aracı değiştiricem ama diger arkadaslara bilgi olur.
    ben 1 tek sorun yasayan duymadım 1 a4 1.8t vardı bobini palamıştı sonra değiştirdiler birdaha sıkıntı olmadı
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arasts61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin durum öyle olabilir. ama ilhan abi de kendince ugraştı. buralara konu vs açtı yukarda yazdım zaten. bobin buji vs değişti. sonuçta tekrar eski yazılımını yuklediler. para filan da iade edilmedi.
    herkes sizin gibi ugraşmak zorunda mı. adam çoluk çocuk sahibi, iş gucu olan adam. sibop yayı peşinde mi koşacak?
    neyse zaten olan olmuş, eski yazılıma çoktan dönülmüş. bitmiş mevzu..
    boyle tahlıhsızlık olabılır sonucta sıbob yayı aracın ustundekı parca hatası,ılk cupramda oldu ıkıncısınde olunca dırek degıstık duzeldı zaten aynı yazılımla revo stg2+ kullananda var bozulanda örnek verdım ben sadece ustune durulsaydı cozum olurdu dıyorum, neyse olan oldu abınız memnun kalmamıstır yazılımsal olsa odenırdı dedım ben,sonucta butun 1.4tsi larda sorun yoksa cozumunu bulmak lazım,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaaa Reşit sakin ol insanlar problemlerini söylüyorsakinol insanlar müdifiye deil chip yapıo yahu
    www.drecu.com

osman 1.8t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede revo var çok şükür sıkıntı yok akü olayınıda kafam basmadı bende aküyü söküp taksam yazılım eski halinimi alıcak şimdi

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En iyisi ben yazılım mazılım yaptırmayım sonra araba 1.4 75 hp bud motora felan dönüşmesin. Azıcık aşım dertsiz başım. bu nasıl iş ya stoğa mı döndü missfire problemi mi nedir bu dava ? 2 kişiye tek kişi bile denedik arkadaslar ibiza tek ben iki kisi adam 2-3 önümde 4 de kapısındayım 5 de yakalayıp geciyorum. Revo acilen bu probleme el atmalı
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fangio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca 220HP olduğunu iddia ettikleri yazılım ile kendinden 40HP düşük arabayı sadece 3 yada 4 boy geçebiliyorsa bence vaat edilenin altında güç üretiyor zaten.
    30-40 hp 3 boy kesinlikle etmez ,benim arabamda safe yazılım var 122 lik.stok olanla 50-180 arası 4 boy fark oluyor ve yazılım baya safe.ufak ufak acıyor ilk 3.vites,4 te sündürüyor zaten 4 sonu 180.ve benim aracımın 20 hp ekstrası sanmıyorum olsun stok olanından.++
    ağırlık
    ibiza 30 hp alınca 5 boy farkediyosa heralde benimki daha az farkeder benim araba a3.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca,parça hatası varsa araçta neden stok yazılımda yapmıyor?ona göre yazılım yapsınlar,en ufak bi yazılım yüklendiğinde o golf gt nin orası burasımı cortlayacak hiç sanmıyorum ben,ki biraz kısık ama sorunsuz olan bı yazılımlada adam mutlu mesut binerdi.revo neden kolay olanı değilde zor olanı seçiyor müşteriyi uğraştırıyor?adamların yaklasımı su heralde ,o yazılım seve seve duracak arabanda ,subap yayını,bujini çar çöp değiş gel.böyle denileceğine sen accık güçten ödün versen ne olur mesela?kısa ve öz babama da sorsam der ki demekki o araç o gücü kaldırmıyor biraz kısılsa belki olmayacaktı öyle birşey.veya kısıldı edildi yine ayar tutmadı

H22Power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya Reşit abi bırak ne yardımcı oluyorsun ya kutup başı sökünce yazılım mı silinir miş hohoho
    Hey Allahım yaa biz kutup başını sökün yada akünüz bitsin 1000-2000tl verdiğiniz yazılım çöpe gider mi dedik?Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz mübarek alayınız Onno Ustasınız bilgi köşeniz var diyoruz ki revo yazılım yapıldığında akü bittiğinde yada kutup başı söküldüğünde araç orjinal yazılımına geri döner ama revo köşede durur gider revoya geçirtirsiniz tekrardan eğer böyle bir durum oldu da stock a döndüyse arabanız üzülmeyin diye yardımcı olmaya çalıştık gelde ol birde şuna tilt oluyorum arabada yazılım varsa üzerine kuş sıçsa yazılımdan biliyorsunuz yani sizin arabanızda asla sorun olmaz kesinlikle yazılımda olur değil mi? Bu cümleyi 2009 senesinde 2008 aracı olan ve başka firmadan yazılım yapmış ve aracı misfire yapan birine söyledim 1500tl lik yazılımda sorun yok benim 50bin tl lik aracımda sorun var değil mi kanka? dedi aradan yaklaşık 9 ay geçti bir mail geldi aracınızda fabrikasyon hata vardır sibob yaylarını yetkili serviste değiştirin die yaylar değişti ve bilin bakalım ne oldu? MİSFİRE KESİLDİ
    Ben revo nun avukatı değilim onu savundum die de para filan almıyorum ama doğru bildiğim şeyden dönersem adam da değilim
    ..::PASSATURBO1::..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca,parça hatası varsa araçta neden stok yazılımda yapmıyor?ona göre yazılım yapsınlar,en ufak bi yazılım yüklendiğinde o golf gt nin orası burasımı cortlayacak hiç sanmıyorum ben,ki biraz kısık ama sorunsuz olan bı yazılımlada adam mutlu mesut binerdi.revo neden kolay olanı değilde zor olanı seçiyor müşteriyi uğraştırıyor?adamların yaklasımı su heralde ,o yazılım seve seve duracak arabanda ,subap yayını,bujini çar çöp değiş gel.böyle denileceğine sen accık güçten ödün versen ne olur mesela?kısa ve öz babama da sorsam der ki demekki o araç o gücü kaldırmıyor biraz kısılsa belki olmayacaktı öyle birşey.veya kısıldı edildi yine ayar tutmadı
    araçın sagı solu koyverdı çünku 2.0tfsi bobınler, bujılerı,sıbob yaylarında,debrıyaj bılyası, trıger bilyası, ısmı aklıma gelmeyen tank, emme valve bı çok parca yenıledıler(wv ag) halıyle arabada yüklü çogu sorun yaptı bunu yapan revo değil wv ag yenısını yaptı, benım bahsettıgım şeyler bunlar yoksa yazılımsal sıkıntı yada parca degısmedık bende başıma gelen şeylerı anlattım yardımcı olmaya çalıştım sorun neden kaynaklanıyo hep beraber ögrenelım nerelere getırdınız olayları
    dıp not sıbob yaylarının yenılenmesını revo bülten yolladı ögrendık yoksa bobın bujı ugrascaktık bende örnek verdım bunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PASSATURBO1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Reşit abi bırak ne yardımcı oluyorsun ya kutup başı sökünce yazılım mı silinir miş hohoho
    Hey Allahım yaa biz kutup başını sökün yada akünüz bitsin 1000-2000tl verdiğiniz yazılım çöpe gider mi dedik?Her şeyin en iyisini siz biliyorsunuz mübarek alayınız Onno Ustasınız bilgi köşeniz var diyoruz ki revo yazılım yapıldığında akü bittiğinde yada kutup başı söküldüğünde araç orjinal yazılımına geri döner ama revo köşede durur gider revoya geçirtirsiniz tekrardan eğer böyle bir durum oldu da stock a döndüyse arabanız üzülmeyin diye yardımcı olmaya çalıştık gelde ol birde şuna tilt oluyorum arabada yazılım varsa üzerine kuş sıçsa yazılımdan biliyorsunuz yani sizin arabanızda asla sorun olmaz kesinlikle yazılımda olur değil mi? Bu cümleyi 2009 senesinde 2008 aracı olan ve başka firmadan yazılım yapmış ve aracı misfire yapan birine söyledim 1500tl lik yazılımda sorun yok benim 50bin tl lik aracımda sorun var değil mi kanka? dedi aradan yaklaşık 9 ay geçti bir mail geldi aracınızda fabrikasyon hata vardır sibob yaylarını yetkili serviste değiştirin die yaylar değişti ve bilin bakalım ne oldu? MİSFİRE KESİLDİ
    Ben revo nun avukatı değilim onu savundum die de para filan almıyorum ama doğru bildiğim şeyden dönersem adam da değilim

senin revonmu var yardımcı oluyorsun ? neye göre konuşuyorsun revo kullanıcısımızın birda adam yazıyor adamı aşalayıp azarlıyorsun revo sölüyor zaten yayları değiştirin diye 2.0tfsi lari için geçerli bu resit güzel güzel cvplıyor REVO kullanıcısı olarak sana noluyo aq
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .....
    reşo bilmediğimden soruyorum revo select olmayan bir makinada yazılan yazıldığı gibi kalmıyormu ?
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reşo bilmediğimden soruyorum revo select olmayan bir makinada yazılan yazıldığı gibi kalmıyormu ?
    açıkladım zaten 2 sayfada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkladım zaten 2 sayfada
    okudum ama select li den bahsettin sende select yok diyelim 111 mi oluyor o
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okudum ama select li den bahsettin sende select yok diyelim 111 mi oluyor o
    elektırık kesersen aynen harıtayı 1 1 1 alıyo kı slect olmasa revo yazılım netten ındırısın pc ye yuklersın ayarını 9 4 9 neyse artık kaca acmak ıstıyosan yüklersın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşamadığımız konu şu ki araçta mekanik parçada sorun olmaz demiyoruz. Parça değişmek gerekebilir tamam, tavsiye edilenleri yaptık ama sorun kesilmedi. Daha dedik, dahası yok bu böyle dendi. Ne yapcaz şimdi biz ? Revo orda gidip konuşabiliriz ? Ha şuda var ne Bayçuya nede başkasına paramı ver yürümedi olmadı diye tek kelime laf konuşmuşluğumuz çingenelik yapmışlığımızda yok. Problem olabilir araçta hardware'de veya yazılımda. Önemli olan çözüm üretmek. Çözüm üretilemeyince başka alternatifimiz varmıydı ? Sırf log bakabilmek için için vagcom aldım ,ne yapıyor araç diye. Stock yürürken misfire counter 1 tane bile atmıyor, tüm silindirler sıfıra yakın retard veriyor. Araç deli gibi devir çeviriyor. Yazılım varken arkamızı dumana boğuyoruz bu nasıl oluyor ? Yardımcı olacak birileri varsa ben dinlemeye hazırım. Laftan tavsiyeden anlayan insanız sıkıntı yok.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu da benim aracın hızlanma videosu Evotech Stage 2 1 . viteste çok sardı

BORKED

PBox verılerınıde Post edebılırım.
    Aracta Bujı-Bobın yada herhangı bır sey degısmemıstır,sadece kat ıptalı vardır...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)