User Tag List

Sayfa 2/382 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
7245 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fatihcelik olcum yaptinizmi stage 2 yazilim va ile

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fazıl T. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buji ne kullanıosn model olarak ngk nın
    Tabikide BKR7EIX revonun önerdiği... Hakkaten muhteşem bir buji...
    GT-R

react1ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzoz taktıktan sonra yazılımsız kullanabılrsın ama ıllakı stock kaldıgı ıcın eksı saglayacaktır..yazılım konusunda soyle soleyebılrım tabı kı de revo da evotechte bu ıste cıddı fırmalar ama custom bence candır.ozgunu sıddetle tavsıye ederım..revo ve evo sonucta kalıp seklınde hep aynı yazılımları kopyalıyrlar..ama ozgun custom olarak ıstedıgı sekılde yol uzerınde ayarlama yapılabılıyor..bzde s3 stage 2+ yazılım yaptıracagız bu hafta ıcınde cok arada kaldık ama revodan yana terchımızı kullanmaktan yana ozgunde karar kıldık bakalım hayırlısı..bu arada bı arkads cooler ıcın cok olumlu seyler soylemıs gercekten ole ozellıkle ustlerde ve yuksek hızlarda farkını cok net bı sekılde yazılım atılmadan bıle farkedebılyorsunz..

bu arada dıpnot olarak sunu soyleyeyım: 1.4tsi motorlarda sadce downpıpe ve custom bı yazılım ıle cok cıddı bı yurur saglayabılrsınz ıddaa edıyrm.
    Life is just a dream on the way of death!

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buji kullanımı malesef yazılımla alakalı...
    1.4 TSI cok fazla motora yazılım yaptık ama sımdıye kadar Buji ıhtıyacı olan olmadı.
    Bunu degerlendırmek gerek. Ayrıca Bujılerın fıyatlarını sorgulayın. NGK ıyı bujı...
    Suan hızlı Polo GTI yada Cupraların hangı markalar tarafından modlandıgı acık,gercı onmelı olan Hızlı degıl saglıklı olması ama ısı bılınce Saglıklı ve hızlı olabılıyor. Ozgur ve Ozkan bunların orneklerı...
    Aldatıcı KESINLIKLE takmayın arkadaslar. Sensor sureklı aynı degerı(mv) okuyup yolluyor.Hem yakıt hemde saglıgı ıyı olmuyor.
    Zaten Kat ıptalının amacı Performans almak degıl mı? Ozaman yazılımla yapın yada HIC yapmayın
    Yanı 12.000km sorunsuz yurumuyorsunuz,bu tıp sorunlar genelde uzun vadelı olur.
    Kavrama cok sıkıntılı malesef,dıkkatlı olmak gerek ve garantıyı hep dusunmek lazım...
    SIkıntısız yuruyen derken,haftada en az 1-3 arası TSI motorlarda sorun yasayan kullanıcı gelıyor,bunlar genelde bellı 2 markadan. Sorunlar hep aynı malesef.
    Cozuyoruz genelde ama bazen ıcımızden gelmıyor cunku hep aynı sorun cıkıyor...
    Guzel araclar yeterkı bılerek kullanılsın...
    Ve 2012 de bayagı guncelleme olucak...
    Edit:Evotech'i revo ıle kıyaslamayın Copy Paste hususunda. Her aracın sasesıne gore yazılım ayrı gelır,LOG alınıp Custon Tune,Gerekırse Live Tune yapılır,her seyden onemlısı "TUV" belgelıdır.
    Bu ıs hususunda rakıp olarak ve bu ıse emek veren Ozgun'u gosterebılırım sadece...

react1ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #997tt

evotech te lıve tune mu yapıyor? ben revo gıbı copy paste tarzında dıye bılıyordum onları da..
    Life is just a dream on the way of death!

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha çok şükür soğuk havada çalıştırınca rölantide hafif titreme dışında hiç bir şikayetim yok. Peki arkadaşlar bir soru sorsam ? Ben aracıma soft bir şekilde sadece chip,filtre yapacağım. Ben sadece ve sadece stage 1 yazılım yapıcam. Bana Revo technik mi önerirsiniz Evotech mi önerirsiniz. Sadece bu ikisini düşünüyorum. Buranın rakımı deniz yüksekliğinden tam 1054 metre. Soruma cevap alabilirsem mutlu olurum.
    Titreme ve sert çalışma motor soğukken kendini rotara alıyor araba coolant temp ve air temp e göre rotara alıyorki çabuk ısınsın. Pololarda airtemp sıkıntısı var..

Eyup Duygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Copy-Paste olayı sadece bizim ülkede gercekleşir heralde Revo yada Evotech her ikiside araca ozel yazılım yapıyorlar..Bu tip firmaların kopya ile işi olmaz..Her aracda immo,şase vsvs... hepsi farklı.

Sadece markaları bunlar.Totale bakarsak onuda insan yapıyor.Live tune denilen log alıp araca , yakıta , üzerindekilere göre ayarlama yapıyorlar sanırım. Copy-Paste ısı 106'da kaldı..

Bu arada 122lık tsi tune ederken cesıtlı sorunlarla karsılasan oldumu 150hp civarı güclerde ?

Fazıl T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabikide BKR7EIX revonun önerdiği... Hakkaten muhteşem bir buji...
    ben kullandım berbat bi buji hemen çıkardım orjinal bujisi daha iyi ondan her viteste missfire yaptrırımı bi buji orjınalı taktım cok daha iyi

fatihcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kemal86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fatihcelik olcum yaptinizmi stage 2 yazilim va ile
    zaman yoktu yapamadık ama stage 2 ibiza cuprada 230hp almışlar yanlış hatırlamıyorsam , hatta bilmiyorum ama o arkadaş forumda bile olabilir =)
    //M Power

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olcumlerı PBox olarak yayınlarsanız,daha net ve dogru degerlendırme olur gorusundeyım....

TYPERHAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha çok şükür soğuk havada çalıştırınca rölantide hafif titreme dışında hiç bir şikayetim yok. Peki arkadaşlar bir soru sorsam ? Ben aracıma soft bir şekilde sadece chip,filtre yapacağım. Ben sadece ve sadece stage 1 yazılım yapıcam. Bana Revo technik mi önerirsiniz Evotech mi önerirsiniz. Sadece bu ikisini düşünüyorum. Buranın rakımı deniz yüksekliğinden tam 1054 metre. Soruma cevap alabilirsem mutlu olurum.
    ben REVO öneririm yaptıkları ortada..... birkaçtane arkadaşımda polo gti sine yaptırmıştı gayet memnunlar bu siteye üyeler konuyu görünce yazarlar.ama yok ben canlı görmek istiyorum dersen evotech li stage1 polo getirirsin bende arkadaşımdan rica ederim REVO stage1 polo ile deneriz sonuca göre karar verirsin daha güzel ve net bir çözüm olur. ayrıca bu evotech mi ,revo mu mevzusu biter herkes merakını giderir.bende 2.0 tfsi lerde merak ediyorum mesela evotech mi ,revo mu .varmı evotech li 2.0 tfsi stage 1,stage2,stage3 buyrun deneyelim görelim video muzu çekelim burada paylaşalım insanlara bir faydamız olsun.revo stage2 reşit var,stage3 ben varım.SEVGİLİ ÖZGÜN nün bir lafı var NE BÜYÜKTÜR EMEĞE SAYGI DUYAN İNSAN...lütfen insanların emeklerine çamur atarak kendi yaptıklarınızı büyütmeyin,reklamınızı yapacaksanız başkasına çamur atarak değil icraatınızla yapın.
    zd9000 cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÇAMUR?
    Yazdıklarımı onyargılı okuma,ornek vermıyorsam,saygımdan!
    Daha Cuma gunu X sırket tarafından yapılmıs sorunlu Polo GTI ı duzelttık....
    Tarzım degıldır bu tıp seylerı AFİŞE etmek!
    Reklam senınle olsun,reklam olsa,sırket adı yada markalarını yazarım.Ozgunden ızın yada sponsorluk alıp ısı Hakkıyla yaparım,Pazarcı edasıyla degıl.
    Hıc bır sekılde ısım ve marka vermeden yazıyorum....
    Ben senın sorunu hemen cevaplayım;
    Revo nun Yaptıgı araclar EVOTECH' aracını gecıcektır,hatta 2 boy atıcaktır....
    Evotech'in amacı hıc bır sekılde,"Benzınden-Bujıden-Bobınden-egzantrık sensorunden-Havadan-Sudan" ısık yakmadan,sorunsuz yurumesı amaclanır...
    TUV un de Geregı budur.
    Umarım anlastık....
    Edıt: Cok fazla 1.4 ve 2.0 motor var Evo'lu,sahıplerı cesıtlı ıllerde,ısteyen dener,sonucta Otomobıller bızım degıl...

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit:Evotech'i revo ıle kıyaslamayın Copy Paste hususunda. Her aracın sasesıne gore yazılım ayrı gelır,LOG alınıp Custon Tune,Gerekırse Live Tune yapılır,her seyden onemlısı "TUV" belgelıdır.
    Bu ıs hususunda rakıp olarak ve bu ıse emek veren Ozgun'u gosterebılırım sadece...
    Live tune nasıl yapıyorsunuz evotech le ?? veya Live tune diyerek neyi kast ediyorsunuz? Yeni bir terim mi kattınız yoksa literatüre

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaman yoktu yapamadık ama stage 2 ibiza cuprada 230hp almışlar yanlış hatırlamıyorsam , hatta bilmiyorum ama o arkadaş forumda bile olabilir =)
    kardeşim bnm araç o ciddi ciddi 230hp alıyoruz biz merak etme, dyno kağıdımız da var, 1 senedir sorun da yok bu arada hala millet bujiyi tartışıyor, orjinal bujinin 4 adedi 120tl mi ne, revo yüzünden buji bitiyorsa ve 1 senede 120tl masraf edemeyecek olan binmesin bu arabaya, hala revoya bujiden saldırmaya sinirleniyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Live tune nasıl yapıyorsunuz evotech le ?? veya Live tune diyerek neyi kast ediyorsunuz? Yeni bir terim mi kattınız yoksa literatüre
    Literatürde zaten olan birsey,neden boyle bır sey katıyım kı,haddıme mı?
    Aracı Turkıye sartlarında hazırlamak ve uzerındekı parcalar ıle TAM anlamıyla Tune etmek ıcın,Arac ıle teste cıkıp,LOG almak,soruna orada mudahele etmek ıcın nasıl bır TERİM kullanmalıyım? Tunerlar "Live Tuning" dıyor,aklıma baska terim gelmıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Literatürde zaten olan birsey,neden boyle bır sey katıyım kı,haddıme mı?
    Aracı Turkıye sartlarında hazırlamak ve uzerındekı parcalar ıle TAM anlamıyla Tune etmek ıcın,Arac ıle teste cıkıp,LOG almak,soruna orada mudahele etmek ıcın nasıl bır TERİM kullanmalıyım? Tunerlar "Live Tuning" dıyor,aklıma baska terim gelmıyor...
    170 lik tsi lar için lamba yanması, missfire, şişme vs gibi sinir bozucu durumları yaşamadan alabildiğiniz güç nedir?

fatihcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bnm araç o ciddi ciddi 230hp alıyoruz biz merak etme, dyno kağıdımız da var, 1 senedir sorun da yok bu arada hala millet bujiyi tartışıyor, orjinal bujinin 4 adedi 120tl mi ne, revo yüzünden buji bitiyorsa ve 1 senede 120tl masraf edemeyecek olan binmesin bu arabaya, hala revoya bujiden saldırmaya sinirleniyorum..
    memnun oldum kardeşim burda olmana hatta senin olduğunu tahmin etmiştim pek stage 2 cupra yok çünkü hazır yakalamışken soru sorıyım sana intercooler ve dumpvalve ın faydasını görüyomusun ona göre çıkınca yaptırabilirim belki intercooler ı
    //M Power

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buradan bılgı vermek olmaz...
    Lutfen fırmanın telefonuna ulasırsanız,sevınırım.
    Teknık olarak yazıyorum,işi tıcarete dokmeksek,benımde yazılarımın anlamı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buradan bılgı vermek olmaz...
    Lutfen fırmanın telefonuna ulasırsanız,sevınırım.
    Teknık olarak yazıyorum,işi tıcarete dokmeksek,benımde yazılarımın anlamı olur
    Öngördüğünüz gucu ogrenmek teknik bir konu gibi geliyo aslinda ama neyse..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)