User Tag List

Sayfa 276/382 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376 ... SonSon
7245 sonuçtan 5.226 ile 5.244 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben kıçı kırık 1.6 dizel arabama bile Thollga'nın önerisi ile Castrol yerine Mez'de Mobil1, daha sonra İzmir'de ise kendim alıp götürüp DPF uyumlu Mobil1 koydurdum, GTI Cupra kullananların Castrol diretmesini hiç anlamıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ahmet_xy
    Misafir
    Motulun pahali olani 300v serisi yaglardir. Ester bazli oldugu icin pahalidir. Yag yakma sikintisi yoksa motul kullanmaya gerek yok. Mobil 1 kullan.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet_xy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de gençfenerbahçelilerin dumpvalfi var
    downpipe da var.
    wastegate yok, cooler yok, filtre yok.

bu şartlarda 220 hp yi görebilir miyiz?

215-220 aralığında sağlıklı egt si düşük güç çıkar 1.40-1.50 peakli düzgün ayarlanmış bir yazılımla.En azından çok açılmadan yazılırsa yazın kafa rahat olur. Gfb araca ilaç oluyor resmen ciddi hızlı çalışıyor dsg nin eksiği buymuş dedirtir insana. Demek birde dsg yazılımı olsa nasıl bir vites geçişi olur kestiremiyorum bile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bp mobil ve castrol madeni yağ genel müdürlüğüyüz servisleri ve servisteki ustaları eğiten biziz
    ben bundan onceki aracımda mobil kullandım
    vw motora geçince castrol edge

formula 1 de ve le mans 24 saat yarışlarında bizim yağlar kullanıyor
    http://video.ntvmsnbc.com/saffetin-g...ekim-2013.html
    21. dakikadan itibaren izleyin

bazı kişileri bilgileri olmadan fikir telakkisinde bulunuyor

bu iş forumda olmaz varsa bir görüşünüz gelin bu işin 30 yıl eğitimini almış mühendislerle görüştüreyim sizleri

müdürlüğümüz bostancı e 5 üzerinde
    gelene açık büfe yemekte var )
    Katılıyorum ayrıca benim eski tsi aracım full servis bakımlıydı motoru açıldı hiç böyle bişey yoktu. Kötülediğiniz marka castrol yani, koskoca bmw nin ,vag grubunun oem tedarikçisi. Ben bu kadar yağ seçen araba görmedim her sene herkes farklı yağ kullanıyor

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bp mobil ve castrol madeni yağ genel müdürlüğüyüz servisleri ve servisteki ustaları eğiten biziz
    ben bundan onceki aracımda mobil kullandım
    vw motora geçince castrol edge

formula 1 de ve le mans 24 saat yarışlarında bizim yağlar kullanıyor
    http://video.ntvmsnbc.com/saffetin-g...ekim-2013.html
    21. dakikadan itibaren izleyin

bazı kişiler bilgileri olmadan fikir telakkisinde bulunuyor

bu iş forumda olmaz varsa bir görüşünüz gelin bu işin 30 yıl eğitimini almış mühendislerle görüştüreyim sizleri

müdürlüğümüz bostancı e 5 üzerinde
    gelene açık büfe yemekte var )
    f1 ve le mans yarışlarında castrol edge 5w-30 mu kullanılıyor?
    motul hiçbir motorsporlarında kullanılmıyormu?
    bir yağ markasının motorsporlarında kullanılıyor oluşu o yağı 1.4 twincharge 180ps motorlar için iyimi yapar?

bizim yağımız f1 ve le mansta kullanılıyor diyerek sokakta dünyadan haberi olmayan bir insana "vaybe çok iyi o zaman" dedirtebilirsiniz ama burda arabasıyla uğraşan az çok bişeyler bilen insanlar var, böyle birşey söyleyince biraz komik oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f1 ve le mans yarışlarında castrol edge 5w-30 mu kullanılıyor?
    motul hiçbir motorsporlarında kullanılmıyormu?
    bir yağ markasının motorsporlarında kullanılıyor oluşu o yağı 1.4 twincharge 180ps motorlar için iyimi yapar?

bizim yağımız f1 ve le mansta kullanılıyor diyerek sokakta dünyadan haberi olmayan bir insana "vaybe çok iyi o zaman" dedirtebilirsiniz ama burda arabasıyla uğraşan az çok bişeyler bilen insanlar var, böyle birşey söyleyince biraz komik oluyor
    21 yasindasin ama yag konusunda tecruben buyuk ama tek eksigin verdigim videoyu seyretmemisin be kardes 21.dk dan itibaren izle

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21 yasindasin ama yag konusunda tecruben buyuk ama tek eksigin verdigim videoyu seyretmemisin be kardes 21.dk dan itibaren izle
    Öncelikle şunu yazayımda şakşakçı demeyin alıntı yaptığınız arkadaşı tanımam etmem.
    Videoyu izledim f1'de kullanılıyor en iyi yağ diye savunuyorsunuz nerdeyse tüm sayfaları okudum kaç tane kullanıcı gördüysem castrol önermiyor kullanmıyor burda kullancıların yazdığıda tsı motor castrol sevmiyor sizde hala inatla castrol en iyisi diye yazıyorsunuz.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polocu arkadaslar yag secimi yaparken kulaktan dolma bilgilerle mi, yoksa yagin teknik ozelliklerine bakarak mi secim yapiyor?

Castrolde yag birikintisi kalmis, Mobilde tertemiz goruntu bana biraz marketing calismasi gibi geliyor. Zamaninda degistirilen hic bir yag ile boyle bir durum olusmaz, en azindan bu kadar bariz bir fark olusmaz. Photoshop olma ihtimalini bir tarafa birakiyorum.

Amerika kitasinda Castrol biraz kan kaybetmis durumda, bunun da en buyuk sebebi en buyuk otomotiv ortaklarindan biri olan BMW, artik Amerika'da Shell (Pennzoil) ile calisiyor. Avrupa icin durum nedir bilemiyorum su anda.

Castrol'un sevmedigim yani, global olarak teknik ozelliklerinin cogunu gizlemeyi tercih ediyor, urunu arastirmak isteyen kullanici diger markalara gore cok az bilgi edinebiliyor. Ozellikle Amerika kitasinda grup 3 mu 4 mu tartismasi cok populer su siralarda. Turkiye'de ve Almanya haric diger Avrupa ulkelerinde bile son bir kac senedir tam sentetik adiyla satilan yaglar aslinda mineral bazli yagin laboratuar ortaminda islem gormesiyle olusturulan yapay sentetik yag (grup 3) ten meydana geliyor. Yusuf bey bana bu konuda yardimci olursa sevinirim, hemde diger arkadaslar da bilgilenmis olur.

ahmet_xy
    Misafir
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polocu arkadaslar yag secimi yaparken kulaktan dolma bilgilerle mi, yoksa yagin teknik ozelliklerine bakarak mi secim yapiyor?
    tabiki teknik özelliklerine bakarak. motul x-clean 5w-40 'ın yüksek sıcaklıktaki viskozite değerleri castrolden daha iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki teknik özelliklerine bakarak. motul x-clean 5w-40 'ın yüksek sıcaklıktaki viskozite değerleri castrolden daha iyi.
    Guzel, fakat en dogrusu degil. HTHS degerlerine bakmak lazim. Kalin yag her zaman isiya daha iyi dayanir demek anlamina gelmiyor bu.

Demek istedigim, operasyon sicakliginda ve 40 derecedeki viskozitesinde Motul daha kalin olabilir, fakat onemli olan isiya dayanim kabiliyetidir.

Motul X-Clean 5w40'in HTHS degeri 3.6. Fakat Castrol Edge 5w40 icin bu degeri paylasmiyor!!. Sadece ACEA A3/B3 sertifikasi oldugundan oturu HTHS'nin 3.5 ve uzeri oldugunu bilebiliyoruz. Yani degerler birbirine cok yakin iki yag arasinda.

Edit: Isiya dayanim kabiliyeti neyi saglar? 5000 ya da 10000 kilometre sonra iki yagi kiyaslarsaniz, biri hala 5w40 viskozitesinde kalirken, digeri daha cabuk incelir ve w30 a hatta w20 ye dusebilir.

ahmet_xy
    Misafir
    Guzel, fakat en dogrusu degil. HTHS degerlerine bakmak lazim. Kalin yag her zaman isiya daha iyi dayanir demek anlamina gelmiyor bu.

Demek istedigim, operasyon sicakliginda ve 40 derecedeki viskozitesinde Motul daha kalin olabilir, fakat onemli olan isiya dayanim kabiliyetidir.

Motul X-Clean 5w40'in HTHS degeri 3.6. Fakat Castrol Edge 5w40 icin bu degeri paylasmiyor!!. Sadece ACEA A3/B3 sertifikasi oldugundan oturu HTHS'nin 3.5 ve uzeri oldugunu bilebiliyoruz. Yani degerler birbirine cok yakin iki yag arasinda.

Edit: Isiya dayanim kabiliyeti neyi saglar? 5000 ya da 10000 kilometre sonra iki yagi kiyaslarsaniz, biri hala 5w40 viskozitesinde kalirken, digeri daha cabuk incelir ve w30 a hatta w20 ye dusebilir.
    100 derecedeki viskozite değerleri arasında çok fark var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 derecedeki viskozite değerleri arasında çok fark var.
    Iste onu anlatmaya calisiyorum, evet Motul bariz bir sekilde daha kalin.

Fakat kalin viskozite daha iyi yag anlamina gelmiyor. HTHS @150C degerini de baz almak gerekiyor.

ahmet_xy
    Misafir
    Iste onu anlatmaya calisiyorum, evet Motul bariz bir sekilde daha kalin.

Fakat kalin viskozite daha iyi yag anlamina gelmiyor. HTHS @150C degerini de baz almak gerekiyor.
    ama polo gti için castrol'e göre daha uygun bir yağ.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz mutluysaniz problem yok, bence de kaliteli bir yag Motul gonul rahatligiyla kullanirdim.

Fakat tek cozum Motul degil 1.4 TSI lar icin. Daha uygun fiyatli tam sentetik 5w40 Turbo Dizel yagi da isiyi dusuk tutacaktir. Bunun sebebi Turbo Dizel yaglarinda bulunan yuksek miktardaki Cinko maddesidir. Amerikada piste cikarken insanlar Motul koymuyor, kamyon yagi koyuyor

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eminim şu yağ olayınının detaylarını,yarıştırmalarını,kavgalarını motul-mobil-castrol kendi arasında yapmıyodur
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ulan ne yağmış walla ahahaha))gündem birtürlü değişmiyor
    COOPER'S
    2*11'CUPRA
    2*13'CUPRA
    12'POLOGTİ
    2,0TFSİ LEON CUPRA 50 AR821

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Castrolde yag birikintisi kalmis, Mobilde tertemiz goruntu bana biraz marketing calismasi gibi geliyor. Zamaninda degistirilen hic bir yag ile boyle bir durum olusmaz, en azindan bu kadar bariz bir fark olusmaz. Photoshop olma ihtimalini bir tarafa birakiyorum.

Amerika kitasinda Castrol biraz kan kaybetmis durumda, bunun da en buyuk sebebi en buyuk otomotiv ortaklarindan biri olan BMW, artik Amerika'da Shell (Pennzoil) ile calisiyor. Avrupa icin durum nedir bilemiyorum su anda.

Castrol'un sevmedigim yani, global olarak teknik ozelliklerinin cogunu gizlemeyi tercih ediyor, urunu arastirmak isteyen kullanici diger markalara gore cok az bilgi edinebiliyor. Ozellikle Amerika kitasinda grup 3 mu 4 mu tartismasi cok populer su siralarda. Turkiye'de ve Almanya haric diger Avrupa ulkelerinde bile son bir kac senedir tam sentetik adiyla satilan yaglar aslinda mineral bazli yagin laboratuar ortaminda islem gormesiyle olusturulan yapay sentetik yag (grup 3) ten meydana geliyor. Yusuf bey bana bu konuda yardimci olursa sevinirim, hemde diger arkadaslar da bilgilenmis olur.
    Ben yağ seçimimi yaparken yaşadıklarıma dayanarak yapıyorum, bu konuda geniş bi bilgim yok yusuf bey bilgili olduğunu söylüyor ama sunduğu argüman "bizim yağ f1 ve le mans ta kullanılıyor" olduğu için kendisinden sağlıklı bilgi alamıyoruz. Servisin koyduğu yağıda kullandım motul 5w-40 ta kullandım castrolde eksilme sorunu yaşarken motulde yaşamadım bu yüzden motul kullanmaya devam ettim. Burda bahsedilen birkaç teknik özelliğede baktım motulun daha iyi olduğunu gördüm ama bahsettiğiniz şekilde yorumlayamam tabiki çünkü o kadar bilgim yok, deneme yanılma yaparak hangisinin iyi olduğunu bulmaya çalışıyoruz.

Teknik özellikleri detaylı biçimde yorumlayabilirse birisi tabiki çok seviniriz boşuna aracımızı denek olarak kullanmamış oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yağ konusunda tecrübeliymmi demişim acaba? Size birkaç soru sordum sadece cevaplarsanız sevinirim.

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o değilde geçen Dtm yarışında m3 ün üstünde samsung reklami gördüm ne kadar televizyonu telefonu doku boku varsa aldım en iyisi o dekki
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)