User Tag List

Sayfa 277/382 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377 ... SonSon
7245 sonuçtan 5.245 ile 5.263 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıl olmuş 2015 halen, Castrol diyorsunuz ya. Pes diyorum bende size. Hatta 1.4 Tsı 180lik motor için.
    Vallahi kendi elinizle motorunuzu eskitiyorsunuz.
    Mobil 1, Motul iyidir. Hatta kanıtlanmış'tır.
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

qatrio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıcak ve eksiltmeli lezzetlerin sırrı
    Yüce F.U
    PoloGTİ-CooperS R53-W204 AMG

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shendelzare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yağ seçimimi yaparken yaşadıklarıma dayanarak yapıyorum, bu konuda geniş bi bilgim yok yusuf bey bilgili olduğunu söylüyor ama sunduğu argüman "bizim yağ f1 ve le mans ta kullanılıyor" olduğu için kendisinden sağlıklı bilgi alamıyoruz. Servisin koyduğu yağıda kullandım motul 5w-40 ta kullandım castrolde eksilme sorunu yaşarken motulde yaşamadım bu yüzden motul kullanmaya devam ettim. Burda bahsedilen birkaç teknik özelliğede baktım motulun daha iyi olduğunu gördüm ama bahsettiğiniz şekilde yorumlayamam tabiki çünkü o kadar bilgim yok, deneme yanılma yaparak hangisinin iyi olduğunu bulmaya çalışıyoruz.

Teknik özellikleri detaylı biçimde yorumlayabilirse birisi tabiki çok seviniriz boşuna aracımızı denek olarak kullanmamış oluruz.
    Tabi ki, yalnız hepsini kıyaslamak zor. Polo için popüler olanları paylaşırsanız tümünü, hepsini beraber kıyaslarız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Trance-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıl olmuş 2015 halen, Castrol diyorsunuz ya. Pes diyorum bende size. Hatta 1.4 Tsı 180lik motor için.
    Garantisi devam eden aracın yağını nasıl castrol harici koydurabiliriz acaba bilginiz var mı?
    arac a1 1.4tfsi 122

Shendelzare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki, yalnız hepsini kıyaslamak zor. Polo için popüler olanları paylaşırsanız tümünü, hepsini beraber kıyaslarız.
    Araç için önerilen ve showroomdan çıkarken gelen 5w-30 Castrol marka yağ ancak servis edge değilde başka bir son tüketiciye satılmayan yağ kullanıyormuş dendi birkaç yerde tam bilmiyorum o olayın detayını yusuf bey bilir heralde.
    Onun dışında 5w-30 mu kullansak 5w-40 mı konusunda var hatta 10w-40 kullananda var sanırım. Marka model olarak Motul X-clean 8100 5w-30 ve 5w-40, Motul 300V 5w-40 ve 5w-30, Castrol Edge 5w-30 ve Mobil1 diyenler var ona hiç bakmadım hangi modeli kullanıyorlar, son olarakta Liqui Moly varmış ama onada bakmadım hiç.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla servisler dünyanın her yerinde Professional OE versiyonunu kullanıyor.

Aşağıda teknik bilgileri mevcut.

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/327FECC588E3ADE480257AD3003FBDCB/$File/PDS%20CCSA%20Castrol%20EDGE%20Professional%20OE%20 5W-30%20English.pdf

Motul 8100 kullanacaksanız 5w-30 yeterlidir. Oldukça kalın viskoziteye ve yüksek HTHS değerine sahip. Fakat diğer yağları kullanacaksanız ACEA A3/B3 ya da ACEA A3/B4 veya C3 sertifikalı olmasına dikkat edin.

5w-30 olarak diğer güzel alternatif Mobil 1 ESP 5W-30, bu da Motul gibi kalın bir viskoziteye ve yüksek HTHS ye sahip.

Yağ tüketmeyen araçta 5w-40 a geçmeyi önermiyorum şahsen. Önce bu iki yağ ile tüketim ne seviyede buna bakmak gerekir. Viskoziteyi kalınlaştırmak ikinci adım olmalı.

300V serisini günlük kullanılan arabada önermem, bir zararı olmaz fakat diğer yağlara göre yararını da anlayamazsınız. Track day, drift aktiviteleri gibi arabayı limitlerinde kullanıyorsanız o zaman fark yaratabilir.

cgty06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler tsi ım yok ama 1.6 pancar motor a3 üm var. Castrol magnatec kullanıyorum 3000 km de felan 200 gr civarı eksiltiyorum. Mobil veya motul geçmek istiyorum sizce hangisini tercih etmeliyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla servisler dünyanın her yerinde Professional OE versiyonunu kullanıyor.

Aşağıda teknik bilgileri mevcut.

http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/327FECC588E3ADE480257AD3003FBDCB/$File/PDS%20CCSA%20Castrol%20EDGE%20Professional%20OE%20 5W-30%20English.pdf

Motul 8100 kullanacaksanız 5w-30 yeterlidir. Oldukça kalın viskoziteye ve yüksek HTHS değerine sahip. Fakat diğer yağları kullanacaksanız ACEA A3/B3 ya da ACEA A3/B4 veya C3 sertifikalı olmasına dikkat edin.

5w-30 olarak diğer güzel alternatif Mobil 1 ESP 5W-30, bu da Motul gibi kalın bir viskoziteye ve yüksek HTHS ye sahip.

Yağ tüketmeyen araçta 5w-40 a geçmeyi önermiyorum şahsen. Önce bu iki yağ ile tüketim ne seviyede buna bakmak gerekir. Viskoziteyi kalınlaştırmak ikinci adım olmalı.

300V serisini günlük kullanılan arabada önermem, bir zararı olmaz fakat diğer yağlara göre yararını da anlayamazsınız. Track day, drift aktiviteleri gibi arabayı limitlerinde kullanıyorsanız o zaman fark yaratabilir.
    Ayda bir veya 2 ayda bir track daylere katildigim icin ve sagdan soldan iyi oldugunu okudugum icin 5w-40 8100 xclean tercih etmistim ama ***** artik kis aylarinda trackday falan duzenlenmiyor 5w-30 lardan birini deneyebilirim sanirim, 300v almaktan cekindim cunku litre fiyati 1.5 katina geliyor 8100 e gore ve 2 litre halinde satiliyor, arac biraz eksiltse gidip 2 litre daha almam gerekicekti o yuzden 8100 almayi tercih etmistim.

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı qatrio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değilde geçen Dtm yarışında m3 ün üstünde samsung reklami gördüm ne kadar televizyonu telefonu doku boku varsa aldım en iyisi o dekki

Biz hazir haftasonu gelmisken bulasik makinesiyle buzdolabini samsungla degistirmeyi dusunuyoruz samsung camasir makinesi de alicazda ay sonunu bekliyoruz spotculara giderken alimmi senide ?

sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler dp yaparsak ne gibi olumsuzluklarla karşılaşabiliriz ? birde ses çok artarmı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Trance-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5w-30 olarak diğer güzel alternatif Mobil 1 ESP 5W-30
    Aynı fikirdeyim servise de kapalı kutu (Yetkili bir satıcıdan alınmış olması daha güzel olacaktır.) faturaya plakası işlenmiş bir şekilde yetkili servise teslim ederseniz sorun çıkmama ihtimali var. Herkese tabi ki "VW bize dedi ki castrol kullanın diğerleri garanti dışına çıkar." Dediklerinde şunu sorabilirsiniz. Neye istinaden? "Castrol onay vermiş VW 504 00/ 507 00 kodu var motorunuza bu yağ gerekli..." dediği an bagajınızdan çıkardığınız artık hangisini isterseniz (Bu onaylara sahip 5w-30 tam sentetik onlarca yağ firmasında mevcut.) Önüne faturasıyla kapalı kutu yağı koydunuz. Kabul etmeyecektir tabi ki önce servis müdürüne soracak ordan müdür gelecek size castrol yağı anlatacak vs. vs. Biraz sancılı gibi görünse de çözülebilecek bir durum olduğuna inanıyorum. Servis de haklı onlarca litre yağ almış adam ne yapsın herkes yağı dışarıdan alırsa yağdan nasıl bir kazancı olacak. Servis paketinin içindekileri ayrı ayrı almayı teklif edin. Daha kolaylaşabilir işiniz. Yusuf abi de tabi ki sattığı ürünü sonuna kadar savunacaktır. Ama kimse castrol kullanmak zorunda değil (Fotoğraflardaki saabın sahibi olduğumuzu düşünürsek ben olsam kabı yeşil olan hiçbir yağ almam.) bunun için specleri belli pek çok yağ firması tarafından üretilen yağlar mevcut:
    https://www.motul.com/tr/tr/products...00-507-00-5w30
    http://www.mobil1.com.tr/hangi-motor...otor-yagi.aspx Onay kodları başlıkta yanlış yazılmış.
    Vw Oil - Vw Motor Oil - 504 00 507 00 - 5W-30 - VMP - 5 Liters
    http://www.repsol.com/imagenes/es_en...cm11-15311.pdf

Bu yağlar google amcaya yazıp bulduklarım. İlk 4 tane.

Ama tabi VW merkeze (Almanya) bir mail atıp bilgi alınabilir. Daha kesin bilgi olacaktır. Hem de emsal teşkil edecektir.

Saygılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Castrol en iyi demiyorum ancak kötülenen marka devlerin arasında.
    Benim aracımada servis castrol 0-30 yağ koyuyor eksiltme filan yok, az eksilten yağ iyi mi oluyor bilmediğimden soruyorum?
    Yani araç ona göre üretilmiştir belki basınca yağı eksiltiyodur o sekilde daha sağlıklı çalısıyodur?
    Motulun 300v serisini de kullandım eskiden, castrol de yani yağ farklı ancak pratikte bir fark olmadı, şişen araba şişmedi vs gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Castrol en iyi demiyorum ancak kötülenen marka devlerin arasında.
    Benim aracımada servis castrol 0-30 yağ koyuyor eksiltme filan yok, az eksilten yağ iyi mi oluyor bilmediğimden soruyorum?
    Yani araç ona göre üretilmiştir belki basınca yağı eksiltiyodur o sekilde daha sağlıklı çalısıyodur?
    Motulun 300v serisini de kullandım eskiden, castrol de yani yağ farklı ancak pratikte bir fark olmadı, şişen araba şişmedi vs gibi.
    Yağ eksiltmesi normal birşey ama bizim araçlarda biraz abartı olduğu için eksiltmeyen yağları tercih etmeye çalışıyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bp mobil ve castrol madeni yağ genel müdürlüğüyüz servisleri ve servisteki ustaları eğiten biziz
    ben bundan onceki aracımda mobil kullandım
    vw motora geçince castrol edge

formula 1 de ve le mans 24 saat yarışlarında bizim yağlar kullanıyor
    http://video.ntvmsnbc.com/saffetin-g...ekim-2013.html
    21. dakikadan itibaren izleyin

bazı kişiler bilgileri olmadan fikir telakkisinde bulunuyor

bu iş forumda olmaz varsa bir görüşünüz gelin bu işin 30 yıl eğitimini almış mühendislerle görüştüreyim sizleri

müdürlüğümüz bostancı e 5 üzerinde
    gelene açık büfe yemekte var )
    yusuf abi

o zaman ben gelmim ama sen lütfen ordaki mühendislere sorar mısın ;
    zamanında ben de 1.4 tsi varken castrol ile istanbulparkda daha ikinci turda 130 derece sıcaklıkları gördüm
    ve daha sonrasında 138 lere kadar geldi bıraktım....
    motula da geçtikten sonra 125 in ustune niye cıkamadıgımı da acıklasınlar ha bir de ..

sentetik yağ ile ester bazlı yağların farklarını lütfen ))

abi yapma gözünü sevim ... castrolu övme lütfen ordasın diye )

zamanın arkadasların yaptıkları test vardı beherlere aynı miktar yağı koyup da alttan ısıttılardı..

4 yağ arasından 2nci kaynamaya baslayan edge sonrasında mobil sonrasında motul oldu

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edge ile servisin koydugu edge pronun farki varmi peki isinmasi olarak.yoksa servisin bize giydirmesimidir.

Trance-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tartışılan konu, yağ markası mı aracınızın garantisi mı ?
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu okudum, şimdi bakırköy minibüsüne binip, meydana kadar ring hayali kuracagım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edge ile servisin koydugu edge pronun farki varmi peki isinmasi olarak.yoksa servisin bize giydirmesimidir.
    ikiside aynı yağ prof yazan satılamaz edge parekendecilere verilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pasha34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yusuf abi

o zaman ben gelmim ama sen lütfen ordaki mühendislere sorar mısın ;
    zamanında ben de 1.4 tsi varken castrol ile istanbulparkda daha ikinci turda 130 derece sıcaklıkları gördüm
    ve daha sonrasında 138 lere kadar geldi bıraktım....
    motula da geçtikten sonra 125 in ustune niye cıkamadıgımı da acıklasınlar ha bir de ..

sentetik yağ ile ester bazlı yağların farklarını lütfen ))

abi yapma gözünü sevim ... castrolu övme lütfen ordasın diye )

zamanın arkadasların yaptıkları test vardı beherlere aynı miktar yağı koyup da alttan ısıttılardı..

4 yağ arasından 2nci kaynamaya baslayan edge sonrasında mobil sonrasında motul oldu
    sendemi brütüs diyeceğim)
    abi 70 e erken çıkan iyidir )
    bizde mobil bp yağda var
    universalde mobil1 number one bence

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusuf yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sendemi brütüs diyeceğim)
    abi 70 e erken çıkan iyidir )
    bizde mobil bp yağda var
    universalde mobil1 number one bence
    Yusuf Bey herşeyi bir yana bırakın,
    varsayımlar photoshop lar vs vs vs,

iki firmanın Official Sitesindeki verilere baktınız mı hiç ?

Castrol 5W/30
    http://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/6E381DAAE02AB64780257D540060FBE8/$File/BPXE-9P9HK3.pdf

Kolaylık olsun buraya da ekliyim:
    Türkçe Meali Castrol'ün:
    Akma Noktası, Soğuk Dayanıklılık. -36 Derece
    Parlama Noktası 210 derece.
    Nedense 150 derecedeki HTHS Viskozite'sini paylaşmamış Castrol ya da ben göremedim.
    40 Derecedeki Viskozitesi 72 (sizin savunduğunuz düşük sıcaklıklarda yağlama kabiliyeti)

Gelelim Mobil'e...

http://www.mobil1.com.tr/motor-yagla...kasyonlar#tabs

Mobil 1 ESP Formula 5W-30
    SAE Sınıfı 5W-30
    Viskozite, cSt, (ASTM D445)
    @ 40°C 72.8
    @ 100°C 12.1
    Viskozite İndeksi 164
    Sülfatlanmış Kül, % Ağırlık, (ASTM D874) 0.6
    HTHS Viskozite, mPa•s @ 150°C, (ASTM D4683) 3.58
    Akma Noktası, °C, (ASTM D97) -45
    Parlama Noktası, °C, (ASTM D92) 254
    Yoğunluk @ 15,6°C, g/ml, (ASTM D4052) 0.850
    Mobil'in gördüğünüz üzere
    Akma Noktası -45 derece. ( Castrol -36 idi )
    Parlama Noktası 254 Derece ( Castrol 210 idi )
    HTHS 150 derece değeri 3,58 ( CASTROL BUNU YAYINLAMAMIŞ.... )
    ve sizin savunduğunuz düşük sıcaklıkta yağlama kabiliyeti 40 derecede... cst 72.8
    burda Castrol tam tamına .8 oranda (onda sekiz) DAHA İYİ YAĞLAMA KAPASİTESİNE SAHİP !
    aracımızı da bu yağ sıcaklarında kullanıyorsak sürekli olarak, işte o zaman Castrol bulunmaz nimet hepimiz için (:

100 derecedeki yağlama kabiliyetleri aynı gözüküyor. 12.1 değerler...
    Ama 100 derece üzerinde Mobil ciddi farklı muhtemelen ki parlama noktaları arasında 45 derece fark olduğu gibi, 150 derecedeki HTHS değerini castrol paylaşmamış sitesinde...

Tüm bu veriler ile burdaki insanların TECRÜBELERİNİ birleştirdiğinizde Castrol'ün elle tutulacak motorun içini sapsarı yapan molekülleri hariç hiçbirşeyi yok aslında

Veriler Official Site'lardan alınmışlardır. Linkleri de mevcuttur.

Kıssadan Hisse;

Mobil Candır, Motul Heyecan, Castrol ise Hezeyan...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)