User Tag List

Sayfa 286/382 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336 ... SonSon
7245 sonuçtan 5.416 ile 5.434 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iskender 70mm downpipe yapıldı orta susturucuyu değiştirmedim ses olmasın diye. İskenderde güç açısından sonu değiştirmezsen bişey fark etmez dedi. Sonu da değiştirmeyeceğim için ve evde yer olmadığı için kestim . Sonrasında Özgünde soft bir yazılım yapıldı ve gfb dump valve taktım. Arabanın hayatı değişti. Gece gündüz kadar fark oldu. Yakıt ortlaması 8 litrelere indi. Ses sadece yüksek viteste gaza hafif fazla basarsan var onun dışında hiç ses yok. Hanım ilk başta gazlı yürüdüğüm zaman sen egzoza bişey mi yaptın dedi. Hayır gaza fazla basıorum yürüsün diye dedim. Ayağımı çekince ses kesilince ok dedi.
    IN BOOST WE TRUST

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iskender 70mm downpipe yapıldı orta susturucuyu değiştirmedim ses olmasın diye. İskenderde güç açısından sonu değiştirmezsen bişey fark etmez dedi. Sonu da değiştirmeyeceğim için ve evde yer olmadığı için kestim . Sonrasında Özgünde soft bir yazılım yapıldı ve gfb dump valve taktım. Arabanın hayatı değişti. Gece gündüz kadar fark oldu. Yakıt ortlaması 8 litrelere indi. Ses sadece yüksek viteste gaza hafif fazla basarsan var onun dışında hiç ses yok. Hanım ilk başta gazlı yürüdüğüm zaman sen egzoza bişey mi yaptın dedi. Hayır gaza fazla basıorum yürüsün diye dedim. Ayağımı çekince ses kesilince ok dedi.
    Vites geçişlerinde patırdama varmı alper abi ? Dsg vites geçiş sesi ?
    Seat IBIZA FR

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orta yerindeyse neredeyse hiç patırdamaz(egzoz sesi manasında). Kat yerinde orta iptal olursa patırdar ama aracı geri düşürüyor. Kat iptali, daha free ve kısa bir spor orta susturucuyla dışarıdan çok güzel ama çok sesli olmayan bir patırdaması oluyor içeriden az duyuluyor yine. Komple düz çekip son stok kalırsa savaş çıkıyor ama spor orta susturuculu halinden biraz daha geri düşüyor araç. En güzeli dp ortaya free flow bir susturucu sona yine free ama dümdüz geçiş olmayan bi son. Yalnız o zaman polis falan net anlar egzoz olduğunu. Gfb stage 2 de de iş görüyor, çok hard bir setupta(forge wg li yani) denemedik o yüzden net söyleyemiyorum ama sitesinde 30psi da tutabildiğini gösteren bir video var. Yinede stage 1 yazılım için süper iş görüyor hatta stok yazılımda bile fark yaratır gfb.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta yerindeyse neredeyse hiç patırdamaz(egzoz sesi manasında). Kat yerinde orta iptal olursa patırdar ama aracı geri düşürüyor. Kat iptali, daha free ve kısa bir spor orta susturucuyla dışarıdan çok güzel ama çok sesli olmayan bir patırdaması oluyor içeriden az duyuluyor yine. Komple düz çekip son stok kalırsa savaş çıkıyor ama spor orta susturuculu halinden biraz daha geri düşüyor araç. En güzeli dp ortaya free flow bir susturucu sona yine free ama dümdüz geçiş olmayan bi son. Yalnız o zaman polis falan net anlar egzoz olduğunu. Gfb stage 2 de de iş görüyor, çok hard bir setupta(forge wg li yani) denemedik o yüzden net söyleyemiyorum ama sitesinde 30psi da tutabildiğini gösteren bir video var. Yinede stage 1 yazılım için süper iş görüyor hatta stok yazılımda bile fark yaratır gfb.
    Rolanti ve alt devirde zaten çok bir ses beklentim yok.Sadece vites geçişlerindeki o sesi daha çok duymak hedefim.
    Seat IBIZA FR

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans beklentisi yoksa
    Orta iptali en guzel sesi veriyor vites gecislerinde cok guzel patirdiyor gaza basmazsaniz std halinden ayirt edilmiyor
    Geriye dusuruyor olabilir ama hissiyat olarak anlasilmasi imkansiz ancak denemek gerekir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer 80-230 bandında 1-2 boy geri düşürmesi çok problem olmayacaksa en ucuz ve güzel ses orta iptaliyle oluyor. Ama maddi kısmı çok problem olmayacaksa kesip biçme hiç olmadan dp+ufak bi orta susturucu yaparsanız son susturucuya geçme oluyor ve hem ses hemde egt ye faydası çok. Dediğim şekilde yaparsanız dışarıdanda çok güzel patırdıyor hemde rölantide ve basmadan oldukça sessiz olıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalniz yazilim fikri ve plani yoksa dp icin ariza yakma ihtimali mevcut
    Buda dipnot olmali
    Benimde aklimda milltek son susturucu almak var orta iptali vat zaten hazir ingiltere ye gitmisken alip gelmeyi planliyorum
    Orta iptali ses olarak yetmemeye basladi kasintim tuttu yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalniz yazilim fikri ve plani yoksa dp icin ariza yakma ihtimali mevcut
    Buda dipnot olmali
    Benimde aklimda milltek son susturucu almak var orta iptali vat zaten hazir ingiltere ye gitmisken alip gelmeyi planliyorum
    Orta iptali ses olarak yetmemeye basladi kasintim tuttu yani
    Yazılım yok aklımda.Sadece dsg vites geçiş sesindeki pırt sesi biraz daha canlansın yeter bana.

O zmn ortayi iptal edip araya duz boru yapıcaz.

Supersprint komple egzozlu cupra vardı arkadaşımızda.

Üstüne ses duymadım ben.Tam kıvamında spor bir otomobil sesi vardı.

Tavsiye ederim
    Seat IBIZA FR

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkan hayırlı olsun,
    fabiş mermi gibi valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım yok aklımda.Sadece dsg vites geçiş sesindeki pırt sesi biraz daha canlansın yeter bana.

O zmn ortayi iptal edip araya duz boru yapıcaz.

Supersprint komple egzozlu cupra vardı arkadaşımızda.

Üstüne ses duymadım ben.Tam kıvamında spor bir otomobil sesi vardı.

Tavsiye ederim
    Daha once video koymustum orta iptali ile nasildir diye fikir verir
    http://www.techturkey.com/forum/asir...riniz-225.html
    Komple egzoz yani turboback suphesiz harika canlida cok dinledim ama
    Ses fazla iddiali olabilir

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kendi aracımda 70 lik dp 60 lık catback kullanmıştım.spor orta susturucu falan yoktu.Öyle geri düştüğü falanda yoktu.Kaldı ki şuan ülkede ki en hızlı tsi ların hepsi bu sistemde.Diceğim o ki bu kadar küçük hesaplara takılmayın bence.Bende zamanında vw racing filtre mi bmc cda mı ota mı yok forge mu yok alüminyum caseli mantar filtremi vs düşünmekten bi hal olmuştum.Daha sonra araştırmalarım ve konuştuğum kişilerinde söylediklerinin etkisiyle hepsinin aynı bokun laciverti olduğunu anladım. Küçük detaylar böyle stg1 egzoz filtrede falan yapılmaz.Küçük detayların düşünülmesi gereken yer na bi aracın timingi olur,stack'ı olur.Turbo +500 600 hp lerde kanat olur vs de vs
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendi aracımda 70 lik dp 60 lık catback kullanmıştım.spor orta susturucu falan yoktu.Öyle geri düştüğü falanda yoktu.Kaldı ki şuan ülkede ki en hızlı tsi ların hepsi bu sistemde.Diceğim o ki bu kadar küçük hesaplara takılmayın bence.Bende zamanında vw racing filtre mi bmc cda mı ota mı yok forge mu yok alüminyum caseli mantar filtremi vs düşünmekten bi hal olmuştum.Daha sonra araştırmalarım ve konuştuğum kişilerinde söylediklerinin etkisiyle hepsinin aynı bokun laciverti olduğunu anladım. Küçük detaylar böyle stg1 egzoz filtrede falan yapılmaz.Küçük detayların düşünülmesi gereken yer na bi aracın timingi olur,stack'ı olur.Turbo +500 600 hp lerde kanat olur vs de vs
    aslında bu dediklerinize kısmen ben de katılıyorum.
    bu nedenle de aslında elimizde done olması amacıyla önceki sayfalarda bir soru sordum ama iştirak eden pek kimse olmadı...

sorduğum soru; aslında birçoğumuz log alıyoruz. aldığımız loglarda basıncımız ve çektiğimiz hava miktarı nedir diye sormuştum.
    bu tip verilerle aslında birçoğumuzun kafasındaki soru işaretleri yok olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KA®ANLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bu dediklerinize kısmen ben de katılıyorum.
    bu nedenle de aslında elimizde done olması amacıyla önceki sayfalarda bir soru sordum ama iştirak eden pek kimse olmadı...

sorduğum soru; aslında birçoğumuz log alıyoruz. aldığımız loglarda basıncımız ve çektiğimiz hava miktarı nedir diye sormuştum.
    bu tip verilerle aslında birçoğumuzun kafasındaki soru işaretleri yok olabilir.
    Evet doğru söylüyosunuz.Mesela yurtdışında bi forumda filtre araştırırken bir şeyle karşılaşmıştım.Aynı araç,aynı dyno üstünde ve tüm filtre çeşitleri.teker teker hepsiyle ölçüm yapmışlar.Aralarında ki güç farkları en iyisiyle kötüsü arasında 2-3 hp falan.Oda hava boyutundan falan örn:vw racing ile bmc dia arasında ki fark ki buda normal.Evet bir çok kişi log alıyor düzenli olarak,burda bu konuda polomu cupramı cth mı cavmı castrolmü motulmü tartışacağımıza loglarımızı veya deneyip yanılmalarımızı falan paylaşsak ne kadar güzel olurAma log'da alınsa güç ölçümleride yapılsa benim şahsi görüşüm ve kendi eski aracımda ki deneyimlerime göre çok radikal saçma değişiklikler yapmadıkça 3 aşşağı 5 yukarı aynı.hele ki roll için upgrade edilmemiş gündelik stg 1 araçlarda bu kadar düşünüp kendimizi tüketmeye gerek yok

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtreden daha etkili egzoz değişikliği. Orta iptali az da olsa geri düşürüyor stok yazılımlı araçta söylemekte fayda var. Gerisi için isteyen istediği gibi yapsın tabi herkesin kendi keyfi. Bu arada dp sonrası cat back ten kasıt nedir onu anlamadım birşey diyemiyorum nasıl bir etkisi olduğuna dair.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreden daha etkili egzoz değişikliği. Orta iptali az da olsa geri düşürüyor stok yazılımlı araçta söylemekte fayda var. Gerisi için isteyen istediği gibi yapsın tabi herkesin kendi keyfi. Bu arada dp sonrası cat back ten kasıt nedir onu anlamadım birşey diyemiyorum nasıl bir etkisi olduğuna dair.
    Filtreyi örnek olarak söyledim.Tabi ki egzoz daha etkilidir.Sadece demek istediğim kafamıza çok takıcağımız kadar önemli olmadığı.Çünkü düşündükçe takıyosun takıncada kafaya kararsız kalıyosun.Benim söylediğim sistem dp orta iptali spor son susturucu.yani ortada her hangi bir susturucu yok.

Belly Detail

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dp ve komple egzozlu cth cupra ıle stock arasında boy farkı ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben fazla takmıyorum aslında sadece araçlarımız biraz daha iyi olsun diye uğraşırken bir yerden alıp bir yere vermemek, ses olsun derken geri düşürmektense hem ses olsun hem performans Ortada susturucu olmamasınında basıncı daha az bastırttığını hem çok iyi bilinen bir egzoz üstadından hemde birkaç tunerdan duydum. Yine çok hızlı tsi larda orta susturucu(orijinali değil tabi) olduğunu gördüm ama. Bende çok fazla kafa yorup 3-5 hp kovalamaktansa keyife göre setup yapılmasından yanayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkdaşlar walla bu işte bilen bilmeyen herkes konuşuyor.Bakıyorum cocuk daha 20-22 yaşında babası bi araba almış ama harçlık sınırlı en rahat ses almanın çabasında hava atacak çünkü)yaptığınında yanlış olduğu anlayınca şişiyorlar vay ufak hesaplar yapmayın yok 2 boy geriye düşşem ne olur oysakı tüm hayat tecrübesi form sitelerde yazılanlardan ibaret.

@zero kardeş benden sana tavsiye orta susturucunu sökmeişin özü bu
    COOPER'S
    2*11'CUPRA
    2*13'CUPRA
    12'POLOGTİ
    2,0TFSİ LEON CUPRA 50 AR821

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detay detay denmişte en büyük etken tuner dan kimse bahsetmemiş)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)