User Tag List

Sayfa 3/382 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
7245 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farkındayım ama Cevabımın arkası baska bır soruyu getırıcek malesef
    Oyuzden Fırmanın Uluslararası bır sıtesı var,orada alınıcak guclerın Mınuum degerı yazıyor.
    O degerlerden %10 ve daha yukarı guc alınabılır.
    Oradakı Degerler,TUV lu ıse,70.000KM Garantılı versıyondur.
    Umarım yeterlı gelır acıklamam.

Dr.Ecu Chiptuning Semii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar affiniza siginarak bi soru sorucam. Teldym suan bu yuzden cok net okuyadim konuyu.simdi stock aracima BMC carbon yada simota filtre ile doumpvalve ve devaminda komple egsoz dusunuyorum. Bunlari bu hafta yaptrcktim fakat bikac arkadas eksiye dusmekten bahsetmis nolur bilir biri bana bunu acsin yaza dogruda yazilim dusunuyorum. Yazilimsiz bu olay olmaz mi yani ?

Help me
    Dr.Ecu

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bnm araç o ciddi ciddi 230hp alıyoruz biz merak etme, dyno kağıdımız da var, 1 senedir sorun da yok bu arada hala millet bujiyi tartışıyor, orjinal bujinin 4 adedi 120tl mi ne, revo yüzünden buji bitiyorsa ve 1 senede 120tl masraf edemeyecek olan binmesin bu arabaya, hala revoya bujiden saldırmaya sinirleniyorum..
    Nasil bir bujiymis abi yaa cozemedim gitti kimse memnun degil missfire felan... Ama senle telefonda bu buji mevzusunu konustugunuzda hakkaten senin sesinden anlasiliyordu bu buji sorunundan kurtuldugun... Stage 1 stage 2 de yani en onemlisi senin agzina kadar dolu arabada missfire sorununu alan buji nasil oluyoda missfire yaptirio anlamadim dogrusu

Coolerimida taktim abi muthis bisimis bu cooler bilsem onceden gomerdim direk sen demistin ilk taktiginda bana... Elimde bi dump valve var abi bunu takmak ve takmamak arasinda kaldim rahatsiz etcem seni yakin zamanda....
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Semii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar affiniza siginarak bi soru sorucam. Teldym suan bu yuzden cok net okuyadim konuyu.simdi stock aracima BMC carbon yada simota filtre ile doumpvalve ve devaminda komple egsoz dusunuyorum. Bunlari bu hafta yaptrcktim fakat bikac arkadas eksiye dusmekten bahsetmis nolur bilir biri bana bunu acsin yaza dogruda yazilim dusunuyorum. Yazilimsiz bu olay olmaz mi yani ?

Help me
    Filtreden azbucuk guc alirsiniz ama yazilimsiz yapilacak turboback bir egsoz sizi dusurur egerki orjinal capini buyuterek yaptirirsaniz...
    Komple egsoz icin yazilim farz dumpvalve de yazilimsiz bence gereksiz olur...
    GT-R

Fazıl T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreden azbucuk guc alirsiniz ama yazilimsiz yapilacak turboback bir egsoz sizi dusurur egerki orjinal capini buyuterek yaptirirsaniz...
    Komple egsoz icin yazilim farz dumpvalve de yazilimsiz bence gereksiz olur...
    benm orji bujiler varken missfire yapmıodu ben sadece içim rahat etsin die bujiler eskimiştir die değiştirdm seninkilerden aldım 100 200 olcemedık bi her basışta patlattı eskilerini taktım tekrar duzeldi oyzden orjinal buji bence daha iyi bu arabalara tabi arabanın birazdan nkdr acık olduguna bağlı az acanda var cok acanda var belkı senınkı kısık olablr oyzden sorun cıkarmıodur tam bi fikrim yok temennımız herkesn guzel yurumesi kısık açık orta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fazıl T. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benm orji bujiler varken missfire yapmıodu ben sadece içim rahat etsin die bujiler eskimiştir die değiştirdm seninkilerden aldım 100 200 olcemedık bi her basışta patlattı eskilerini taktım tekrar duzeldi oyzden orjinal buji bence daha iyi bu arabalara tabi arabanın birazdan nkdr acık olduguna bağlı az acanda var cok acanda var belkı senınkı kısık olablr oyzden sorun cıkarmıodur tam bi fikrim yok temennımız herkesn guzel yurumesi kısık açık orta
    Kanka bnm arabanin ayarlar kisik bende sorun yokta Mert.abinin araba girtlak sorun olsa o yasardi... Bu bujiler missfire icin geldi zaten ama sole bisi var stock gti in bujisi cupraninkinden iyi cemle bu konuyu bayagi arastirdik gti da platinium var ngk nin cuprada standart ngk var... Belki gti lara bu buji guncellemesi yoktu bide bn tam snn specler ne onu bilmiyorum revomu varki sende¿
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka bnm arabanin ayarlar kisik bende sorun yokta Mert.abinin araba girtlak sorun olsa o yasardi... Bu bujiler missfire icin geldi zaten ama sole bisi var stock gti in bujisi cupraninkinden iyi cemle bu konuyu bayagi arastirdik gti da platinium var ngk nin cuprada standart ngk var... Belki gti lara bu buji guncellemesi yoktu bide bn tam snn specler ne onu bilmiyorum revomu varki sende¿
    bujilerin farklı oldunu blmıodum bende ecufast yazılım var bende stage 2

cem36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracına downpipe yapmadan sona kadar düz boru yada sona kucuk susturucu koyup stage1 soft yazılım atıp kullanan arkadaşlar varmı ? varsa değerlerini yazarsa sevinirim merak ettiğim bir konu. Herkes aracını alır almaz hemen dp koyuyor fakat ben bu motora sahip araçları gerilettiğini düşünüyorum.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cem36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracına downpipe yapmadan sona kadar düz boru yada sona kucuk susturucu koyup stage1 soft yazılım atıp kullanan arkadaşlar varmı ? varsa değerlerini yazarsa sevinirim merak ettiğim bir konu. Herkes aracını alır almaz hemen dp koyuyor fakat ben bu motora sahip araçları gerilettiğini düşünüyorum.
    oporjinal 122 lik tsi a karşı sadece filtre+dp li 122 lik tsi denedik. ilkten filtre varken yarım boy önde gidiyordu, dp den sonra 1.5 boy oldu direk
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Literatürde zaten olan birsey,neden boyle bır sey katıyım kı,haddıme mı?
    Aracı Turkıye sartlarında hazırlamak ve uzerındekı parcalar ıle TAM anlamıyla Tune etmek ıcın,Arac ıle teste cıkıp,LOG almak,soruna orada mudahele etmek ıcın nasıl bır TERİM kullanmalıyım? Tunerlar "Live Tuning" dıyor,aklıma baska terim gelmıyor...
    Hayır önceki yazınızda LOG alınıp yapılan sonrasında farklı bir uygulamaymış gibi Live tuning demişsiniz.. Söylediklerinize göre bahsettiğiniz uygulama "Live TUning" değildir.. Evotech olarak yaptıgınız uygulama da Live tuning değildir. Live tuning, burda bircok tuner ın yıllardır yaptıgı arac yolda giderken yapılan ayardır.. Evotech vs olarak Türkiye' de oem beyinlere bunu yapabilecek bir firma yok.! Su an kullanılan sistem olarak arac logları alınır, arac durdurulur stop edilir ve hazırlanan yeni dosya yüklenir ve arac calıstırılır.. Bu sistemi 3 yıl önce de yapıyorduk yeni bir uygulama değil ve bahsettiginiz uygulama hiç değil. Live tuning yapılabilmesi için ETAS kullanılmalıdır ki bunu da TR de kullanabilecek veya alabilecek bir kişi bilmiyorum..

cem36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oporjinal 122 lik tsi a karşı sadece filtre+dp li 122 lik tsi denedik. ilkten filtre varken yarım boy önde gidiyordu, dp den sonra 1.5 boy oldu direk
    kanka bende denedim dp ile hep gerileme vardı. özellikle gti/cupralarda merak ediyorum durumu. şahse gti/cupra alsam dp yapmazdım filtre kiti sona susturucu soft bi yazılım gayet SAGLIKLI ve yeterli olur kanımca aralarında da çok bi fark olucagını dusunmuyorum fazıla diretiyorum orjınale donmesi için ikna edemedim daha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cem36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka bende denedim dp ile hep gerileme vardı. özellikle gti/cupralarda merak ediyorum durumu. şahse gti/cupra alsam dp yapmazdım filtre kiti sona susturucu soft bi yazılım gayet SAGLIKLI ve yeterli olur kanımca aralarında da çok bi fark olucagını dusunmuyorum fazıla diretiyorum orjınale donmesi için ikna edemedim daha
    dırenişçi

react1ve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abı allah askına downpıpe dedgınız olay ıle duz boru arasndakı fark ne? yazılım guncellenmsı lazım tabı kı eksıye dusmemek ıcın egzozdan sonra falan vs..ama sdece fıltre ıle az da olsa bı artı saglanabılır..
    Life is just a dream on the way of death!

Dr.Ecu Chiptuning Semii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna nediceksiniz ? Bylede bi durum var ?
    Dr.Ecu

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar şimdi şu buji konusunda olaya açıklık getirelim. İbiza cupranın orjinal bujileri sıradan basit bir buji. Polo gti'ın orjinal bujileri ise platinium buji. Revonun önerdiği buji ise iridium buji. Polo gti'da iridium bujiyi takmaya gerek olmadığını düşünüyorum.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasil bir bujiymis abi yaa cozemedim gitti kimse memnun degil missfire felan... Ama senle telefonda bu buji mevzusunu konustugunuzda hakkaten senin sesinden anlasiliyordu bu buji sorunundan kurtuldugun... Stage 1 stage 2 de yani en onemlisi senin agzina kadar dolu arabada missfire sorununu alan buji nasil oluyoda missfire yaptirio anlamadim dogrusu

Coolerimida taktim abi muthis bisimis bu cooler bilsem onceden gomerdim direk sen demistin ilk taktiginda bana... Elimde bi dump valve var abi bunu takmak ve takmamak arasinda kaldim rahatsiz etcem seni yakin zamanda....
    safa maşallah kardeşim koptun gidiyosun, ne ara aldın coolerı, hayırlı olsun..
    missfire olayı şöyle ben araba 10.000km civarı stage2 yapmadan 1 gün önce 15.000km bakımına sokmuştum, titiz olduğum için her bakımda buji filtreleri falan değiştiriyorum.. revoyla konuştuğumda bana en güzeli şimdilik orjinal buji demişti, bende orjinal taktırdım.. hiçbir sorun yaşamadan 10.000km bindim.. daha sonra 20.000kmde tekrar bakıma girdim yine orjinal buji taktırdım.. 2-3.000km sonra birkaç kez arıza ışşığı yanınca gittim yazılımı komple yeniledi ve yeni yazılımla bu sefer iridyum kullanmamı önerdi.. şu an missfire ya da ateşleme sorunu gibi hiçbir sorun yok, çok memnunum.. basıncı eskiye göre biraz daha artırmış ona rağmen bujiyle alakalı en ufak bir sorunum yok..
    keşke burada olsan aslında her parçayı takmandan önce arabaları dener parçalar sonrası farkını görürdük.. dump valfi sessiz çalışan aldın di mi, bence tak onu da eninde sonunda doldurunca arabanı takıcaksın turbo sürekli yüksek basınçta kaldığı için kullanımı daha keyifli hale geliyor..

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    memnun oldum kardeşim burda olmana hatta senin olduğunu tahmin etmiştim pek stage 2 cupra yok çünkü hazır yakalamışken soru sorıyım sana intercooler ve dumpvalve ın faydasını görüyomusun ona göre çıkınca yaptırabilirim belki intercooler ı
    ya intercooler fiyat olarak biraz pahalı belki ama cidden çok rahatlatıyor arabanı, her nekadar stage2de zorunlu olmasada zaten kendileri takmanı öneriyor.. tek başına dumpvalvein katkısını aslında deneme şansımız olsa güzel olurdu, tam ne kattığını görmek için.. ben stock bırakıp aracı 1 hafta sonra komple yapılı stage2 aldım.. bu arada sende bmc filtre var di mi, motor içi resmin var mı, nasıl yerleştirdiğinizi merak ettim, belki benim custom filtreden ona geçebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mert G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    safa maşallah kardeşim koptun gidiyosun, ne ara aldın coolerı, hayırlı olsun..
    missfire olayı şöyle ben araba 10.000km civarı stage2 yapmadan 1 gün önce 15.000km bakımına sokmuştum, titiz olduğum için her bakımda buji filtreleri falan değiştiriyorum.. revoyla konuştuğumda bana en güzeli şimdilik orjinal buji demişti, bende orjinal taktırdım.. hiçbir sorun yaşamadan 10.000km bindim.. daha sonra 20.000kmde tekrar bakıma girdim yine orjinal buji taktırdım.. 2-3.000km sonra birkaç kez arıza ışşığı yanınca gittim yazılımı komple yeniledi ve yeni yazılımla bu sefer iridyum kullanmamı önerdi.. şu an missfire ya da ateşleme sorunu gibi hiçbir sorun yok, çok memnunum.. basıncı eskiye göre biraz daha artırmış ona rağmen bujiyle alakalı en ufak bir sorunum yok..
    keşke burada olsan aslında her parçayı takmandan önce arabaları dener parçalar sonrası farkını görürdük.. dump valfi sessiz çalışan aldın di mi, bence tak onu da eninde sonunda doldurunca arabanı takıcaksın turbo sürekli yüksek basınçta kaldığı için kullanımı daha keyifli hale geliyor..
    Abi Teşekkür ediyorum seni takip etmeye çalışıyoruz
    Dump valve 2. el ama sesli maalesef... o yuzden kararsız kaldım birde faydası oldugu gibi Turbo surekli yuksek rpm de döndüğünden turbonun ömrü açısından zararlımı faydalımı onu çözemedim bilen arkadaşlar yorum yaparlar...
    Birde abi ben İTG getirtcem de bizim arabalarda AKÜ kaputun altında oldugundan filtrenin hortum akünün arkasından dolanıyor ondada kararsız kaldım acaba İTG mi BMC Carbonmu arasında gidip gelmekteyim...
    GT-R

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde abi ben İTG getirtcem de bizim arabalarda AKÜ kaputun altında oldugundan filtrenin hortum akünün arkasından dolanıyor ondada kararsız kaldım acaba İTG mi BMC Carbonmu arasında gidip gelmekteyim...
    BMC karbon yeğen Bu akşam benim malzemeyi takarım inşallah elime geçerse.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)