User Tag List

Sayfa 358/382 İlkİlk ... 258308348356357358359360368 ... SonSon
7245 sonuçtan 6.784 ile 6.802 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forge dv, downpipe, warex egsoz mevcut

yukardaki parçalarıda söktünüzmü araç şuan full stock'mu ?

Neden diyeceksiniz full egzoz sistemi yapılacaksa yazılımda yapılması lazım yoksa araba kendini korumaya alıyor.
    Merhaba, cevap için teşekkür ederim..

Parçalar şu an aracın üzerinde ancak yazılım orjinal..

Şöyle bir durum var bu arızayı geçen ay yapmaya başladığında araçta yazılım mevcuttu.. ben servise götürmeden yazılımı orjinale çevirtip öyle götürdüm. Yani bu sorun yazılım varken de olmuştu

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, cevap için teşekkür ederim..

Parçalar şu an aracın üzerinde ancak yazılım orjinal..

Şöyle bir durum var bu arızayı geçen ay yapmaya başladığında araçta yazılım mevcuttu.. ben servise götürmeden yazılımı orjinale çevirtip öyle götürdüm. Yani bu sorun yazılım varken de olmuştu
    Aslında yazılımı yapan kişi tam doğru hatayı söyliyecektir ama şöyle bir durumda var.

Araçda yazılım var ve yakıt pompaları o yazılımdan dolayı arıza yapmış olabilir.

Siz aracı stock hale cevirdiniz şuan pompalar düzgün çalışıyor yanlız egzoz orjinal değil.

Neden diyeceksiniz çok yakım arkadaşım2013 yılında sıfır ibiza cupra aldık.Komple egzoz sistemi yapıcaktı yazılım yaptırmak istemiyordu ve yazılımda o zamanlar olmuyordu CTH'lara.

Egzozcuya gittik.Konuştuk falan (iskender abi egzozcu) egzoz sistemi komple değişecekse yazılım şart yoksa araba arıza verir keser kendini dip gazlarda sonra normal seyirde'de yapmaya başlar ya yanıltıcı uydurun yada yazılım yapın demişti.
    Seat IBIZA FR

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yazılımı yapan kişi tam doğru hatayı söyliyecektir ama şöyle bir durumda var.

Araçda yazılım var ve yakıt pompaları o yazılımdan dolayı arıza yapmış olabilir.

Siz aracı stock hale cevirdiniz şuan pompalar düzgün çalışıyor yanlız egzoz orjinal değil.

Neden diyeceksiniz çok yakım arkadaşım2013 yılında sıfır ibiza cupra aldık.Komple egzoz sistemi yapıcaktı yazılım yaptırmak istemiyordu ve yazılımda o zamanlar olmuyordu CTH'lara.

Egzozcuya gittik.Konuştuk falan (iskender abi egzozcu) egzoz sistemi komple değişecekse yazılım şart yoksa araba arıza verir keser kendini dip gazlarda sonra normal seyirde'de yapmaya başlar ya yanıltıcı uydurun yada yazılım yapın demişti.
    Açıklama için teşekkür ederim bahsettiğiniz durum bana mantıklı geldi.. serviste makineye bağlatıp herhangi bir arıza olup olmadığına bakıcam eğer arıza durumu yoksa yazılım yaptırıp sorunu giderebilirim umarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egzost sıkıntı çıkarmamalı aslında tek başına, ama downpipe yaparsanız arıza yakar (stok yazılım + dp ) , yanıltıcı takarsanız yakmaz ama yine de sarfiyat cok olacaktır.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Beyler 1.4 122'lik motor için öneriler neler? Sadece yazılım yeterli fazlasına gerek yok mu deriz
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler 1.4 122'lik motor için öneriler neler? Sadece yazılım yeterli fazlasına gerek yok mu deriz
    yeni 122 likse 140 lık turbosu ve yazılım bence

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yok 2012 A1
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence güzel bir egzoz sistemi komple filtre kiti ve yazılım yeterli.
    Seat IBIZA FR

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam fotoğraftaki multifuel 160 hp anlamına mı geliyor ?

#eksikpazar

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet CMKA motor kodlu 1.4 tsi twincharge motorlar bunlar. Cc ve Passat modellerinde geldi.

Flexfuel sensorü ile E85 yakıt ile kullanılabiliyor.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 160 lık tsi için orjinal marka egsoz nerden temin edebilriz ? milltek supersprint vs golf 6 için varmıdır ? veya başka marka öneriniz var mı ?

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam arkadaşlar bu araçlarla pek ilgim olmadını için hiç ögrenme istediginde bulunmadıgım Ve şimdi size soruyorum polo gti, ibiza cupra, Bocanegra arasındaki farklar nelerdir tam olarak. ve cth ile cav motor arsındaki fark nedir sadece yağ yakmasımı ? boş dolu paketler arasındaki farklar nelerdir cam tavan hepsinde yok sanırım. vs vs
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Amazing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bu araçlarla pek ilgim olmadını için hiç ögrenme istediginde bulunmadıgım Ve şimdi size soruyorum polo gti, ibiza cupra, Bocanegra arasındaki farklar nelerdir tam olarak. ve cth ile cav motor arsındaki fark nedir sadece yağ yakmasımı ? boş dolu paketler arasındaki farklar nelerdir cam tavan hepsinde yok sanırım. vs vs
    Kendimce yazayım.

2011 Yılına kadar olan tsi 180HP hepsi CAV.

Ibiza cupra ve Bocanegra PoloGTI göre daha dolu paketli geldi (ibiza cupra ve bocanegra digital klima xenon standart polo gti'da digital klima ve xenon opsiyon'du)

Cupra ve Bocanegra aynı arabalar tek fark logo renk ve koltuk deseni ( beyaz bocanegra ile cupra arasında dışardan en büyük fark piano black ön ızgara)

2013'de ibiza cupra CTH motorlu satılmaya başladı.

2012 ve sonrası polo gti'da sanırım CTH satılmaya başlandı.

polo gti CTH olanlarda diskler büyük ve turbo basıncı biraz fazlaydı sanırım (ibiza cupra'dada)

(ibiza cuprada seat sport frenli bulursan süper olur çünkü polo gti ve fabia RS'de olmayan frenler var seat sport yazıyor ama AP racing frenler hortumlar diskler falan geliyor)

bocanegra seat sport frenli 1 tane var

yeni makyajlı kasada sanırım 3 tane falan var.1 tanesi siyah hala ilk sahibi kullanıyor 1 tane kırmızı arkaşım sattı 2014'de diğerini bilmiyorum bende
    Seat IBIZA FR

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Amazing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 cupralar cav 13 ler cth . Polo gti tam emin olmamakla beraber 2012 9 aydan sonra cth .2013 lerin hepsi cth fakat 2012 cth de var cavda var . 2012 belli bi aydan sonra jantlar detroit geldi içi piano black olanlardan.

Cth nin turbo basıncı ve yağ jetleri farklı . 2 3 boy daha hızlı cavdan .cam tavan opsiyondu var yani .

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha once 1.4 tsi act motor ile ilgili yapılan uygulamalar goren duyan varmıdır ? hybrid turbo, intercooler vs gibi 250hp bandı için ozellikle ? maliyet vs dışında act de mantıklımı yapanlar nelerle karşılaştı değermi

hiç içimden gelmesede satıp mk7 golf gti mı baksak ikinciel ?

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Amazing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimce yazayım.

2011 Yılına kadar olan tsi 180HP hepsi CAV.

Ibiza cupra ve Bocanegra PoloGTI göre daha dolu paketli geldi (ibiza cupra ve bocanegra digital klima xenon standart polo gti'da digital klima ve xenon opsiyon'du)

Cupra ve Bocanegra aynı arabalar tek fark logo renk ve koltuk deseni ( beyaz bocanegra ile cupra arasında dışardan en büyük fark piano black ön ızgara)

2013'de ibiza cupra CTH motorlu satılmaya başladı.

2012 ve sonrası polo gti'da sanırım CTH satılmaya başlandı.

polo gti CTH olanlarda diskler büyük ve turbo basıncı biraz fazlaydı sanırım (ibiza cupra'dada)

(ibiza cuprada seat sport frenli bulursan süper olur çünkü polo gti ve fabia RS'de olmayan frenler var seat sport yazıyor ama AP racing frenler hortumlar diskler falan geliyor)

bocanegra seat sport frenli 1 tane var

yeni makyajlı kasada sanırım 3 tane falan var.1 tanesi siyah hala ilk sahibi kullanıyor 1 tane kırmızı arkaşım sattı 2014'de diğerini bilmiyorum bende
    Verdiğiniz Bilgiler için çok teşekkür ederim tekrar size dönüş yapıcam

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 cupralar cav 13 ler cth . Polo gti tam emin olmamakla beraber 2012 9 aydan sonra cth .2013 lerin hepsi cth fakat 2012 cth de var cavda var . 2012 belli bi aydan sonra jantlar detroit geldi içi piano black olanlardan.

Cth nin turbo basıncı ve yağ jetleri farklı . 2 3 boy daha hızlı cavdan .cam tavan opsiyondu var yani .
    Çok Teşekkürler
    Z20LET POWER!
    PR MOTORSPORT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha once 1.4 tsi act motor ile ilgili yapılan uygulamalar goren duyan varmıdır ? hybrid turbo, intercooler vs gibi 250hp bandı için ozellikle ? maliyet vs dışında act de mantıklımı yapanlar nelerle karşılaştı değermi

hiç içimden gelmesede satıp mk7 golf gti mı baksak ikinciel ?
    ACT daha çok sowft çözümler duydum.

Açıkcası ekonomi üzerine yapılmış bir motor stage 1-2-3 çok sağlıklı olmaz bence.

Birde aşırı yüklemelerde kendi turbosunda sorun çıkıyordu sen gerçi değişim demişsin.

Ben senin yerinde olsam.

1 GOLF GTI
    1 Seat Leon FR 1.4 TSI 150HP ACT'siz olanı alır yüklerdim.
    Seat IBIZA FR

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ACT daha çok sowft çözümler duydum.

Açıkcası ekonomi üzerine yapılmış bir motor stage 1-2-3 çok sağlıklı olmaz bence.

Birde aşırı yüklemelerde kendi turbosunda sorun çıkıyordu sen gerçi değişim demişsin.

Ben senin yerinde olsam.

1 GOLF GTI
    1 Seat Leon FR 1.4 TSI 150HP ACT'siz olanı alır yüklerdim.

yok leon hiç düşünmem polo almadan once leon diye yola çıkıp beğenmemiştim 1.4 tsi satıpta zaten 1.4 tsi de almam 2.0 olabilir anca , ama en son ithimal çünkü poloyu hem çok sevdim hemde çok keyifli

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar sizce TSİ mı THP mi? İbiza Cupra ve Pug RCZ 200'lük arasında bir çelişkideyim de. Belki bilgili arkadaşlar varsa her 2 motor ve 2 araç için yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)