User Tag List

Sayfa 5/382 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
7245 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

CeM öZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu sadece chip ve bujiyle 30-40, işin içine intercooler ve komple egsoz girince 40-50 hp alınır olayı saçmalık ötesi geliyor diğer araçlara bakınca.
    Vw Cc & Mk 5 Gti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CeM öZeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sadece chip ve bujiyle 30-40, işin içine intercooler ve komple egsoz girince 40-50 hp alınır olayı saçmalık ötesi geliyor diğer araçlara bakınca.
    Barbarosun yaptigi boca var asiri zorlamayan bi yazilim egsoz ve buji ile dynoda 210hp ckti ve sifir bi polo gti ile denendi hatri sayilir sekilde boca gecti ve bocada su ana kadar bir sorunda yasanmadi

cem36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu misfire olayını nasıl anlarız ? Bende de revo var 2.0 TFSI içinde gerekli mi acaba bu bujiler ? nerden bakılıyor revonun sitesinde varmı bilgi ?
    100-200 denerken araç bir kaç kere kesti bu videoda da zaten misfire olmadan motor ışığı yanıyordu araç yürümüyodu sonucunda tamamen kesildi zaten

BORKED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cem36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracına downpipe yapmadan sona kadar düz boru yada sona kucuk susturucu koyup stage1 soft yazılım atıp kullanan arkadaşlar varmı ? varsa değerlerini yazarsa sevinirim merak ettiğim bir konu. Herkes aracını alır almaz hemen dp koyuyor fakat ben bu motora sahip araçları gerilettiğini düşünüyorum.
    ben de downpipe taktım arac geriye düştü.4.vitesin sonunda anlıyorsun oraya kadar pek belli etmiyor.
    catback yaptırdım bugün .soft yazılım vardı zaten.farkı denemedim ama iyi bi sekilde denerim yakında.uzun yola gideceğim.cat back 60 mm düz boru,sonda 60 mm remus susturucu var sadece orta filan yok.
    edit:konunun içine etmeyelim boca,gti demişler onları bilemem.

cem36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de downpipe taktım arac geriye düştü.4.vitesin sonunda anlıyorsun oraya kadar pek belli etmiyor.
    catback yaptırdım bugün .soft yazılım vardı zaten.farkı denemedim ama iyi bi sekilde denerim yakında.uzun yola gideceğim.cat back 60 mm düz boru,sonda 60 mm remus susturucu var sadece orta filan yok.
    edit:konunun içine etmeyelim boca,gti demişler onları bilemem.
    Aynen benım kafamdaki hesapta budur bence çok mantıklı

Benim leon standart sadece kutuiçi var arkadasımda dp li a3 var 1.4t aem filtreli soft yazılımlı bastıgımız anda 2 boy geçiyorum. defalarca denedik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dp li araba başta fırlıyor sonra üflediler söndüm hesabı

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buji kullanımı malesef yazılımla alakalı...
    1.4 TSI cok fazla motora yazılım yaptık ama sımdıye kadar Buji ıhtıyacı olan olmadı.
    Bunu degerlendırmek gerek. Ayrıca Bujılerın fıyatlarını sorgulayın. NGK ıyı bujı...
    Suan hızlı Polo GTI yada Cupraların hangı markalar tarafından modlandıgı acık,gercı onmelı olan Hızlı degıl saglıklı olması ama ısı bılınce Saglıklı ve hızlı olabılıyor. Ozgur ve Ozkan bunların orneklerı...
    Aldatıcı KESINLIKLE takmayın arkadaslar. Sensor sureklı aynı degerı(mv) okuyup yolluyor.Hem yakıt hemde saglıgı ıyı olmuyor.
    Zaten Kat ıptalının amacı Performans almak degıl mı? Ozaman yazılımla yapın yada HIC yapmayın
    Yanı 12.000km sorunsuz yurumuyorsunuz,bu tıp sorunlar genelde uzun vadelı olur.
    Kavrama cok sıkıntılı malesef,dıkkatlı olmak gerek ve garantıyı hep dusunmek lazım...
    SIkıntısız yuruyen derken,haftada en az 1-3 arası TSI motorlarda sorun yasayan kullanıcı gelıyor,bunlar genelde bellı 2 markadan. Sorunlar hep aynı malesef.
    Cozuyoruz genelde ama bazen ıcımızden gelmıyor cunku hep aynı sorun cıkıyor...
    Guzel araclar yeterkı bılerek kullanılsın...
    Ve 2012 de bayagı guncelleme olucak...
    Edit:Evotech'i revo ıle kıyaslamayın Copy Paste hususunda. Her aracın sasesıne gore yazılım ayrı gelır,LOG alınıp Custon Tune,Gerekırse Live Tune yapılır,her seyden onemlısı "TUV" belgelıdır.
    Bu ıs hususunda rakıp olarak ve bu ıse emek veren Ozgun'u gosterebılırım sadece...
    Murat Bey bizde TUV için başvuruda bulunuyoruz ama sizin TUV belgenizi burada bir yayınlarsanız hem bize hem de kullanıcılara faydası olur . . .

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajını gorur gormez kopyasını ıstedım,buraya yada sıze gonderecegım gelınce.
    Aslında Evotech Motorsport | Home yazıyor ancak ben belgenın kopisini ıstedım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sitede bulamadım o nedenle sizden istedim zaten.
    İlginiz için teşekkürler bekliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TUV bilgileri ve resimleri geldi,suan bayi ziyaretlerindeyim,ilk firsatta yukliyecegim...
    Buarada yuzlerce belge var,6 klasor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kısa zamanda bekliyoruz

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TUV belgesi egsozlarda bazı parçalardada var tam olarak sağladıgı fayda nedir bize nerelerde kabul görüyor artıları neler kullanıcıya varmı açıklayabilen biri?
    GT-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuv approved oldugu zaman,belirli testlerden gecmis,saglamligi ve kullanima uygunlugu belgelenmis oluyor.
    Tuv u olan parca yada isletmeler,bir cok proseduru yerine getirmek zorunda.
    Ayrica Tuv almak belirli standartlara tabi oldugu icin,kullaniciyi korumak icin yaratilmis bir kurum.
    Ayrica Iso belgesi bu isin doruk noktasi ancak ulkemizde bu belgeyi almak kolay hatta iyice basitlesti...
    Ama Avrupada bu is gercekten siki tutuluyor!
    Bu linkte bazi belgeler var,İso belgesi digerleri mevcut,zamanla yukliyecegim....
    http://www.techturkey.com/forum/gene...belgeleri.html

RedLine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boru çapını büyütürseniz çok performans düşer orj. ebatlar makuldur ...
    Zaten D.P yapıp rahatlıyor birde çap büyürse ... Downpipe ı n çapı bile önemlidir ....
    Downpipe yalnız işe yaramaz kesinlikle yazılım olması gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar gti ve ibiza cuprada nedir ne değildir bilmiyorum ama leon cupra tarzı 2.0 tfsi ve 2.0 tsi motorlarda kesinlikle orjinal fabrikasyon buji kullanılmalı..nedenine gelince iridyum bujiler bu araclarda patırmaya sebep oluyor..bu 2. cupram ve ikisindede aldıgımda iridyum buji vardı ikisindede patırdama sorunu yasadım ve aynı sekilde ikisinede orjinal buji taktıgımda sorun ortadan kalktı...bu arada yazılımım revo.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaaaaaaaaa allah askına yanlış bilgi vermeyin insanlara iridyumun neden takıldığını bilmeden yazmayın suraaya ya ben taktım olmdı söktüm deyin neden patırdama yapıyor bileniniz vamrı ? orjinal buji normal bujiye yani taktığınız iridyumlara göre UZUN EEE uzun olunca sıkıntılar bas gösteriyor EN BASITIINDEN bu araçlar bobinler üzerinden knocklarını kontrol ediyorlar buji sıcınca bakıyorki hassssie avans vuruyorum baslıyor kendin kısmalara olmadığı yerde kesmelere la aynı bujiyi biz 600-800 beygir arabalarda kullanıyoruz buji kötü ozaman neden kullanıyoruz dimi

Tsi engine sıkıntılı uzun yaptığın zaman Tsi ların enjektorlerı yüzündende bu patırdamalar oluyor ondan dolayı bujinin uzun olmayanını takın bitsin olay
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozgun,yine tarzini konusturmussun,helal...
    Aslinda buji kodu versen,onu taksa kullanicilar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende missfire sorunu vardı yazılımsal değil fakat bujilerim gidikti.takmısken ngk bkr7eix taktım.2 tane modeli var gap aralıkları farklı.
    2667 olan modelini aldım orjinal bujinin gap aralıgı 0.9 bu bujinin 0.8.bi sıkıntı yok.timingi geri cekebiliyor dedi anlayan arkadasım.ve maf block ta 114 gr cekerken gidik bujilerle su an 111 çekiyoruz ama sıcakta daha dayanıklıdır ve yazılımı kurcaladıgın zaman tımıng daha ıyı olabılır tarzı şeyler söyledi.

Harunde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polocular gazlarken en fazla yağ sıcaklığı kaç gördünüz ?
    hava 1-2 dere iken 98 gördüm bu gün 15 dereceydi 103 e çıktı normalmidir ?
    03 STİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)