User Tag List

Sayfa 382/382 İlkİlk ... 282332372380381382
7245 sonuçtan 7.240 ile 7.245 arası

Konu: 1.4 Tsi Polo Gti,İbiza Cupra Bocanegra Sorunlarınız Önerileriniz Paylaşımlarınız

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,
    yazılım filtre bobin dp egzostlu ibiza cupraya kaç lt intercooler almalıyız. kesme biçme gerekiyor mu ?
    Fatih selamlar, intercooler custom yada üniversal modeller yerine HG, Forge, Wagner tarzı aracına özel bir markadan almanı öneririm. Sadece LT değil giriş çıkış boru çapları belli bir ölçüde yapılır böylece lag (geç gaz tepkisi yaşamazsın)

Cooler yerine meth kiti daha f/p modifiyesi olurdu motor içine giren havayı soğutup aynı zamanda daha yüksek oktanlı bir yakıt karışımı elde edersin. Bu daha fazla basınç ve avansla gazlamak demek yani daha güçlü bir araç

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım için hangi firmayı öneriyorsunuz? veya memnun kalmadığınız yer var mı?
    1.4 Tsi aşağı yukarı bütün firmalar tarafından çözüldü. Senin talebine göre aracını hazırlayabilirler.

Tavsiyem tolyen türevi kimyasallar kullanmadan pop bang burble tarzı şeyleri kullanmadan bir dosya attırman olur.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cooler HG f/p üründür fatih tavsiye ederim. 8ç5 / 10.5 lt bolt on. Nette dyno testleri vs de var, benim araçta da şu an var. Yazılım olarak tercih senin, ben şu an bi firma yazıyor aracı, log vs alıyoruz. Memnun kalırsam yönlendiririm seni. Çalışıyoruz hala. Hber ederim

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Diyadin abi selam, ic şuan değil de ilerisi için şimdiden araştırdığım bir upgrade olacak. O yüzden araştırma yapıyorum şuan. İc olarak Coolerfrost marka kullanan bir hayli fazla duymuşsundur. Onu yazmıştım listeye aslında.
    Meth kit evet aracı sağlıklı kullanmak için faydalı bir eklenti ilerisi için düşünüyorum.
    yazılım için dediğin gibi üç aşağı beş yukarı herkes aynı yazılımı atıyor.
    Yazılımda 1-2 firma var şuan için kafamda öncesi sonrası log alıp aracı mümkün olduğunca safe tutup yakıt kalitesizliğinden dolayı avansı kısıp bi tık basınç açsın bana yeter diye düşünüyorum.
    Atıyorum st1 yazılımla 40 bg alınıyorsa ben 30 alayım ama sağlıklı olsun kafasındayım. Öyle pop bang burble tarzı motoru yoran yazılımsal mevzulara bende sıcak bakmıyorum. Araba öncesinde de hep stock binilmiş böyle devam etsin.
    1.4 tsi düşük cc yüksek sıkıştırma ile çalışan motorlar olduğu için kırılmaya müsait bir yapısı varmış hissiyatı oluşuyor insanda. (atmosferiğin gözünü seveyim)
    Eskisi gibi her gece deneme yapan roll koşturan dönemlerde değiliz maksat 1-2 dokunuşla daha keyifli hale gelsin araç. Yazılım dp filtre egzost ile 210 bg alsam yeter.
    @weST.27 kanka tamamdır haberleşelim cooler için araba şişmesin uzun soluklu gidildiğinde diye düşünüyorum ama önceliğim yazılım vs bi halledeyim. Temmuz sonunda dv+ geliyor onu taktıktan sonra yazdırayım ki daha sağlıklı olsun.
    gfb dv+ forge dv kadar etkili olmayacaktır ama nispeten st1 ayarda bizi idare eder diye düşünüyorum.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Diyadin abi selam, ic şuan değil de ilerisi için şimdiden araştırdığım bir upgrade olacak. O yüzden araştırma yapıyorum şuan. İc olarak Coolerfrost marka kullanan bir hayli fazla duymuşsundur. Onu yazmıştım listeye aslında.

Yerli markadanda haberim var ama elinden geldiğince argesi yapılmış kaliteli ürünler kullanırsan hem aracına değer katar hemde aracını elden çıkarırken ayrıca satıp gelir elde edersin. İntercooler yerine meth tavsiye etmemdeki asıl amaç montaj ve demontaj kolaylığı polo ibizada cooler takman için tampon farlar plastik paneli komple indirmek gerekir.

Meth kit evet aracı sağlıklı kullanmak için faydalı bir eklenti ilerisi için düşünüyorum.

Sadece Meth takarsan cooler takmana gerek kalmaz iat (emme hava sıcaklığı düşeceği için)

yazılım için dediğin gibi üç aşağı beş yukarı herkes aynı yazılımı atıyor.
    Yazılımda 1-2 firma var şuan için kafamda öncesi sonrası log alıp aracı mümkün olduğunca safe tutup yakıt kalitesizliğinden dolayı avansı kısıp bi tık basınç açsın bana yeter diye düşünüyorum.
    Atıyorum st1 yazılımla 40 bg alınıyorsa ben 30 alayım ama sağlıklı olsun kafasındayım. Öyle pop bang burble tarzı motoru yoran yazılımsal mevzulara bende sıcak bakmıyorum. Araba öncesinde de hep stock binilmiş böyle devam etsin.
    1.4 tsi düşük cc yüksek sıkıştırma ile çalışan motorlar olduğu için kırılmaya müsait bir yapısı varmış hissiyatı oluşuyor insanda. (atmosferiğin gözünü seveyim)
    Öyle hissettirse dahi küçük hacim ve twincharger sayesinde atmosferik gibi gaz tepkileri var polo gti bu konuda özlüyorum.
    Tedirgin olmana gerek yok yağ bakımını 5000-10000 km arası yap mutlaka bakımlarda buji değiş. Kafam rahat olsun dersen kompresyon testi yaptır.
    Eskisi gibi her gece deneme yapan roll koşturan dönemlerde değiliz maksat 1-2 dokunuşla daha keyifli hale gelsin araç. Yazılım dp filtre egzost ile 210 bg alsam yeter.
    @weST.27 kanka tamamdır haberleşelim cooler için araba şişmesin uzun soluklu gidildiğinde diye düşünüyorum ama önceliğim yazılım vs bi halledeyim. Temmuz sonunda dv+ geliyor onu taktıktan sonra yazdırayım ki daha sağlıklı olsun.
    gfb dv+ forge dv kadar etkili olmayacaktır ama nispeten st1 ayarda bizi idare eder diye düşünüyorum.

Kafana takılan tüm konular için instagram mesaj atabilirsin keyifli gazlamalar @fthdrn

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Diyadin teşekkürler abi tamamdır yazarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 polo gti aracimin akusu bitti , uzerinde fabrika cikisi aku var . Normalde uzun dayandi , daha dayanirdi ama son aylarda hic kullanmadim . En son calistirdigimda zor calismisti , tur atacak zamanim yoktu . Ondan sonra iyice bitmis , bugun aktarmayla calistirip 40 dk tur attim . Dondugumde kapatip 2 defa calistirdim , 2. Calistirmamda yine tatsiz calisti . Yeni aku zaten alacaktim ama kendimce denemis oldum , bizim akuler bagajda , uzerinde sabitleyici vardi , kac amper oldugunu goremedim. Hangi tip , kac amper aku var , bilen varsa veya tavsiye edilen bir aku markasi varsa iyi olur . Diger aracimda bittiginde bosch vardi lastikcide , 2 senedir kullaniyorum sorun yasamadim.

edit: aracın üzerinde 50 amper akü varmış. lastikçide varta marka 52 amper akü vardı , onu tercih ettim başka marka yokmuş kendilerinde.
    Konu berk34 tarafından (03-10-2023 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)