User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: 1.2 tsi manifoldum çatladı yardım...

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E hadi dediğin gibi olsunda kabzımalada adamlar motor açtırmazlar ki. Direk değiştirirler di. E bunlar sırf kapağı sökmek ile bile kalmamışlar. Direk pistonları felan almışlar dışarı. Kontrol etmek değil bunların niyeti direk motor yapmak.
    Sorunu olmayan motorun neyini yapıyorlar neyini niye söküyorlar neyini kontrol ediyorlar ben bunu anlamıyorum işte
    Manifoldtaki çatlağı görürsün durursun sorunu bulursun siparişi geçersin. Benim şikayetim yağ yakma çekişten düşme kopresyon azlığı vs olsa tamam indir.
    Şikayetim sadece rolantide devir göstergesinde bile belli olmayan sadece durduğumda ayak frende iken iki ileri bir geri sarsmayı hissettiğim motor kaputunu açınca direkt olarak duyduğum bilgisayarda arıza kaydı bile vermeyen fakat silindir değerleri bölümünde bariz şekilde gözüken bir sorundu.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E hadi dediğin gibi olsunda kabzımalada adamlar motor açtırmazlar ki. Direk değiştirirler di. E bunlar sırf kapağı sökmek ile bile kalmamışlar. Direk pistonları felan almışlar dışarı. Kontrol etmek değil bunların niyeti direk motor yapmak.
    ben kendilerinin dağıtmış olduğundan bile şüphe ederim,

geçenlerde bende servisde garantiden tork convertörümü değiştirttim ama zor oldu, hem derdimi anlatmak hem ikna etmek

egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinli araçlarda çok sık rastlanan bi problem turbolu araçlar için konuşursak .Benzinli turbolu araçlarda özellikle turbonun wastegate tahliye yerinde ve salyangozun içerisinde egzoz tarafında hep bu tarz çatlaklar meydana geliyor.Kötü yakıt ve yüksek egt den meydana geliyor
    www.egeturbo.com
    Turbo asker

aviator35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun, inşAllah problemsiz olur toplanması

bond777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmis olsun, umarim istedigin gibi hallolur, biraz ugrastiricaklari kesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayar tutmama gibi bişey olacağını bende sanmıyorum,bu rolantide ayarsızlık nasıl oluyor bende de yeni yeni basladı soguklarda,anlık bi cok ufak titrer gibi yapıyor,arkadasın insigniası da yapıyormus.yoksa daha büyük bir titrememi?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayar tutmama gibi bişey olacağını bende sanmıyorum,bu rolantide ayarsızlık nasıl oluyor bende de yeni yeni basladı soguklarda,anlık bi cok ufak titrer gibi yapıyor,arkadasın insigniası da yapıyormus.yoksa daha büyük bir titrememi?
    A3'ünün motoru 1.6 MPi 102 hp 8 valf, meşhur hitler motor ise bu bahsettiğin arada bir rölantide sarsıntı gayet normal. O motorun karakteristiğinde var bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3'ünün motoru 1.6 MPi 102 hp 8 valf, meşhur hitler motor ise bu bahsettiğin arada bir rölantide sarsıntı gayet normal. O motorun karakteristiğinde var bu.
    yok hitler motor değil 1.4t,sanki bişey düzenli olarak kontrol ediliyormus gibi cok az bi titretiyor ibreden anlasılmıyor rolantinin azcık dustugu yazın yoktu bu durum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok hitler motor değil 1.4t,sanki bişey düzenli olarak kontrol ediliyormus gibi cok az bi titretiyor ibreden anlasılmıyor rolantinin azcık dustugu yazın yoktu bu durum
    Söylediğiniz gibiydi bende ki titremede. Arada yokluyor. Bilgisayara bağlatın aracı arıza kaydı olmasa bile rolanti devrini ve silindirleri görmek istiyorum diyin.
    4 silindirde ekranda ayrı ayrı olarak gözüküyor. Hepsinin 0 olması lazım bende 1. ve 4. silindirlerde 60 70 lere çıktığı oluyordu. Ama ibreyi bile kımıldatmayacak bir titreme bu.

Bu arada teşekkür ederim herkeze.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _AS_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediğiniz gibiydi bende ki titremede. Arada yokluyor. Bilgisayara bağlatın aracı arıza kaydı olmasa bile rolanti devrini ve silindirleri görmek istiyorum diyin.
    4 silindirde ekranda ayrı ayrı olarak gözüküyor. Hepsinin 0 olması lazım bende 1. ve 4. silindirlerde 60 70 lere çıktığı oluyordu. Ama ibreyi bile kımıldatmayacak bir titreme bu.

Bu arada teşekkür ederim herkeze.
    anladım block 20 diyorsun sanırım,ben gecen bakmıstım yazılımlı oldugu için max -3 cekiyor.o da üst devirlerde.cok az bi titreme var,dikkatli olunca anlasılıyor.ama -60 lara cekmiyor geri.süreklimi titriyor seninki benimki bazen 30 sn de bir yapıyor kontrol eder gibi.kapı altı aydınlatmasından anlasılıyor biraz kısıyor valfler kontrol ediyor gibi bişey sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladım block 20 diyorsun sanırım,ben gecen bakmıstım yazılımlı oldugu için max -3 cekiyor.o da üst devirlerde.cok az bi titreme var,dikkatli olunca anlasılıyor.ama -60 lara cekmiyor geri.süreklimi titriyor seninki benimki bazen 30 sn de bir yapıyor kontrol eder gibi.kapı altı aydınlatmasından anlasılıyor biraz kısıyor valfler kontrol ediyor gibi bişey sanki
    Benimkinde aydınlatmaları falan kısmıyor hiç sadece fren pedalına dokunduğumda hissediyordum iki ileri bir geri şekilde 10 sn içinde 2 3 kere yapıyordu. - gözükmüyordu bende direk 30 40 olarak çıkıyordu. Çok nadir olarak sıfır oluyor sonra gene başlıyor. Devir göstergesi oynamıyor aracı tanımayan anlamaz zaten ya da kaputu açıp dinlemesi lazım.

07jetta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sonuc çıktımı acaba? Bir solukta okudum 1.2 bendede mevcut şüpheleniyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)