User Tag List

Sayfa 2/10 İlkİlk 1234 ... SonSon
180 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: megane sedan 1.6 turbo...

rsozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    slm dostum bendede megane 2003 1.6 16v var daha once turbo calısması yaptım yanlız bır kac sorunla karsılastık oncelıkle kesınlıkle dızel turbosu kullanma cunku basınc cok fazla ne kadar dusursende basıyor gostergede 0.5 basınca ayarlıyordum
    yola cıkıyordum gaza yuklenınce arac nerdeyse stop edıyordu ust devırler ıptal olmustu benzın regulatoru bagladık gene bısey ıfade etmedı bende senın gıbı cok acelecıydım hemen arac yurusun ıstedım ama olmadı mınıkler acele etmememı soylemıstı aem beyın denıcektık ama ben dayanamadım soktum aracın sıkıstırma oranınıda dusurdugum ıcın atmosferıktede guc kaybı oldu
    sana tavsıyem benzınlı turbosu kullan aem beynıde cak 0.5 bas keyfını sur...
    sımdıden kolay gelsın... bu arada tr de ılk deneyen benım..
    [IMG][/IMG]
    megane 1.6 16v 2003
    2.0 ıde f5r swap
    60mm duz boru otto son susturucu
    aem ıntake

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- araban otormatik deildir umarım eğerki öleyse deiştirmen MUTLAKA gerkeir
    2- Aem fic senin işini görecektir ama dersenki daha kapsamlı olsun aem ems, Motec, Vems, Gems gibi beyinler stand alone olarak yeniden tesisat çekilmek şartıyla kullanılabilir
    3- 51 lik egsozt borusu olmaz 63 veya daha fazla olması gerekli
    4- dizel turbosu olabilir fakat düzündüğün partner turbosu felan olmaz hiçbir işine yaramaz T2 T3 tarzında kamyon turbosu olabilir turbocudan incelenip alınabilir yada direk gt22 ler mevcutttur onlardan takabilirsin sorunsuz olucağını düşünüyorum 05 bar için
    5- Turbo manifoldu basitce anlatım güzel kaliteli boru eşit uuzunluk ve düzgün bir çap olmaz ise işine yaramaz bilen ve eli yatkın birine yaptır derim (benim tercihim iskender olur)
    6- enjektorlerin kaç cc?? bilmiyorsan sorun yok minik çaplı yeter sanırım ama başka setupta kesinlikle değiştirmen gerekir
    7- baskı balata sorun çıkarabilir yenisi ile deiştirmeni öneriyorum
    8- intercoolerın Ne marka
    9- Boost EGT bunun yanında Yağ sıcaklığı şart

amm çok söyleyip sordum yahu başaırlar
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rsozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm dostum bendede megane 2003 1.6 16v var daha once turbo calısması yaptım yanlız bır kac sorunla karsılastık oncelıkle kesınlıkle dızel turbosu kullanma cunku basınc cok fazla ne kadar dusursende basıyor gostergede 0.5 basınca ayarlıyordum
    yola cıkıyordum gaza yuklenınce arac nerdeyse stop edıyordu ust devırler ıptal olmustu benzın regulatoru bagladık gene bısey ıfade etmedı bende senın gıbı cok acelecıydım hemen arac yurusun ıstedım ama olmadı mınıkler acele etmememı soylemıstı aem beyın denıcektık ama ben dayanamadım soktum aracın sıkıstırma oranınıda dusurdugum ıcın atmosferıktede guc kaybı oldu
    sana tavsıyem benzınlı turbosu kullan aem beynıde cak 0.5 bas keyfını sur...
    sımdıden kolay gelsın... bu arada tr de ılk deneyen benım..
    [IMG][/IMG]
    reg de sorunu cozmedi mi?

sıkıstırma oranını nasıl dusurmustun kardeşim?
    konu cok ilginc biras daha bahsedersen...
    ilk olmana sevndm acıkcası bna yardım et en azından bis yurutelm
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- araban otormatik deildir umarım eğerki öleyse deiştirmen MUTLAKA gerkeir
    2- Aem fic senin işini görecektir ama dersenki daha kapsamlı olsun aem ems, Motec, Vems, Gems gibi beyinler stand alone olarak yeniden tesisat çekilmek şartıyla kullanılabilir
    3- 51 lik egsozt borusu olmaz 63 veya daha fazla olması gerekli
    4- dizel turbosu olabilir fakat düzündüğün partner turbosu felan olmaz hiçbir işine yaramaz T2 T3 tarzında kamyon turbosu olabilir turbocudan incelenip alınabilir yada direk gt22 ler mevcutttur onlardan takabilirsin sorunsuz olucağını düşünüyorum 05 bar için
    5- Turbo manifoldu basitce anlatım güzel kaliteli boru eşit uuzunluk ve düzgün bir çap olmaz ise işine yaramaz bilen ve eli yatkın birine yaptır derim (benim tercihim iskender olur)
    6- enjektorlerin kaç cc?? bilmiyorsan sorun yok minik çaplı yeter sanırım ama başka setupta kesinlikle değiştirmen gerekir
    7- baskı balata sorun çıkarabilir yenisi ile deiştirmeni öneriyorum
    8- intercoolerın Ne marka
    9- Boost EGT bunun yanında Yağ sıcaklığı şart

amm çok söyleyip sordum yahu başaırlar
    abcm saol ilgilendiin icn.
    soru 1: araba duz vites
    AEM fic biras pahalı gibi daha ucuz benzer bi kontrol unitesi yok mu?
    bi de avans ayarını AEM yapamıo..avansı nasıl ayarlanacak? hondlarda nasıl oluyor turbo yapınca?
    hangi turboyu almam gerektiine nasıl karar vercem?
    intercooler yine trensit ama as 950 intercooler i da olablr diolar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel turbosu fazla mı basar acaba?

Rstmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşük basınçlar için büyük intercooler istenilen gücü engelleyebilir. Transit intercooleri kendi fikrimce yeterli.
    Maliyeti düşürmeye çalışıyorsun ama aracın için kalp olan bir noktada bence biraz paraya kıymak da fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maliyeti dusurmek ilk amacım değil, araba sağlıklı yurusun yeter...bu AEM fic yeni bi urunmus, bunun alternatifi yok mu benzer bi isi yapan? bi de kime yaptrcas bunu?

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence kango turbosu felan olmaz gibime geliyo dizel turbosu erken dolması için tasarlanan turbolardır o yüzden pek sağlıklı olucağını sanmıyorum aracın ankara plakalı şaşmazda 34. sokakda overboost mete usta war o yapmıştı daha önce clıo turbo istersen bi konuş

dizel turbosu ile benzinli turbosu bi kaç özellik dışında genelde aynı tasarlanır

dizelde erken devirde gelicek illaki çünkü çevrilen devir sayısı belli ki sıkıştırma, yakılan yakıt spoolu etkileyen önemli faktorlerdir

şu anki garrettin gt serisinin %95i ağır vasıtalardan gelir tabi farklılıklar taşıyarak yüksek hacimli motorların egzoz kısmı A/Rları biraz daha büyük olur aynı zamanda bazıları daha fazla sağlamlık için internalları biraz daha büyük olabilir
    körler sağırlar

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aem avans kontrol ediyor sadece avansı ksııyor avans veremiyor

Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reg de sorunu cozmedi mi?

sıkıstırma oranını nasıl dusurmustun kardeşim?
    konu cok ilginc biras daha bahsedersen...
    ilk olmana sevndm acıkcası bna yardım et en azından bis yurutelm

abcm saol ilgilendiin icn.
    soru 1: araba duz vites
    AEM fic biras pahalı gibi daha ucuz benzer bi kontrol unitesi yok mu?
    bi de avans ayarını AEM yapamıo..avansı nasıl ayarlanacak? hondlarda nasıl oluyor turbo yapınca?
    hangi turboyu almam gerektiine nasıl karar vercem?
    intercooler yine trensit ama as 950 intercooler i da olablr diolar..
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sana tavsiye renault 2.0 8v olan F3R motorunu al arabaya swapla piston kolu USA de mevcut ben daha evvel yaptırdım cok daha saglıklı olur ve daha fala güc alırsın
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi su dizel turbosu benzinli turbolu dizel olmaz dizel turbosu farklı diyen arkadaşlar artık ksura bakmayın ama burama kadar geldi
    sizi er meydanına çağrıyorum bize lütfen dizel turbosunun neden benzinliye olmadığını resimli ve videolu olarka açıklayın
    bende lafımın arkasındayım her turbo aynı tasarlanmıştır. bugun koca garrett bile o gt seri turboları o koca gt35 ler as950 kamyon turbosunun miliyle aynı hadi baklaım dizel turbosu olmaz diyenler açıklayında görelim ha dersenizki arda sen açıkla ben video resim ne gerekirse koyacam

bu arada minikslerin dediğine katılıyorum eğer gücüm war dersen tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha erken doldurup ust devirde guc vermıomus dizel turbosu...

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha erken doldurup ust devirde guc vermıomus dizel turbosu...
    hangi dizel turbosu?
    Experience is what you get when you don't get what you want.

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onur yukardaki cümleyi arkadaşa bugun ben söledim küçük hacimli aracların dizel turboları hiç bir işe yaramıyor dedim

daha evvelden denedik 2000 de doluosa resmen turbo 5000 de falan bitio fakat 1.8t pasat turbosu falan en güseli ve en verimlisi oluyor bu şekilde ucuz turbo işlemleri için
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin dedigin dogru ama;
    arkadas büyük bir genelleme yapmis, ticari araclar ustunde nice t4'ler gt35ler var
    Experience is what you get when you don't get what you want.

BaZuKa
    Misafir
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin dedigin dogru ama;
    arkadas büyük bir genelleme yapmis, ticari araclar ustunde nice t4'ler gt35ler var

katılıyorum..

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı egeturbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi su dizel turbosu benzinli turbolu dizel olmaz dizel turbosu farklı diyen arkadaşlar artık ksura bakmayın ama burama kadar geldi
    sizi er meydanına çağrıyorum bize lütfen dizel turbosunun neden benzinliye olmadığını resimli ve videolu olarka açıklayın
    bende lafımın arkasındayım her turbo aynı tasarlanmıştır. bugun koca garrett bile o gt seri turboları o koca gt35 ler as950 kamyon turbosunun miliyle aynı hadi baklaım dizel turbosu olmaz diyenler açıklayında görelim ha dersenizki arda sen açıkla ben video resim ne gerekirse koyacam

bu arada minikslerin dediğine katılıyorum eğer gücüm war dersen tavsiye ederim
    hocam konuda bahsi geçen kimse arabasına as 950 turbosu koymuyo genelde kangoo transit 1.4 1.3 1.6 olan son yıllarda b segmentinde üretilmiş araçların turbolarını kullanıyolar ve bunlarda 1500 de dolup 4500 de 5000 de biten emme kısmı baş parmağım kadar olan turbolar şuan en kötü benzinli arbalar bile 6500 devir çeviriyolar nasıl kullanmayı düşünüyosun bu küçük turboları yoksa internallarına dair herhangi bişi demiyorum 1.4 hdi 1.3 cdti lar bile 1 bar basıyolar. ucuz yollu turbo için bence kkk k03, kkk k16, garrett t2, t3 gibi turbolar kullanılabilir

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Transittte o kadar çok motor ve turbo seçeneği var ki. hatta turboların egzoz kısmı aynı kalıp emmeyi büyük tasarlayıp motor gücünü arttırıyorlar (fabrika)

koskoca transit lerde ufacık turbolar oluyor. seçilecekse en büyük kapasiteliler seçilmeli.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi sn 1.3 mulitej serisi turboları 1.43 bar bsıyor
    1.4 hdi serisi 1.23 bar baıyor suan bunları bizzat kkk listeleirnden bkaıyorum
    2.si küçük tkaılan turbolar daha devirli çalıştığı için burç sekman ve plaketleri daha cabuk sürtnmeden dolayı aşınıyor. t2 turbolara gelince reno ve tofaş grubunda en sevdiğim turbolardır
    t3-t4 turbolarıda kesinlikle ama kesinlikle 2000 cc üzerinde kullanılamsı gerektiğini savunuyorum örneğin
    e36 kasa bmw ti lardaki turbolar garrett t3/t4 -t4 turbolar cıkmaktadır.gelelim t2 turbolara
    t2 turbolar örneğin renault gt5 turbo gibi araçlardan cıkmaktadır italyan tempralar
    birde sole bir olay war
    t2 görünümlüt4 turbolar var cook ender rastlanana turbolardır bazı alfa romeo ve lanci delta integral gibi araçlardan cıkmaktadır.
    Fakat
    gt 30 35 serisi turboları kamyonblardan cıkabilen turbolardır,
    şimdi suraya gelelim dizel turbosu geç dolması olayına
    bunun nedeni atıyorum siz araca bmc fatih turbosu takmanız gerekirken siz gidip dev fatih turbosu taktıysanız tabiki sonuçta bir geç dolma meydana gelecektir. yani demek istediğim şudur arkadaşlar araca turbo takmak gerçekten ciddi bir olay turbo alırken bir çok şeyini gözden geçirip öyle bir turbo takılmalıdır.Mehmet abi gt35 r takmış benim araca gt 42 olur gibi olayları kafamızdan silip iyice araştırarak yapılması gereken bir olaydır bu
    gelelim megane turbo olayına kardşe benim sana tavsiyem şudur eğer minikslerin dediği motoru uygulamayacaksan bende 1.8 benzinli passat turbosunu yada t2 turboyu sana şahsen öneririm

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaw önemli olan bar değil bunu herkez biliyoken nie atlıyosunuz cfm bazında ne üflüyo önemli olan o ki 1 bar basan dizel turbolarının barı değil üflemesine bakmak lazım. daha güçlü dizel araçlardan seçilirse o dizel turbolarıda gayet güzel benzinlide işe yarıyacaktır diye düşünüyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)