User Tag List

Sayfa 3/10 İlkİlk 12345 ... SonSon
180 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: megane sedan 1.6 turbo...

Rstmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arda Bmw ti ler turbo deilki onlardan nasıl turbo çıkabiliyor? Bmw de bulunan motorlar o kasada da aynen duruyor. Dizel(tds) ler turbodur bmwlerin. Bmwnin geri kalan kasalarrında 2002 turbodan bu yana 335i ye kadar turbo benzinli aracı yok..

tool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 ti nedir ben anlamadim sahsen..
    Experience is what you get when you don't get what you want.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e36 ti nedir ben anlamadim sahsen..
    320 td compact kastediyor olabilirmi.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Rstmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ti ler compact kasa bmwlerdir arkadaşlar.. Ardanın bahsettikleri o oluyor..

egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prn onu kastediyordum
    ayrıca sole düşünelim ozman
    benim aracım 2.0 155 hp ben o dizel turbosunu takarsam ona kaç bin devir cevirtirim değilmi onun üflemesi farklı olur
    bide 1.6 106 gti ele alalım onun egzoz gazının basıncı farklıdır doğru değilmi sonuçta su war
    turbo çalışr egzoz gazı turboyu cevirecek ve ayağımızı gazdan cektiğimizde wasgate açılackamı oda yani demek sitediğim su herzman büyük turbo takma fikrini aklımızdan silelim arkadaşalr birde konuyu şöyle ele alalım
    araç pug 106 gti
    ben buna stock haliyle gt28rs taktım bu arac bu turbonunun egzo zmlini cevirecekmi 2cevirsede kaç binde dolduracak
    bide sunu ele alalım gene araç 106 gti üstüne hyundai starex gt 15 turbosunu takalım dizel turbosu ahanda buraya yazıorum hyundai starex turbosu o haliyle gt28 rs ten daha fazla güç elde eder yani demek yani bu cvplarımdan ıkarılması gereken bence cvp şudur
    Dizel ve benzinli turbosu diye bir şey yoktur.Malzemeler aynıdır.Sadece bize kalan doğru turbocharger ı seçmemiz kalır.

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.si küçük tkaılan turbolar daha devirli çalıştığı için burç sekman ve plaketleri daha cabuk sürtnmeden dolayı aşınıyor.

hocam bunu sen yazmamışmısın starex 7400 hatta 8000 devirmi çeviriyo tamam doğru söylüyosun gt 28den daha performanslı olur ama kaç bin km gidicek nekadar dayanıcak onu merak ediyorum 7000 7000 çevirdik starex turbosuyla sonra başlıcak arkadan siyah duman illaki aynı üretiliyolar iilaki kullanılmaz die bişi yok benim gördüğüm bi araba wardı ankarada beyaz toyota corolla eleman mercedes dizel bi aracın turbosunu koymuştu sordum adam bugüne kadar 3 kez turbo değiştirmiş böle olunca ne anlamı kaldı hem firmalar sadece gt28r mı üretiyolar bunun 25 i war 22 si war adamlarda yanına yazmış bukadar cc ye kadar olur bukadar güç üretir şu güç bandlarında çalışır felan felan bence dizel turbosu felan diyince çok extreme örnekler düşünmeye gerek yok kamyon otobüs felan bence dizel araçların turboları erken dolmaları dizel teknolojisinin geç devirlenmesini arabanın hantallığını azaltmak için erken dolmaları için küçük a/r li olarak kullanılıyolar o yüzden bence benzinli araçlarda pek elverişli olucaklarını sanmıyorum

son olarak 106 da kesinlikle kkk k03 (1.8 t ) turbosu tavsiye etmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı egeturbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide sunu ele alalım gene araç 106 gti üstüne hyundai starex gt 15 turbosunu takalım dizel turbosu ahanda buraya yazıorum hyundai starex turbosu o haliyle gt28 rs ten daha fazla güç elde eder yani demek yani bu cvplarımdan ıkarılması gereken bence cvp şudur
    Dizel ve benzinli turbosu diye bir şey yoktur.Malzemeler aynıdır.Sadece bize kalan doğru turbocharger ı seçmemiz kalır.
    emin misin bundan?
    gt1548
    Horsepower 100 - 200

gt2860rs
    Horsepower 250 - 360
    Displacement 1.8L - 3.0L

200hp rated turbo nasil daha fazla güc elde edicek

Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

son olarak 106 da kesinlikle kkk k03 (1.8 t ) turbosu tavsiye etmiyorum
    neden peki?

Hızlı_Fransız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prn onu kastediyordum
    benim aracım 2.0 155 hp ben o dizel turbosunu takarsam ona kaç bin devir cevirtirim değilmi onun üflemesi farklı olur
    bide 1.6 106 gti ele alalım onun egzoz gazının basıncı farklıdır doğru değilmi sonuçta su war
    turbo çalışr egzoz gazı turboyu cevirecek ve ayağımızı gazdan cektiğimizde wasgate açılackamı oda yani demek sitediğim su herzman büyük turbo takma fikrini aklımızdan silelim arkadaşalr birde konuyu şöyle ele alalım
    araç pug 106 gti
    ben buna stock haliyle gt28rs taktım bu arac bu turbonunun egzo zmlini cevirecekmi 2cevirsede kaç binde dolduracak
    arda 106 gti diyosun cevirmez diyosun adamlar fransada ilk modifiye işlemi olarak piston hemen ardından gt28 takıyolar turbo olarak bir cok örnekleri mevcut istersen ekleyebilrim bir ara arşivden kurcalayım r5 1400cc 106 ise 1600 dememe gerek bileyok herkes aradaki farkı biliyo
    Renault Sports & ///MPower

rsozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar daha once 3.16.ı e30 bmw ye 320d turbo uygulayan arkadasım var arac guzel bı manıfolt benzın reg vs.yapılmasına ragmen yurumedı aynı kasa
    3.18 e uygulanan benzınlı turbosuyla cok guzel gucler elde edıldı bende daha once yazdıgım gıbı bızzat kendı aracıma yaptıgım ıslemlerden hıcbır sonuc alamadım
    kısacası dızel turbosu benzınlı aracta hıcbır ıse yaramıyor
    ızzet kardesım cak benzınlı turbosunu aem fık de bagla bırde hks blowoff cuf cuf gazla
    kolay gelsın........
    megane 1.6 16v 2003
    2.0 ıde f5r swap
    60mm duz boru otto son susturucu
    aem ıntake

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prn onu kastediyordum
    araç pug 106 gti

gt15 28 karışmış ortalık

her turbonnun compressor turbine mapi var bunu garrett holset çoğu markadan isteyince gönderirler

aynı koşullar altında aynı basınçta gt15ten gt28in verdiği gücü beklemek çok mantıksız olur zaten bunu mapte görebiilrz ayrıca zaten compressor pal çaplarını ölçtüğünüzde farkı görürsünüz

2lt 1.6lt flowları elbet farklı bunu hesaplayabilirz yada calculatorler var turbo mapi seçildiğinde motora göre mapte nerede kalındığı görülebilir büyük olsun küçük olsun insanların aşırı beslemeden istekleri farklı bana laggy gelmeyen bi turbo size laggy gelebilir bunuda düşünmek lazım hedef hp yi seçtikten sonra bunu cont olarakmı yoksa peak değer olarakmı isteniyor bunlar önemli low end top end istekleri önemli turbo seçiminde bi çok faktor giriyo

ha şuda var dizel benzinli turbosunun çoğu özelliği aynıdır yalnız bi kaç performansı etkileyen çok ufak faktorler var örneğin dizellerde turbine housing A/Rları büüyk olduğu için back pressure/turbine pali tasarımı belki biraz ikinci plana atılıyo ve çoğu zaman benzinli bi motorda ciddi back pressurea neden olan pal tasarımları kullanılıyo tabi bunun dizel motordaki amaçları farklı bu ufak özellikler siizin performans spool gibi isteklerinizde büyük önem taşır turbo aynı derken bu ufak özellikleri gözden kaçırmamak lazım
    körler sağırlar

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emin misin bundan?
    gt1548
    Horsepower 100 - 200

gt2860rs
    Horsepower 250 - 360
    Displacement 1.8L - 3.0L

200hp rated turbo nasil daha fazla güc elde edicek

neden peki?

tool hocam denedik eğer yapmayı düşünen arkadaşlar warsa başka turbo kullansınlar die yazdım ilk önce kullandık güç bandı düşük kaldı sonra biraz büyük bi greddy turbo kullandık şuan çok memnunum 237hp 244Nm saxo vts turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.si sadece bir tane gt 15 modeli yok tur gt 15 in de dah hangi turboalrdan cıktığı nı glbba pek bilmiyorsunuz gelelim suna
    1.4 hdi pug 206
    aslında bu motorda bütün gücü turbocharger üretemektedir.
    size bir örnek vereyim dükkanımz bir müşterim geldi ankaradan saxo turbo kiti almıştı fransadan dedi arda bunu takalım peki abi dedim takalım aynı gün içerisinde turbo tamiride yapıyorum ayrıca ben bir iş makinacı arkadaş geldi elinde bi iş makinası turbosu dedi arda bu turbo yağ veriyor ne yapılması gerekiyor ise yapalım dedim tmm yapalım
    sonra saxo turbonun kitinin içinden bir turbo cıktı ana bire bir 2 side aynı turbolar dedimki lan bu iş makinasındanda cıkıyor.Yani suana kadar yazdığım bütün cvpların açılımı sudur arkadaşlar
    Dizel benzinli turbosu diye bir olay yok sadece yaptığımız modifikasyonlara veya motor ürettiği güce göre bir turbo seçmeliyiz yani bu dizel turbosu diye kafanızı karıştırmayınız
    gelelim ilke senin cevabına glba konuyu okumadaın ben oraya örnek oalrak koydum o aracı lütfen cvpları daha dikatli okursak daha iyi olur görüntü kirliliğide oluşmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gt15in hangi arabalardan ciktiginin ne önemi varki;
    106gti üstünde gt15 daha güc verir diye iddia eden sizsiniz!
    üreticinin web sitesinde 3tane gt15 modeli var ve ben en yüksek güc üreten gt1548 modelini karsilastirmaya koydum. 106gti kücük turbo ile nasil daha fazla güc elde edicek bunu anlatabilirsen sevinirim...
    kaynak: http://www.turbobygarrett.com/turbob...ison_sheet.htm

Hızlı_Fransız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.si sadece bir tane gt 15 modeli yok tur gt 15 in de dah hangi turboalrdan cıktığı nı glbba pek bilmiyorsunuz gelelim suna
    1.4 hdi pug 206
    aslında bu motorda bütün gücü turbocharger üretemektedir.
    size bir örnek vereyim dükkanımz bir müşterim geldi ankaradan saxo turbo kiti almıştı fransadan dedi arda bunu takalım peki abi dedim takalım aynı gün içerisinde turbo tamiride yapıyorum ayrıca ben bir iş makinacı arkadaş geldi elinde bi iş makinası turbosu dedi arda bu turbo yağ veriyor ne yapılması gerekiyor ise yapalım dedim tmm yapalım
    sonra saxo turbonun kitinin içinden bir turbo cıktı ana bire bir 2 side aynı turbolar dedimki lan bu iş makinasındanda cıkıyor.Yani suana kadar yazdığım bütün cvpların açılımı sudur arkadaşlar
    Dizel benzinli turbosu diye bir olay yok sadece yaptığımız modifikasyonlara veya motor ürettiği güce göre bir turbo seçmeliyiz yani bu dizel turbosu diye kafanızı karıştırmayınız
    gelelim ilke senin cevabına glba konuyu okumadaın ben oraya örnek oalrak koydum o aracı lütfen cvpları daha dikatli okursak daha iyi olur görüntü kirliliğide oluşmaz

ardacım hep şöyle yaptım böyle yaptım senin yaptıklarına göre şuan bir ton araba olamsı lazım turbo arda koy şöyle bir foto bir kadra video su koy dedigin iş makinası turbosunu bizde diyelim aaa cocuk hakkaten haklı biz mor olalım oturalım...
    Renault Sports & ///MPower

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, tansit turbosundan vazgectim diyelim hangi turboyu kullancam, kod verebilrmisiniz? Kkk 26 olur mu mesela?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hızlı_Fransız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ardacım hep şöyle yaptım böyle yaptım senin yaptıklarına göre şuan bir ton araba olamsı lazım turbo arda koy şöyle bir foto bir kadra video su koy dedigin iş makinası turbosunu bizde diyelim aaa cocuk hakkaten haklı biz mor olalım oturalım...
    seni böyle klavya arkasından değil izmirde draglarda rakip olarak görmek isteriz hani renonu yada illa ben caddede görmek istiyorum dersen gelirsin dükkanıma ordan seninle beraber aşırı beslme yaptığımız dükkana gideriz ordada incelersin ha unutma senin turbonuda ben vermiştim benim nerde ne yaptıklarım belli hepsii yürüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar değerli bilgiler için çok teşekkür ederim, tansit turbosundan vazgectim diyelim hangi turboyu kullancam, kod verebilrmisiniz? Kkk 26 olur mu mesela?
    abi minikslerin dediği gibi sana bir tane 1.8 passat turbosu bulucaz takacaksın veya bir tane sulu gövdeli t2 turbo charger alıp kullanıcaksın zaten sende diorsun biraz ucuza kapatalım t2 ler zaten suan ucuzda bulunan turbolar ve t2 turboların bir sürü tipleride var aralrından senin işini görecek turboları tech turkey ailesi olarak çıkarırız bende turbocuyum mesleğim ama gelipte bu sitede satış yapmaya değil bilinçli bir tuner olma yolunda ilerlemek için geldim

UnnAmeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kkk 03 1.8t 150hp nın turbosu..03s (sanayı dılıyle s eklenıyor sonuna ) 180hp nın turbosu..1.8 20v motora gore konusuyorum ;cabuk gelen ama 6000dd bıten bır turbodur.belkı 0.8-0.9 hatta 1 barda cok uzun olmasada dayanır ama daha yuksek basılacaksa cok dayanıklı degıldır..tam hatırlamıyorum ama 5 yada 6 kez tamır takımıyla yaptırmak zorunda kaldım.(3kez 03u 2 yada 3 kez de 03s ı)ben herzman mın 1.1 cont olarak kullandım yerı geldı 1.3 cont'ta kulladım yanlız.. bu bır krıter olmasın senın ıcın.yakından ıncelemek ıstersen ankaraya geldıgımde cıkardıgım 03s turbomu gosterırım sana.150-160 hp cıvarı dusunuyorsan ve swap degıl ılla bu motoru turbolamak ıstıyorum dıyorsan bu turbolar uygundur senın ıcın.ama enjektor gereklı olabılır.

UnnAmeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    malıyet olarakta uygun fıyatlara bulabılırsın tahmınımce..egeturbo arkadasım fıyatları daha ıyı bılıyordur sanırım.bu turbolardan bırını uygulayıp 60lık dp+araborular,uygun enjektorler,wıdeband+boost+ımkan varsa egt,ve ozgune danısarak uygun bır ayarla ıstedıgını alırsın.regulatordur ıntercoolerdır bovdur bunları yazmıyorum bıle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)