User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1,6ies turbo için yardım

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orneklerı cok demişsın kardeşim,neyın örnekleri çok? 1.6 ies inmi? Her motor kaldırır dıye bişey varmı? Belkı kaldırır,10 bin km yada 20 bın km yapmış cokmu? Turbo uygulanacak motorun en önemlı parçası pist.koludur,değişmezse yamultma ıhtımalı yuksek..ondan sonra turbo takmak randıman vermez dıyolar,derler tabi haklılar...
    0,5 barda kırmadan sikintisiz binersin korkma 0,7 barda yaklaşık 5000 km civarı her haftasonu gazlayarak bindik sattık gazladilar sun alan hala gazliyo yağına suyuna bak alt yapını yap sorunsuz binersin heleki 0,5 barda tamamen sorunsuz diyebilirim
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekı abı benım 1.4 e ne onerırısın ne takmalıyım
    yanlış yönlendirmeyın arkadaşlar kimseyi,ne bilyalısı,ne evo8 i?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak etme kardesim denenmiş seyleri yazıyoruz biz yanlış yönlendirme dediğin arkadasim okanin turbo otomatik ies'i vardi bizde turboladik ies konusuda sitede var bakabilirsin
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0,5 barda kırmadan sikintisiz binersin korkma 0,7 barda yaklaşık 5000 km civarı her haftasonu gazlayarak bindik sattık gazladilar sun alan hala gazliyo yağına suyuna bak alt yapını yap sorunsuz binersin heleki 0,5 barda tamamen sorunsuz diyebilirim
    +1 barda bıle kullanılır belkı,ama o riske giremez kımse,normal std motorlarda bıle kol cıkarma krank kesme piston erıtme olaylarıyla karsılasıyorum hergun,kaldıkı aşırı beslemelı motorda her ayrıntıyı duşunmek gerekır..sız 5000 km yapmıssınız,baskasında da olmayacağının garantısı yok malesef

DetailEF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen yenisin galiba
    Anladık hepiniz kralsınız da, tahtta üst üste mi oturuyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +1 barda bıle kullanılır belkı,ama o riske giremez kımse,normal std motorlarda bıle kol cıkarma krank kesme piston erıtme olaylarıyla karsılasıyorum hergun,kaldıkı aşırı beslemelı motorda her ayrıntıyı duşunmek gerekır..sız 5000 km yapmıssınız,baskasında da olmayacağının garantısı yok malesef
    Pardon abi sen yap 0,4 bas sorun yasama lütfen
    Yaptığımız araba 150 bin km deydi kapak bile acmadık bırak kapağı kompresyon bile ölçmedik neyse sen yap görelim ben yine idda ediyorum 0,5 barda kırması imkansız .
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak etme kardesim denenmiş seyleri yazıyoruz biz yanlış yönlendirme dediğin arkadasim okanin turbo otomatik ies'i vardi bizde turboladik ies konusuda sitede var bakabilirsin
    arkadaşım ben burda sen haklısın ben haklıyım davasına gırmıyorum,ama neyın denenmişini soyluyosun anlayamadım..evo 8 turbosu mu taktın ies e? Yada t28 yazmışsın,gt28 demek ıstedın galıba? Buda kocaman bı turbo evo 8 ın ki gıbı,bu turboları dolduramaz 1.6 lt motorlar,onu anlatmak ıstıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaptığımız araba 150 bin km deydi kapak bile acmadık bırak kapağı kompresyon bile ölçmedik neyse sen yap görelim ben yine idda ediyorum 0,5 barda kırması imkansız .
    0,5 barı azımsıyosunuz galıba:-) passatlar audıler tam yukte 0.8 basıyolar,vag com cıhazına bağlayıp cıktık yola tam yukte torkun en yuksek olduğu devırde baktık, 1.8 cıktı, 1 atm.0.8 basınc 1.8...

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım ben burda sen haklısın ben haklıyım davasına gırmıyorum,ama neyın denenmişini soyluyosun anlayamadım..evo 8 turbosu mu taktın ies e? Yada t28 yazmışsın,gt28 demek ıstedın galıba? Buda kocaman bı turbo evo 8 ın ki gıbı,bu turboları dolduramaz 1.6 lt motorlar,onu anlatmak ıstıyorum.
    t28 var garrette 200sx den cıkar dedıığın turbolar cokta buyuk deıl bu arada

meh66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zword amca bıde sen konusssana bu konuda bılgı sahıbı bırısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orneklerı cok demişsın kardeşim,neyın örnekleri çok? 1.6 ies inmi? Her motor kaldırır dıye bişey varmı? Belkı kaldırır,10 bin km yada 20 bın km yapmış cokmu? Turbo uygulanacak motorun en önemlı parçası pist.koludur,değişmezse yamultma ıhtımalı yuksek..ondan sonra turbo takmak randıman vermez dıyolar,derler tabi haklılar...
    0,5 barı azımsıyosunuz galıba:-) passatlar audıler tam yukte 0.8 basıyolar,vag com cıhazına bağlayıp cıktık yola tam yukte torkun en yuksek olduğu devırde baktık, 1.8 cıktı, 1 atm.0.8 basınc 1.8...
    sadece bu forumda 2 tane ies ve çok sayıda diğer marka araç vardı, std motor + turbo.

günümüz teknolojisi ile üretilen benzinli motorların %99 u 0,4 - 0,5 bara kadar sıkıntısız turbo uygulamasına dayanacaktır.

sen bir sürü detay yazmışsın ama bu uygulamadaki en önemli şeyden hiç bahsetmemişsin.

Sonradan yapılan turbolarda işi batıran adam akılı düşünülmeyen benzin ve ateşleme düzenlenmesi oluyor genelde.

Sen piyasada bulabileceğin en pahalı pistonu tak, benzini ve ateşlemeyi şartlara uygun ayarlamazsan onlarda poh olur.

kol piston sübapları değiştirmeden önce en basitinden bir piggyback ile 4 hedef güce ve araca uygun enjektör önermen gerekirdi.

AL 417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock olarak 0.8 de motor bile açmadan 4000 km gazladım sıkıntı çıkarmadı ama stock binmek istemiorum motor içini de komple yapıcam dersen ettiğin masraflar ve çekicek oldugun sıkıntılar çok fazla olucak ki üzerine o parayı koyup yürüyen bi makine almanı veya direk swap yapmanı önenririm
    bu turbo işide öle lanet bi iş stock basarım beni tatmin eder dıosun sonra bi bakmışın kendini 1 lerin üstünde bulmuşun
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    SINGLE TURBO&SINGLE CAM VTEC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece bu forumda 2 tane ies ve çok sayıda diğer marka araç vardı, std motor + turbo.

günümüz teknolojisi ile üretilen benzinli motorların %99 u 0,4 - 0,5 bara kadar sıkıntısız turbo uygulamasına dayanacaktır.

sen bir sürü detay yazmışsın ama bu uygulamadaki en önemli şeyden hiç bahsetmemişsin.

Sonradan yapılan turbolarda işi batıran adam akılı düşünülmeyen benzin ve ateşleme düzenlenmesi oluyor genelde.

Sen piyasada bulabileceğin en pahalı pistonu tak, benzini ve ateşlemeyi şartlara uygun ayarlamazsan onlarda poh olur.

kol piston sübapları değiştirmeden önce en basitinden bir piggyback ile 4 hedef güce ve araca uygun enjektör önermen gerekirdi.
    guzel konuya değinmişsin,ateşleme sistemi dediğın sorunlar sıkıştırma oranı kaynaklıdır,buji ateşlemeden once oluşan patlatma yalnız turbolu değıl tum benz.motorların sorunu,sıkıştırma oranı yuksekse ne kadar avans ayarlansada onune gecemezsın patlamanın,cunkı avansa cok kısıtlı lımıtlerle mudahele edebılıyosun,once sıkıstırma oranı duşmelı,yenı arabalar otomatık avanslı,avansada beyınden mudahele edılıyo zaten,yakıt sıstemıne gelınce,turbo takılmışsa eskı benz.pompası yetıstıremeyecektır zaten o yuzden daha guclu benz.pompası takılmalı demıstım oncekı mesajlarımda..

kadir jdm civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendını tutarım ben basınç açmam diyorsan 0.5-0.6 da sorunsuz sıkıntısız kullanırsan ama turbo işine gireceksen ve gazlamayı düşünüyorsan dayanamaz basınc açarsın ve kırarsın makınayı.

bir arkadaş yapmıştır onda olmamıştır yada biri yapmış 5000 km yapmış kırılmamış ama 10 bınde kırılmayacagı anlamına gelmez bu. her yapılan araç istedigin kadar profesyonel yap belli bir kilometreden aldıgın benzının kalitesi düşükse sen araçtan fazla anlamıyorsan sesi değiştirignde ne oldu buna diyemıyorsan yagını suyu herzaman kontrol etmezsen muhakkak kırılmaya mahkumdur

şimdi 5 aracın turbo yapında bulundum birebir montajlamasında katkılarım oldu sonra yarışlarını ve sonuçlarını gördüm.

en çok avans problemi yüzünden kırılıyorlar vuruntu çok fazla araçta benzın kalitesiz yetersiz güçlü motor direk ya gömlek çatlatır yada kol çıkartır.
    MSG GARAJ ANTALYA MUSTAFA GENÇ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısacası yağ pompası benzin pompası enjektor adam gibi bir beyin olmadan bı poh beklemeyin aktarmada bronz baskı
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    guzel konuya değinmişsin,ateşleme sistemi dediğın sorunlar sıkıştırma oranı kaynaklıdır,buji ateşlemeden once oluşan patlatma yalnız turbolu değıl tum benz.motorların sorunu,sıkıştırma oranı yuksekse ne kadar avans ayarlansada onune gecemezsın patlamanın,cunkı avansa cok kısıtlı lımıtlerle mudahele edebılıyosun,once sıkıstırma oranı duşmelı,yenı arabalar otomatık avanslı,avansada beyınden mudahele edılıyo zaten,yakıt sıstemıne gelınce,turbo takılmışsa eskı benz.pompası yetıstıremeyecektır zaten o yuzden daha guclu benz.pompası takılmalı demıstım oncekı mesajlarımda..
    Avansı rötara çekebilen piggybackler var, sıkıştırma düşmesi zorunlu değil.

Zaten mekanik ateşleme ayarı yapılan araçlarda bile sabit bir avans ayarı yapmak yetmez, basınca göre ateşleme derecesini geri çekmek gerekir. Basınç yokken avansı kısmak non boost durumlarda güç kaybına sebep olacak.

Benzin pompası yetiştirebilirde, genelde benzin pompalarının kapasiteleri çok büyüktür. Benim kullandığım 1.4 75 hp motorlu 106 ile 1.6 120 hp 106 nın benzin pompaları aynı.. Ve modifiyeli 106 gtilarda bile pompa değiştirmeden bayaa bi güç artıyor.

Bu durumda ben aracımı turbolasam, 0,5 bar için sadece enjektör değiştirip gerekli ayarı yaparsam pompa değiştirmeye yok. Hatta 1 barda bile gerek olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısacası yağ pompası benzin pompası enjektor adam gibi bir beyin olmadan bı poh beklemeyin aktarmada bronz baskı
    aslında yağ pompası bile devir artmayacaksa iş görür, öneri olarak yağ soğutucu derim ben.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vti parasına typer la yuruyen ies daha ne olsun

kadir jdm civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında yağ pompası bile devir artmayacaksa iş görür, öneri olarak yağ soğutucu derim ben.
    benım suanda ayrı bir pompayla bir yağ sogutucu baglamak niyetım var nasıl olur araca?
    MSG GARAJ ANTALYA MUSTAFA GENÇ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)