User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 39 ile 54 arası

Konu: 1,6ies turbo için yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadir jdm civic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım suanda ayrı bir pompayla bir yağ sogutucu baglamak niyetım var nasıl olur araca?
    ayrı bir pompa nasıl oluyor? hem gerek var mı?

yağ soğutucu da eğer motorun gücü modifiyeler sonucunda çok artıyorsa (örneğin turbo uygulaması gibi) yağ soğutucu yağı ideal şartlarda tutma konusunda faydalı olacaktır.

yağ filtresinin yuvasına bağlanan aparatlar var ağ soğutucu bağlamak için kullanılan, onlardan edinmeniz gerekir.

kadir jdm civic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrı bir pompa nasıl oluyor? hem gerek var mı?

yağ soğutucu da eğer motorun gücü modifiyeler sonucunda çok artıyorsa (örneğin turbo uygulaması gibi) yağ soğutucu yağı ideal şartlarda tutma konusunda faydalı olacaktır.

yağ filtresinin yuvasına bağlanan aparatlar var ağ soğutucu bağlamak için kullanılan, onlardan edinmeniz gerekir.
    benım aracım civic si crx yağ sogutu baglanabiliyor fakat eski sistemler benım düşüncem karterden yağı alıp harıcı bir pompa ile yağsogutucusuna ileterek geri dönüşümünü saglaktır. hem bu noktada yağ pompası yetircek mi basınç kaybı yaşarmıyım sorusu kafama takılmaz.
    MSG GARAJ ANTALYA MUSTAFA GENÇ

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dusuk setupda yağ soğutucu olmasada olur bence gerek yok 10-60 iş görür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadir jdm civic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım aracım civic si crx yağ sogutu baglanabiliyor fakat eski sistemler benım düşüncem karterden yağı alıp harıcı bir pompa ile yağsogutucusuna ileterek geri dönüşümünü saglaktır. hem bu noktada yağ pompası yetircek mi basınç kaybı yaşarmıyım sorusu kafama takılmaz.
    Yağ hattına soğutucuyu eklemen basınç kaybına neden olmaz, aksine çok çok azda olsa yükselmesine sebep olur. Yağ, soğutucunun peteklerinden geçerken basınç kaybına uğrayacaktır.

Ayrıca bunun için ek bir pompa kullanmak gereksiz masraf olur, zaten motorun pompası işini yapıyor olacak.

nemonomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orneklerı cok demişsın kardeşim,neyın örnekleri çok? 1.6 ies inmi? Her motor kaldırır dıye bişey varmı? Belkı kaldırır,10 bin km yada 20 bın km yapmış cokmu? Turbo uygulanacak motorun en önemlı parçası pist.koludur,değişmezse yamultma ıhtımalı yuksek..ondan sonra turbo takmak randıman vermez dıyolar,derler tabi haklılar...
    Dostlar arkadaşın vereceği basınç ne birde o var 0.5 0.6 ile yürütürse arabayı daha önce motoru sağlıklıysa çokta bir sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum ki xsi arkadaşın söylediği gibi 0.8 e kadar sıkıntısız yürüyen araçlar var.Ama kayıp olan 1 mesajlı arkadaş 0.8 üstü 1 bar 1.2 vs düşünüyorsa sıkıntı olacağı kanaatindeyim.
    AS GARAGE

Herkes, insanlığı değiştirmeye çalışıyor, kimse, kendini değiştirmeyi aklından geçirmiyor.

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birsürü yorumlar yazılmış doğrusu yanlışı elbet vardır. ben kendi tecrübelerimden yola çıkarak birkaç fikir vermek istiyorum

İlk etapta beyin çok önemli ben VAFC ile yürüttüm ama beyin olsaydı bambaşka olurdu.. en azından AEM FIC seviyesinde bir beyin olmalı

enjektörlerde çok önemli bende 310-450 cc arasında enjektörler uygundur.. diğerleri ile rölantide çok zengine kalma durumları oluşabilir

turbo olarak ben t3 kullandım daha sonrasında t28 ayarında bir turboya geçtim aracın karakteri değişti inanılmaz keyifli oldu... düşük basınçta ufak turbo alt devirlerden dolmaya başlayacağı için büyük keyif verir...

IAT çok önemli .. intercooler ne büyük nede çok küçük olmalı... boruları ise 65 mm gayet yeterli olur.

ben kendi yağ pompamın basıncını arttırarak kullandım gayet başarılı bir sıkıntı olmuyor... yağ ısınmasını dert edecek kadar gazlıyorsanız zaten muhtemelen amatör işlerden uzaksınızdır.. o yüzden yağ soğutucu falan girebilirsiniz... şahsen ben kendi aracımda tam sentetik 5-40 yağ kullandım.. bir sıkıntı yaşamadım

diyeceğim odurki otomatik vites d16y4 kodlu motorula VAFC yardımıyla yönettiğim turbo sistemimle 15.000 km yaptım.. bir sıkıntı yaşamadım. bu işte pirimiz emreekin dir kendiside bu işi yaparken hali hazırda dr.ecu, miniks, savaş paşaoğlu gibi kişilerden yardım alarak yapmıştır.... yani tartışmaya çok gerek yok.. görünen köy kılavuz istemez...

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorun durumu duzgunse eğer takın bı wrx turbosu 0,5 basincala maksat turbo Zewkli almaksa eğer binin gitsin
    Su an aklımda ufak bı proje var aslında dokum manifold bulup 250 lira sitede vardi gecen gun
    Wrx turbosu kendi vasgatelilerden 500 tl civari one bı intercooler400 tl civarı geriye kalan downpipe ve komple borular tamamen standart motora safc ile Vti enjektoru takarak cok fazla basınç ve cok fazla hp beklemeden en ucuz yollu turbo sistemi su an aklımda olan
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 1-2 tane biliyomuşum 10 tane örnek çıkacak nerdeyse..

her turbo konusu açıldığında kol piston değişmeli diye liste çıkaranlar bir kere daha düşünsün..

Her turbo uygulaması motoru 3-4 kat güçlendirecek uçuk uygulama olmalı diye bi kural yok..

%40 - %50 güç artsa zaten insanın ağzı kulaklarına varacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=XSi;5869886]ben 1-2 tane biliyomuşum 10 tane örnek çıkacak nerdeyse..

her turbo konusu açıldığında kol piston değişmeli diye liste çıkaranlar bir kere daha düşünsün..

Her turbo uygulaması motoru 3-4 kat güçlendirecek uçuk uygulama olmalı diye bi kural yok..

%40 - %50 güç artsa zaten insanın ağzı kulaklarına varacak [/QUO

düşünceyle işimiz yok görerek yasadık olanları...kımse kol değişmek zorunda değil,kımse hıc bısey yapmak zorunda değil aslında,isteyen ıstedıgı değişikliği yapar,ya da yapmaz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle le herkese ayrı ayrı dergerli bilgilerini paylaştgı için teşekkür ederim.baştada yazdıgım gibi işlerimin çok yogun oldugundan sitede aktif olamıyorum (tarantino mehmet)geçenlerde oturup konu hakknda bişeyler oluşturduk aslın da ben listeyi bi yazım bakalım siz ne diyeceksiniz
    soch vtec kapak
    selenoit
    340cc enjektör
    wabroo benzin pompası
    oem yag pompası basınçı arttırlmış
    arp saplama
    stone takım conta
    triger seti
    bronz balata
    vtı radyatör
    vtı 60mm gaz kelebegi
    gt 28 turbo
    boynuztip manifolt
    wasgate
    intercooler
    bloofhks intercooler ara boruları
    ara silikon hortumları
    turbo kelepce
    çelik yaglama hortumu
    emme port poliş
    turbo mantar filtre
    p 28 s300-neptune beyin
    vtec motor içi elektirik tesisatı
    vtı distiribitör
    obd-1 harnaes
    3 bar map sensörü
    ngk iridyum buji
    aem wideband
    yagbasnçsaati
    boost
    egt
    turbo timer
    evet bizim listemiz bu sizinde eklemek yada olabilecek farklı şeyler varmı biz piston,kol degiştirmeyi düşünmedik tarantinonun dedigide fazla bar basmcsam için yeterli olacagı herkese çok şimdiden çok tşk ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dokum manifold bulun tarantino bizim listenin aynısını yapmış zaten bizim arabayida tarantinoyla beraber toplmaistik liste güzel bence
    C R M performance

tarantino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon abi sen yap 0,4 bas sorun yasama lütfen
    Yaptığımız araba 150 bin km deydi kapak bile acmadık bırak kapağı kompresyon bile ölçmedik neyse sen yap görelim ben yine idda ediyorum 0,5 barda kırması imkansız .
    en son ben den çıktığınıda 1.2 leri görüyordu biliyorsun fuatın durumunu ha ırıldı ha kırılacak ha kırıldı ha kırılacak hahahah çok gülüyordum
    HONDA OEM PARTS
    MESSENGER:mehmet cetin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşünceyle işimiz yok görerek yasadık olanları...kımse kol değişmek zorunda değil,kımse hıc bısey yapmak zorunda değil aslında,isteyen ıstedıgı değişikliği yapar,ya da yapmaz..
    zorunluluk var bi de olursa iyi olur olanlar var..

enjektör ve ateşlemeyi kontrol eden piggyback zorunluluk, kol piston olursa iyi olur.

sıkıştırmayı düşürmek zorunlu değil örnek --> 11:1 sıkıştırmaya sahip turbo type-r vardı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tarantino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en son ben den çıktığınıda 1.2 leri görüyordu biliyorsun fuatın durumunu ha ırıldı ha kırılacak ha kırıldı ha kırılacak hahahah çok gülüyordum
    O değilde ikimiz maslaktan çıktığımız geceyi unutmuyorum FuaT ariyo ne oldu oğlum gelmediniz hala arabayi mı kırdınız
    C R M performance

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değilde ikimiz maslaktan çıktığımız geceyi unutmuyorum FuaT ariyo ne oldu oğlum gelmediniz hala arabayi mı kırdınız
    ahahahaha o çok iimiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VteC_MaNiaC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahahaha o çok iimiş
    Kanka hic sorma en büyük bomba egt bombasiydi bizim aldığımız egt fahrenayt bizde derece sanıyoruz ulan gazlamiyoruz egt tavan bosa atıyoruz yine yukarda abi sonra çözdük olayı amma gülmüştük
    C R M performance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)