User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
127 sonuçtan 115 ile 127 arası

Konu: Renault K4M turbo uygulama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal sıkıştımanın bu sistemde işe yarayacağını sanmıyorum. daha yüksek sıkıştırmada daya agresif orta bantları besleyecek bir egzantrik ile araca e85 yada methanol ile depodan yakıt ile daha çabuk doldurması için katkıda bulunulması lazım. bukadar uzağa çekilecek yağlama borusu sorun çıkartacaktır. ki turbo araçlarda yağ hortumunun kartelin alt hizasında olması sorun çıkartacaktır.ayrıca interoooler borusu çok uzayacak lag kesin olacak. hadi küçük intercooler ve altlarda dolacak vnt tarzı bir turbo kullanıldı diyelim. busefer turbo yeterince ısınmayacak. turbonunda ısınması gerekiyor sonuçta verim alınabilmesi için. EGT de çok yükseleceğini düşünüyorum.şahsen amerikayı baitan keşfetmenin anlamı yok.biraz kesip biçme ve işin ucundaki en büyük etken paradan haber verdiğinizde olmaz diye birşey yok
    ATATÜRK

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mustafa dediğin gibi amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bu sistem yıllardır kullanılmakta, gereksiz görülseydi günümüzde bu sistemi güncel versiyonlarıyla kullanan araçlar olmazdı.
    Alıntı M3yener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirilen benzin litre fiyatı değil götümüzdeki don

TurboJDM
    Misafir
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mustafa dediğin gibi amerikayı tekrar tekrar keşfetmeye gerek yok bu sistem yıllardır kullanılmakta, gereksiz görülseydi günümüzde bu sistemi güncel versiyonlarıyla kullanan araçlar olmazdı.
    abicim turbo ve sc yapma projesi ne durumda? karar verdin mi yoksa atmosferik devam mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim turbo ve sc yapma projesi ne durumda? karar verdin mi yoksa atmosferik devam mı?
    işlerin yoğunluğunun üstüne birde kuzenim kaza yapınca şuanda arabaya binmeye bile fırsat bulamıyorum. eksik bazı parçalarımız var, onlarda temin edildikten sonra montaja geçeceğiz inşallah.

TurboJDM
    Misafir
    işlerin yoğunluğunun üstüne birde kuzenim kaza yapınca şuanda arabaya binmeye bile fırsat bulamıyorum. eksik bazı parçalarımız var, onlarda temin edildikten sonra montaja geçeceğiz inşallah.
    bu son susturucunun önüne koyucam turboyu diyordun o şekil mi yapıcaksın

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki bu sistemde turbo yağının geri dönüşü nasıl oluyor ? Bildiğim kadarıyla normalde turbodan çıkan yağ yer çekimi etkisiyle kartere rahatça süzülüyor aksi halde motora rahat geri dönemeyen yağ turboda sorun oluşturabiliyor.Sistem böyle olunca turbo karter ile hemen hemen aynı hizada oluyor hatta yağ dönüşü turbodan daha yüksek seviyede kalma ihtimali yüksek.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TurboJDM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu son susturucunun önüne koyucam turboyu diyordun o şekil mi yapıcaksın
    aynı sistem üzerinden uygulama yapacağız. ilerleyen günlerde farklı uygulamalarıda yaparak en verimli olan sistemde karar kılacağız.

Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu sistemde turbo yağının geri dönüşü nasıl oluyor ? Bildiğim kadarıyla normalde turbodan çıkan yağ yer çekimi etkisiyle kartere rahatça süzülüyor aksi halde motora rahat geri dönemeyen yağ turboda sorun oluşturabiliyor.Sistem böyle olunca turbo karter ile hemen hemen aynı hizada oluyor hatta yağ dönüşü turbodan daha yüksek seviyede kalma ihtimali yüksek.
    turbonun yağlaması ve soğutması tamamen bağımsız olacak.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi park halindeyken altına eğilip, söküp çalmasınlar turboyu v.s. yi ?
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çalabilene helal olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turboda max sıkıştırma oranı kaç kullanabiliriz, wössnerden başka k4m için forged piston üreten firma bulamadım. wössner 12.7 sıkıştırma olarak seçenek sunuyor. konu hakkında bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wosnerdeki N/A pistonu benim bildigim. orjinal piston ile 300hp leri gorebilirsin sikistirmayi dusurerek, zayif olan kol...fazla guc istiyorsan bakmak lazim, custom yaptirmak zorunda kalabilirsin. kol olarak renailt 5 gt forged kol alacaksin en son 300 sterline satiliyordu ebayde...
    06-09 01' Megane 1.6 turbo 09-10 05' Clio Rs 182 10-11 01' Mustang GT 4.6 11-12 03' Allroad 2.7tt 12-14 06' Eclipse GT 3.8 V6 14-15 07' Infinity G35 3.5 V6 15+ 16' Mustang GT & 2011 Z4 35i-sdrive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wosnerdeki N/A pistonu benim bildigim. orjinal piston ile 300hp leri gorebilirsin sikistirmayi dusurerek, zayif olan kol...fazla guc istiyorsan bakmak lazim, custom yaptirmak zorunda kalabilirsin. kol olarak renailt 5 gt forged kol alacaksin en son 300 sterline satiliyordu ebayde...
    catcams satıyor 799 sterline ebay üzerinden r5 gt turbo kolunu buldum ama satıcıya türkiye dediğim anda satmıyorum dedi

izo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    catcams satıyor 799 sterline ebay üzerinden r5 gt turbo kolunu buldum ama satıcıya türkiye dediğim anda satmıyorum dedi
    kadir abi bora rs uzerinden bisey ayarlayabilir sanirsam
    06-09 01' Megane 1.6 turbo 09-10 05' Clio Rs 182 10-11 01' Mustang GT 4.6 11-12 03' Allroad 2.7tt 12-14 06' Eclipse GT 3.8 V6 14-15 07' Infinity G35 3.5 V6 15+ 16' Mustang GT & 2011 Z4 35i-sdrive

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)