User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
145 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Nitrous Oxide (NOS)

miniks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabi ki filitreye mustafa

bizim buralarda direct port biraz sevilmio

her nekadar daha saglıklı olsada
    Call for prayer
    http://m.youtube.com/watch?v=7na5Zm0vwtI
    insanlar en akıllı varlıklardır, hüküm edemedikleri yaradılış ve ölümdür
    Instagram hesabımız
    miniksracing - humidorturkiye

Future_King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nosu filtreden verkdik evet.

peki avansin arttirilmasinin tek yolu chip i yeniden mi programlattirmaktir?

kafam karisti simdi biraz...avansi arttirinca performans dusucek chipten gelen dogrumu?

gecici bisi olabilirmi peki daha oncede dedigim gibi? mesela belirli bi degerde belirli oranda avans arttirilsin... gib/?

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi ki filitreye mustafa

bizim buralarda direct port biraz sevilmio

her nekadar daha saglıklı olsada
    ben aslında maf dan oncemı sonramı dıe merak ettım ondan sordum
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Future_King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maf yok benim arabada....

Pugcu_Atakan
    Misafir
    Valla okumaya üşendim ama okuduğum kadarıyla bana çok şey öğretti saol...

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1400 cc 35 lıkmı 5o lıkmı daha uygun fazla basımda motora ne zararı olabılır? bas cek yapılabılırmı?
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Sheyhzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi viteslerde basmak daha sağlıklıdır ve boşta basılınca kırdığını duydum , doğru mudur ? ayrıca yalnızca direksiyona veya sağa sola takılan düğmelerle mi nos basılabilir ?

DaRkNeSs- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    99 model 99binde honda 1.6 ies var
    dry olarak 35 bg düşünüorum,uygun mudur sizce?
    yada vet için neler gerekli ekstra

ahmetboke
    Misafir
    Özgün bey,, bi arkdaşım amerikadan gelicek 1 aya kadar ebay da satılan ZEX nos kitlerinden birtane getiricek benim için (bayaa uygun fiyat ) aşağıdaki linklerden bakabilirmsiinz hangisi uygun olur ve kit harici başka bir parça alınması gerekiyormu?? (astra h için) Lütfen helme mee...

ahmetboke
    Misafir
    Biraz uuzun oldu ama yanlış bişey yapmak istemiyrm bu linkte de var galiba 2.el bu

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/zex-n...em230235031329

akdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese mrb. ben bu nosla ilgili tam bir karar verememiş durumdayım. benim yerimde olsanız ne yapardınız yardımcı olan olursa sevinirim.

benim araç 3.0 231hp bmw. 50binde. araca filtre ve chipte yaptırmayı düşünüyorum. bu nosun ıslağı var, kurusu var. takıldığı yerler değişiyor, nosuna göre çipi takılıyor çip programına göre afr miydi öyle bir parça takılıyor. ben motor sağlığını ön planda tutmak istiyorum. hangi nos? ne tip bir sistem? nasıl bir çip? komple nasıl bir şey tavsiye dersiniz? 3.0bmwye takan kullanan varmı?

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akdeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese mrb. ben bu nosla ilgili tam bir karar verememiş durumdayım. benim yerimde olsanız ne yapardınız yardımcı olan olursa sevinirim.

benim araç 3.0 231hp bmw. 50binde. araca filtre ve chipte yaptırmayı düşünüyorum. bu nosun ıslağı var, kurusu var. takıldığı yerler değişiyor, nosuna göre çipi takılıyor çip programına göre afr miydi öyle bir parça takılıyor. ben motor sağlığını ön planda tutmak istiyorum. hangi nos? ne tip bir sistem? nasıl bir çip? komple nasıl bir şey tavsiye dersiniz? 3.0bmwye takan kullanan varmı?

kuru(dry) nos ta motora sadece nos basarsınız 50shot idealdir böyle bi sistem için bana göre

ıslak(wet) ise nosla beraber aynı zamanda benzinde verirsiniz motora bu sayede hava yakıt karışımını daha dengede tutmayı bir miktar sağlamış olursunuz

afr dediğiniz air fuel ratio hava yakıt oranı Türkçesi, wideband ile motorda yakılan karışmın oranı hakkında fikir elde edebilirsiniz.

nos için başta ne kadar güç istediğiniz önemli ona göre bi kite karar verirsiniz.bana kalırsa wet nos sistemi kullanmanız biraz daha mantıklı olacaktır.fakat nos basıldığındaki afr oranı iyi bir tune gerektirmektedir düzgün sağlıklı bir motor isteniyorsa bunun içinde bence chip biraz yetersiz kalıyor gözümde belki piggy back yada mümkünse nos mapi olan ems ler bu iş için daha ideal çözümler eğer bunlar biraz aşırıya kaçarsa motora uygun nozzlelar ile wet nos yüksek ihtimalle işinizi görecektir.
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç otomatik vites bu arada.

peki wet nosu hava filtresinin ordanmı bağlamalıyım. birisi uzaklığından bahsetmiş, demiş gaz kelebeği plastik aksamı yanıyor diye. bmwler plastikmi bilmiyorum.

çipin piggy backe göre yetersiz kalması nedemek biraz açabilirmisiniz? pigy back nedir?

bu apexi safc2 var bu işimi görürmü araçta/beyinde falan problem çıkarırmı?

75bg bana yeterde artar. 50bgde yeter aslında. bir iddiam yok nosun tadını alim bana yeter. o yüzden arabaya yazık etmek istemiyorum.

şöyle bişey yazılmış okuduklarımın arasında: "çip takınca avans ayarı artırıldı, nos takınca avans ayarı düşürmek gerekiyor, araç avans vuruyor, çip takınca avansı düşürünce bu sefer çipin faydası kalmıyor...." vs gibi yazılar okudum. bunlar benim kafamı karıştırdı.

benim anladığım çip+safc2+nos bu üçlü işimi görür gibi yanlışmı anlamışım yoksa. doğruysa hangisi nasıl detaylara sahip olmalı ondan anlamıyorum açıkçası??? bu detaylar bir açıklığa kavuşursa yaptıracam artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okuduklarım arasında şöyle bir şeyde var:

"Tabii ki her iki sistemin de kendine özgü avantaj ve dezavantajları vardır. Dry sistem fazladan bağlantılar ve tüpte yakıt depolamayı gerektirmemesi açısından avantajlıdır ancak her silindire giden nitrous, benzin ve hava miktarının aynı olamaması gibi bir dezavantajı vardır.

Wet sistemde her silindire tam tamına gerekli oranlarda benzin ve nos karışımı gönderme imkanı vardır. Fakat bu sistemin dezavantajı da hava ve yakıt aktarmasıdır. Emme manifoldu hava, nitro ve benzin karışımını aktarmak zorunda kalmaktadır. Sadece hava aktarmak için dizayn edilmiş olan bu aksam, hava benzin karışımını aktarmakta çok da etkili değildir. Ayrıca tüpteki benzin azaldıkça, gönderilen benzinin basıncıda azalmakta ve sonlara doğru performansta kayıplar olmaktadır."

dry da zannedersem safc ile benzini fazladan göndersek bile pistonlara eşit nos gönderemiyoruz dimi? wet te de emme manifoldu sıvı göndermeye uygun değil diyor. yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal oldu bu

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NOS Pro Shot Fogger Wet Kit + Progressive Nitrous Controller vs.. vs.. ıvırzıvırı ile nos un kontrolünüde herbişiyide kendisi yapıyor sen gaza basıp vites deişiyorsun o belirgin biyerde ufaktan başlıyor avansı çekiyor sonra nos azalmaya başlıyor eski avansa dönüyor istediğin viteste istediğin kadar nos basıosun vs.. vs.. sağlıklıca hatta bu akşam konuştuk bunu Angelle o daha detaylıca yazar okuyunca sanırım ...
    benim anladığım bildiğim bu nosla alakalı yoksa wet falan hiç girme düşük shot dry nos bas devam et ama nos kullanmış birinden işin inceliklerini sorup oren sorun yaşamamak için ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç otomatik vites bu arada.

peki wet nosu hava filtresinin ordanmı bağlamalıyım. birisi uzaklığından bahsetmiş, demiş gaz kelebeği plastik aksamı yanıyor diye. bmwler plastikmi bilmiyorum.

çipin piggy backe göre yetersiz kalması nedemek biraz açabilirmisiniz? pigy back nedir?

bu apexi safc2 var bu işimi görürmü araçta/beyinde falan problem çıkarırmı?

75bg bana yeterde artar. 50bgde yeter aslında. bir iddiam yok nosun tadını alim bana yeter. o yüzden arabaya yazık etmek istemiyorum.

şöyle bişey yazılmış okuduklarımın arasında: "çip takınca avans ayarı artırıldı, nos takınca avans ayarı düşürmek gerekiyor, araç avans vuruyor, çip takınca avansı düşürünce bu sefer çipin faydası kalmıyor...." vs gibi yazılar okudum. bunlar benim kafamı karıştırdı.

benim anladığım çip+safc2+nos bu üçlü işimi görür gibi yanlışmı anlamışım yoksa. doğruysa hangisi nasıl detaylara sahip olmalı ondan anlamıyorum açıkçası??? bu detaylar bir açıklığa kavuşursa yaptıracam artık.

safc2 piggybacktir zaten stock ecunun sinyallerini yanıltarak iş yapar piggy back

istediğiniz güçler o civardaysa wet yerine dry seçebilirsiniz

progressive nos controllera katılıyorum ama ems gibi sağlıklı çalışırmı bilmiyorum
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda şu sonuca varabilirmiyiz: düşük güçler için çip+safc2+dry nos en iyi kombinason??.

peki çip (stock+hava filtresi için yazılmış yaptırdık)+ safc2 ile nosa basacağımız zaman, ayarları çekiyoruz ve nosa basıyoruz. peki 50-75 hp güçlerde, her pistona farklı miktarda giden nitrojen hava karışımının motora vs sürüşe bir zararı bir dengesizliği olmazmı?

ef186 arkadaşımızın dediğide aklıma çok yatıyor. sorun çıkabilecek noktaları kontrol edecek bir ünite takmakta gayet akıllıca olur. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda şu sonuca varabilirmiyiz: düşük güçler için çip+safc2+dry nos en iyi kombinason??.

peki çip (stock+hava filtresi için yazılmış yaptırdık)+ safc2 ile nosa basacağımız zaman, ayarları çekiyoruz ve nosa basıyoruz. peki 50-75 hp güçlerde, her pistona farklı miktarda giden nitrojen hava karışımının motora vs sürüşe bir zararı bir dengesizliği olmazmı?

ef186 arkadaşımızın dediğide aklıma çok yatıyor. sorun çıkabilecek noktaları kontrol edecek bir ünite takmakta gayet akıllıca olur. verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

şanzımanınız yüksek ihtimalle bu güçlere dayanabilir, eğer uygun devirlerde ve uygun sürelerde nosu kullanırsanız sağlıklı şekilde kullanabilirsiniz
    körler sağırlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)