User Tag List

Sayfa 5/23 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
428 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Tfsi tsi 2.0 motorlarda ileride çıkabilecek sorunlar

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apr firmasi defalarca denemis enjektorler 1000 km dayanmiyomus, bunun disinda almanyada bi adam cnc de uretim yapiyomus, 1500 euro civari fiyati varmis ama kapasitesini bilmiyorum. Bu arada okada bobin almak yerine R8 bobini cok uygun bi rakama alinabiliyo, bobinlerin tanesi yurtdisinda 22 dolar. Okadanin 2000 TL lere yakin maliyeti oldugunu dusuncek olursak bunlar anca 4 lu set olarak 250 TL tutarlar. Orjinal bobinler 3,3 , r8 ler 5,5 , okada lse 6,2 kapasiteli imis. Bu arada yeni nesil 2.0 litre s3 motorunda 296 hp olan, 8 enjektor olucakmis, benim duyumlarim bu kadar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apr firmasi defalarca denemis enjektorler 1000 km dayanmiyomus, bunun disinda almanyada bi adam cnc de uretim yapiyomus, 1500 euro civari fiyati varmis ama kapasitesini bilmiyorum. Bu arada okada bobin almak yerine R8 bobini cok uygun bi rakama alinabiliyo, bobinlerin tanesi yurtdisinda 22 dolar. Okadanin 2000 TL lere yakin maliyeti oldugunu dusuncek olursak bunlar anca 4 lu set olarak 250 TL tutarlar. Orjinal bobinler 3,3 , r8 ler 5,5 , okada lse 6,2 kapasiteli imis. Bu arada yeni nesil 2.0 litre s3 motorunda 296 hp olan, 8 enjektor olucakmis, benim duyumlarim bu kadar
    levent bu enjektör olayı için çok gec kalındı bence ya
    8 sene olmuş tfsi üretileli ama rs4 ten başka enjektör bilmiyoruz , yani kargadan başka kuş tanımıyoruz maalesef
    evet direct injection olmasından ötürü sorun teşkil edio upgrade enjektör olayı fakat hep bölemi kalıcak bunun başka bir çözümü yok mu veya nedir ne değildir biride çıkıp demioki tamam arkadaslar 2013 sonuna veya 2014 basına enjektörler piyasaya sürülecek demio düşündürücü bi konu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iste dedigim gibi aprin kiler 1000 km dayanmiyolarmis direk bitiyolarmis, ben cikicagina inanmiyorum acikcasi, aslinda ciksa cok satilir cunku cok fazla stage 4 arac oldu artik ama hic bi elle tutulur calisma gormedim suana kadar...

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya levent şana kimdedi enjektörlerin 1500 euro oldunu hani nerde alimben...yeter ya 630 hp lik turbom var alt zemin hazır herşeğiyle başınç başabilecek durumdayım ama araç benzin yok neden enjektörlerden 1.7 açıyorum kışın 550 hp olşun aracım tamam işte ya yeter çok şukur...biri bana yardım etşiiiiinnnn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soyleyen kisiyi hic tanimiyorum, almanyadaki adamin elinde herhangi bi teknik veri yok, kaldiki enjektorun omrude soru isareti, sen alicaksin sonra apr da oldugu gibi 1000 km de patlarsa bosuna 2 bin euroya yakin paran gidicek melih abi. Ve zaten ciddi bi urun olsaydi bence coktan duyurulurdu ve avrupada direk denerlerdi, sorensen performance gibi firmalarin bir suru stage 4 araci var direk onlara takilirdi diye dusunuyorum. Bence bizim arabalarin cani bu kadar, stock 250 hp stage 4 500 hp daha fazlasi degil... Kabullenmemiz lazim

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okada bobin var
    onların takılması gerek
    okadalar pahalı ve gereksiz bobin , bence başka seçenekler değerlendirilmeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soyleyen kisiyi hic tanimiyorum, almanyadaki adamin elinde herhangi bi teknik veri yok, kaldiki enjektorun omrude soru isareti, sen alicaksin sonra apr da oldugu gibi 1000 km de patlarsa bosuna 2 bin euroya yakin paran gidicek melih abi. Ve zaten ciddi bi urun olsaydi bence coktan duyurulurdu ve avrupada direk denerlerdi, sorensen performance gibi firmalarin bir suru stage 4 araci var direk onlara takilirdi diye dusunuyorum. Bence bizim arabalarin cani bu kadar, stock 250 hp stage 4 500 hp daha fazlasi degil... Kabullenmemiz lazim
    mutlaka cıkacak ama ne zaman cıkacak Allah bilir..
    bunun bu şekilde kalıp ilerlememesi gibi bi durum soz konusu olamaz..
    ki zaten dünyada özelliklede yunanistan ve ingilterede 500 + hp dünya kadar 2.0 tfsi arac var..
    burda ne kadar ekmek o kadar köfte sözü çıkıyor...
    bastırır parasını alırsanız parçalarınızı sizde tr de öncü olmuş olursunuz...
    ama su asamada bizim aracların aftermarket parçaları inanılmaz pahalı..
    o yüzden para para para
    yoksa tr nin dısındaki araclarıda kul yaptı Allah yapısı değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sana katiliyorum umit, daha oncede yazmistim, oem bobinler 3,3 r8 ler 5,5 okadalar 6,2 kapasiteli degerin ismini unuttum. Okadalar yurtdisinda set olarak 750 dolar, r8 ler set olarak 90 dolar , r8 ler zaten yeterli oluyo ve turkiye fiyati birinin 250 TL digerinin 2000 TL lere geliyo, inanilmaz fark var yani arada...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iste dedigim gibi aprin kiler 1000 km dayanmiyolarmis direk bitiyolarmis, ben cikicagina inanmiyorum acikcasi, aslinda ciksa cok satilir cunku cok fazla stage 4 arac oldu artik ama hic bi elle tutulur calisma gormedim suana kadar...
    cıkacagına inanmıyorum demişsin levent.
    neden böle bişe söledin ??? duyumun falan oldugunu zannetmiorum.
    illaki çıkıcak bence bu zıkkım be kardeşim

TYPERHAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ümit çıkmasada olur zaten 520 hp bu enjektörler sağlıyor,ve emin olki 2çekerde bu hp gayet hızlı tatminkar bundan sonrası arabayı hafifletmek kafi olacaktır,
    zd9000 cupra

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    enjektör konusu bir yana..aracımda biraz titremeli bir rolanti söz konusu sizce buna ney yol açıyo olabilir? yada bu motorlar hep böyle biraz sesli ve titremeli mi çalışıyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E abi kaç sene oldu artık biraz geç kalınmadı mı? Çıkmamasının sebepleri nedir yani teknik olarak bunu açıklayacak biri varsa duymak isterim. Neden evo ve stilarda 1000 lik bile enjektörler varken bizim araçlara yüksek kapasiteli olanlar çıkmıyo? Motor yapısıyla mı alakalı? Bende hakan abiye katılıyorum ama s3 tts ve golf r da böyle bi problem olmayacağından onlar için verimli olabilir ...
    Bendede titreme mevcut sebebide egzozun valfi, dururken vites d de ise hafif bi titreme yapıyo s ye aldığımda ve valf acıldıgında titreme direk kesiliyo, belki egzozunuz bi yere sürtüyodur bu tarz bişey olabilir... Ya da tabi motorla alakalı birşey de olabilir..

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E abi kaç sene oldu artık biraz geç kalınmadı mı? Çıkmamasının sebepleri nedir yani teknik olarak bunu açıklayacak biri varsa duymak isterim. Neden evo ve stilarda 1000 lik bile enjektörler varken bizim araçlara yüksek kapasiteli olanlar çıkmıyo? Motor yapısıyla mı alakalı? Bende hakan abiye katılıyorum ama s3 tts ve golf r da böyle bi problem olmayacağından onlar için verimli olabilir ...
    Bendede titreme mevcut sebebide egzozun valfi, dururken vites d de ise hafif bi titreme yapıyo s ye aldığımda ve valf acıldıgında titreme direk kesiliyo, belki egzozunuz bi yere sürtüyodur bu tarz bişey olabilir... Ya da tabi motorla alakalı birşey de olabilir..
    S de titreme varmı onu hiç denemedim ama D ve R modunda oluyo onu biliyorum..ama egzoz değmiyor galiba bi kontrol ettirtmek lazım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki hafta kadar önce arabama 40 bin bakımı yaptırdım, bakımın ardından bir kaç kez arabayı çalıştırdığımda egzozdan çok fazla şekilde beyaz dumanın cıktığını gördüm, motor soğuk ondan yapıyodur derken inanılmaz kötü bi yağ kokusuda geldiğini farkettim. Bu şuana kadar 3 kez oldu. Yağ değiştirmeden önce hiç böyle birşeyle karşılaşmadım belkide ben fark etmedim. Yağ olarak her zamanki gibi Motul 300V 5W30 koydum, ki her 5 binde sektirmeden değiştiririm. Çıkan yağ kokusu üzerine yağ çubuğunu kontrol ettim ve gram yağ eksilmemiş. Genelde bu olay turbo bitince olurmuş. Yazılımım 1,35 bar peak yani son derece limitler dahilinde hatta pompa ve cooler olmasına rağmen çok kısık bile denilebilir. Bu şekilde gazlayıp turbo pallerini kırarsam motorun içine kaçma riski var bu da komple bi motor içine mal olur. Şuan arabayı hiç turboyu devreye sokmadan kullanıyorum. Açıkcası 40 bin km de olan çok çok iyi baktığım gündelik ve genellikle trafikte kullandığım çok gazlamadıgım arabamın turbosunun bitmesi bana pek mantıklı gelmiyo, çoğu insan 2 bar peak kullanıyo sizlerinde bildiği gibi, bu konuda acil görüşlerinizi bekliyorum, dediğim gibi sorunum aşırı beyaz duman ve egzozdan çıkan yağ kokusu...

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bir anlam vermedim,turbonun bittine nerden kanaat getirdin?bakımda şadece yağımıdeğiştirdin.yazımı ştok hale getir birkaçgün öyle gez bakalım yapacakmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor yağı, yağ filtresi, dsg yağı, mekatronik filtresi ve bujiler değişti, öyle bi yazı okudum da ondan sorayım dedim... Bu yoğun beyaz duman ve keskin yağ kokusunun sebebi nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor yağı, yağ filtresi, dsg yağı, mekatronik filtresi ve bujiler değişti, öyle bi yazı okudum da ondan sorayım dedim... Bu yoğun beyaz duman ve keskin yağ kokusunun sebebi nedir?
    vw racing sünger filtre yapmış olmasın eğer turbonuz bittiyse

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbon kırıldı ıse rolentıde bıle beyaz duman ve cok koku verır.. Basınc ne suanda? bırde arabanı dık bır yokusta bırak aksam sabah geldıgınde eger egzostan yag akması lazım kırıldı ıse..

benım 2 kere basıma geldı turbo kırma olayı,senın garantı yokmu aracında?
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

üntar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1500 euroluk enjektorler almanyada bı fırmada war. bu fırmada 2 cesıt enjektor war. ben baya bı konustum bunlarla. s3 enjektorlerını buyutmusler. deıdıklerıne gore 750hp ye kadar desteklıyormus. daha once herhangı bı aracta uyguladılarmı bılmıyorum.bende alıcaktım ama guvenemedım. adamlar ısrarla rs4 enjektorunu kullanmayın,işeme acısı sızın motorlarınız ıcın uygun degıl dıyorlar(kac senedır kullanlarda bı sorun cıkmadı orasıda ayrı bı konu ) acıkcası olay bu. 1500 euro werıp alınırmı bılmem.ben alsamda takmaya guvenemedım allah korusun korktum acıkcası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)