User Tag List

Sayfa 1/23 12311 ... SonSon
428 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tfsi tsi 2.0 motorlarda ileride çıkabilecek sorunlar

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tfsi tsi 2.0 motorlarda ileride çıkabilecek sorunlar

ARKADAŞLAR bu formda çok kişinin cuprası s3 ü FR,R VS VS araçları var.hepimiz yükleme yapıyoruz
    ileride bize sorun çıkarmaması için hangi parçaları değiştirmeliyiz...
    benim aracım golf r stage 4
    stage 2 stup ve üstü için herkes biliyorki benzin pompasının içerisindeki fincanın 5000 km de bir değişmesi,stage 3 için 4000 km civarı
    ama stage 4 için ise 1500 km civarı
    neden 1500 km diyorum
    başıma talıhsiz bir olay geldi bu fincanı değiştirmememden ötürü(unuttuğum için)
    benzin pompasını yedim
    emme egsentiriği ve yan kapak gitti.sadece 105 lt lik bir parçayı değişmeyi unuttuğum için 3.000 tl me maal oldu
    sorunlardan bağzıları ise yüksek basınç bobin nin patlamasına yada bujilerin bitmesine sebep oluyor
    bunlarada baktırmak lazım
    boğaz kelebeğine baktırmak lazım kırılabiliyor içerideki kelebekten bahsediyorum......gerçi afr den anlıyabiliyorsunuz araç zengin gösteriyor.normalde biliyorsunuz afr rolantide 14.5-15.5 arasında seyretmesi gerekirken 13 lerde yada daha aşağılarda olabiliyor.tabi bu boğaz kelebeği pislenmesinden dolayıda olabiliyor temizlettinizmi eski verilere geri dönüyor.
    yağ pompasından zincir sesi geliyor rolantide gaza çok az bastınızmı devir saatini 1.1 e getirdinizmi şıkır şıkır zincir sesi geliyor.onuda değiştirmek gerek benim değiştirme zamanım geldi mesela....yağı sürekli kontrol etmek lazım.arıza varmı sürekli baktırıp kontrol ettirmek lazım...başka arkadaşlar yazarlarsa sevinirim bilgi sahibi olmak herzaman iyidir

MaXiGörKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    akü yavas yavaş elveda demeye başladığında doğal olarak voltaj kayıpları başlıyor.
    freeze frame olarak bir tane arıza kaydı veriyor gaz kelebeği ile alakalı; rölantide düşük voltaj veriyor diye. halbuki gaz kelebeği aslanlar gibi yapıyor görevini tam kodunu hatırlamıyorum. bir köşede logu olacak bulunca unuda paylaşırım. tabi akü değişince butun problem gitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle Pvc(karter havalandirma) 2007 oncesi tum 2.0 tfsi larda dump valve (pistonsuz eski modeller)Gene 2007 oncesi stock yuksek basinc pompasi (hpfp)
    Simdilik aklima bunlar geldi kronik olarak gelirse eklerim bende.
    R

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR bu formda çok kişinin cuprası s3 ü FR,R VS VS araçları var.hepimiz yükleme yapıyoruz
    ileride bize sorun çıkarmaması için hangi parçaları değiştirmeliyiz...
    benim aracım golf r stage 4
    stage 2 stup ve üstü için herkes biliyorki benzin pompasının içerisindeki fincanın 5000 km de bir değişmesi,stage 3 için 4000 km civarı
    ama stage 4 için ise 1500 km civarı
    neden 1500 km diyorum
    başıma talıhsiz bir olay geldi bu fincanı değiştirmememden ötürü(unuttuğum için)
    benzin pompasını yedim
    emme egsentiriği ve yan kapak gitti.sadece 105 lt lik bir parçayı değişmeyi unuttuğum için 3.000 tl me maal oldu
    sorunlardan bağzıları ise yüksek basınç bobin nin patlamasına yada bujilerin bitmesine sebep oluyor
    bunlarada baktırmak lazım
    boğaz kelebeğine baktırmak lazım kırılabiliyor içerideki kelebekten bahsediyorum......gerçi afr den anlıyabiliyorsunuz araç zengin gösteriyor.normalde biliyorsunuz afr rolantide 14.5-15.5 arasında seyretmesi gerekirken 13 lerde yada daha aşağılarda olabiliyor.tabi bu boğaz kelebeği pislenmesinden dolayıda olabiliyor temizlettinizmi eski verilere geri dönüyor.
    yağ pompasından zincir sesi geliyor rolantide gaza çok az bastınızmı devir saatini 1.1 e getirdinizmi şıkır şıkır zincir sesi geliyor.onuda değiştirmek gerek benim değiştirme zamanım geldi mesela....yağı sürekli kontrol etmek lazım.arıza varmı sürekli baktırıp kontrol ettirmek lazım...başka arkadaşlar yazarlarsa sevinirim bilgi sahibi olmak herzaman iyidir

Sizin arabada şimdi oem bobinlermi var? Mesela rs4 bobini falan takanlar varmı?
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı audilover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle Pvc(karter havalandirma) 2007 oncesi tum 2.0 tfsi larda dump valve (pistonsuz eski modeller)Gene 2007 oncesi stock yuksek basinc pompasi (hpfp)
    Simdilik aklima bunlar geldi kronik olarak gelirse eklerim bende.
    Pvc iptali için Ankara'da Erhan arkadaşımız bir parça hazırlıyor. Yakında temin edilebilir.

Bu arada 54000 km stok olarak bindiğim S3'mde Hpfp yüzüğünü (cam follower) geçen hafta değiştirdik. Parçanın resmini koyarım yakında. Parçada neredeyse hiç aşınma yok. Sıfırına yakın temizlikte çıktı.
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin arabada şimdi oem bobinlermi var? Mesela rs4 bobini falan takanlar varmı?
    okada bobin var
    onların takılması gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pvc iptali için Ankara'da Erhan arkadaşımız bir parça hazırlıyor. Yakında temin edilebilir.

Bu arada 54000 km stok olarak bindiğim S3'mde Hpfp yüzüğünü (cam follower) geçen hafta değiştirdik. Parçanın resmini koyarım yakında. Parçada neredeyse hiç aşınma yok. Sıfırına yakın temizlikte çıktı.
    fincan diya halk azında adlandırdımız ürün o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okada bobin var
    onların takılması gerek
    Türkiye'de satılan bir yer varmı?
    Ali Can Calis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/maka...ml#post6017734

burda 82.000 km de orjinal pompa ile çalışan aractan söktüğüm iticinin fotosu mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Erhan tanimiyorum ama pvc iptali zaten yillardir yapilan oil catch can forge motorsport da yapili hali var ilgilenirseniz..

http://www.forgemotorsport.com/media/CT(1).pdf

Cam fallower tamamen guvenlik icin degistirmek gerek ben acikcasi stock aracim icin bile 30.000 de bir degisimi yapardim 100 liralik bir parca cok daha buyuk isler acabiliyor basa..
    R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı audilover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan tanimiyorum ama pvc iptali zaten yillardir yapilan oil catch can forge motorsport da yapili hali var ilgilenirseniz..

http://www.forgemotorsport.com/media/CT(1).pdf

Cam fallower tamamen guvenlik icin degistirmek gerek ben acikcasi stock aracim icin bile 30.000 de bir degisimi yapardim 100 liralik bir parca cok daha buyuk isler acabiliyor basa..
    Forge'da yapıldığını tabiki hepiöiz biliyoruz.Ben sadece daha ekonomik bir alternatif olabilir diye yazdım.
    Ali Can Calis

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok faydali guzel bi konu olmus genel olarak onceden onlemleri alabiliriz bir cok sekilde..Erhan in urettigi ilk pcv revamp i bende kullandik..sonuclar inanilmaz guzel diyebilirim sadece..aracimin calismasi %50 rahatladi rolantide ozellikle hersey cok daha stabil..ust devirlerde yavas atan dsg tam hizinda super olarak atmaya basladi..

Onun disinda cam fallower surekli takip edilmesi gereken riskli bi parca..ayriyetten yag durumu..

Dump valve in getirecegi + lar neler izlenimlerinize gore?

rsulam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam follower ile ilgili backdraft motorsport'un geliştirdiği kit alınabilir.

BDM are proud to offer a roller bearing fuel pump drive kit upgrade. This kit is a truly ‘fit and forget’ solution to the high maintenance, problematic OEM fuel pump drive system.

The OEM fuel pump is driven by a flat faced follower running off the cam shaft lobe. The problem with this design is that it’s simply overloaded and causes increased friction which accelerates wear. This causes cam follower, cam shaft and fuel pump failures and in some cases the damage is irreparable.

But now with the roller bearing fuel pump drive kit, the worry of fuel pump follower issues are a thing of the past.

Roller bearing follower & reprofiled camshaft lobe

On the left is the OEM cover. On the right you can see the modification to accept roller bearing.

The inside view of the roller bearing.

The OEM camshaft lobe (pictured on the table) is also replaced for a newly profiled lobe.

This upgrade works on K03 & K04 variant motors, early camshafts, late camshaft and schrick aftermarket camshafts.

For this service you will need to send us

Camshaft
    Housing
    The service takes approximatley 3-4 weeks from recepit of your parts. If you need new camshaft and cover these are available to buy through the drop down

2.0TFSi Fuel Pump Follower Upgrade | Backdraft Motorsport

BMK TypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek benzin basınç pompası apr autotech marka yoksa oem kullanılıyosa pek bişey olmaz cam followera(itici veya fincan) ama pompa varsa yag kalıtesiz kullanıyosanız kırılma riski çok yüksek 1000kmde 2000kmde 4000kmde kırılan fıncan gördüm,kırıldıgında pompayı götürüyo fincan parcasida egzantik zinciri arasına sıkışıyo ve zinciri koparıyo ve supap yakalıyosunuz, pompa nın takıldıgı yan kapagi zedeliyo kapakta vanusla birlikte satılıyo 1250tl cıvarındaydı apr pompada 2000-2500tl ve supap egıp motor kırılırsa büyük hasar acar, ben kendım 5000kmde bir değişiyorum,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok faydali guzel bi konu olmus genel olarak onceden onlemleri alabiliriz bir cok sekilde..Erhan in urettigi ilk pcv revamp i bende kullandik..sonuclar inanilmaz guzel diyebilirim sadece..aracimin calismasi %50 rahatladi rolantide ozellikle hersey cok daha stabil..ust devirlerde yavas atan dsg tam hizinda super olarak atmaya basladi..

Onun disinda cam fallower surekli takip edilmesi gereken riskli bi parca..ayriyetten yag durumu..

Dump valve in getirecegi + lar neler izlenimlerinize gore?
    üzerinden dump valve olarak "c" versiyon cıkanlarda zamanla basınç kaçırma sorunu olabiliyor. onları "d" versiyonu ile değişmekte fayda var.

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzin pompası olmadığı sürece ciddi aşınan bir parça değil, tabi ki kontrol etmek gerek, küçücük bir parça felaketlere sebep oluyor.
    Erhan kendi emeği ve becerisiyle pvc iptali parçası hazırladı, sonuçta forge'dan daha uygun fiyata teminini sağlayacak, bizde kendi esnafımızı destekliyor olacağız.
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BMK TypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek benzin basınç pompası apr autotech marka yoksa oem kullanılıyosa pek bişey olmaz cam followera(itici veya fincan) ama pompa varsa yag kalıtesiz kullanıyosanız kırılma riski çok yüksek 1000kmde 2000kmde 4000kmde kırılan fıncan gördüm,kırıldıgında pompayı götürüyo fincan parcasida egzantik zinciri arasına sıkışıyo ve zinciri koparıyo ve supap yakalıyosunuz, pompa nın takıldıgı yan kapagi zedeliyo kapakta vanusla birlikte satılıyo 1250tl cıvarındaydı apr pompada 2000-2500tl ve supap egıp motor kırılırsa büyük hasar acar, ben kendım 5000kmde bir değişiyorum,
    reso sana bir soru soracam kullandığım yağ castrol 1500 km önce fincanı değiştirdim.daha 100 km önce tekrar değiştirim dedim ya bir söktük parçayı parçalanmak üzereymiş yağdanmı şimdi bu yada 1500 km de bir değiştirmemmi gerekiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'de satılan bir yer varmı?
    var powershop bayçu satıyor
    1000 dolar sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rsulam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cam follower ile ilgili backdraft motorsport'un geliştirdiği kit alınabilir.

BDM are proud to offer a roller bearing fuel pump drive kit upgrade. This kit is a truly ‘fit and forget’ solution to the high maintenance, problematic OEM fuel pump drive system.

The OEM fuel pump is driven by a flat faced follower running off the cam shaft lobe. The problem with this design is that it’s simply overloaded and causes increased friction which accelerates wear. This causes cam follower, cam shaft and fuel pump failures and in some cases the damage is irreparable.

But now with the roller bearing fuel pump drive kit, the worry of fuel pump follower issues are a thing of the past.

Roller bearing follower & reprofiled camshaft lobe

On the left is the OEM cover. On the right you can see the modification to accept roller bearing.

The inside view of the roller bearing.

The OEM camshaft lobe (pictured on the table) is also replaced for a newly profiled lobe.

This upgrade works on K03 & K04 variant motors, early camshafts, late camshaft and schrick aftermarket camshafts.

For this service you will need to send us

Camshaft
    Housing
    The service takes approximatley 3-4 weeks from recepit of your parts. If you need new camshaft and cover these are available to buy through the drop down

2.0TFSi Fuel Pump Follower Upgrade | Backdraft Motorsport
    bu kiti komple mi almak zorundayız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)