User Tag List

Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon
428 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Tfsi tsi 2.0 motorlarda ileride çıkabilecek sorunlar

rsulam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet ama biraz tuzlu 1.4 tsi mantigini uygulamislar. GBP 1400 eger yeni egzanteik ve kapak alirsan diger turlu kendi malzemeni gonderiuorsun yaklasik GBP750

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bu pvc iptali nedir

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada bu pvc iptali nedir
    aynen bende merak ettim açıkçası biri açıklarsa süper olur

MaXiGörKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    pvc valfi iptal edip yerine. http://www.uspmotorsports.com/images/bsh_catch_can.jpg burada gördüğünüz kit takılıyor. kiti örnek gösteriyorum. farklı altarnatifler illaki de var. amaç emme ye verilen yağı kesip tank ta biriktirmek.

oem pvc

http://3.bp.blogspot.com/-ndVd2_q27g...0/P1110147.JPG

valfin yerine takılmış hali

http://img8.imageshack.us/img8/2962/forgepcv.jpg

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PCV valve, motor krank havalandırma valfi diyebiliriz.. motordaki yag buharını tekrar emme manifolduna vererek bir miktar cevreye karsı atıklarda azaltılmaya calısılmıs. fakat tabiki bunun da subaplarda inanılmaz derecede kurum yapması da dezavantaj olarak olusmus.. Bunu iptal ederek hem rolantideki dengesizliklerden, hem basınc kacaklarından hemde tsi-tfsi ve butun direk enjeksiyonlu motorlardaki o inanılmaz subap kurumlarından kurtulmaya yarıyor. dizaynını ve üretimini kendim yaptıgım 2.0 tfsi lar için PCV valve iptal kitinin son safhasındayım. elbette baska firmalar tarafından da uretilmiş olanlar mevcut ama bendeki de onlardan daha kaliteli ve garantili olarak yurt dısına satısının yapılacagı bir urun olarak hem kendi rafımda hemde diger bayilerimizin rafında bulunacak bir urun olacak. Oil catch can için ve oil catch can kullanmayacaklar için 2 tip dizayn edildi. fiyatları yakın zamanda acıklamıs olurum.

2.0 tfsi lar için yuksek guclerde restriksiyon yapmaması için manifold klape iptali kitimizde arkaasından uretime baslanacaktır.

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PCV valve, motor krank havalandırma valfi diyebiliriz.. motordaki yag buharını tekrar emme manifolduna vererek bir miktar cevreye karsı atıklarda azaltılmaya calısılmıs. fakat tabiki bunun da subaplarda inanılmaz derecede kurum yapması da dezavantaj olarak olusmus.. Bunu iptal ederek hem rolantideki dengesizliklerden, hem basınc kacaklarından hemde tsi-tfsi ve butun direk enjeksiyonlu motorlardaki o inanılmaz subap kurumlarından kurtulmaya yarıyor. dizaynını ve üretimini kendim yaptıgım 2.0 tfsi lar için PCV valve iptal kitinin son safhasındayım. elbette baska firmalar tarafından da uretilmiş olanlar mevcut ama bendeki de onlardan daha kaliteli ve garantili olarak yurt dısına satısının yapılacagı bir urun olarak hem kendi rafımda hemde diger bayilerimizin rafında bulunacak bir urun olacak. Oil catch can için ve oil catch can kullanmayacaklar için 2 tip dizayn edildi. fiyatları yakın zamanda acıklamıs olurum.

2.0 tfsi lar için yuksek guclerde restriksiyon yapmaması için manifold klape iptali kitimizde arkaasından uretime baslanacaktır.
    beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

34GUN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ülkemizde bu tip üretimler yapılması sevindirici tebrikler.
    Mustafa GüNeŞ
    BZ S3UPERMAN

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha yardımcı ve tam olarak nerede konumlandığının gözükmesi açısından;

PVC den once:

PVC den sonra

Motorun tam ortasında yer alan üstünde bsh yazan parça...

Aklıma gelmişken söylemek istedim, sıkıntı çıkardığından değil ama performans ı arttırdığından yararlı bi parça olan RS4 Fuel Valve /Pressure Regulator Valve de yurtdışında oldukça kullanılıyo oem yerine. Araca yazılım yapılırken değişen değerlerden biri olan benzin basıncı ile alakalı olan bir parça.
    Parça kodu: 079 130 757
    Benim kullandığım ise hpfpupgrade firmasının 145 barlık olanı, büyük turbolu araçlar için 155 barlık versiyon tavsiye ediliyor.
    http://hpfpupgrade.com/Products/Show...nce+Rail+Valve

34GUN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel olmuş açıklaman levent.
    Mustafa GüNeŞ
    BZ S3UPERMAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

manifold klape dediğiniz şey manifold un içindeki flap larmı?
    eger öle ise bunları iptal ettiğiniz vakit 10 hp / 10 ft
    tork artışı saglanabiliyor apr firmasının kendi sitesinde sölediğine göre...
    fiyatıda tüekiye teslimi 320 $ civarında...
    teşekkürler bilgiler için...

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manifold klape dediğiniz şey manifold un içindeki flap larmı?
    eger öle ise bunları iptal ettiğiniz vakit 10 hp / 10 ft
    tork artışı saglanabiliyor apr firmasının kendi sitesinde sölediğine göre...
    fiyatıda tüekiye teslimi 320 $ civarında...
    teşekkürler bilgiler için...
    Evet o klapelerden bahsediyorum.. Aprde uretmis, bizde uretelim olmaz mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki üretelim çokta güzel olur
    valla seni tebrik ediorum erhan..
    her adam sokmaz elini böyle büyük bi taşın altına çünkü yapılması ve pazarlanması kolay değil..

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi benim yuzumden once tjet simdi tfsi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler benim şimdi anladığım yüksek güçlü 2.0 TFSI makinalarda her 5000 km de yağ değiştirir gibi cam follower mı değişiyor 8 tane. Fiyatı nedir bunun. Yağ değişim aralığınız nedir. Birde yüksek güçten kasıt nedir nerden sonra başlıyor bu parçanın riski.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler benim şimdi anladığım yüksek güçlü 2.0 TFSI makinalarda her 5000 km de yağ değiştirir gibi cam follower mı değişiyor 8 tane. Fiyatı nedir bunun. Yağ değişim aralığınız nedir. Birde yüksek güçten kasıt nedir nerden sonra başlıyor bu parçanın riski.
    hayır bu cam follewer 1 adet ve 90 tl fiyatı var..her 5000 km de bir değişilmesi arabanın akıbeti açısından iyi birşey .
    aracın yazılım vs mod lanmasından sonra değiştirmek gerekiyor.

chare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu baya yararlı olmuş. teşekkürler..

benim de başıma gelmişti kurum bağlaması. temizlenince çok rahat ve stabil çalıştı aracım. gerçekten herkesin alması gereken bir parça olduğuna inanıyorum..

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler peki hangi '' İntake Kit'''i alalım, tavsiyelerinize göre almayı planlıyorum. Forge'un twinintake'ini kullanan varmı?
    Ali Can Calis

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler peki hangi '' İntake Kit'''i alalım, tavsiyelerinize göre almayı planlıyorum. Forge'un twinintake'ini kullanan varmı?
    Abi forge twintake a kafayi takmis durumdaydim ama cogu forumda diger intake kitlerle karsilastirmalarini okudum kullanan kisilerden..diger kitlerin forge dan cok daha ucuz olmasina ragmen gayet iyi islev gordugunu soyluyorlar hep..ozellikle evoms v-flow,aFe ve bsh true seal onerilmis..benim dusuncem carbon bi intake pipe a bmc cda en muthis kit olur..ama bende BSH kit aldim..

Genel olarak carbon intake pipe disindaki forge dahil butun kitlerin borulari isinabilir malzemeden..filtreleri karbon kutu bile olsa yuksek isiya ulasacaklarini dusunuyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR bu formda çok kişinin cuprası s3 ü FR,R VS VS araçları var.hepimiz yükleme yapıyoruz
    ileride bize sorun çıkarmaması için hangi parçaları değiştirmeliyiz...
    benim aracım golf r stage 4
    stage 2 stup ve üstü için herkes biliyorki benzin pompasının içerisindeki fincanın 5000 km de bir değişmesi,stage 3 için 4000 km civarı
    ama stage 4 için ise 1500 km civarı
    neden 1500 km diyorum
    başıma talıhsiz bir olay geldi bu fincanı değiştirmememden ötürü(unuttuğum için)
    benzin pompasını yedim
    emme egsentiriği ve yan kapak gitti.sadece 105 lt lik bir parçayı değişmeyi unuttuğum için 3.000 tl me maal oldu
    sorunlardan bağzıları ise yüksek basınç bobin nin patlamasına yada bujilerin bitmesine sebep oluyor
    bunlarada baktırmak lazım
    boğaz kelebeğine baktırmak lazım kırılabiliyor içerideki kelebekten bahsediyorum......gerçi afr den anlıyabiliyorsunuz araç zengin gösteriyor.normalde biliyorsunuz afr rolantide 14.5-15.5 arasında seyretmesi gerekirken 13 lerde yada daha aşağılarda olabiliyor.tabi bu boğaz kelebeği pislenmesinden dolayıda olabiliyor temizlettinizmi eski verilere geri dönüyor.
    yağ pompasından zincir sesi geliyor rolantide gaza çok az bastınızmı devir saatini 1.1 e getirdinizmi şıkır şıkır zincir sesi geliyor.onuda değiştirmek gerek benim değiştirme zamanım geldi mesela....yağı sürekli kontrol etmek lazım.arıza varmı sürekli baktırıp kontrol ettirmek lazım...başka arkadaşlar yazarlarsa sevinirim bilgi sahibi olmak herzaman iyidir
    castrolun hangi serisini kullanıyorsunuz?
    adana gibi bi yerde öyle bi arabayla ben olsam motul 300v racing 5-40 kullanırdım,zaten çok soğuk yok ,5-30 a gerek yok

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)