User Tag List

Sayfa 3/23 İlkİlk 1234513 ... SonSon
428 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Tfsi tsi 2.0 motorlarda ileride çıkabilecek sorunlar

alicancalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi forge twintake a kafayi takmis durumdaydim ama cogu forumda diger intake kitlerle karsilastirmalarini okudum kullanan kisilerden..diger kitlerin forge dan cok daha ucuz olmasina ragmen gayet iyi islev gordugunu soyluyorlar hep..ozellikle evoms v-flow,aFe ve bsh true seal onerilmis..benim dusuncem carbon bi intake pipe a bmc cda en muthis kit olur..ama bende BSH kit aldim..

Genel olarak carbon intake pipe disindaki forge dahil butun kitlerin borulari isinabilir malzemeden..filtreleri karbon kutu bile olsa yuksek isiya ulasacaklarini dusunuyorum..

Evet senin Bsh aldığını dün Erhan'dan duydum. Arabayı satarsan kiti isterim ona göre

Bu arada senin arabada Evoms intake yokmuydu zaten? Ben vardı diye hatırlıyorum il sahibinden.
    Ali Can Calis

Ertug_T. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alicancalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet senin Bsh aldığını dün Erhan'dan duydum. Arabayı satarsan kiti isterim ona göre
    Ehehe peki abi eger olursa oyle birsey senindir fiyat kalite ve kullanci yorumlari dogrultusunda bsh yi sectim forge a gore yaklasik 600tl cebime kaldi.

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki soruda benden olsun arkadaşlar

1- Araç rolantide bekleme halindeyken örneğin kırmızı ışıkta beklerken diyelim ara ara hafifi bir silkeleme yada sarsıntı gibi bir durum varmı ?

2- Birde araç soğukken ( atıyorum 2-3 gün yatmış haldeyken ) ilk marştan sonra rolanti devri normal seyirene düştüğü anda tırtırtır diye bir ses oluyor neden olabilir acaba ?

MaXiGörKy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı yusufaltintepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki soruda benden olsun arkadaşlar

1- Araç rolantide bekleme halindeyken örneğin kırmızı ışıkta beklerken diyelim ara ara hafifi bir silkeleme yada sarsıntı gibi bir durum varmı ?
    Araç rolantideyken olan titreme, eğer başka bir problem yoksa genelde volantta sorun olmaya başlayınca başlıyor. hatta şıngırtılı seste yapıyor. ayrıca aracı stop ederken aynı sıngırtılı ses duyuluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğrudur şıngırtılı stop var hatta ilk kalkışta araç ilk hareketi aldığında silkeme sarsıntılı kalkış olmayada başlasıdı ama araç dsg bişey farkedermi bu durumda yoksa teşhisler manuel ile aynımı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    doğrudur şıngırtılı stop var hatta ilk kalkışta araç ilk hareketi aldığında silkeme sarsıntılı kalkış olmayada başlasıdı ama araç dsg bişey farkedermi bu durumda yoksa teşhisler manuel ile aynımı
    ben dsg için söylemiştim. zaten bu sorun kronik. bende ilk tork arttıgında koyverdi.
    dsg nin volantı ile düzün volantı farklı. konuştuğumuz sıkıntı daha çok dsg ye özgü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dsg beyinden yada kavramadan olma ihtimali varmıdır yoksa volant ve baskı balata değişimi sıkıntıyı aşmaya yeterli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    dsg beyinden yada kavramadan olma ihtimali varmıdır yoksa volant ve baskı balata değişimi sıkıntıyı aşmaya yeterli

aşağıdaki videoda çift kütleli valanttan bahsediyor. boşluk yapmadan önce kalklıştaki titremeşimi engelliyor, zamanla boşluk yapıyor zaten sökülünce görüceksiniz elinizle hariket ettirdiğinizde şıngırtılı ses onun içinden gelicek zaten. hariketli olduğu için yüksek torklara dayanamıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=DbvP5EvpUbA

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    volan değil ozaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı typermelih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    volan değil ozaman
    volant değil derken sizce ne olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır bu cam follewer 1 adet ve 90 tl fiyatı var..her 5000 km de bir değişilmesi arabanın akıbeti açısından iyi birşey .
    aracın yazılım vs mod lanmasından sonra değiştirmek gerekiyor.
    Fincani bi sefer degistirdim ben ama 90 tl degil daha pahaliydi.. Siz nerden temin ettiniz.. Benim arac apr stage1..fincana fazla yuklenme olmaz tahminimce dimi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KEMALS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fincani bi sefer degistirdim ben ama 90 tl degil daha pahaliydi.. Siz nerden temin ettiniz.. Benim arac apr stage1..fincana fazla yuklenme olmaz tahminimce dimi..
    aracınızda yazılım var mı ? apr mı yazılımın markası ??stage 1 de en az 300 hp civarıdır..her 5000 km de bir değiştirmenizde yarar var çünkü kırılması sonucu bikaç milyarlık olabilirsiniz yazılımlı araclarda mutlaka değiştirilmesi şart .fiyatıda en fazla 100-110 TL dir şuanda.doğuş tan alabilirsiniz.

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UMTT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızda yazılım var mı ? apr mı yazılımın markası ??stage 1 de en az 300 hp civarıdır..her 5000 km de bir değiştirmenizde yarar var çünkü kırılması sonucu bikaç milyarlık olabilirsiniz yazılımlı araclarda mutlaka değiştirilmesi şart .fiyatıda en fazla 100-110 TL dir şuanda.doğuş tan alabilirsiniz.
    K03 o ümit, aracınız 250 hp civarlarındadır... Ben bugün aldım 108 TL. Her 5 binde değilde her 10 binde değiştirseniz kafanız rahat eder... Bu arada dsg araçlar için ben her 10 binde dsg yağını ve mekatronik filtresini değiştiriyorum onuda tavsiye ederim, 300 TL civarında tutuyo 6 litre yağ ve filtre... S-tronic aynı mıdır bilemiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K03 o ümit, aracınız 250 hp civarlarındadır... Ben bugün aldım 108 TL. Her 5 binde değilde her 10 binde değiştirseniz kafanız rahat eder... Bu arada dsg araçlar için ben her 10 binde dsg yağını ve mekatronik filtresini değiştiriyorum onuda tavsiye ederim, 300 TL civarında tutuyo 6 litre yağ ve filtre... S-tronic aynı mıdır bilemiyorum...
    pardon tabi ben bi an 240 lık tfsi gibi algıladım.

typermelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dsg yağında biraz abartmışsın levent okadar kısa sürede değiştirmeye gerek yok,dsg yağı kuyllanırken eksiltmez uçmaz yüksek ısıdan yada kullanımdan herhangi bir yerden atmaz,en fazla ya incelir yada kirlenebilir dicem ama ondada filtre var,benim araç 24.500 km de daha geçenlerde ilkkez değiştirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracim manuel dsg vs. Sikintim yok)
    Fincandan bi kazik yedim demekki)
    Yakinda degistirmem gerekecek 10 bine yaklasti..
    Apr yazilimi niye kimse bilmiyor ya..
    Leventin dedigi gibi su an 250 civari..yakinda stage2 yapicam insallah..dv arizasi basladi, oem mi taksam yoksa forge mi bilemedim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aracim manuel dsg vs. Sikintim yok)
    Fincandan bi kazik yedim demekki)
    Yakinda degistirmem gerekecek 10 bine yaklasti..
    Apr yazilimi niye kimse bilmiyor ya..
    Melihin dedigi gibi su an 250 civari..yakinda stage2 yapicam insallah..dv arizasi basladi, oem mi taksam yoksa forge mi bilemedim..
    basıcağınız basınca göre dv seçerseniz iyi olur. oem dv yüksek basıncalarda kaçırma yapabilir. ben cok basınc açmıyorum. k03s ile oem dv d versionu ile idare ediyorum. ama basınc açıcaksanız forge a geçmekte yarar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaXiGörKy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    basıcağınız basınca göre dv seçerseniz iyi olur. oem dv yüksek basıncalarda kaçırma yapabilir. ben cok basınc açmıyorum. k03s ile oem dv d versionu ile idare ediyorum. ama basınc açıcaksanız forge a geçmekte yarar var.
    o zaman stage2 basınca göre yapıcaz bişeyler ama forge daha garantili gibi olur heralde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    o zaman stage2 basınca göre yapıcaz bişeyler ama forge daha garantili gibi olur heralde..
    Apr nin stage 2 sinde kac bar hedefledigini bilemiyorum ama genel olarak bakarsak. Stage 2 kalibinda hedeflenen basinclara forge dv uzun vadede daha garanti olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)