User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: dıstan wastegate

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

dıstan wastegate

arkadaslar sıkıntım buyuk aracımda 38mm dıstan wastegate kullanıyorum ve bu ıkıncı oldu hep patlıyor bu seferlı taktık 3 gun kullandık sorunsuz araba 2 gun evın onunde yattı bugun bındım araba gene bar basmıyor neden olur yardımlarınızı beklıyorum...

dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dıştan derken external kullanıyorsunuz sanırım kullandığınız marka nedir ? Diyaframı yırtılıyor heralde ?
    Egt saatiniz varmı çok yüksek egt görüyor olabilirmisiniz ?
    Eğer iyi bir wastagate kullanmıyorsanız ondanda olabilir Tial, Turbosmart gibi markalara yönelin ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    egt yok aracımda evet sadece dıyafram yırtılıyor marka olarak 38mm tial kullanıyordum dıyaframını degıstırdım gene aynısı oldu

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basınç bağlantılarını doğru yaptığından emin misin? Boost'u neyle kontrol ediyorsun?
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzost manifoldunun resmini yükleye ilirsen ona göre daha sağlıklı yorum yapılabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

resım bu baglantı ise: turbodan wastegateye wasteganın ust cıkısı ıle turboya bagladıgımız borudan t ile manuel boost controle baglıyoruz 3-4 gun guzel calıyor sonra araba 2 gun yatıyor bı bakıyoruz bar basmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar wastegate dıyaframım saglam baktık ama wastegate bır acıyor bı acmıyor neden

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    milinde takılma oluyo olabilir bazen basıyo bazen basmıyo demişsiniz , tial in orjınali olduguna eminmisiniz ? , daha önce içini açıp diaframla oynadınızmı ? , eğer her açmadıgında içini açıp tekrar oturtuyosanız diafram oturmuyodur , siz yinede içini açın mil kısmını wd40 la yağlayın bağlantı şeklinizi kontrol edin , elinizde düşük psi yay warsa o yayları takın direk boost controlersız deneyin , boost controllerde de bozukluk olma ihtimali yüksek heleki turbosmartın mbc si varsa %90 o bozukdur zaten

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu sekilde bagliyorsun degil mi?
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

boosted_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wastegatenin oturduğu yerde bi yüzük olucak onu takıyomusunuz o unutulduğunda bar basmaz birde sadece wastegate açmıyo die düşünmeyin basınç hattındada kaçak olabilir benim arabada silikon borular gövdeye sürtüp 1 lira büyüklüğünde delinmişti oda bi basıyo bi basmıyodu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu sekilde bagliyorsun degil mi?
    evet baglantımız bu sekılde ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CGR328 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    milinde takılma oluyo olabilir bazen basıyo bazen basmıyo demişsiniz , tial in orjınali olduguna eminmisiniz ? , daha önce içini açıp diaframla oynadınızmı ? , eğer her açmadıgında içini açıp tekrar oturtuyosanız diafram oturmuyodur , siz yinede içini açın mil kısmını wd40 la yağlayın bağlantı şeklinizi kontrol edin , elinizde düşük psi yay warsa o yayları takın direk boost controlersız deneyin , boost controllerde de bozukluk olma ihtimali yüksek heleki turbosmartın mbc si varsa %90 o bozukdur zaten

bende dun ogrendım orjınal degılmıs ama yenı aldıgımız dıyafram orjınal onu taktık evet mılınde bosluk vardı dun onuda degıstırdık ama wd-40 sıkmadık onuda denıyelım bugun musluk calısıyor ya hanı basıncı agzımız ıle de kontrol edıyoruz musluk saglam gıbı ama onuda bızdaha gozden gecırıyım...tesekkurler...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı boosted_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wastegatenin oturduğu yerde bi yüzük olucak onu takıyomusunuz o unutulduğunda bar basmaz birde sadece wastegate açmıyo die düşünmeyin basınç hattındada kaçak olabilir benim arabada silikon borular gövdeye sürtüp 1 lira büyüklüğünde delinmişti oda bi basıyo bi basmıyodu
    evet yuzugu var takılı ve cok sıkı gecıyor boruları kontrol ettık ama kacak yok sanırım wastegatenın ıcınde var ya cunku bı acıyor bı acmıyor hemde hıc bır sey yapmıyoruz stop edıyoruz beklıyoruz ustadan sonra ben bınıyorum delı gıbı acıyor ama bazende acmıyor sasırdık kafayı sıyırdık o kadar

CGR328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 06ebt86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende dun ogrendım orjınal degılmıs ama yenı aldıgımız dıyafram orjınal onu taktık evet mılınde bosluk vardı dun onuda degıstırdık ama wd-40 sıkmadık onuda denıyelım bugun musluk calısıyor ya hanı basıncı agzımız ıle de kontrol edıyoruz musluk saglam gıbı ama onuda bızdaha gozden gecırıyım...tesekkurler...
    bide başka musluk bulabiliosanız onu deneyin sizinkindemi sorun var yoksa wesgatede mi sorun var , mbc nin bilyalı bi parçası war ayrı olarak vacuma takılıyo onda pislik tıkıyoda olabilir bir sürü nedeni war

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)