User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
122 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: BMW Turbolamak artık çok kolay ve çok ucuz

Mustafa Birsesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    328 ve 325 sanzimanlari gayet dayanikli diff oranida guce gore degisir 400 hp lerdeyseniz 3.15 oran uygundur
    egetuning service & performance

DR.ECU CHIPTUNING İZMİR 05554042525

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mustafa Birsesli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo araba yaparken arabanin degil ne isteyip ne yaptiginin önemi var sahin bmw farketmez

100-200 10 sn lik bmw icin 20.000 tl harcarsin apaçi isi degil 1. Sinif iş için
    evet aynen, eğer BMW ye has bir konu konuşulacaksa daha detaya inmek lazım, emme-egsoz manifoldu, turbo, hortum intercooler zaten genel parçalar, her turbolu ya da turbolanacak araç için...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikinci bir şey daha sorayim . İşin matematiği ile kolay yollu formuller varmi?
    Motor hacmi , kac bar basacagimiz, sikistirma orani hedefledigimiz guc gibi basit bilgileri girerek ; turbonun , intecoolerin ve gerekli diger aksamin kapasitelerini belirleyebilirmiyiz?

Eray Yümsel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock motor olarak konu açtım beyler milletin kafasını karıştırmasak
    Viraja Gİrdiğinde Korkmuyorsan, Yavaşsın Demektir. ///M
    Dr. Ecu

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomatk e39 98 520ia motoru turbolansa ortalama ne kadar güç alınır ?
    oluşabilecek riskler nelerdir ?
    ortalama ne kadar süre/km. sıkıntısız günlük kullanılablir ?
    otomatk olan difransiyele işlem gerekir mi ?
    beyne yapılan müdahale sonucu ASC gibi özellikler devre dışı kalır mı ?
    yakıt tüketimi konusunda günlük/drift kullanımlarda ortalamayı 10litre/100km. baz alırsak ne gibi değişiklkler olur ?
    konu takipteym.teşekkürler
    SWAT

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bobin soranlar olmuş buyrun cevabı
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu lezzetli, eline sağlık Eray Başkan
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eray walla AKP nin başa gelişi gibi görüyorum senin bu yaşadıklarını gerisini siz düşünün

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Miniyi satıp e 36 m3 mü alsak alasım geldi .

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok güzel. Bmw için tekel olacak 2 konu atmo konusu ve bu. 45-50 sayfalık bir konu daha bizi bekliyor gibi Güzel paylaşımlar bekliyoruz.. Ben yapılacaklardan ziyade yapılmayacaklara dair paylaşımda bulunabilirim. yapılmayacak ne varsa yaptım zira

HLLVTECII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çok düşündüm bu konuya yazsam mı yazmasam mı diye, sonra yorumları okudum baktım herkes biraz zehiri almış.
    Bu zehir Eray YÜMSEL zehiri. nerden biliyorsun derseniz, çok önceden bende aldım bu zehiri. Ama almaz olaydım.
    Burda olan herkes arabasını çok seviyor bu konuda net iz dimi? Bu yüzden bu konuya yazmak istedim.
    Bende arabasını çok seven biri olarak bişeyler yapmak istedim biraz güçlensin istedim. atmosferik olarak bişeyler yapayım dedim. arabam BMW değildi ama proje aynı sonuç olarak. tam bu sırada Eray abinizle karşılaştım bi abimin vasıtasıyla derken verdi zehiri. Atmosferikte uğraşacağına aynı paraya turbola Vtec lerle yürü ne uğraşıyosun dedi. yalan yok acemiydim bu konularda. bahsettiği çok mantıklı geliyordu parça konusundada ben sana herşeyi ayarlarım dedi. Yeni gelinin sarıldığı gibi sarıldım turboya. Bir hesap yaptı 3000-3500 TL arası dedim tamam demez olaydım. 1 hafta da araba sende dedi tabi oyle olmadı 35 gün oldu, her baktığımda arabada hiç bişey yoktu. araba sökülmüştü her gördüğümde biraz daha soğuyordum o çok sevdiğim arabamdan. parça bulan Eray yapan başkası ama Eray'ın tanıdıkları sonuç olarak, getirdiği parçalarla bu işlemin olmayacağını söylediler. zaten parçalar 2. el ben kullanılmış olmasını geçtim birde sorunlu malzemelerdi onları tamir ettirmekle uğraştım. iki ara bi derede kaldım. neyse 3,5 la başladım bana maliyeti 8 bini buldu. evet araba yürüdü ama ben arabadan soğudum bir kere.

Şimdi Eray abiniz bana kızacak böyle bir yazı yazdığım için. Bende kendisine Eray abi derdim. madem burda kardeşlik dostluk çerçevesi içinde bişeyler yapıyoruz bende isterdim Eray abi ne diyorsa doğrudur demeyi ama maalesef diyemiyorum. Belki sizler banada kızacaksınız Eray abinizi çok seviyor olabilirsiniz ama ben burda kendim gibi arabasını çok seven arkadaşları uyarmak istedim.

Şukadarını söylüyorum size, beni tanıyanlar görenler ne diyorlardı biliyor musunuz, ERAYZEDE diyorlardı. Bu sizin için yeterli olur sanırım. benim meşrebimde kötü söz küfür günah yoktur Allah'a havale eder susarım.

Ama ben derimki arabanızı seviyor ve biraz daha güçlü olsun bişeyler yapayım diyorsanız bu işi profosyonel yapın belki 2-3 bin lira fazla verirsiniz ama, o çok sevdiğiniz arabanızdan soğumazsınız.

Eray Bey, kusuruma bakma bunları çok önceden yazmak vardı aklımda burda konu açıp ama dedım boşver, Eray'ın camiada bir adı var bana yakışmaz burdan şahsına hoş olmayan yorum yapmak, lakin bu konuyu görünce o lanet olsun dediğim günler geldi aklıma o yaşadığım günler yazdırdı bunu bana.

Herkese sevgi ve saygılarımla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canberkcim aynen öyle sendende güzel bi yazı bekliyorum ben şu anda kıbrıstayım eve geçince uzun uzun yazıcam tekrardan
    Dr. Ecu

orcunnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı HLLVTECII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Çok düşündüm bu konuya yazsam mı yazmasam mı diye, sonra yorumları okudum baktım herkes biraz zehiri almış.
    Bu zehir Eray YÜMSEL zehiri. nerden biliyorsun derseniz, çok önceden bende aldım bu zehiri. Ama almaz olaydım.
    Burda olan herkes arabasını çok seviyor bu konuda net iz dimi? Bu yüzden bu konuya yazmak istedim.
    Bende arabasını çok seven biri olarak bişeyler yapmak istedim biraz güçlensin istedim. atmosferik olarak bişeyler yapayım dedim. arabam BMW değildi ama proje aynı sonuç olarak. tam bu sırada Eray abinizle karşılaştım bi abimin vasıtasıyla derken verdi zehiri. Atmosferikte uğraşacağına aynı paraya turbola Vtec lerle yürü ne uğraşıyosun dedi. yalan yok acemiydim bu konularda. bahsettiği çok mantıklı geliyordu parça konusundada ben sana herşeyi ayarlarım dedi. Yeni gelinin sarıldığı gibi sarıldım turboya. Bir hesap yaptı 3000-3500 TL arası dedim tamam demez olaydım. 1 hafta da araba sende dedi tabi oyle olmadı 35 gün oldu, her baktığımda arabada hiç bişey yoktu. araba sökülmüştü her gördüğümde biraz daha soğuyordum o çok sevdiğim arabamdan. parça bulan Eray yapan başkası ama Eray'ın tanıdıkları sonuç olarak, getirdiği parçalarla bu işlemin olmayacağını söylediler. zaten parçalar 2. el ben kullanılmış olmasını geçtim birde sorunlu malzemelerdi onları tamir ettirmekle uğraştım. iki ara bi derede kaldım. neyse 3,5 la başladım bana maliyeti 8 bini buldu. evet araba yürüdü ama ben arabadan soğudum bir kere.

Şimdi Eray abiniz bana kızacak böyle bir yazı yazdığım için. Bende kendisine Eray abi derdim. madem burda kardeşlik dostluk çerçevesi içinde bişeyler yapıyoruz bende isterdim Eray abi ne diyorsa doğrudur demeyi ama maalesef diyemiyorum. Belki sizler banada kızacaksınız Eray abinizi çok seviyor olabilirsiniz ama ben burda kendim gibi arabasını çok seven arkadaşları uyarmak istedim.

Şukadarını söylüyorum size, beni tanıyanlar görenler ne diyorlardı biliyor musunuz, ERAYZEDE diyorlardı. Bu sizin için yeterli olur sanırım. benim meşrebimde kötü söz küfür günah yoktur Allah'a havale eder susarım.

Ama ben derimki arabanızı seviyor ve biraz daha güçlü olsun bişeyler yapayım diyorsanız bu işi profosyonel yapın belki 2-3 bin lira fazla verirsiniz ama, o çok sevdiğiniz arabanızdan soğumazsınız.

Eray Bey, kusuruma bakma bunları çok önceden yazmak vardı aklımda burda konu açıp ama dedım boşver, Eray'ın camiada bir adı var bana yakışmaz burdan şahsına hoş olmayan yorum yapmak, lakin bu konuyu görünce o lanet olsun dediğim günler geldi aklıma o yaşadığım günler yazdırdı bunu bana.

Herkese sevgi ve saygılarımla.
    sen bu camıyata 5 dıyıp 8 e artı 35 gunde arabanı yaptırdıysan sukur et
    pıyasa 2 araba yapanın **** tavan yapmıs halldeyken
    bız gıbı olsan demekkı bogaz koprusune cıkarsın
    Turbo SN95 Mustang GT AVKSERVİS
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halilcim benimle ne alakası var ben sana turbo ecu enjektör wasgate verdim turbo bozuk dedin sıfırını vermedimmi sana sadece enjektör konusunda haklısın vtec enjektörünün biri arızalıydı onuda hatırlamıyorum bile ozaman naptık şimdi custom garage de arabanı yaptın ettin benle ne alakası var git onlara *** at benmi yaptım arabayı ne haddime honda turbolamak
    Dr. Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orcunnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bu camıyata 5 dıyıp 8 e artı 35 gunde arabanı yaptırdıysan sukur et
    pıyasa 2 araba yapanın **** tavan yapmıs halldeyken
    bız gıbı olsan demekkı bogaz koprusune cıkarsın
    Yıl 2010 falan moruk
    Dr. Ecu

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @HLLVTECII, Anti ERAY cılar ın beklediği bir giriş yapmış ve şu an 10 misafirli takiptesin ERAY başgan.

HLLVTECII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halilcim benimle ne alakası var ben sana turbo ecu enjektör wasgate verdim turbo bozuk dedin sıfırını vermedimmi sana sadece enjektör konusunda haklısın vtec enjektörünün biri arızalıydı onuda hatırlamıyorum bile ozaman naptık şimdi custom garage de arabanı yaptın ettin benle ne alakası var git onlara *** at benmi yaptım arabayı ne haddime honda turbolamak
    Sıfır turbo mu? bana sıfır olarak verdiğin tek şey wideband tı. ben hiç bişey demiyorum sana dalgamı geçiyosun Eray Hocam.

neyse ben o defteri kapatalı çok oldu. burda konu ben değilim zaten, ben bu yola çıkacak arkadaşlara yazdım, isteyen istediği gibi anlar. ben üzerime düşeni yaptım. İnanmayan Eray YÜMSEL adını bu işi yapanlara sorarlar.

Allaha Emanet,

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ........ benmi yaptım arabayı ne haddime honda turbolamak
    gizli CAPON sever seni

Eraycım şaka bi yana, m52 ile m50 arasında güç-dayanıklılık-verimliklik olarak hangisini önerirsin?
    stock motora turbo yapcaz hangisini olsun dersin?

bide hardcore bişey yapsak o zamanda fikrin değişirmi? (hardcoredan kasıt 500 üstü)

tşk
    Rıdvan

Tuncay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eşeden köşeden yallah gibi olmuş konu işin içine girildimi boyutu farklılaşıyor bu tarz yükleme işleri
    .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler