User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Volvo 850 2,0 t5 duman sorunu

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre turboyu sokmak daha kolay iş (; su eksilmesin varmı peki aracta arac arkası gozukmeyecek kadar duman arıyorsa ya su baharını yada yag yakıyordu yag eksilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre turboyu sokmak daha kolay iş (; su eksilmesin varmı peki aracta arac arkası gozukmeyecek kadar duman arıyorsa ya su baharını yada yag yakıyordu yag eksilir
    Suyu eksilmiyor ama motor sicakken su haznesinin kapagini açınca su dışarıya taşıyor soguyunca eski haline geliyor.normalmidir bilmiyorum. Turbo zor gorunuyor bana. Onun icin yagi ve suyu bosaltmak gerekir tahminimce dogrumuyum? Bir de intecooler işi var..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ucantekmeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suyu eksilmiyor ama motor sicakken su haznesinin kapagini açınca su dışarıya taşıyor soguyunca eski haline geliyor.normalmidir bilmiyorum. Turbo zor gorunuyor bana. Onun icin yagi ve suyu bosaltmak gerekir tahminimce dogrumuyum? Bir de intecooler işi var..
    yagı boşaltmana gerek yok su boşalıyor arac sıcakkende kapagı actıgında su taşması normal anormal bir durum değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yagı boşaltmana gerek yok su boşalıyor arac sıcakkende kapagı actıgında su taşması normal anormal bir durum değil
    Turbo tamir kitini çinden siparis verdim 88tl. Elimi surmusken pcv yi de degistircem. Fotograf ceker koyarim buraya. Malzemeler gelince bir de uygun bir zaman bulabilirsem hallederim Allahin izniyle.

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam senin sorunun %99 turbo, rölantide ve ayağını gazdan çekerek viteste akıntıya aracı bırakınca arkasından kara tren gibi duman atarak gidiyorsa turbo egzozdan yağ veriyor demektir hatta egzoz çıkışının içide hafif parlak hale gelir kısa şehir içi sürüşlerde daha fazla parlaklaşır egzoz. turboyu yaptır veya değiştir motor yağını yağ filtresinide değiştir, sorun kalmayacaktır
    başıma geldiğinden emin konuşuyorum
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tornado38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam senin sorunun %99 turbo, rölantide ve ayağını gazdan çekerek viteste akıntıya aracı bırakınca arkasından kara tren gibi duman atarak gidiyorsa turbo egzozdan yağ veriyor demektir hatta egzoz çıkışının içide hafif parlak hale gelir kısa şehir içi sürüşlerde daha fazla parlaklaşır egzoz. turboyu yaptır veya değiştir motor yağını yağ filtresinide değiştir, sorun kalmayacaktır
    başıma geldiğinden emin konuşuyorum
    Diğer arkadaşların da genel tavsiyesi bu yönde oldu. İnşallah çözerim şunu. Can sıkıcı bir durum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli yorumlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim. Turboyu söktüm ve Çin'den getirttiğim tamir kiti bir parçası hariç tam oturdu. Deneme amaçlı bir aydan fazladır izliyorum ve hiç ama hiç duman gelmedi. tabi tekrar gelmeyecek anlamına getirmiyorum ama şimdilik sıkıntı yok. Ellerim yağlı olduğu için çok fotoğraf çekme imkanım olmadı ama olan bir kaç fotoğrafı koyuyorum buraya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk söküp eve getirdiğim hali:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fazla basıncı tahliyeye yarayan kısmı sanırım. bu haldeydi:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzerine bulaşmış olan yağlar ben sökerken bulaşanlar. Dışında yağ yoktu normalde. Bütün parçalarını söküp ağzı kapalı bir kova içinde gaz yağında bir gece yatırdım. Çıkardıktan sonra da tam kuruması için yine bir gece beklettim. Ama işe odaklandığım için resmini çekmek hiç aklıma gelmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boğazından itibaren bütün dolaşım yerleri yağ içindeydi.

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turboyu toplayınca ses balansı yaptırdınız mı yoksa balans yapmadan mı topladınız ses balansı yaptırmadıysanız yaptırın yoksa ömrü çok kısa sürer turbonuzun
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo control valfinizide değiştirin derim. Kararsız çekişin bir nedenide odur. Birde gaza tam yüklendiğinizde mesela 3binden 6bine çıkarmak istediğinizde 4binlerde kesiliyorsa TCV nin hortumları yanlış bağlanmıştır. Duman ayrı, çekiş ayrı problem olabilir çünkü...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tornado38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turboyu toplayınca ses balansı yaptırdınız mı yoksa balans yapmadan mı topladınız ses balansı yaptırmadıysanız yaptırın yoksa ömrü çok kısa sürer turbonuzun
    hocam yazınızı geç gördüm kusuruma bakmayın zira uzun zamandır internete girmiyorum. kendim söktüm topladım. bulunduğum şehirde balans yaptırabileceğim bir yer yok. ki olsa da bilmiyordum yapılacağını söylediğiniz iyi oldu müsait bir zamanda Ankarada turboyu komple elden geçirteceğim. kaçak falan var mı baktıracağım. ilginiz için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo control valfinizide değiştirin derim. Kararsız çekişin bir nedenide odur. Birde gaza tam yüklendiğinizde mesela 3binden 6bine çıkarmak istediğinizde 4binlerde kesiliyorsa TCV nin hortumları yanlış bağlanmıştır. Duman ayrı, çekiş ayrı problem olabilir çünkü...
    turboyu topladıktan sonra duman problemi kalmadı. epey de yol yaptım. araca lpg de bağlattım. yalnız ankara znt Volvo da turbonun ince borularını söktüler ters bağladılar bir şeyler yaptılar sorun yok dediler o tcvyi de kontrol ettiler iyi dediler ben anlamam. ama araçta hala çekiş problemi var. bazen 100km ile giderken gaza basarsam sanki yerden ayrılıyor araba öyle bir çekiş var. bazen de ölü. yüksek süratlerde de canlı değil hele 150den sonra normal bir 1,6 motorlu araç gibi gidiyor. lpg bağlatınca iyice düştü çekişi. düşük devirde vites yükseltmesi sorununu çözdüm sanırım. çünkü bunlarda bulunan sport/eco modu düğmesinin içi korozyon yapmış ve çalışmıyormuş. onu söküp temizledim yağlayıp tekrar taktım yüksek devirlere çıkıyor 1. ve 2. vites çekişi iyi oldu sonra yine düşüyor. düzlükte denemek için zorluyorum 3. vitesi bitirip 4 e geçemiyor. bağıra bağıra gidiyor. 4 e geçince de çekiş yok.. bakalım en kısa zamanda bir ustaya girmesi lazım. teşekkürler yorumunuz için.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce de dediğim gibi, alt devirde aşırı güç, üstte aşırı cansızlık sorunu bende TCV'nin ters bağlanmasından oldu. İnternetten bağlantı foto-şemalarını bul birde kendin kontrol et, zaten basit bir yerde... Sonuçta benim araçta bir sürü volvo ustası gördü, servisler dahil... Ama atlandı mı atlanabiliyor...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce de dediğim gibi, alt devirde aşırı güç, üstte aşırı cansızlık sorunu bende TCV'nin ters bağlanmasından oldu. İnternetten bağlantı foto-şemalarını bul birde kendin kontrol et, zaten basit bir yerde... Sonuçta benim araçta bir sürü volvo ustası gördü, servisler dahil... Ama atlandı mı atlanabiliyor...
    Ankarada tavsiye edilen bir Volvo özel servisinde bakım yaptırma imkanı buldum onlar da çekişini zayıf buldular ve dediğiniz gibi turbo kontrol valfini değiştirdiler ama ben bir fark göremedim. bağlantı şemasını aradım bulamadım. tcv yi buldum yeri kolay ama bağlantıyı bilmiyorum tabi. dumanla kaçak kontrolü yapma planım var kaçak da yoksa turboyu usta bir ele teslim edeceğim. cevaplarınız için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tcv diagramı hangi model ise

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tcv diagramı hangi model ise

ilk fırsatta kontrol edeceğim. çok teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)