User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
53 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: TSI Egzoz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği :)

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu ben stock gti a direkt milltek komple alsam nasıl olur acaba?

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben stock gti a direkt milltek komple alsam nasıl olur acaba?
    Yazılım yapmayacaksanız cat-back bi sisteme yönelmelisiniz. Kata dokunmayın. Milltek vereceği güç/fiyat bakımından biraz pahalı. Yerinizde olsam iskenderle görüşüp yarı fiyata güzel bir sistem yaptırırdım.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tibia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım yapmayacaksanız cat-back bi sisteme yönelmelisiniz. Kata dokunmayın. Milltek vereceği güç/fiyat bakımından biraz pahalı. Yerinizde olsam iskenderle görüşüp yarı fiyata güzel bir sistem yaptırırdım.
    Yazılım veya ekstra bir spec düşünmüyorum açıkçası, yapacaksam sadece ses amaçlı ve performansı baltalamayacak bir sistem olacaksa düşünürüm yoksa stock devam.

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar cc tsi 160 scirocco tsi 160 ile birebir aynı mıdır ? CC den s3 i.c,dv,dp,stage2 remap,dsg software uygulamalarıyla ortalama kaç hp alınır ?

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliDogukan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar cc tsi 160 scirocco tsi 160 ile birebir aynı mıdır ? CC den s3 i.c,dv,dp,stage2 remap,dsg software uygulamalarıyla ortalama kaç hp alınır ?
    Aynı motor.

yanlışım olmasın ama 200HP üstleri alınır diye tahmin ediyorum.
    Seat IBIZA FR

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım veya ekstra bir spec düşünmüyorum açıkçası, yapacaksam sadece ses amaçlı ve performansı baltalamayacak bir sistem olacaksa düşünürüm yoksa stock devam.
    Benim de tam istediğim bu Var mı böyle bi sistem acaba yapan duyan ?

Tibia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı motor.

yanlışım olmasın ama 200HP üstleri alınır diye tahmin ediyorum.
    Doğrudur aynı motor.

Stg1 200-210
    Stg2 yakıtsız 220 civarı yakıtlı 240 civarı güç alabilirsiniz.

Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de tam istediğim bu Var mı böyle bi sistem acaba yapan duyan ?
    Connecting Site...

Reklam olarak anlaşılmasın. Bu sistemi ben yaptırdım. O zamanlar yazılıma ayıracak bütçem olmadığından sadece ses almak ve alt devirleri öldürmemek için susturucuları küçültmek suretiyle böyle bi setup yapıldı. Yazılım yapmayacaklar ucuz yollu böyle bir sistem düşünebilir. Kullandığım süre içinde oldukça memnun kaldım.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle her kombinasyonu denemiş biri olarak biraz bilgilerimi aktarayım.

Tamamen stok bir cupra aldım bayaca güzel yürüyordu, nekadar egsozlu araç varsa beni bir nebze geçiyordu (bakın basit egsoz uygulaması olan, dp, dp yok orta iptalli, o yok son iptalli hepsi yani)

Sonra ben bu durumdan etkilenmemek adına 70mm dp ve 2 susturucusu olan 63mm lik bir sistem kurdurdum. Sistemde replika varexte vardı. Sonra aynı araçlarla denediğimde gene yazılım olmaksızın diğer tüm araçlara en az 2 araç fark attım. Hemde stok olanların hepsine en az 2-3 araç. Bu kaba hesapla araç 3-5 boy hızlandı olarak algılanabilir. Altlar falanda kesinlikle ölmedi. Bakın kesinlikle diyorum.

Sonra büyük cooler ve dv ile birde yazılım yaptırdım. Yazılımım ciddi güzeldi. Ancak aracım üst devirlerei çevirmek istemiyordu. Gene arkadaşlarımla denediğimde komple büyük eksozlulardan 2-3 boy geçiliyordum. İlk başta kafa çıkarmama hatta en az 1 boy öne çıkmama rağmen.

Bende eksozumu komple 70mm başka dp ve komple 70mm eksoza ve forge wg ile r8 bobinli ve tamamen custom yazılımlıya çevirttim. Sonucu sormayın
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stage 2 araçlarda egzoz borularının çapı büyüdükçe daha çok güç alınıyor sanırım. 60 ya da 63.5 borular yerine 70 mm çaplı boru kullanmak gibi?

mehmet328 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar aracım golf 6R stage 2 plus millitek komple sistem mevcut down pipe + orta susturucu ve son susturucu olarak aracı arkadaşımdan satın aldığımda aracın egzstu çok sessiz geldiği için orta susturucuyu iptal ettim ve ses daha tok ve güzel ayrıca araca powershop ta dyno yaptığımızda performansın 6-7 hp daha iyileştiğini gördüm fakat aracın orta susturucusunu iptal ettiğim için araç daha sesli oldu bende hem sesli hem sessiz bi kullanım için varex tipi i egzost istiyorum sizce golf 6r da düzboru sona varex mi koymak daha iyi olur yoksa son millitek kalıp ortayamı varex tipi koymak daha iyimi olu öneri tavsiye ve tecrube paylaşımlarınızı bekliyorum saygılar...

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 dsg 122'lik için ideal boru çapı 63 diyebilir miyiz? İskender abide downpipe ve bir süre sonrada belki cat-back yaptıracak arkadaşım. Araç şu an stg1 ve k&n kutu içi filtre var, son susturucu iptal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski rocco aracımda milltek turboback eksozum vardı sesten cok memnundum. Milltek almadan önce orta iptali yapmıştım. Bariz alt devirler eskisine nazaran gerilemişti.
    1.4 tsi'lar oem yazılım ile back pressure istiyor. varex yada son, orta iptali gibi şeyler aracı geriletiyor. 1 boy gerilesin sıkıntı yok diyen için orta iptali bu işin en ucuz yolu. DSG'li aracda vites patlaması gayet güzel geliyor.
    ☻/
    /▌
    / \

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stage 2 araçlarda egzoz borularının çapı büyüdükçe daha çok güç alınıyor sanırım. 60 ya da 63.5 borular yerine 70 mm çaplı boru kullanmak gibi?
    Var mı bir fikir sunacak ?

70mm downpipe sonrasında resonated(ortada susturucu) ve sonda susturucu olacak şekilde 70 mm borulu bir egzoz, 60 mm borulu aynı şekilde olan egzoz sistemine göre özellikle üst devirlerde artı bir performans sağlar mı ? (Tamamiyle stage2 araç için dp-dp-wg-cooler vs olan)

berk1577 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var mı bir fikir sunacak ?

70mm downpipe sonrasında resonated(ortada susturucu) ve sonda susturucu olacak şekilde 70 mm borulu bir egzoz, 60 mm borulu aynı şekilde olan egzoz sistemine göre özellikle üst devirlerde artı bir performans sağlar mı ? (Tamamiyle stage2 araç için dp-dp-wg-cooler vs olan)
    Aracınızı bilmiyorum ama bence 1.4 tsi'ler büyük çaplı egzozu sevmiyor, hissedilir derecede back pressure düşüyor. Benim tavsiyem 60 veya 63 lük

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben polo gti aracım la orta iptal şekilde geziyorum. Tsi için tam tadında oluyo. İsterseniz video paylaşırım .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berk1577 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızı bilmiyorum ama bence 1.4 tsi'ler büyük çaplı egzozu sevmiyor, hissedilir derecede back pressure düşüyor. Benim tavsiyem 60 veya 63 lük
    Twincharge motorlar için konuşıyorum, nitekim Milltek de Polo Gti, Golf Mk6 160 için 70 boru veriyor o yüzden ben de kullananlardan veya tecrübesi olanlardan fikir almak için sordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 dsg 122'lik için ideal boru çapı 63 diyebilir miyiz? İskender abide downpipe ve bir süre sonrada belki cat-back yaptıracak arkadaşım. Araç şu an stg1 ve k&n kutu içi filtre var, son susturucu iptal
    122 liğe downpipe yaparsan uzunda araba yürümüyor. Paranla rezil olursun kısacası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi 140lık leon frda orta çok az ses veriyor sona göre sadece son yeterli eğerki çatırtı patırtı tok ses istiyosanız sonu söktürün bakın yeterli gelmiyorsa ortayıda sökün

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock Polo GTi araca SuperSprint Catback sonrasi dusme vs olur mu?

Ya da direk ortayi soksem nasil olur ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)