User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 39 ile 53 arası

Konu: TSI Egzoz Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği :)

KrMVaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    122' lik için nasıl bir sistem yapılabilir ? Performans kaybı ve arıza ışı yakmadan nasıl bir yol izlenmeli ? Tok bir ses ve performans.

Donwpipe için bullx firmasının bir çalışması var. Oldukça iyi gibi. Geriye düşürüyorsa böyle bir firma çalışma yapmaz diye düşünüyorum. Yaptıkları sistemler de ortada.

https://www.hg-motorsport.de/shop/pr...-Approval.html

Ama kur işin içine girince fiyatları malesef yüksek kalıyor.

Dowpipe + spor kat + varex orta susturucu + sonlara sağ ve sol da olmak üzere krom tüp susturucular+ Krom borulama ile iyi bir sistem olmaz mı ? Böyle bir sistem de araç arıza ışığı ve performans kaybı yaşar mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock gti da yalnizca ortayi soktum. Ben aracimi daha once denemedigim icin geriye dusme falan anlamadim belki de dusmustur. Ses inanilmaz tatmin edici oldu ve bana gore aracin gidisinde bir degisiklik olmadi. Stock kullanacaklara orta iptali oneririm, geri donusu kolay ve ucuz bir yontem.

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KrMVaG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    122' lik için nasıl bir sistem yapılabilir ? Performans kaybı ve arıza ışı yakmadan nasıl bir yol izlenmeli ? Tok bir ses ve performans.

Donwpipe için bullx firmasının bir çalışması var. Oldukça iyi gibi. Geriye düşürüyorsa böyle bir firma çalışma yapmaz diye düşünüyorum. Yaptıkları sistemler de ortada.

https://www.hg-motorsport.de/shop/pr...-Approval.html

Ama kur işin içine girince fiyatları malesef yüksek kalıyor.

Dowpipe + spor kat + varex orta susturucu + sonlara sağ ve sol da olmak üzere krom tüp susturucular+ Krom borulama ile iyi bir sistem olmaz mı ? Böyle bir sistem de araç arıza ışığı ve performans kaybı yaşar mı ?
    geri düsüs olacagini sanmiyorum fakat ariza isigi yakar
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stock Polo GTi araca SuperSprint Catback sonrasi dusme vs olur mu?

Ya da direk ortayi soksem nasil olur ?
    SS için bir yorum bekliyorum

Orta sonrasında kimi alt devirler cansızlaşıyor diyor , kimisi fark yok diyor.. Çok arada kaldım sanırım geçici süre söküp deneyeceğim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet en güzeli sök begenmezsen takarsın ses muhteşem oluyo özellikle rölantideki homurtu.

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet en güzeli sök begenmezsen takarsın ses muhteşem oluyo özellikle rölantideki homurtu.
    Aynen deneyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen deneyeceğim
    Nevzat ustaya git o gerekeni yapsın kardeşim

Ben passatı geçici bir süre egzozlu kullanmıştım.Ses cidden adamı tahrik ediyor.Senin arabanda daha güzel çıkar

KrMVaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri düsüs olacagini sanmiyorum fakat ariza isigi yakar
    Konuştuğum egzozcu kesinlikle arıza ışığı ve performans kaybı olmayacak dedi. Kendisinden baya emin gibiydi. Hatta flanşlı olarak yaparız dedi söküp takması kolay ve rahat olur dedi. Yorumları gördükçe yapılsa mı yapılmasa mı kararsız kalıyor insan.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orta iptali son iptali varex sökme takma yok ustamızın hazırlamış olduğu bilmem ne boruları falan hepsi güç kaybı yaşatıyor bu çok büyük gerçek. kimse güç alırım falan diye beklemesin bu işi AR-GE ile yapıp sadece performans egzosları ureten firmalar var ki bunlarda zaten genelde ss'lere ve stock halde dahi çok güçlü araçlar için üretim yapıyorlar. Ben inanmıyorum sanayideki hasan ustanın yaptım oldu demesine falan.

keza 160 tsi sciroccom varken istanbul'un en bilindik yerinde egzoslarım yapıldı(hani herkesin bildigi en iyi ustada) stock 160 scirocco cok cok rahat geçiyordu beni. oyuzden benım tavsıyem guc alırım yanılgısına kapılıp deli paralar dökmeyin. sadece ses odaklı istiyorsanız zaten 300-500 arasına en azından pas tutmayan kaliteli borular ile bir sistem yapmanızda fayda var.

Şahsi fikrimdir, kesinlikle kimsenin yapacağı işi kötülemek veya başka bir amaçla yazmıyorum. Ben sadece yaşamış biri olarak,inanmıyorum güç alındığına vs.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orta iptali son iptali varex sökme takma yok ustamızın hazırlamış olduğu bilmem ne boruları falan hepsi güç kaybı yaşatıyor bu çok büyük gerçek. kimse güç alırım falan diye beklemesin bu işi AR-GE ile yapıp sadece performans egzosları ureten firmalar var ki bunlarda zaten genelde ss'lere ve stock halde dahi çok güçlü araçlar için üretim yapıyorlar. Ben inanmıyorum sanayideki hasan ustanın yaptım oldu demesine falan.

keza 160 tsi sciroccom varken istanbul'un en bilindik yerinde egzoslarım yapıldı(hani herkesin bildigi en iyi ustada) stock 160 scirocco cok cok rahat geçiyordu beni. oyuzden benım tavsıyem guc alırım yanılgısına kapılıp deli paralar dökmeyin. sadece ses odaklı istiyorsanız zaten 300-500 arasına en azından pas tutmayan kaliteli borular ile bir sistem yapmanızda fayda var.

Şahsi fikrimdir, kesinlikle kimsenin yapacağı işi kötülemek veya başka bir amaçla yazmıyorum. Ben sadece yaşamış biri olarak,inanmıyorum güç alındığına vs.

Peki şöyle bir soru sorsam,

stock araçları geri düşürdüğü konusunda hemfikirim sizinle ama aynı araç için konuşursak, "sadece" yazılımlı mı daha performanslıdır yoksa yazılım + egzozlu olan mı? (ekstra bir parça yok dv vs gibi..)

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki şöyle bir soru sorsam,

stock araçları geri düşürdüğü konusunda hemfikirim sizinle ama aynı araç için konuşursak, "sadece" yazılımlı mı daha performanslıdır yoksa yazılım + egzozlu olan mı? (ekstra bir parça yok dv vs gibi..)
    İşte o konuya dair bir fikrim yok.

Çünkü yazılım varken aracımda yine sadece ses odaklı basit bir egzost sistemi(Son iptali) mevcuttu.

Yazılım yokken de ses odaklı basit bir egzost sistemim vardı ve 160vs160'da çok bariz ve net biçimde geride kalıyordum.

Daha sonra yazılımsız ve egzostsuz komple stock halde 160vs160 dengelendi.

Yazılım+Üzerinde Çalışılmış ve iddaalı olduğu söylenen bir egzost sistemi nasıl olur bir fikrim olmadığı için yanlış beyanda bulunmak istemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte o konuya dair bir fikrim yok.

Çünkü yazılım varken aracımda yine sadece ses odaklı basit bir egzost sistemi(Son iptali) mevcuttu.

Yazılım yokken de ses odaklı basit bir egzost sistemim vardı ve 160vs160'da çok bariz ve net biçimde geride kalıyordum.

Daha sonra yazılımsız ve egzostsuz komple stock halde 160vs160 dengelendi.

Yazılım+Üzerinde Çalışılmış ve iddaalı olduğu söylenen bir egzost sistemi nasıl olur bir fikrim olmadığı için yanlış beyanda bulunmak istemem.

Ben de zamanında orta iptali yapıp aynı ay orjinale geri dönmüş biri olarak, aracın her şekilde geri kaldığı düşüncesindeyim ama artık sese yönelik bir şeyler yapmak istediğim için yazılım ve egzoz ile sonuç sadece yazılımdan daha geri olacaksa yine yapmayacağım, "tecrübe" etmiş olanlar yazarsa iyi olur.

SGTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de zamanında orta iptali yapıp aynı ay orjinale geri dönmüş biri olarak, aracın her şekilde geri kaldığı düşüncesindeyim ama artık sese yönelik bir şeyler yapmak istediğim için yazılım ve egzoz ile sonuç sadece yazılımdan daha geri olacaksa yine yapmayacağım, "tecrübe" etmiş olanlar yazarsa iyi olur.
    Suleyman bey

Arabanin gucunu arttirdikca araba daha fazla stress altinda calisacagi icin arabanin girdisini ve ciktisini rahatlatmak gerekir.Araba yazilimliyken daha cok basinc basacagi daha fazla yuke bineceginden daha cok isinir.Yuksek sicaklik motor omrunun dusmanidir.Egzozun kat susturucu vb sikistirmalardan gecmesi gaz cikisini zorlastirir.Egzozun yapilmasindaki amacda budur hem sicakligi dusurmek hemde gaz cikisini rahatlatmak.Egzost olmadan yazilimli kullananlarda var.Fakat bence bu gti gibi yuksek sikistirmali kucuk hacimli bir arabada pek dogru degil.Egzoz yavaslatirmi bilemem.Fakat egzozlu bir arabada gucu biraz daha acabileceginiz icin daha hizli olursunuz mantiken.Yazilim agresif degilse egzoz yapmasanizda olur ama yapilmasi daha iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SGTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suleyman bey

Arabanin gucunu arttirdikca araba daha fazla stress altinda calisacagi icin arabanin girdisini ve ciktisini rahatlatmak gerekir.Araba yazilimliyken daha cok basinc basacagi daha fazla yuke bineceginden daha cok isinir.Yuksek sicaklik motor omrunun dusmanidir.Egzozun kat susturucu vb sikistirmalardan gecmesi gaz cikisini zorlastirir.Egzozun yapilmasindaki amacda budur hem sicakligi dusurmek hemde gaz cikisini rahatlatmak.Egzost olmadan yazilimli kullananlarda var.Fakat bence bu gti gibi yuksek sikistirmali kucuk hacimli bir arabada pek dogru degil.Egzoz yavaslatirmi bilemem.Fakat egzozlu bir arabada gucu biraz daha acabileceginiz icin daha hizli olursunuz mantiken.Yazilim agresif degilse egzoz yapmasanizda olur ama yapilmasi daha iyi.
    Tişikir ederim Onur bey.

LAST_ZZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar,konuyu hortlatmış olucam ama 122 lik caxa motorlu aracımda yazılım+k&n filtre kiti var aracımda son noktayı egzos ile koymak istiyorum ama egzos konusunda muallakta kaldım,farklı görüş çok kararsız kaldım,amacım kesinlikle ses değil,sadece performansı arttırmaya yönelik tamamen stok egzos sistemime sadece markalı bir son susturucu taksam artısı olur mu?

yada öneriniz nedir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)