User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
123 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tofaş turbo modifikasyonu.

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tofaş turbo modifikasyonu.

Selamın aleyküm.

1992 Model Doğan L aracım var motorunu komple sıfırdan dizdik piston ölçülerini 0.6 yaptık araçta şuanda 4lü manifold, orta iptal 51 boru son stock egsoz.Karbüratörü sonradan slx karbüratöre çevirdim benzin jetleri büyültülmüş.Sonradan yapılmış karbüratör kepi var lpg'yi aramikser ile veriyorum.

İstediğim çok fazla bi güç değil.Hani 2.vitese atınca arkayı rahatça atmasını istiyorum aracı gündelikte kullanıyorum.
    Ve ben şimdi aracıma turbo düşünüyorum bana gerekli olan malzemeler neler ne kadar para harcarım?
    Muayenede sorun olur mu? Olursa nasıl halledilir.

Lütfen tofaşa değmez başka araca yönel gibisinden yorum atmayın.

Konyada YSN Performance var Yasin Altan gel turbolarız dedi tanıyan bilen var mı? Metin Doğan var antalyada o sanırım.

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke sitede bir arama yapsaydın benim bildiğim bir kaç tane öyle konu var

edit :

http://www.techturkey.com/forum/atmo...-yardim-4.html

en kapsamlısı da bu

http://www.techturkey.com/forum/sohb...thread-44.html

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunları biliyorum bunlar profesyonelce baya harcamışlar 4 noktaya geçmişler.Bana fazla bi güç lazım değil aslında slx motor olsaydı sadece üst kapak, egzantrik uygulaması yapacaktım ama ***** ortadan egzantrik düz motor :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stock motora 0.4-0.6 bar basmak mumkun degilmi karburatorlu lpgyi aramikserden verip ? K16 turbo,intercol,headers,orta iptal 51 boru vsvs ?

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkün kardesim ankaradaki turbo tofaslarin nerdeyse hepsi dedigin setup stock motor 0.5 bar guzelce kullanabilirsin. Sahibindene hazir kit düşüyo bazen arada bi kontrol et istersen ugraşmamış olursun direk montajlayip lpg ayari yaparsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ömrü nasıl olur acaba? Tüp beynini sıfır aldım BRC şuanda turbo için lovato major'du sanırım onsuz olmaz felan diyodular.7 diyafram vb muhabbetler vardı.Bir sorun çıkartmaması için pistonları değişebilirim önerdiğiniz direkt oturan piston varmı? Bmw 318i 1991 modellerde kullanılan 84mm pistona 2.0 bar basılabiliyormuş tabikide ben 2.0 bar basmayacağım ama 0.5'de stock piston uzun omurlu olmaz diye düşünüyorum.Turbo takılsın araç yürüsün duruma göre belki ilerde sübaplarıda büyütebilirim.Egzantrik alttan oldugu için dereceliyi gerek duymadım.

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamüm aleyküm
    önce stock motora 0.5 basmak bişey yapmaz heleki yeni motora fakat ayarsız araba anında kırılabilir güzel ayar yapman lazım 0.6 piston sürekli conta patlatma yapabilir çelik conta takarsın ben 2 yıldan beridir 4 farklı turbo denedim eski audilerin büyük kafa turbosu ve şuan üzerinde bulunan 1.7 fiat punto uno v.s. de kullanılan turbo kendi turbosu gibi sakin kullanımda yakıt abartılı değil basıncada asılıyor ben 100hp gibi tahmin ediyorum arabayı zaten gündelik kullandığım araç olduğu için hafif tatlı ve cansıkmayan bi araba yaptım nacizane gazlayınca hakkını veriyor yanlız beyin normal tüp beyni ve blos lpg mikseri var intercooler var yağ soğutucu yaptım benzin iptal tamamen lpg ve hiç yağ yakmıyorum yağ eklemesi hiç yapmıyorum 15w40 turbo dizel mobil yağ kullanıyorum normal beyinle araban yürür illede major diye bir kaide yok ama blos normal beyinde kesinlikle olmalı yoksa alt devirlerde normal olan karışım üstlerde fakir oluyor bu sefer üst devirleri zenginleştiriyim dersen altlar çok zengin oluyor hayvan gibi yakıyor bu arada gazı çok kısarsan hararet+vuruntu yapmaya başlar vuruntuyada ben daha dayanacak malzemeye rast gelmedim maliyet parçaları nasıl temin edeceğinle direkt alakalı ben turboyu 250 tl ye aldım tırcıdan ama sıfır gibi gitsem turbocudan istesem 500 den aşşaya selam bile vermez manifoldu kendim yaptım flanş egzoz sadece hortum kelepçe gibi önce parça temini kolay gelsin
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söylediğin sistem ankarada Türk Garage tolga Abi yapıyor. Piyasada çok araç dolanıyor. Arabanın arıza yapması sana bağlı. Nasıl gaz basacağını bilirsen birşey olmaz. Bu arada 5000 lira civarı bu sistemi a dan z ye yapıyor. Facebooktan yaptığı araçlara bakabilirsin.

Metin Abi Antalyada. Onunda referansları çok. Ama ne kadara yapar onu bilemiyorum.
    Coğrafya kaderdir

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trabzon'da durum nasıldır bilemiyorum ama Ankara'da düz motora yüzlerce yapılan araç gördüm, çatır çutur gidiyorlar. Türk garaj ve Evren turbo var. Sürekli yeni araçlar yapıldığını görüyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi birisi diyorki karbüratörlü arabaya turbo takarsan sanayiden çıkamazsın diğeride diyorki ben 0.5 0.6 barda sıkıntısız gündelik kullanıyorum kafam karıştı benim yav Şimdi geldik antalyaya veya ankaraya 5.000 lira verdik trabzona dönüşte motor gümlemesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...10941564/detay

Şimdi bu kiti aldım diyelim montajını kendim bile yapabilirim tofaş motorunu kendim dağıtıp toplayabiliyorum az çok kuzenim tofaş motor tamircisi onun dükkanında montajını yapacağım fakat bu şekilde 0.5 0.6 bar'a sıkıntısız sekilde dayanacak piston önerisi istiyorum sizden orjinal kollar dayanır büyük ihtimalle herkes öyle söylemiş birde orjinal kollara uyacakmı alacak oldugumuz piston?

Şimdi kafamdaki parça listesi.

1.8 Passat Turbosu
    İntercooler
    Blow off
    Blos lpg mikseri
    El yapımı karbüratör kepi
    Bar göstergesi
    Turboya dayanacak piston

bu listeye 0.5 0.6 bar'da binebilmek için mecburi olarak eklenmesi gereken bir parça varmı?
    Lütfen yardımcı olun

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tofask61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fakat bu şekilde 0.5 0.6 bar'a sıkıntısız sekilde dayanacak piston önerisi istiyorum sizden orjinal kollar dayanır büyük ihtimalle herkes öyle söylemiş birde orjinal kollara uyacakmı alacak oldugumuz piston?
    Tofaşlarda tempra, bmw m40 pistonu piston kolu kullanıyorlar diye biliyorum bu tür aşırı besleme projelerde.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat turbosundan vazgectim cok zayif turbo oldugunu soylediler.Emre Dylan onerilerin icin tesekkurler

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 marea motorlu turbo şahin kullanmıştım. Tekerde 180bhp güç çıkarmıştı 3ün sonuna kadar yamuluyordu arkası tabi sonra benzin pompası patladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana çok fazla bi güç lazım değil. İveco dail turbosu iş görür mü ? 300 liraya var bi arkadaşta.Siteden 1.2 124 Turbolayan üyemizden Citroen, Peugeot 1.6 HDİ turbosu önerisi aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durum olarak iveco daily turbosuna karar verdim flanslar vs hazirlandi.
    Tek kafamdaki soru isareti maximum 0.8 barda yurutecegiz buna uygun olarak hangi aracin intercooler i aracin biyerlerini kesip bicmeden montajlayabiliriz ve verimli olur ??

aga81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiat fiorino turbosu panjurun arkasina tam oturuyor 0.5 0.6 barda kullanicaksan intercoolir isini gorur ben 1.4 barda uzun bi sure kullandim tup olarak lavato major 7 diyaframli olanindan kullanman laizm piaton olarak bmw ninkiler sikinti oluyor bende istedim olmadi fakat 1.6 205 gti pistonu kullanabilirsin uzerinde 0.5 mm aldir sikistirman duasun daha uzun sure kullanabilirsin 1 bar basinca kadar ac sikinti yasamazsin muayeneden 2 kez gecti benim aracim sadece benzindede calistirman lazim .
    Alıntı ErHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arabaya şenolun eli değdiyse o araba olur kardeşim..
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE
    SARAY EKMEK VE UNLU MAMULLERİ HİPERMARKET...

aga81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ufak bi tiyo veriyim lpg mikserini turbo ile hava filtresi arasina koyucaksin tupte mars almasi uzun surer cunku turbodan dolaniyo borular intercol derken uzuyo ben ilk once benzinde mars basip sonra tupe cekiyordum
    Alıntı ErHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arabaya şenolun eli değdiyse o araba olur kardeşim..
    USTAM DEMİR GARAJ DÜZCE
    SARAY EKMEK VE UNLU MAMULLERİ HİPERMARKET...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)