User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: 207 1.6 hdi cekis düşüklüğü. Basınç sensoru yada debimetre.

Satanael - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

207 1.6 hdi cekis düşüklüğü. Basınç sensoru yada debimetre.

5 ay oncesi yetersiz basinc hatasi uzerine selenoid valf degisimi yapildi.basinc kaybi valf degisimi sonrasinda giderildi fakat bu seferde 3000 devir civari erken tahliye etme ve anlik kesinti yapma basladi kat iptali ile sanki bi nebze olsun cozuldu gibi.fakat aracimda hala daha emaallerine gore bi hantallik var. Turbo basinci bilgisayara baglanip kontrol edildi herhengi bi sorun gozukmedi. Turbo basinc sensoru sounu yada debimetre sounu bunlara etki edermi? Açıkçası su h antalligi hem canımı çok sıkıyor hemde arıza ve görülmediği için nereye görürsem normal diyorlar.

Bu iki sensor arızası durumlarında ne gibi sorunlar çıkartır.
    Alıntı SR20DE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konularda bordo klavyeli hızlıların yazıları yok mu öldürüyor beni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Satanael Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 ay oncesi yetersiz basinc hatasi uzerine selenoid valf degisimi yapildi.basinc kaybi valf degisimi sonrasinda giderildi fakat bu seferde 3000 devir civari erken tahliye etme ve anlik kesinti yapma basladi kat iptali ile sanki bi nebze olsun cozuldu gibi.fakat aracimda hala daha emaallerine gore bi hantallik var. Turbo basinci bilgisayara baglanip kontrol edildi herhengi bi sorun gozukmedi. Turbo basinc sensoru sounu yada debimetre sounu bunlara etki edermi? Açıkçası su h antalligi hem canımı çok sıkıyor hemde arıza ve görülmediği için nereye görürsem normal diyorlar.

Bu iki sensor arızası durumlarında ne gibi sorunlar çıkartır.

peugeot'u bilmem ama Fiat grubunda fiks usta salakça bir ECU reader takar, o ECU reader hata göstermez çünkü şema son derece ilkeldir ustada aaa temiz herhangi bir sorun yok der harbuki araç saçma sapan çalışıyordur.

birebir yukarıdaki tabloyu uzun uzun yaşadıktan sonra sonunda MAP ve beraberinde MAF sensörünü düzgün çalıştığını bildiğim çok daha yeni araç olan bir araçtakinden ödünç olarak söktüm bizimkine taktım fark hemen hissedildi bende gittim yenisini alıp taktım sorun çözüldü.

özetle günümüz becereksiz ustaların (%95i diyebiliriz buna rahatlıkla) sadece bilgisayara dayalı bilgi alışverişinden yola çıkılıyor ise yanılma payı oldukça yüksektir.

yerinizde olsam psa grubu motoru olan sizdeki 1.6hdi ile hangi araçlar aynı sensörü paylaşıyor bakardım olabilirlikler arasında ford focus,fiesta, peugeot 207,307,407 vs, citroen C3,C4,C5 bunlar arasında hangilerindede aynı almak istediğiniz sensör kullanılıyor bakardım ve etrafta bunlardan birine sahip bir araç bulup ödünç alır takardım söküp takması çok zor olmayan parçalar sonuçta.

LnchCntrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basınç sensörü olabilir üstelik başıma geldiği için biliyorum bağlandığında arıza olarak görünmeyebiliyor Deneyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler