User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
94 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Turbo dogan yaza hazırlık.(61 KB 667)

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim seni uzun zamandır takip ediyorum ama yazmıyorum. Kendi başına bir şeyler becermeye çalışıyorsun Azmin güzel ama bir yere kadar. Trabzonda bu konuda sana destek olacak usta da yok sanırım . Sana kimse telefonda destek de olmaz. Bence yap bütçeni bu işin olacağı yerler Kayseri konya ankara bursa vs vs yakın yeri seç git.

Tofask61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuanda karbüratör'e turbo konusunda bi bilgiye ihtiyacım yok çok şükür sadece sorunlardan ve çözdükleriminde çözümlerinden bahsediyorum.Şuanda araç istediğim gibi performans ve ayar konusunda çok güzel afr değerleri olması gerektiği gibi , Şimdi yavaş yavaş beyin enjeksiyona geçiş düşünüyorum fakat muayenede ne yapacaz

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mutlaka enjeksiyona geçmen lazım
    eğer lpg koku varsa kaçakta vardır, inanma yok diyene hayal görüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuanda araç stabil şekilde çalışıyor 180kmh hızlara çıkıyor sorun yok lpg kokusunuda düzelttim meğer ayar vanalarından kaçırıyormuş basınçlı lpg gittiği için su tesisat bandı ile güzele sardım vidaları şuanda bi sorun yok.Allah'a şükür uğraşlarımın sonucunu aldım basınç 0.7 şuanda.Şuanda lpg kokusu yok denecek kadar az.En azından şimdilik karbüratörü çıkarıp yerine mpi manifold 3.28 gaz kelebeği düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Güncel, basınç 0.7, şuanda sadece hararet sorunum var onunda sebebi belli zaten egsozlar orj orta iptali manifolddan son susturucuya 61 düz boru ve son susturucuya güzel bi egsoz takınca oda gidecek inşallah.Hızlanma sorunum yakıt sorunum şuanda çok şükür yok.Egsoz sistemini dizip güncel atarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tofask61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Güncel, basınç 0.7, şuanda sadece hararet sorunum var onunda sebebi belli zaten egsozlar orj orta iptali manifolddan son susturucuya 61 düz boru ve son susturucuya güzel bi egsoz takınca oda gidecek inşallah.Hızlanma sorunum yakıt sorunum şuanda çok şükür yok.Egsoz sistemini dizip güncel atarım.
    İlk etapta maddi durum sıkıntı olacaksa, qtp dedikleri manifold çıkışına orta susturucu önüne düğmeli egzoz yaptır. Hesaplı olur hemde egt düşer
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasıl yani orta susturucu yerine düğmeli egsozmu taktırayım? Ama öyle yapınca son susturucuyuda iptal etmek gerekiyor neden dersen orta düğmeliyi şehir içi kapalı tutarsam ve son susturucu iptal değilse yine çıkış rahat olmayacak.Ama son susturucuyu iptal edipte ortaya düğmeli koysam bu sefer orta kapalıykende az da olsa sesli çalışacak araç.Ben manifolddan sona kadar düz 61 boru son susturucuya vanalı egsoz düşünmüştüm.Gazlayacağım zaman egsoz açık olur normal şehir içi kapalı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel, Aracın egsoz sistemi orjinaldi orta susturucu ve son susturucu boru 48likti.Performans çok güzeldi hemen ibreyi dolduruyordu sadece gazlayınca hararet 100 105 lere çıkıyordu.Egsoz sistemini orta iptal son susturucuya kadar düz 60 boru yaptırdım son susturucu üzerinde fakat susturucunun girişine 2 santim kadar bi delik açtırdım sıkışmasın araç diye çıkış rahatladı ama performans düştü Nasıl iştir anlamadım performans öyle böyle değil baya bi düştü hararet düzeldi gibi bişey.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkıştırman çok düştü.Araç backpressure yapamayınca cortladı.Ortaya bi susturucu koyup dene bakalım
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son susturucuya vanali egsoz taktim egsoz kapaliyken arac hiic gitmiyor acikkende orjinal egsoz sistemindeki performans yok bisey anlamadm bu isten

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60lık boru çok değil mi? Ondan da yapmış olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben bi arkadaşın aklına uydum hararet yapar dedi orjinal egsoz sistemiyle 60 düz boru dizdir altına dedi son susturucuyada güzel bi egsoz koy dedi Az önce turbo garaj ile konuştum ali demir ile turbo veya atmosferik farketmez ikisindede geridönüş olmazsa güçten düşer araç dedi orta ve son susturucu taktır 60lık dedi.Öylemi yapmam gerekiyor acaba.Ve işin açıkçası 60lık boru koyunca hararet en fazla 5 derece düştü fazla değil.Egt saati alacağım yakın zamanda.Sübap ayarı ve avans ayarını tekrar yapacam sübaplar sıkmış olabilir.Birde araca antifiriz koyunca bu hararet 5-10 derece arttı antifirizsiz deneyecem birde.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben bi arkadaşın aklına uydum hararet yapar dedi orjinal egsoz sistemiyle 60 düz boru dizdir altına dedi son susturucuyada güzel bi egsoz koy dedi Az önce turbo garaj ile konuştum ali demir ile turbo veya atmosferik farketmez ikisindede geridönüş olmazsa güçten düşer araç dedi orta ve son susturucu taktır 60lık dedi.Öylemi yapmam gerekiyor acaba.Ve işin açıkçası 60lık boru koyunca hararet en fazla 5 derece düştü fazla değil.Egt saati alacağım yakın zamanda.Sübap ayarı ve avans ayarını tekrar yapacam sübaplar sıkmış olabilir.Birde araca antifiriz koyunca bu hararet 5-10 derece arttı antifirizsiz deneyecem birde.
    sevgili kardeşim çabalarını takip ediyor seni de takdir ediyorum kendin uğraşıyor ve yapıyorsun... ancak her defasında 'tamam her şey düzledi ama.......!' diyorsun ya, işte o aslında her şeyin düzelmediğini her şeyin düzgün yapılmadığını gösteriyor yanlış yerlere odaklanıyorsun... egsoz ile EGT yükselir ama dediğin gibi araban hararet yapmaz hararetin belli seviyeye kadar belki yükselir ama aracına hararet yaptıracak kadar olmaz bu, 60 lık boru ile geçersen her yerden aracın elbette güç kaybeder motorun canı ne ki? benim tahminim aracında avans hatalı ve iat çok yüksek, sonuçlardan gitme sebebine bak önce...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Afr degerlerim dip gazda 12 sakinde 13 lerde rolantide 14.7.Yakit suanda normal 50 60 kurus hararet zaten belli biyere kadar cikiypr 110 u gecmiyor ama o bile fazla bence 95 i gecmemesi lazim ne bileyim soruyorum arac cok guzel yuruyor avans bozuk olsa 200 e hemencek cikarmi arac? Ben zaten sizden akil istiyorum kimse bisey demeyince bende arkadasin dedigini yaptim 60 lik duz boru dizdirdim hararet azda olsa dustu ama performans asiri dustu son 200 e pat diye cikan arac 200 e cikmaya calisirken cok yirtiniyor.Tamam ben yarin araca subap ayari yapayim emme egsoz 25 idealmidir? Avansada bakayim.Onlari yapinca hararet duzelirse egsoz sistemini ne sekilde yapalim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Afr degerlerim dip gazda 12 sakinde 13 lerde rolantide 14.7.Yakit suanda normal 50 60 kurus hararet zaten belli biyere kadar cikiypr 110 u gecmiyor ama o bile fazla bence 95 i gecmemesi lazim ne bileyim soruyorum arac cok guzel yuruyor avans bozuk olsa 200 e hemencek cikarmi arac? Ben zaten sizden akil istiyorum kimse bisey demeyince bende arkadasin dedigini yaptim 60 lik duz boru dizdirdim hararet azda olsa dustu ama performans asiri dustu son 200 e pat diye cikan arac 200 e cikmaya calisirken cok yirtiniyor.Tamam ben yarin araca subap ayari yapayim emme egsoz 25 idealmidir? Avansada bakayim.Onlari yapinca hararet duzelirse egsoz sistemini ne sekilde yapalim.
    sana onları yapınca hararet düşer demiyorum, IAT yüksek senin aracında ve bence avansta yanlışlık var... sen aracın yanındasın biz de klavyeden yorum yapmaya çalışıyoruz sana, 200 km ye çıkman yaptığın işlemlerin doğru olduğunu göstermez ki kıstasların yanlış... senin sıkıştırma kaç oldu toplarken ölçtün mü? IAT kaç baktın mı? turbodan fön makinası gibi hava geliyor belki de (bence öyle) bunun zararlarını ve sonuçlarını biliyor musun? ama sen 'her şey tamam çok iyi oldu sadece egsoz kaldı!' dersen insanlar sana ne yazsın ki? daha önceki konularında ya da postlarda zaten sana gerekli öneriler söylenmiş...

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + birde sende detaycılık yok
    -çok iyi gidiyor
    -güzel bir susturucu
    -200 e hemen çıkmak?
    -12 afr ? hangi 12, 12.1 mi 12.8 mi?
    nedir bunlar?

aslında bu işlerin ne kadar titiz, detay ve ölçmeye bağlı şeyler olduğunu zaman içinde öğrendin
    yoksa wideband afr bile takmazdınki belkide biz ısrar ettik diye aldın

ve gene söylüyoruz egt al, iat sıcaklığını gör ve başka bir takım şeyler
    öyle kolay iş değil atmo aracı turbolamak, hemde doğan motoru hemde karbüratörlü!
    aslında senin yapmaya çalıştığın şey gerçekten zor birşey
    bakma sen sağda solda yazan "turbo taktık uçuyoruz" yazılarına, çoğu yalan, 2. gün yere konuyor onlar.

başka bir bilgi vereyim
    çok kişi bilmez belki yada kullanmaz ama eksozunda backpressure basıncı ölçülür ve ona göre eksoz çalışması yapılır.
    susturucu var susturucu var, içi perdeli tipler back pressure yaratır ama düz susturucular hiç etki etmez mesela.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suanda ben ne yapayim ? Egt saati alayim tamam suanki 60 lik duz boru dursunmu? Son susturucu 51lik.Yoksa 60 boru kalsin ortaya stock susturucuyu gerimi takayim? Aracta orjinal egsoz borusu ve susturuculari ile performans benim istedigim seviyedeydi sadece hararet vardi bende egsoz sistemi diye dusunup egsozu degistim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    + birde sende detaycılık yok
    -çok iyi gidiyor
    -güzel bir susturucu
    -200 e hemen çıkmak?
    -12 afr ? hangi 12, 12.1 mi 12.8 mi?
    nedir bunlar?

aslında bu işlerin ne kadar titiz, detay ve ölçmeye bağlı şeyler olduğunu zaman içinde öğrendin
    yoksa wideband afr bile takmazdınki belkide biz ısrar ettik diye aldın

ve gene söylüyoruz egt al, iat sıcaklığını gör ve başka bir takım şeyler
    öyle kolay iş değil atmo aracı turbolamak, hemde doğan motoru hemde karbüratörlü!
    aslında senin yapmaya çalıştığın şey gerçekten zor birşey
    bakma sen sağda solda yazan "turbo taktık uçuyoruz" yazılarına, çoğu yalan, 2. gün yere konuyor onlar.

başka bir bilgi vereyim
    çok kişi bilmez belki yada kullanmaz ama eksozunda backpressure basıncı ölçülür ve ona göre eksoz çalışması yapılır.
    susturucu var susturucu var, içi perdeli tipler back pressure yaratır ama düz susturucular hiç etki etmez mesela.
    Dedikleriniz çok doğru ama arkadaşımın biraz maddi sıkıntıları var o yüzden bunlar kaynaklanıyor. her ay bi gösterge almaya çalışıyor. Kolay değil bu işler uğraşan herkez bilir. Benimde 93 tofaşım var antalya deli metin yapımı afr,egt,oil temp,water,temp,oil press,turbo bosst saatlerim hepsi var.ve arac 0.8 barda 141 hp güç verdi şuan 2 basıyor ne kadar güç verdiği belli değil, (yapan ustayı övmek gibi olmasın ama) aracımdan memnunum ne hararet ne yıgılma ne yüksek hızlara çıkamama sorunum falan yok sadece sürekli gaz ayarı istiyor oda zaten olmassa olmaz karbüratörlü araç lpg de ayarlı ben bu turbo işlerine 15.000 falan harcamısımdır eksoz sistemi falan hani anlatmak istediğim bu işleri ben tek başıma yapamazdım kesinlikle o yüzden maddi sıkıntım yok sorunsuz arabaya biniyorum ama arkadasım tek başına bişeyler yapmaya çalısıyor bunu göz ardı etmemek lazım. Şu konuda size katılıyorum afr ye göre yaptıgı ayarda yada avans ayarında bi sıkıntısı var onuda çözdümü sorunu kalmaz umarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkosyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedikleriniz çok doğru ama arkadaşımın biraz maddi sıkıntıları var o yüzden bunlar kaynaklanıyor. her ay bi gösterge almaya çalışıyor. Kolay değil bu işler uğraşan herkez bilir. Benimde 93 tofaşım var antalya deli metin yapımı afr,egt,oil temp,water,temp,oil press,turbo bosst saatlerim hepsi var.ve arac 0.8 barda 141 hp güç verdi şuan 2 basıyor ne kadar güç verdiği belli değil, (yapan ustayı övmek gibi olmasın ama) aracımdan memnunum ne hararet ne yıgılma ne yüksek hızlara çıkamama sorunum falan yok sadece sürekli gaz ayarı istiyor oda zaten olmassa olmaz karbüratörlü araç lpg de ayarlı ben bu turbo işlerine 15.000 falan harcamısımdır eksoz sistemi falan hani anlatmak istediğim bu işleri ben tek başıma yapamazdım kesinlikle o yüzden maddi sıkıntım yok sorunsuz arabaya biniyorum ama arkadasım tek başına bişeyler yapmaya çalısıyor bunu göz ardı etmemek lazım. Şu konuda size katılıyorum afr ye göre yaptıgı ayarda yada avans ayarında bi sıkıntısı var onuda çözdümü sorunu kalmaz umarım.
    ben de arkadaşımızı hem takdir ediyorum hem de istediği gibi olmasını istiyorum, birazcık bizi dinlese zaten ondan araca stand alone tak, komple krom egsoz yap, headers al vs demiyoruz ki, bazen yanlış yolda olduğu görülüyor dışarıdan, ama doğrusu nedir tam olarak klavyeden yazmak da zor... hani araba yoldan çıkar da 'yanlış gidiyorsun' denir ya, biz doğru yolu göremesek de yanlış yolda gittiğini anlayabiliyoruz, hararet olayının egsozla alakası olmadığı çok barizdi, egsozdan dolayı hararet hemen 110 a çıkmaz...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler