User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4 TSI Motor Duman Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 TSI Motor Duman Sorunu

Merabalar öncelikle konuyu doğru yere açmadıysam kusura bakmayın.Sorunumuza gelirsek 2013 model WW Scirocco 1.4 Tsi 2013 model arabaya sahibim 70.xxx km de down pipe ve komple egzoz mevcut son 3 haftadır araçla nadir de olsa yokuş aşşa inince bir süre sonra ışıklarda durunca ve kalkmak için gaz verdiğim anda mavi-siyah arası yoğun bi duman atıyor kısa süreli yapıyo ve sonra düzeliyor benzinden olduğunu düşünmüştüm ama Shell V-power harici benzin kullanmıyorum bu arada arabanin eskiye nazaran yağ sıcaklığında sanki çabuk artıyomuş gibime geliyo,başına gelen veya bilgisi olan varsa paylaşabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yag degiştireli nekadar oldu ve ne yag kullanildi
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yag yakiyor yuksek ihtimal
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yag degiştireli nekadar oldu ve ne yag kullanildi
    5.000 km önce serviste değiştirildi castrol 5-30 konulmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yag yakiyor yuksek ihtimal
    Yağ yakınca beyaz duman daha yoğun oluyo diyorlar ama muhtemelen yağdan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yag dumani tam olarak bulanik mavimsi duman oluyor.tsi larda bu zaten cokca rastlanan bi durum.downpipe in olmasida dumanin egzoztan cok atmasina sebep olabiliyor.birde castrolden acilen kurtulun.

Belly Detail

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu doğru yere açmışsınız ama, kendinizi tanıtmadan direk bu şekilde konu açmanız uygun değil

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yokuşu cut-off şeklinde mi iniyorsunuz?

Kompresyona bıraktıktan sonra gaz verdiğinizde gelen mavi duman genellikle supap lastiklerinden kaynaklanıyor.Bujileri sökün kompresyon testine sokun, anormallik çıkarsa pistonların üzerine çay kaşığı kadar yağ koyup tekrar ölçün.Değerlerde belirgin bir değişiklik olmazsa supap grubunda sıkıntı var demektir...

Bu arada aracın çalışması nasıl, gürültü sarsıntı veya anormal bir ses var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yag dumani tam olarak bulanik mavimsi duman oluyor.tsi larda bu zaten cokca rastlanan bi durum.downpipe in olmasida dumanin egzoztan cok atmasina sebep olabiliyor.birde castrolden acilen kurtulun.
    Castrolden kurtulma konusunu ben mobil kullanıyorum alet deliriyor ya şeklinde değilde bilimsel olarak açıklamanız mümkün mü ? zira çoğu üreticinin önerdiği bir markadır,,,

Konuya gelecek olursak video çekebilme imkanınız var mı ?

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    down pipe ve krom egzoz mevcutta yazılım yok mu? öyleyse eğer sorun orda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Castrolden kurtulma konusunu ben mobil kullanıyorum alet deliriyor ya şeklinde değilde bilimsel olarak açıklamanız mümkün mü ? zira çoğu üreticinin önerdiği bir markadır,,,

Konuya gelecek olursak video çekebilme imkanınız var mı ?
    sorun şu..Castrol diger mobil motul gibi markalara nazaran daha cabuk isinan bir yag.tam olarak derecelerini hatirlamasamda atiyorum castrol 90 derecede isiniyosa mobil motul gibi yaglar 130 derece gibi isiniyor.kaldi ki hep soylerim tsi in yag eksiltmesinin en buyuk sebebi yag in cok isiniyo olmasi.Ha bu eksiltme gibi degilde yakma gibi duruyor o ayri.Bir cok buyuk firmanin da bana gore tercih etmesinin sebebi castrolun tamamen reklam odakli olup markalara sponsorluk yapip reklamini yaptirmak.Simdi sponsorunuz castrol size en cok meblayi o oduyor,mobili onerebilirminiz?hayir..
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    down pipe ve krom egzoz mevcutta yazılım yok mu? öyleyse eğer sorun orda
    tsida ozellikle 180 de dp egzoz yaptiktan sonra yazilim yapmasina gerek yokki.Beyin target olarak afr yi kendi ayarliyor zaten.

Belly Detail

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Twincharger tsı lar dp den sonra duman atar .

Yagıda motul la degiştirin mutlaka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yokuşu cut-off şeklinde mi iniyorsunuz?

Kompresyona bıraktıktan sonra gaz verdiğinizde gelen mavi duman genellikle supap lastiklerinden kaynaklanıyor.Bujileri sökün kompresyon testine sokun, anormallik çıkarsa pistonların üzerine çay kaşığı kadar yağ koyup tekrar ölçün.Değerlerde belirgin bir değişiklik olmazsa supap grubunda sıkıntı var demektir...

Bu arada aracın çalışması nasıl, gürültü sarsıntı veya anormal bir ses var mı?
    Evet yokuşu cut-off inince gaza basınca geliyo duman ama araçta hiç bi sıkıntı yok sarsıntı ses

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu doğru yere açmışsınız ama, kendinizi tanıtmadan direk bu şekilde konu açmanız uygun değil
    Evet tanışmayı atlamışım kusura bakmayın

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yandac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet tanışmayı atlamışım kusura bakmayın
    estafurullah, umarım probleminiz çözülür.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Tsi tecrübem pek yok, dp ve düz boruyla atar diyenler olmuş, siz yapar yapmaz mı bu duman başladı yoksa yaptıktan bir süre sonra mı bu sorun meydana geldi?

Tsi motor yapısı gereği bir miktar yağ kullanıyor zaten, belki sizin dp ve düz boru yapmanız da dumanın kolay görülmesine sebep olmuştur, siz var olan bir durumu fark ediyorsunuzdur.
    Kompresyon sonrası gaz verdikten sonra gelen mavi duman supap lastiklerinin yağ sızdırmasından kaynaklanıyor.Sızan yağ ilk gazla beraber yakılınca bir miktar dumana sebep oluyor.İçinizin rahat olması açısından kompresyon testi yaptırmanız yerinde olur bence, sorunu tam olarak saptarsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun şu..Castrol diger mobil motul gibi markalara nazaran daha cabuk isinan bir yag.tam olarak derecelerini hatirlamasamda atiyorum castrol 90 derecede isiniyosa mobil motul gibi yaglar 130 derece gibi isiniyor.kaldi ki hep soylerim tsi in yag eksiltmesinin en buyuk sebebi yag in cok isiniyo olmasi.Ha bu eksiltme gibi degilde yakma gibi duruyor o ayri.Bir cok buyuk firmanin da bana gore tercih etmesinin sebebi castrolun tamamen reklam odakli olup markalara sponsorluk yapip reklamini yaptirmak.Simdi sponsorunuz castrol size en cok meblayi o oduyor,mobili onerebilirminiz?hayir..

tsida ozellikle 180 de dp egzoz yaptiktan sonra yazilim yapmasina gerek yokki.Beyin target olarak afr yi kendi ayarliyor zaten.
    Ayni viskozitede ve ayni seri yaglarda mi 40 derece farki gozlemlediniz ya da isinmadan kastiniz nedir? Yaglama ozelligini mi kaybetmesidir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaklaşık 10 senedir tsi kullanıcısıyım 122 lerde yağın çok ısındığı doğru 160-180 lere göre.

Benim yağ ısım ortalama 100 civarı olur, kışın 90 üstünü pek görmem. Motul kullanıyor olsam daha geç ısınacak evet ama bu iyi mi kötü mü ? Cadde tipi kullanıma kötü bence zira motor yağının erken ısınıp doğru sıcaklığa bir an önce çıkması ve yağlama yapması gerekir

Pist kullanımı olmadığı sürece motulun pekte bir anlamı yok bana kalırsa

Mobile gelecek olursak yetkili servisin kafasına göre yağ koyma gibi bir lüksü yok hatta ve hatta dışarıdan castrol götürseniz bile koymuyor adamlar, yani sonuç itibariyle mobil ile castrol arasındaki fark atla deve değil,,, supersporta binmiyoruz ki kılı kırk yaralım,,, Bununla ilgili bir belgesel vardı hondaların motorlarını tasarlayan mühendis anlatıyordu siz kafanızı yormayın en iyisi benim önerdiğim vs diye,,,

Katılıyorum castrol magazinsel bir marka diğerlerine nazaran ama en iyilerden birisi,,, He araçta yazılımlar stageler havada uçuşur o zaman işler değişir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni viskozitede ve ayni seri yaglarda mi 40 derece farki gozlemlediniz ya da isinmadan kastiniz nedir? Yaglama ozelligini mi kaybetmesidir?
    bu deger konusu benim gozlemledigim birsey degil.Her firmanin kendi belirlemis oldugu acikladigi yagin isinma ve ozelligini yitirme derecesi.
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 10 senedir tsi kullanıcısıyım 122 lerde yağın çok ısındığı doğru 160-180 lere göre.

Benim yağ ısım ortalama 100 civarı olur, kışın 90 üstünü pek görmem. Motul kullanıyor olsam daha geç ısınacak evet ama bu iyi mi kötü mü ? Caddde tipi kullanıma kötü bence zira motor yağının erken ısınıp doğru sıcaklığa bir an önce çıkması ve yağlama yapması gerekir

Pist kullanımı olmadığı sürece motulun pekte bir anlamı yok bana kalırsa

Mobile gelecek olursak yetkili servisin kafasına göre yağ koyma gibi bir lüksü yok hatta ve hatta dışarıdan castrol götürseniz bile koymuyor adamlar, yani sonuç itibariyle mobil ile castrol arasındaki fark atla deve değil,,, supersporta binmiyoruz ki kılı kırk yaralım,,, Bununla ilgili bir belgesel vardı hondaların motorlarını tasarlayan mühendis anlatıyordu siz kafanızı yormayın en iyisi benim önerdiğim vs diye,,,

Katılıyorum castrol magazinsel bir marka diğerlerine nazaran ama en iyilerden birisi,,, He araçta yazılımlar stageler havada uçuşur o zaman işler değişir
    simdi soyle,castrolun amaci zaten sizinde dediginiz gibi erken bir sekilde uygun yag sicakligina ulasmak.Mantik evet bu zaten.Simdi kisiden kisiye gore degisir.tsi araclarim harici bende castrol kullaniyorum zaten.mesela clio rs araclarimda castrol kullandim.suan 1.2 tsi aracim var servis castrol koymus ondan devam ediyorum.Bakin,ben 2013 yilinda ilk cuprami aldigimda bu konular ozaman cok daha hararetliydi.Veriye gore konusanlar ve tecrubeye gore konusanlar olarak ikiye ayrilmistikCastrolculer ayni sizin gibi diyordu ki,castrolun biran once isinmasi daha makul,iste efendim castrolu buyuk markalar tercih ediyor bu markalar bilmiyormu vs vs.
    Bizde,castrolde aracin yag degisimine az bi sure kala yagi eksilttigini degisim surecine kadar dayanamadigini.Fakat mobil ve motul yaglarinin daha dayanikli oldugunu,castrole gore yag eksiltmedigini soyluyorduk.Stagelerin havada ucusmasina gerek yok 2013 e yazilim 1.5 yil cikmamisti
    Castrol kullanilcaksa bana kalirsa oil coolerla kullanilir.Belki ozaman diger yaglarin gostermis oldugu dayanikliligi gosterir

Belly Detail

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler