User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 160 lık Scirocco gaz yememe problemi !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

160 lık Scirocco gaz yememe problemi !

Selamlar,

Arkadaşım yeni bir scirocco aldı, araç 55,xxx km de komple servis bakımlı vs tertemiz bir araç

Soruna gelecek olursak,

D-S veya Manuel konumda kalkışta sanki 5 ton yük çekiyormuş gibi devirlenmiyor D3 e kadar gelip 3000 dd da gaz kesiyor, ara sıra da aniden kavrayıp yapıştırıp gidiyor,,,, Kavramaya başladıktan sonra problem yok, ama kontak kapat aç yaptıktan sonra dediğim bu problem yaşanıyor,,,

Daha önce 4 adet dsg aracımız oldu hiç buna benzer birşey yaşamadım şikayetlerim hep titremeydi yada mekatronik arızası, bu kötü benzinden falan olabilir mi acaba ? yada DSG mi dersiniz ?

İmla hataları için özür dilerim klavyemin bazı tuşları çalışmıyor,

Edit; araçta yazılım yok
    Konu bomonti tarafından (11-04-2017 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç servis bakımlıysa iyi niyet garantisinden hallediyorla bi servise gidin bence bi çok nedeni olabilir.hem turbo var hem konprasor belki birinde sıkıntı vardır

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksoz var mı aracta ? Patirdama yapiyo mu ? Eksoz varsa daha net duyulur o yuzden sordum.
    Aynisini yaşadim sorun sanzimanda ama bende anahtar isareti cikmisti . Servis e gidin bi arızaya baksınlar pc den.

Ekstra olarak bobin buji degistirin.buji si eski tsi yürümez tabi bu şekilde degil bu sorun sanzimanda bence .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın üzerindeki oem valf yıpranmış olabilir bu sebeple turbo vermesi gereken gücü vermiyordur
    RaceWerks/CTS Turbo/Milltek/Forge

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı problemi manuel araçla yaşadım sorunun vitesle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Zayıf bir ihtimalle kavrama diyebiliriz, Ancak benim aracımda da birebir anlattığınız aynı durum söz konusu olmuştu. Henüz 42.000 de iken.

4.Piston basınç kestiği için 3.000 rpme kadar zar zor geliyordum geldiğimde de kalıyordu orda. Çok nadiren 3.000 üzeri yapıyordu fakat

bu seferde devir saati 4.000 lere geliyor, ama sanki aracın hızında bir değişiklik olmuyormuş gibi bir hal alıyordu.Ben kesin olarak turbodan

olduğunu düşünmüştüm ama pistonun basınç kesmesiyle ilgili olduğunu gördük.

Ben o dönem pistonun revize edilip değişmesi yerine garanti kapsamında komple sandık motor talep etmiştim. Yeni motordan sonra sorun

tamamen çözülmüştü.

@bomonti
    Konu Sezgin tarafından (11-04-2017 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı problemi manuel araçla yaşadım sorunun vitesle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Zayıf bir ihtimalle kavrama diyebiliriz, Ancak benim aracımda da birebir anlattığınız aynı durum söz konusu olmuştu. Henüz 42.000 de iken.

4.Piston basınç kestiği için 3.000 rpme kadar zar zor geliyordum geldiğimde de kalıyordu orda. Çok nadiren 3.000 üzeri yapıyordu fakat

bu seferde devir saati 4.000 lere geliyor, ama sanki aracın hızında bir değişiklik olmuyormuş gibi bir hal alıyordu.Ben kesin olarak turbodan

olduğunu düşünmüştüm ama pistonun basınç kesmesiyle ilgili olduğunu gördük.

Ben o dönem pistonun revize edilip değişmesi yerine garanti kapsamında komple sandık motor talep etmiştim. Yeni motordan sonra sorun

tamamen çözülmüştü.

@bomonti
    Kardeş deme öyle ya inşallah piston falan değildir,,, Eğer sorun piston falansa aracın garantisi yok, yani yalnızca iyi niyet garantisi var bir problem yaşamayız umarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eksoz var mı aracta ? Patirdama yapiyo mu ? Eksoz varsa daha net duyulur o yuzden sordum.
    Aynisini yaşadim sorun sanzimanda ama bende anahtar isareti cikmisti . Servis e gidin bi arızaya baksınlar pc den.

Ekstra olarak bobin buji degistirin.buji si eski tsi yürümez tabi bu şekilde degil bu sorun sanzimanda bence .
    Kardeşim patırdama elbette var aynı boşta gaz verip 4000 devirdeki gibi patırdıyor haliyle,,,, Ama rolantide falan herhangibir anormallik yok,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş deme öyle ya inşallah piston falan değildir,,, Eğer sorun piston falansa aracın garantisi yok, yani yalnızca iyi niyet garantisi var bir problem yaşamayız umarım
    Şöyle hesaplayalım, o dönem ben aracımı servise garantisinin bitmesine 1 gün kala bıraktım. Aynı gün hemen iş emri açtırdım ki garanti kapsamından yararlanabileyim diye. Servis bana olur da garanti kapsamına girmez ise, iyi niyet garantisinden yapabileceklerini parça ücreti talep etmeyeceklerini ve beraberinde sadece motor indirip yeni ile değiştirmek için 300-500 Civarı bir işçilik payı olacağını söylemişti.

Şayet sizin sorununuzda pistondan kaynaklı olursa, sadece tek kol piston revizesinin işçilik ücreti de ( iyi niyet garantisine girdiğini ve parça parası istenmeyeceğini varsayıyorum) olsun olsun 500 lira olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Sezgin

Serviste makineye bağlandı TUBOŞARJ / KOMPRESÖR basınç yok arızası verdi,

55,000 km de sıkıştırılmadan kullanılan bir araçta bu problem nasıl olur anlayamadım gitti,,, Yarın arıza tespiti yapılacak, valfte olabilir dedi hortumda olabilir herşey olabilir dedi usta,,,

Olası Turbo veya Kompresör arızasında servisle papaz olmalımıyız iyi niyet garantisi için ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendeki problemin aynısı, turbo arızası yoktu bende. Kompresör basınç yok arızası olarak 4.piston basıncı kesmişti. Olası turbo veya kompresör arızasında dediğim gibi olacak, iyi niyet garantisi parça ücretini almayacak sizden sadece işçilik yansıtacak. Daha ötesini yapmıyorlar ne yazıkki.
    @bomonti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    büyük ihtimal valf çıkacak 350tlyi geçmeyecektir masraf garantiye girmez ise
    RaceWerks/CTS Turbo/Milltek/Forge

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonuç bugün belli olacak buradan bilgilendiririm arkadaşlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı arızayı 4 pistonu çatlamış olan CC aracımda vermişti.
    Umarım aynı kaderi yaşamazlar..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucu buraya belirteyim ki aynı arızayı yaşayan arkadaşlar sonuca ulaşabilsinler

Hiç tahmin etmediğimiz yer yani devirdaim pompası bozulmuş V kayışı ile birlikte değişiyor, hepsi iyi niyet garantisi üzerinden hallolacak. İşçilik 150-200 tl gibi bir rakam ödeyeceğiz.

Ohh dedik

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile alakasız ama devirdaim pompası ne işe yarıyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cuneytturkoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakasız ama devirdaim pompası ne işe yarıyor?
    Motor soğutma suyunu motor içinde dolaştırmaya yarayan pompaya benzemeyen bir parça

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor soğutma suyunu motor içinde dolaştırmaya yarayan pompaya benzemeyen bir parça
    Teşekkür ederim. Bu arada geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucu buraya belirteyim ki aynı arızayı yaşayan arkadaşlar sonuca ulaşabilsinler

Hiç tahmin etmediğimiz yer yani devirdaim pompası bozulmuş V kayışı ile birlikte değişiyor, hepsi iyi niyet garantisi üzerinden hallolacak. İşçilik 150-200 tl gibi bir rakam ödeyeceğiz.

Ohh dedik
    oh hadi geçmiş olsun herkes sizin kadar şanslı değil

Edit: Bu arada boşuna stres yapmışız;

Alıntı Emre D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dv yi bir kontrol ettirin. Hava akış sensörlerine de bir baktırın. Eğer sorun yoksa devir daim pompası değişmesi gerekir zaten araba basınç hatası da vermesi lazım. Bende çok uğraştım ibiza cupra da oradan biliyorum.
    Konu Sezgin tarafından (13-04-2017 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oh hadi geçmiş olsun herkes sizin kadar şanslı değil

Edit: Bu arada boşuna stres yapmışız;
    Sağolun teşekkür ederim. Halbuki ben daha önce bu pompa derdini daha önce yaşadım 122 lik passatta fakat soğutma sistemi arızası vermişti ve pompadan damlatıyordu, ne gaz kesme nede başka bir sorun yaşatmamıştı

Bildiğim kadarıyla 160 lıkların pompası elektronik bu sebeple gaz kesti, işin ilginç yanı da motor suyunu kontrol ettim seviye azalmıştı sağına soluna da baktım ama damlatma falanda göremedim.. Bunu da tecrübe etmiş olduk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler