User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: tjet lpg problemi

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aynı araçtan kullandım, Ankara mocan da BRC taktırmıştım, nokta atışı ayar ile tek seferde halloldu,bir daha da sorun çıkmamıştı.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Obd üzerinden ltft ve stft ile de bu iş çok yüksek oranda halloluyor arkadaşlar. Yaklaşık 1-2 saat uğraşıp sorunlu bölgelerdeki yüzdeleri ltft + stft değerlerine göre revize edin. Open loop kısımları da enjektör zamanı arttıkça azar azar azalacak şekilde yapın, sıkıntısız kullanırsınız. Afr yoksa, bu yöntem de çözüm olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alınteri bulvarında atikerin bölge distrübitörüne yönlendirdiler. Oradaki usta sağolsun güzel bir ayar yaptı.Şarj dinamosu u yüke bindirerek bile ayar yaptı sağolsun. 1750-2000 rpm yani turbonun tam dolduğu noktada bir kesilme var onu da bi boşlukta yaptırcam sonra sıkıntı kalmayacak. Burdan çıkarımım ne. Atiker firma olarak ustalarına daha iyi eğitim vermeli. Gerçekten çok çok bilgisizler. At ile deve değil sonuçta 1.4 120 beygir lpg ile çok uyumlu bir motorun ayarını bile yapamadılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı forwett Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alınteri bulvarında atikerin bölge distrübitörüne yönlendirdiler. Oradaki usta sağolsun güzel bir ayar yaptı.Şarj dinamosu u yüke bindirerek bile ayar yaptı sağolsun. 1750-2000 rpm yani turbonun tam dolduğu noktada bir kesilme var onu da bi boşlukta yaptırcam sonra sıkıntı kalmayacak. Burdan çıkarımım ne. Atiker firma olarak ustalarına daha iyi eğitim vermeli. Gerçekten çok çok bilgisizler. At ile deve değil sonuçta 1.4 120 beygir lpg ile çok uyumlu bir motorun ayarını bile yapamadılar
    Wideband falan kullandı mı? Yoksa sadece atiker'in kendi programını mı kullandı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dnr1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende obd ile ugras ugras tutturamadim ayari..afr ile ayar son carem..tjet ali arkadasimiz..afr duruyormu..bi el at hayrina tanismis oluruz..korfezdeyim bende
    wideband varda arabada takılı, sökmek - tekrar takmak zor iş, boşta bir wideband olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wideband falan kullandı mı? Yoksa sadece atiker'in kendi programını mı kullandı?
    Atikerin programıyla yaptı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wideband varda arabada takılı, sökmek - tekrar takmak zor iş, boşta bir wideband olmalı.
    ...adamsin..peki sunu soracagim..opeen loop kisimlari nasil ayarlayacagimizi birazdaha acik anlatirmisiniz..yavas yavas azalacak derken bir ornek ile yazarsaniz..cok sevinirim
    AFR si fakir e ceken adam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wideband la iyi olur tabii, elinizde yoksa torque dan ltft stft degerlerinden yapabilirsiniz, ayrıca log alıp aracın kendi oksijen sensöründen takip edebilirsiniz, dönüşüm tablosundan sensor değerlerini çevirirsiniz.
    Ali bey elm de var torqta var bu bahsettiginizi nasil yapicam biraz acarmisiniz..konuyu..baska bir prograammi kullanicaz..torque yeterliyse tarif alabilirmiyim;-)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ali bey elm de var torqta var bu bahsettiginizi nasil yapicam biraz acarmisiniz..konuyu..baska bir prograammi kullanicaz..torque yeterliyse tarif alabilirmiyim;-)
    Her kite hakim degilim, programı iyi çözmek lazım. akü kutup başını söküp beklemek lazım.Sonra arabayı benzinde kullanacaqksınız. ltft-stft sıfırlanıyor.

lpg. kitiniz müsaade ediyorsa elm den ltft stft degerlerini takip edip ayar yapıyorsunuz. degerleri 0 a yaklaşması lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akif tezel..facebooktaki profesyonel lpg ayari gurubunun ankaradaki afr ile ayar yapan arkadasimiz..iletisime gecebilirsiniz..daha once bravo tjet ile de ayar yapmis
    üzerinden bir yıl geçti. Aklıma geldi konuyu uplayım dedim. Akif beyle ayar yaptım. Bobin ve bujileri değiştirdim. Sorun devam etmekte. Çözüm önerilerine açığım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akif bey yüksek ihtimalle denemiştir ama yüne de sormuş olayım. Ayar esnasında ateşleme sıralamasının değişmesi denendi mi? Bazı T-jet'lerde bu tür tekleme sorunlarına çözüm olabiliyormuş bu iş.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    küçümsemek için değilde bilinirliği açısından söylüyorum, hep topu tjet, yani bir sürü kullanıp da sorun yaşamayan insanlar var. hani nadir yapılmış bir araç olsa neyse.

acaba sizin kit de bir problem olabilir mi? belkide problem ayar değil kitin kendisi özellikle de beyin olamaz mı? yani böyle çok uğraşıp sonra işin sonu lpg beyninin sorunlu çıkmasıyla kapanan konular var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küçümsemek için değilde bilinirliği açısından söylüyorum, hep topu tjet, yani bir sürü kullanıp da sorun yaşamayan insanlar var. hani nadir yapılmış bir araç olsa neyse.

acaba sizin kit de bir problem olabilir mi? belkide problem ayar değil kitin kendisi özellikle de beyin olamaz mı? yani böyle çok uğraşıp sonra işin sonu lpg beyninin sorunlu çıkmasıyla kapanan konular var.
    Beyni de değiştirdim serviste ama soruna çözüm olmadı. Araçta atiker grand kit var ve motor gücüne göre fazlasıyla yeterli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    05319940898 ararmisin..goruselim

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara Quattro Garaj,yolda ayar yapıyor denilmişti zamanında forumda.Belki işinize yarar.
    +1

Bende bir gidin. Bir kaç arkadaşıma derman oldular. Umarım sorununuzu çözerler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler