User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Turbo markaları hakkında Mambatek,Kinogawa ,xs power vb

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Turbo markaları hakkında Mambatek,Kinogawa ,xs power vb

Merhaba arkadaşlar audi için bir turbo düşüüyorum ama hybrid den yana pek yüzüm gülmedi bundan önceki yaptıgım volvolarda,ya yag bastı ya mil kesti .Sonra Mambatekten bir turbo almiştim komple olarak fiyatıda çokda uygun degil işin gercegi öyle ebaydeki turbolar gibi 100 -200 dolar değildi 850 dolar gibi bir paraya almiştim.Oda ortalama 3000 km de param parca oldu içi dagılmıştı ama sorun turbodan mı yoksa benden mi kaynaklı bir türlü anlayamadım filtresiz kullanıyordum ve yuksek süratte içi dagıldı.Yine bir turbo arayışındayım direk bolt on olarak aracıma xs power ve mambatek de turbolar var bundan önce bu turboları teçrübe eden varmıdır marka olarak yorumlarınızı beklıyorum

kickboxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ortağımın arabasında tamamen denmek icin mamba turbo aldım taktık 10bin kullandık nokta sorun yaşamadık.Filtresiz kullanmak tehlkeli tabi belki birşey almıştır diye düşünmedim değil
    Olum nissan arabamı arabanın hası kralı subaru yıllardır biz yürüyomusuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kickboxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ortağımın arabasında tamamen denmek icin mamba turbo aldım taktık 10bin kullandık nokta sorun yaşamadık.Filtresiz kullanmak tehlkeli tabi belki birşey almıştır diye düşünmedim değil
    Benimde düşüncem o yönde oldu cunku malzeme kalitesi kötü degildi benim kendi hatamdan oldugunu düşündğm bende şimdide mambada istediğim gibi bir turbo mevcut almayı düşündüşündüm bu yorumu okumak biraz daha iyi geldi denebilir

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80-120 bin devir dönen pervanede filtre kullanmamak büyük cesaret

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80-120 bin devir dönen pervanede filtre kullanmamak büyük cesaret
    dogru söylüyorsun cidden hakan ama o ara düşün soktak yapmaktan filtreyi takmayi unutmusum tabiki sonu acı oldu

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba, ben de mambatek ten s40 için turbo almayı düşüyorum. orjinal diye yazıyor ilanda, volvo logosu vs. gözüküyor. fiyatı 300 dolar, biraz düşündürdü ama normal herhalde fiyatı. düzgün bir firma gibi duruyor.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    şöyle bir ürün var bende lagunam için almıştım ama yapmak kısmet olmadı işinize yararmı bilmem. 2.5 sene evvel 500 tl ödemiştim bu sete

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı e.sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba, ben de mambatek ten s40 için turbo almayı düşüyorum. orjinal diye yazıyor ilanda, volvo logosu vs. gözüküyor. fiyatı 300 dolar, biraz düşündürdü ama normal herhalde fiyatı. düzgün bir firma gibi duruyor.
    Link varsa an bakayim ben s60 icin td04hl 19t almiştim ozaman kırılan turbom

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PULAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    şöyle bir ürün var bende lagunam için almıştım ama yapmak kısmet olmadı işinize yararmı bilmem. 2.5 sene evvel 500 tl ödemiştim bu sete
    teşekkür ederim, yalnız benim araç 1.nesil s40, 2.0 turbo benzin olanlardan.

Alıntı eticet06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Link varsa an bakayim ben s60 icin td04hl 19t almiştim ozaman kırılan turbom
    linkini ekliyorum. yorumunuz önemli, çünkü fiyat makul kalıyor. zaten gördüğüm kadarıyla heryerde bulunabilen bir turbo da değil.
    OEM Turbocharger Mitsubishi VOLVOS40 49377-06250 TD04L-12T-8.5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yetkili servise fiyat sordum şimdi, kdv dahil 5551tl imiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yetkili servise fiyat sordum şimdi, kdv dahil 5551tl imiş
    Evet oem turbo mamba oemde satiyor 14t takarsaniz da olur 1.9t4 ve 2.0t4 de kullanilan turbo güzel bir yazılımla biraz daha fazla güc alabilirsin isterniz ben olsam 14t alir takarim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım işini heves etmiştim bir ara ama sonradan o bütçeyi başka taraflarını toparlamaya harcadım. şimdi bilemiyorum, bir ihtimal turboyu aldıktan sonra olabilir.

peki orjinal yazılımla kullanacağımı varsayarsak, günlük kullanımda 12t-14t çok farkeder mi, ne gibi bir değişiklik olur? (güç artsa bile daha üst devirlerde gelir gibi geliyor bana)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım işini heves etmiştim bir ara ama sonradan o bütçeyi başka taraflarını toparlamaya harcadım. şimdi bilemiyorum, bir ihtimal turboyu aldıktan sonra olabilir.

peki orjinal yazılımla kullanacağımı varsayarsak, günlük kullanımda 12t-14t çok farkeder mi, ne gibi bir değişiklik olur? (güç artsa bile daha üst devirlerde gelir gibi geliyor bana)
    oem yazılımda kullanabılırsınız üst devirlerde daha cok basınc tutar aracınız net bır sey soyleyemem ama orıjınalden 10-15 hp gıbı fark alırsınız yazılımsız bunuda ecu zaten ortalama tolere eder yazılımsız olsanız dahı

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    filtresiz kullanmak hem turboyu hemde motoru pisletir ve zarar verir. içi dağılmışşsa dağılan parçalar ya motora gitti yada intercoolerda kaldı. dünyanın en iyi turbosunu
    da taksanız filtresiz kırarsınız hybridde feka turbo var turbonuzu oraya yaptırın müşteri memnuniyeti baya yüksek .mutlaka filtre takın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    filtresiz kullanmak hem turboyu hemde motoru pisletir ve zarar verir. içi dağılmışşsa dağılan parçalar ya motora gitti yada intercoolerda kaldı. dünyanın en iyi turbosunu
    da taksanız filtresiz kırarsınız hybridde feka turbo var turbonuzu oraya yaptırın müşteri memnuniyeti baya yüksek .mutlaka filtre takın
    bu bahsettıgımız olay gecmıste oldu yenı degıl motora gıren herhangı bır parcada olmadı ozaman sansımıza

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğiniz turbolarin rakamları nedir? Sıfır bunlardan almaktansa ikinci el temiz bir GTX30 - 35 türevi birşey alsaniz? Çok mu fiyat farkı oluyor?
    01 CLIO RS
    00 CLIO RS
    13 POLO GTI
    09 LEON CUPRA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim baktığım turbo 300$+80$ kargo.
    konuya çok hakim olmadığım için direkt orjinal veya aynı seriden, işlem yapmadan takılabilen turbolara baktım. sıfır için fiyat uygun sanıyorum, tabi dediğiniz turboların fiyatları hakkında bilgim yok. belki daha ucuza çıkacaktır ama montaj vs. nasıl oluyor bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim baktığım turbo 300$+80$ kargo.
    konuya çok hakim olmadığım için direkt orjinal veya aynı seriden, işlem yapmadan takılabilen turbolara baktım. sıfır için fiyat uygun sanıyorum, tabi dediğiniz turboların fiyatları hakkında bilgim yok. belki daha ucuza çıkacaktır ama montaj vs. nasıl oluyor bilemiyorum.
    OEM turbocharger VOLVO S40 B4194T TD04L-14T-6 49377-06011

Direk al tak seklinde t4 turbosu sıfır fıyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F4R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz turbolarin rakamları nedir? Sıfır bunlardan almaktansa ikinci el temiz bir GTX30 - 35 türevi birşey alsaniz? Çok mu fiyat farkı oluyor?
    Fiyat farkı cok oluyor denemez ama yınede tabıkı fazla ve bırde bolt on baktıgım turbolar dıger turlu manıfolt vb seylerde almam gerekıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler