User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mito qv multiair için yazılım önerisi

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mito qv multiair için yazılım önerisi

Herkese selamlar,

Mito qv aracıma yazılım düşünüyorum fakat yaptırmalımıyım nerde yaptırmalıyım yoksa hiç ellemeden böyle kullanmalımıyım kafam epey karışık daha önce tecrübe eden varsa paylaşırsa çok memnun olurum

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motor çok sınırlarda dora yinede sen bilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DR.ECU Maslak veya İzmirde Mustafa Birsesliye ulaşıp yardım alabilirsiniz.
    ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor çok sınırlarda dora yinede sen bilirsin
    Demedi deme diyosun 15-20 hp de olaa alamıyoz mu sağlıklı sıkıntı yaratmadan kesin bilgi mi

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce yakın bir arkadaşıma yapmıştık.Yaklaşık 20 bin km oldu.hiçbir sorun yaşanmadı.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Revlimit İstanbul la görüş istersen,

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Mito tjet kullanıcısıyım.

Bizim araçlar pek yaygın olmadığından, çok net şekilde "şu yazılıma şu kadar beygir" diyebilecek pek yok gibi.

Ben de yazılım konusunda çok araştırdım, örneğin TR'deki büyük yazılım firmalarından birisi "o motora yazılım olmuyor" dedi. Başka 2 büyük firma da "gel abi, günlük kullanıma uygun birşeyler yaparız" dedi. Tüm bu firmaların İzmir'de bayisi var ama, tartışma yaratmamak için özellikle isimlerini vermiyorum.

Yazılım işini araştırdıkça, Magneti Marelli'nin ME110T diye bir tuning box'ını buldum. Bu box baya bir araca uyumlu (alman, italyan, japon, ne ararsan var). Araca takılması da çok çok kolay. ME110T'yi araca takmadan önce, internette Magneti Marelli'nin kendi sitesinden araca uygun yazılımı box'a indiriyorsun, sonra takıp kullanıyorsun.

Magneti Marelli Fiat grubunun kendi komponent üretici olduğundan bana en güvenilir yol bu gibi göründü. Tek sorun TR'de sıfır'ı bulunmuyor, Avrupa satış fiyatı da 500€. Ama Alfa özelindeki forum sitelerini biraz kurcalarsan, arada ikinci el satışa düşenler oluyor. İkinci elde de zaten ancak bir yazılım parası kadar isteniyor genellikle.

Ben 1,5 aydır falan kullanıyorum, yaklaşık 3000km yol yaptım bununla ve dynamic mod oldukça keyifli hale geldi. Uzun vadede ne olur, allah bilir spec şu anda

Aklının bir kenarında bulunması için de linki aşağıya bırakıyorum...

TURBO PETROL TUNING BOXES

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Magneti Marelli ME110T en sağlıklı ve kolay yol bence de.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    170 lıkte 15hp 40 nm yapabılıyoruz bız ecufast olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Mito tjet kullanıcısıyım.

Bizim araçlar pek yaygın olmadığından, çok net şekilde "şu yazılıma şu kadar beygir" diyebilecek pek yok gibi.

Ben de yazılım konusunda çok araştırdım, örneğin TR'deki büyük yazılım firmalarından birisi "o motora yazılım olmuyor" dedi. Başka 2 büyük firma da "gel abi, günlük kullanıma uygun birşeyler yaparız" dedi. Tüm bu firmaların İzmir'de bayisi var ama, tartışma yaratmamak için özellikle isimlerini vermiyorum.

Yazılım işini araştırdıkça, Magneti Marelli'nin ME110T diye bir tuning box'ını buldum. Bu box baya bir araca uyumlu (alman, italyan, japon, ne ararsan var). Araca takılması da çok çok kolay. ME110T'yi araca takmadan önce, internette Magneti Marelli'nin kendi sitesinden araca uygun yazılımı box'a indiriyorsun, sonra takıp kullanıyorsun.

Magneti Marelli Fiat grubunun kendi komponent üretici olduğundan bana en güvenilir yol bu gibi göründü. Tek sorun TR'de sıfır'ı bulunmuyor, Avrupa satış fiyatı da 500€. Ama Alfa özelindeki forum sitelerini biraz kurcalarsan, arada ikinci el satışa düşenler oluyor. İkinci elde de zaten ancak bir yazılım parası kadar isteniyor genellikle.

Ben 1,5 aydır falan kullanıyorum, yaklaşık 3000km yol yaptım bununla ve dynamic mod oldukça keyifli hale geldi. Uzun vadede ne olur, allah bilir spec şu anda

Aklının bir kenarında bulunması için de linki aşağıya bırakıyorum...

TURBO PETROL TUNING BOXES
    Bende baya sordum yazılım firmalarına dediğiniz gibi herkes farklı bişey söylüyor muhtemelen orjinal bineceğim ikinci el boxa yazılım parası vermek çok anlamlı değil gibi 201 hp vaad ediyor box ne kadar sağlıklı olur bilemedim

crazyngagerz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2cr Performance'dan bilgi alabilirsiniz.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece 3 4 aylık racechip kullandığım dönemde aracın sesi değişmiş ve gereksiz yorulduğunu görmüştüm. Turbo zaten ıslık çalıyordu o zamanlar, box sonrası iyice artmıştı. Bir de üzerine ana yatak değiştirecek kadar ses yapması da eklenince gözümde iyice kötü bir yere düşmüştü.

Söküp Custom yazılım yapıp turbo egzoz bir çok şey değiştiğinde aracı rahatlamış hissetmiştim. Aynı aracı yaklaşık o işlemlerden sonra bir buçuk yıldır kullanıyorum ve bu işlemlerden kaynaklı motorda bir sorun yaşamadım. Tabi ben 147 q2 için konuşuyorum.
    @oguz can alantor var, kendisi de o dönemler mito qv kullanıyordu, bu durumdan bahsetmişti. Egzoz filtre yazılım ile yukarda bahsi geçen güçler gelmişti. Kendisi görürse cevaplasın tecrübeli biri olarak.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Revlimit İstanbul la görüş istersen,
    İzmirde yaşıyorum istanbula gidip yaptırmak zor olur birde revlimitin fiyatlarda baya redline da diye duydum o kadar verip yaptırmam açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet ama değer. Millet T-jet ve multiairden neler yapiyor, bizde doğru düzgün yazabilen yok, T- jet konusunda 4 yıl uğraşan ve piyasada ki firmalarla gerek yazılım gerek görüşme konusundaki tecrübe lerime dayanarak söylüyorum.Bizde yapamayanlar aracı motoru kötülüyor, millet oem motor 300 hp lerde geziyor.
    Şu an stg 3 5-6 araç T-jet sorunsuz biliyoruz.

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fatihob a bir danış. Kendisi mitoyla fazlasıyla haşır neşir olmuş bir vatandaştır.
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ama değer. Millet T-jet ve multiairden neler yapiyor, bizde doğru düzgün yazabilen yok, T- jet konusunda 4 yıl uğraşan ve piyasada ki firmalarla gerek yazılım gerek görüşme konusundaki tecrübe lerime dayanarak söylüyorum.Bizde yapamayanlar aracı motoru kötülüyor, millet oem motor 300 hp lerde geziyor.
    Şu an stg 3 5-6 araç T-jet sorunsuz biliyoruz.
    Ben zır bilgisizim bu araçlar konusunda herkes bambaşka şeyler söylüyor t-jeti sorunsuz yüklediğini söyleyen postlar okudum çeşitli forumlarda ama multiair turbo için denk gelmedim zaten stage 2 bile düşünmüyorum ben ne roll kovalarım ne bişey yazılım en kolay upgrade gözümde o oluyosa yaparım olmuyosa zorlamaya gerek yok istanbula yolum düşerse revlimite bi uğrarım olmadı teşekkürler ilginize

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatihin aracı 155 lik versiyon multiairsiz üniteye sahipti o motorun önü yükleme açısından daha açık tjet olarak geçiyor sanırım o versiyon. qv den farklı olarak daha küçük bir turbosu var standartında. turbo değiştirip komple egzos yazılım ile tatminkar güçler alınıyor ama o versiyonun şanzımanı ve yürüyeni daha dayanıksız yanlış hatırlamıyorsam fatihin araç aks kesiyordu sürekli.
    bende eski qv sahibiyim ne yazık ki 170 multiair zaten limitlerine yakın bir motor biraz kurcalayınca elektronik olarak sorun çıkartmaya başlıyor. 10 15 beygir için kurcalamaya değmez aracı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    155 lik vl 36 turbo , 170 lik multiair de gt a1446 var, motor sistemi farklı, emme egzantrik yerine farklı sistem var, o turbo ile dp ile 215-220 alıyorlar, td04 ile 235-240hp. yapılıyor. TMC nin geliştirdiği yeni bir cam la 300 kere stok motor ulaşabiliyorlardı.
    Pist konusunda birşey diyemem tecrübem yok, elektronik arıza olayı tamamen yazılımla ilgili.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tel den yazdım ,yazım hataları için kusura bakmayın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler