User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
81 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: shell yakit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istasyona odaklı olunması taraftarıyım ben de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz shell istasyonu select olması gerekiyor, keşke şikayetinizi belirtseydiniz.
    Select olması konusunda biraz bilgilendirmeniz mümkün mü

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80bin km dir Shell kullanıyorum. Arada bi opet ve Total denedim Totalden memnun kalmadım ama Opette pek farkı olmadı sadece psikolojikmi bilmiyorum ama ses sanki daha çoktu opette.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün servise gittim bilgisayarda arıza görünmedi usta test sürüşü yaptı benzin aldığın yeri değiştir dedi. benzine su karışmış dedi direk
    bende shelli şikayet ettim. mecburen bu depoyu bitircez artık araba sürmekten soğudum

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de shellciyim ama yakıt fiyatlarının hali ortada. Bu sene flextrada ben de opete gömeceğim baya
    İşin aslı bende o sebepten mecburi seçtim , yakıt fiyatları dediğiniz gibi ma-alum, Ee böyle de bir fırsat varken opet ne kadar kötü olabilir diye seçtim
    ABO TRADING
    STR

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittim bilgisayarda arıza görünmedi usta test sürüşü yaptı benzin aldığın yeri değiştir dedi. benzine su karışmış dedi direk
    bende shelli şikayet ettim. mecburen bu depoyu bitircez artık araba sürmekten soğudum
    Nasıl yani şimdi bilgisayarda bir şey çıkmadı Usta kullanırken yakıttaki suyumu hissetti
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben ustanın yalancısıyım benzin alır almaz oldu arıza taramasında birşey çıkmıyor, tek seçenek bu kalıyor dedi. bu depo bitince belli olur artık başka yerden benzin alınca yine yazarım bu konuya

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shell ile iletişime geçtiğinizde yakıt alımı yapılan istasyon ve sizin araçtan numune alıyorlar. Bence bitirmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shell ile iletişime geçtiğinizde yakıt alımı yapılan istasyon ve sizin araçtan numune alıyorlar. Bence bitirmeyin
    shelle mail attim aracimdan numune alabilirsiniz diye

cuneytturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı 2 yakıtı karıştırırsanız performans kaybı gibi şeyler çok normaldir. Ben her seferinde 97oktanlık shell alıyorum daha hiç sıkıntı yaşamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Select olması konusunda biraz bilgilendirmeniz mümkün mü
    ''select'' ingilizce anlam olarak seçmek, ayırmak, seçilmiş olmak anlamını taşır. Bu ibareleri taşıyan istasyonlar Hollanda menşeili ve Türkiye bünyesinde olan istasyonlardır, yani dolayısı ile hata payı 0 veya 0 a yakın olmak zorundadır. Personelinden tutun tuvaletine market reyonuna kadar.... Ben Shell ''select'' istasyonlarını kullanırım ve bahsi geçen ters durumları hiç yaşamadım.

Aynı durum Total için ''BONJOUR'' istasyonları için geçerlidir. Yani ''Bonjour'' ve ''Select'' istasyonlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Daha önce hiç total denemedim ama 1-2 depo denemeyi düşünüyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Total=demiroren....

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Total=demiroren....
    Abi selamlar,

Dizel de opet mi shell mi? Hangisi favori olmalı?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı samet59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı aldığım günden beri 12000km dir shell den alırım yakıtı, bahçeşehir-avcılar-esenyurt çevre istasyonlardan. burada ve çevre forumlardan okuduklarım ile hep shell önerilirdi anlamadım şimdi km lerdir yanlış mı alıyormuşuz ? birde şunu merak ediyorum atıyorum burada bir konu açılsa örneğin opet kötü diye yada total kötü diye mutlaka birileri çıkıp ben memnun değilim şu nedenden dolayı diye açıklama yapacak. zamanında hatırlarım ford-fiat-alfaromeo gibi markalar satılırken koç grubu olduğu içi opeti şart koşarlardı. bir çok insan beğenmezdi opetin yakıtını (hala böyle anlaşmalar var sanırım emin değilim). bu yakıt konusu biraz psikolojik olabilir mi çünkü bu işin bir standartı var ve bu bildiğim kadarı ile denetleniyor ??
    Nedeni çok basit buradaki çoğu kişi bilmeden piskolojik olarak konuşuyor.Sizinde dediğiniz gibi neticede bu markaların hepsi bir takım denetlemelerden geçiyor yani shell yada opet yada po aracını tekletecek kadar kötü kalitesiz bir yakıt alamaz.Bende bu tür sorunların istasyon kaynaklı olduğunu düşünürüm bilinçli ve işe ticari olarak değilde duygusal olarak bakan esnaf zihniyetli firmalar zaten yakıt aldıklarında 1 - 2 gün o yakıtı deposunda dinlendirip öyle satışa çıkarır maksat içerisinde su pislik vs. varsa dibe çöksün insanlara temiz yakıt verelim diyedir.

Ben şuna kesinlikle inanıyorum üç kuruş paraya şerefini satan insanlar var tabikide deposundaki benzine su katan da var bu memlekette.İstasyonların denetlemesini yapan kurumlar ile konuşulup bulunduğunuz bölgede onların önerilerine göre de istasyon seçebilirsiniz.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mümkün olduğunca markaların kendi istasyonlarını seçin, benim sabit bildiğim istasyonlar var BP, Shell ve Aytemiz'in kendine ait; onlar dışında yakıt almıyorum aldırmıyorum genelde

LPG için Aytemiz görüp görebildiğim en iyi gaz, (6-7 yıldır 150bin km'yi geçkindir gazcıyım ) benzinli C180'e de oradan benzin alıp kullandım yarım depo yine sorunsuzdu, benzinli araca geçmek gibi bir heyecan ararsam yine Aytemiz'den devam edeceğim, çok geliştiriyorlar kendilerini bence her konuda
    Konu TarikS tarafından (04-02-2018 Saat 01:07 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedeni çok basit buradaki çoğu kişi bilmeden piskolojik olarak konuşuyor.Sizinde dediğiniz gibi neticede bu markaların hepsi bir takım denetlemelerden geçiyor yani shell yada opet yada po aracını tekletecek kadar kötü kalitesiz bir yakıt alamaz.Bende bu tür sorunların istasyon kaynaklı olduğunu düşünürüm bilinçli ve işe ticari olarak değilde duygusal olarak bakan esnaf zihniyetli firmalar zaten yakıt aldıklarında 1 - 2 gün o yakıtı deposunda dinlendirip öyle satışa çıkarır maksat içerisinde su pislik vs. varsa dibe çöksün insanlara temiz yakıt verelim diyedir.

Ben şuna kesinlikle inanıyorum üç kuruş paraya şerefini satan insanlar var tabikide deposundaki benzine su katan da var bu memlekette.İstasyonların denetlemesini yapan kurumlar ile konuşulup bulunduğunuz bölgede onların önerilerine göre de istasyon seçebilirsiniz.
    Cogunlukla size Katilmakla beraber bazi konularda yanlisi duzelteyim. Hicbir istasyon yakiti dinlendirmez, oyle bir luksu yoktur. Bu tip sorunlar benzinde psikolojik olabilir ya da istasyon dumen yapmis olabilir ama dumen yapan istasyon bir kere bunu yapabilir, sikayette tespit edilirse istasyona ciddi ceza kesilir. Dizel yakitta ise durum benzinden daha kotu, istasyon ismi vermeyeyim , bazen shell mazot alimini tuprastan vermeyi kesiyor ve baska dolum tesisinden yaptiriyor , o baska dolum tesisi de baska markanin ithal mazotu. O mazottan su da cikiyor camur gibi pislikte cikiyor. Normalde hicbir shell istasyonu da tuprasin mazotundan baska mazot almak istemiyor. Bu ithal gemi mazotu denk gelirse durum kotu mumkun oldukca eurodizel alin. O mazot su gibi beyaz yarim saat sisede bekleyince dibine camur gibi cokme yapan bir mazot.. eurodizeli kismen daha iyi
    Konu onur_S tarafından (04-02-2018 Saat 02:51 ) değiştirilmiştir.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur_s 20 .000 litre ve alti satan istasyonun yakıt dinlendirme şansı olabilir. Oda tank kapasitesi ne bağlı mesela bende 6 adet 19 luk tank var yakitlarim dinlenmiş olur genelde . O iş sorumlu da biter.

Kötü takip olayını şu an en çok veren firma yukarda örnek li denizde kimi çevirir se kalite bakmadan alıyor . 2 kere full yaptım şehir içi opet e göre 100 150 km az gittim biri kendi istasonuydu düşü n

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncelleme yapıyorum:
    depo dün akşam bitti bu sefer petrol ofisinden 50 liralık aldım ve araba normale döndü
    sonranbugün başka bir shell den 100 liralık aldım (taşıt tanıma olduğundan mecburen shell den almam lazım)
    araba yine aynı oldu, en başa döndük gaz tepkisi zayıfladı yani şöyle bir durum oluşuyor başka benzinle pedala dokununca ivmeleniyor ama shell den alınca pedala herzamankinin 2 katı fazla basmak gerekiyor dipgaz da arabanın gidişi yine iyi.
    shell in koydugu katkı sanırım gaz pedalı hassasiyetini azaltıyor
    yada besim araba yakıt seçiyor. çok saçma bir durum. artık 100 liralık shell den üzerine de 100 liralık başka yerden alıp mix yapacağım sanırım

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50.000km’dir Shell dizel kullanıyorum. Hiç bir problem yaşamadım. Başka markadan 1 litre bile yakıt almadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler