User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 1.4 tsi 122 k03s turbo

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 tsi 122 k03s turbo

Arkadaşlar böyle bir planımız var fakat kafamda sorular var 122 turbosuyla yapılacak şeyler yapıldı turboyu büyütelim diyoruz elimizde bi turbo var daha doğrusu duruma göre alacağım hazırda var yani, after cooler olan aracımı intercooler yapmam gerekecek sanırım ne kullanmalıyım ne kadar zahmetli cooler ve turbo uygulanırsa motor ici ne kadar dayanıklı sizlere sormak istedim yoksa hiç girmeyeceğim bu işe aracım golf 6

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba , bende de cax motor a3 var hocam merakimdan soruyorum. K03 veya hybrid yaptiniz mi turboyu ? Bilgilendirebilir misiniz ?

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    intercooler ekleyin turboyu takabilirseniz güzel olur k 03s bildiğim kadarıyla 1.8 t 225 liklerden çıkıyor pistonlara baktınız mı cth motorla aynı mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    intercooler ekleyin turboyu takabilirseniz güzel olur k 03s bildiğim kadarıyla 1.8 t 225 liklerden çıkıyor pistonlara baktınız mı cth motorla aynı mı
    Bilgim olmadigindan soruyorum hocam cth motor 160lik larim kodu bilgidim kadariyla 2013 sonrasi. Pistonlarin veya kollarim ayni olup olmadigini nasil anlayabiliriz ? 2. Olarak intercooler sistemi cok maliyetli olur mu cunku aracta olmayan bir sistem olup da buyutmek gibi degil malesef 3. Olarak da k03s te egzos manifoldu 4 lu olarak giriyor turboya bildigim kadariyla. Bizim td025 turbolarda tekli. Bunun icin bir torna islemi vs gerekir mi ? Hazir olarak konmamak icin forumda konuyla alakali tum postlari okudum ama genelde eski konular malesef. Son olarak genelde onerilen hybrid veya fr 140lik turbosu. Sonucta gunluk binilecegi icin alt devirler de onemli benim icin en azindan. Amacim da saglikli max 190hp gibi bir deger. 140lik fr turbosunda basinc kacirma olur mu ondan da emin degilim. Cok soru sordum bilgisizligime ve heyecanima verin
    Konu EmreK tarafından (02-04-2018 Saat 00:10 ) değiştirilmiştir.

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Manifold muhtemelen flansla halledilir ben uygulamayı yapmadım motor ici kaldırır mı ne denli sağlıklı olur bilmediğimden cax motorlar için kimse uğraşmamış pek bende yazılım dp egzoz specleriyle kullanıyorum bu halide tatminkar ama maliyet çok olmazsa ve saglikli olursa diyerek turboyu sordum cevap alamadım

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    160 lik twincharge motorun turbosunu direk takabilirsiniz. Intercooler yapmak zorunda degilsiniz fakat yaparsaniz da kotu olmaz. Turbonun yag besleme borusunu degistirmeniz lazim. Eksozun downpipe kismi degismeli. Filtrenin de yeri degisiyor. Eger dusunurseniz butun eksoz ve borulari elimde mevcut daha onceden yaptigimiz ve sonradan arac satilirken sokulen parcalar. Uygun fiyata verebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160 lik twincharge motorun turbosunu direk takabilirsiniz. Intercooler yapmak zorunda degilsiniz fakat yaparsaniz da kotu olmaz. Turbonun yag besleme borusunu degistirmeniz lazim. Eksozun downpipe kismi degismeli. Filtrenin de yeri degisiyor. Eger dusunurseniz butun eksoz ve borulari elimde mevcut daha onceden yaptigimiz ve sonradan arac satilirken sokulen parcalar. Uygun fiyata verebilirim
    160lik motorla bizim motorun hava filtresi borulari cok farkli evet amma turbo yag besleme borulari neden degismeli acaba ? Yani sadece borularinin degismesiyle daha buyuk bir turbo icin daha iyi bir yaglama saglayabiliyor muyuz ? Araci alali cok olmadi hayli bilgisizim aciklayabilirseniz cok memnun olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ozel mesaj attim.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmreK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    160lik motorla bizim motorun hava filtresi borulari cok farkli evet amma turbo yag besleme borulari neden degismeli acaba ? Yani sadece borularinin degismesiyle daha buyuk bir turbo icin daha iyi bir yaglama saglayabiliyor muyuz ? Araci alali cok olmadi hayli bilgisizim aciklayabilirseniz cok memnun olurum.
    yağ girişindeki rekorların vida yerleri birbirne uyucak mı ?? uymuyorsa diş açmak yerine rekorun ucu değişmeli. bence ondandır yeri değişmiyorsa..
    SM PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler