User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
60 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat 1.4 Turbo Multiair Yazılım

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Question Fiat 1.4 Turbo Multiair Yazılım

Merhaba arkadaşlar,

Fiat 500X 1.4 Multiair 140hp TCT (çift kavrama otomatik) aracıma yazılım yaptırmak istiyorum.

Araç Jeep Renagede ile tamamen aynı, 500X beyin olarak Magnetti Marelli kullanıyor Jeep Bosh olabilir.

Yurtdışı sitelerde bakıldığı zaman 140>165-170hp aralık belirtiliyor. Ben İzmirde X bir firmada denedim yazılım yazılım vs sıkıntı yok ancak sonrasında arıza ışıklarını söndüremiyoruz ve Start Stop devre dışı kalıyor, o yüzden orjinale döndük.

Kendi veya çevresinde yaptıran veya bilgi sahibi olanlar yazabilirse sevinirim. Son çare Racechip 'e yönelecem yoksa istemeye istemeye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Fiat 500X 1.4 Multiair 140hp TCT (çift kavrama otomatik) aracıma yazılım yaptırmak istiyorum.

Araç Jeep Renagede ile tamamen aynı, 500X beyin olarak Magnetti Marelli kullanıyor Jeep Bosh olabilir.

Yurtdışı sitelerde bakıldığı zaman 140>165-170hp aralık belirtiliyor. Ben İzmirde X bir firmada denedim yazılım yazılım vs sıkıntı yok ancak sonrasında arıza ışıklarını söndüremiyoruz ve Start Stop devre dışı kalıyor, o yüzden orjinale döndük.

Kendi veya çevresinde yaptıran veya bilgi sahibi olanlar yazabilirse sevinirim. Son çare Racechip 'e yönelecem yoksa istemeye istemeye.
    Kardeşimde Punto evo abarth var. multiair turbo o da. Orjinal beyine dr. ecu özgün yazdı kardeşim gayet memnun. İstersen görüş derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Mustafa abiyle bir görüşeyim, problem start stop ile alakalı sanırım veya otomatik olduğu için kalibrasyon yaparken sıkıntı çıkıyor da olabilir.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    magneti marelli nin box uygulaması var eger onunla uyumluysa onuda dusunebılırsın.
    @rahmitanir kullanıyor tjet te yardımcı olur danışabilirsin.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    magneti marelli nin box uygulaması var eger onunla uyumluysa onuda dusunebılırsın.
    @rahmitanir kullanıyor tjet te yardımcı olur danışabilirsin.
    Konuyu ilk gördüğümde benim de aklıma geldi. Ama Magneti Marelli'nin sitesine baktığımda, Jeep için yazılım yapmamışlar, desteklemiyor maalesef.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de box taraftarıyım çünkü sanıyorum Multiair ünitesi yazılım anlamında kıllık yapıyor. Dediğiniz gibi start-stop iptal olması, boost-cut vs. gibi sorunlar oluyor.

Zaten box'lara baktığınızda beyin haricinde 2-3 sensöre birden bağlanıyor, yanıltma manıltma bişeyler yapıp açmayı sağlıyor gibi geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mustafa abi aracılığıyla Özgün'ün yaptığı yazılım ile arıza vermesi veya start stop iptal olması vs gibi sorunların hiçbirini yaşamadık ama acaba uygulamadan uygulamaya fark mı oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa abi aracılığıyla Özgün'ün yaptığı yazılım ile arıza vermesi veya start stop iptal olması vs gibi sorunların hiçbirini yaşamadık ama acaba uygulamadan uygulamaya fark mı oluyor.
    Özgün benim Giulietta'ya da yapmıştı sağolsun, sorun yoktu bende de ama Multiair motor cins, öyle TSİ'lardaki gibi çatır çutur artmıyor maalesef. Gerçi bendeki motor 170'likti, 140'lıklar da aynı dertten muzdarip midir bilemiyorum.

Start-stop iptali vb. konusunu eksik yazdım, gücü daha fazla artırmaya çalışınca bunları yapıyor. Örneğin 170'lik motoru 190 yapıyorsunuz, 191 yapınca kalıyor. Bi değeri yanlış okuyor, hemen motor arıza lambası yanıyor, start-stop iptal oluyor falan...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgün benim Giulietta'ya da yapmıştı sağolsun, sorun yoktu bende de ama Multiair motor cins, öyle TSİ'lardaki gibi çatır çutur artmıyor maalesef. Gerçi bendeki motor 170'likti, 140'lıklar da aynı dertten muzdarip midir bilemiyorum.

Start-stop iptali vb. konusunu eksik yazdım, gücü daha fazla artırmaya çalışınca bunları yapıyor. Örneğin 170'lik motoru 190 yapıyorsunuz, 191 yapınca kalıyor. Bi değeri yanlış okuyor, hemen motor arıza lambası yanıyor, start-stop iptal oluyor falan...
    bizdeki araç şuanda 200+ ama bilemedim siz öyle yazınca. bizdeki arac punto evo abarth. acaba model beyin versiyon farkı falan mı var?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizdeki araç şuanda 200+ ama bilemedim siz öyle yazınca. bizdeki arac punto evo abarth. acaba model beyin versiyon farkı falan mı var?
    Olabilir hocam, hepsinde farklı bişeyler kullanıyorlar. Bahsettiğime stg1 diyebiliriz, daha sonra downpipe vs. falan da yaptım, yuvarlak 200 olmuştur diye düşünüyordum, rakamları afaki yazıyorum... Özgün'e tekrar gidip ince ayar yaptıramadım, kendisini de çok meşgul etmek istemedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Valla attığımız yazılım kısık bir yazılımdı yani 160hp civarı taş çatlasın, bakayım bir Mustafa abiyle konuşayım deneyelim ne çıkacak

Bu arada Tjet ve Multiair (ikiside 1.4 140) farklı. Beyin olarak Bravo veya Punto Bosh kullanırken 500X'te Magnetti marelli var.

Not: Araba zaten 140hp ile çok can yakıyor hafiflikten dolayı 60-160 arası 1.4 160dsg Passat CC ile aynı gidiyor mesela ama yazılımla yakıt tüketimi düşültüp verimi arttırmak hedefim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla attığımız yazılım kısık bir yazılımdı yani 160hp civarı taş çatlasın, bakayım bir Mustafa abiyle konuşayım deneyelim ne çıkacak

Bu arada Tjet ve Multiair (ikiside 1.4 140) farklı. Beyin olarak Bravo veya Punto Bosh kullanırken 500X'te Magnetti marelli var.

Not: Araba zaten 140hp ile çok can yakıyor hafiflikten dolayı 60-160 arası 1.4 160dsg Passat CC ile aynı gidiyor mesela ama yazılımla yakıt tüketimi düşültüp verimi arttırmak hedefim.
    Ben de 170'lik 500x aldım Aralık ayında 2.el... 140'lık böyleyken 170'lik tam sleeper modunda

Ama bu motordan çok bişey alamadığımı bildiğim için Özgün'e tekrar götürsem mi kararsız kaldım Bir de bu sefer artık alet iyice aile modunda kullanılacağından, yalnızca yazılımla kalmış olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    140'ta TCT Çift kavrama 6 ileri var, sizin 170'liklerde 9 ileri ZF tork konvertörlü Cherokee'lerde kullanılan şanzıman.

Birde 170'lik lerin 4x4 dezavantajı var ağırlık ve aktarım olarak. Ama ikiside çok güzel gidiyor.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde geçen ay 500x 1.4 140hp aldık eşime.

Gayet güzel ve yeterli bir motor gücü var. Yazılımla çok daha iyi olur ancak frenleme ve yol tutuşunda elden geçmesi gerekebilir.

Konudan bağımsız olacak ama tavan rayı yok bizim aldığımız modelde. Tavan rayı nerden temin edebiliriz bilgisi olan var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Güle güle kullanın, frenleme kötü ama yol tutuşu zorlayın derim alışınca oynak ve güzel yol tutuyor ama hafif yattığı için alışana kadar kötü gibi geliyor aslında oldukça sert ve güzel.

Tavan rayı serviste 1100tl civarıydı yanılmıyorsam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

evoda da magnetti var. fiat bu işte enteresan.

buarada bende 1.6 mjet 500x var cross pluss bu bile zevkli sınıfına göre 1.4 140 olanı dusunemiyorum tam saka makinasıdır tahminen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    140'ta TCT Çift kavrama 6 ileri var, sizin 170'liklerde 9 ileri ZF tork konvertörlü Cherokee'lerde kullanılan şanzıman.

Birde 170'lik lerin 4x4 dezavantajı var ağırlık ve aktarım olarak. Ama ikiside çok güzel gidiyor.
    Aynen hocam, alet 1.5ton civarında, hesapta küçük suv
    Giulietta'da aynı motor ile 0-100 7.2 veriliyordu, bunda 8.6 gibi bişey verilmişti teknik verilerde. Ama ufak tefek gazlamalarda pek fark hissetmiyorum diyebilirim, baya zevkli gidiyor hissiyat olarak, hiç ağırkanlı değil. Tabi ki yan yana iki aracı yürütsek fark belli olur.

Tavan rayı sunroof olmazsa kendiliğinden gelmiyor mu? Cross Plus pakette mi yoksa o...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Pop'ta gelmiyor, Cross'ta standart.

Bu da bizim ufaklık;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın, renk çok güzelmiş. Hmm Cross'ta öylemiş demek, eyvallah...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler