User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Audi a3 1.4 tfsi manuel tekleme

BATAK-RC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi a3 1.4 tfsi manuel tekleme

Merhaba
    Bi kaç önce aracımı yeni aldım 2008 model a3 8p 1.4 tfsi motor. Aldığımda bazen tekleme yapıyodu 2000-3000 devir aralığında yüksek viteste iken. Sürekli yapmadığı için yakıttandır diye düşündüm sürekli opet almaya başladım düzelmişti yani azalmıltı en azından.
    Geçen hafta dr ecu’da yazılım yaptırdım yaptırdıktan sonra daha belrgin hale geldi tekleme bende özel bi özel bir servise götürdüm arıza ışığı yanmadığı için bobinden değildir dediler bende bujileri değiştirdim platin ngk aldım.
    Çok farketti tekleme tamamen geçti fakat düşük devirlerde hızlanırken çok ince böyle tekleme şeklinde değilde pürüzlü bir ivmelenme var.
    Dip gaz da ya da yüksek devirde hissedilmiyo. Bunu nasıl çözerim hiç tecrübesi olan varmı bu konuda ? Şimdiden teşekkür ederim

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bobin ve buji derler. Bobinleride değiştirmeniz gerekebilir (ben olsam değiştirirdim). En son ihtimal kayış ve ya varsa zincirden de olabilir diye tahmin ediyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgisayara bağlayarak bobin arızasını görmek mümkünmü bunun bi yolu yokmu peki ? En azından emin olarak değiştirsem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek bobin sıkıntı yaratmaya başlamış ise diğerlerinin de eli kulağındadır diye tahmin ediyorum.
    bu arada bujilerinde çakmaları oluyor, sizin yerinizde olsam servisten orjinal 4 buji ve 4 bobin temin eder onları takardım.
    haricinde eğer arıza kaydı bıraksaydı, buji ve bobin değiştiğinizde geçmeseydi ateşlemenin elektrik tesisatını değiştirmenizi tavsiye edicektim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklısınız çok fazla çakması varmış buji ve bobinlerin. Ben aldığım yerin en azından güvenilir olduğunu düşünerek aldım. bobinlerinde sırayla fişlerini çekerek acaba bi değişiklik olacakmı diye kontrol ettim hepsini sırayla çektiğimde motor sendelemeye başladı o yüzden çalışıyor diye düşündüm. Benim istediğim bilgisayara bağlatarak herhangi bir ateşleme arızası varmı öğrenemezmiyiz ?
    aracın hiçbir çekiş problemi yok sadece 2000-3000 arasındayken bi pürüzlülük var anlatamadım pek ama o devir aralığında pürüzsüz bir hızlanma yok bunun sebebi ne olabilir acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun bobin değişimi ile maslak oto sanayinde halloldu. bobinlerden hangisinin bozuk olduğunu anlamanın tek yolu sanırım değiştirerek tek tek denemekmiş. O yüzden takım bobin değişimi ile sorun çözüldü. Belki aynı sorunu yaşayan biri olursa işine yarar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler