User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Leon FR Egsoz sistemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Leon FR Egsoz sistemi

Merhaba,

Arkadaşlar 150'lik Leon FR ACT aracıma egsoz sesi yaptırmayı düşünüyorum öneri olan var mıdır?
    Ne gibi bir sistem yaptırmam gerekiyor. Varex vb. gibi. Tok bir ses istiyorum.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    60 lık downpipe.
    60 lık düz boru
    Freeflow orta susturucu
    Sonada Varex koyarsınız.

Hem performansınız düşmez,hemde tok bir ses olur.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Downpipe için arabayı alt devirlerde öldürüyor gibi birşeyler söylediler?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Poyr4z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo olan araçlarda tam tersi dovnpipe eksoz sistemi tam tersi aracın performansını artırır sizin dediğiniz atmo araçlarda olur alt devir kaybı
    Ama şuna dikkat edin düz boru sonada varex koyarsanız ortaya uygun bi susturucu mutlaka koydurun yoksa aşırı bir ses çıkar ve varex kapalı bile olsa sesi tam kesmez 160 lık fr da bayağı tecrübe ettik
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok az şehir içinde alt devirlerde tork eksikliği hissedebilirsin dp sonrası yazlım yaptırırsan tam faydasını gorursun

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40.000 kilometredir 125 bg fr , komple düz boru , kat iptali , downpipe , susturucular iptal, warex kullanan biri olarak söylüyorum. Alt devir ( özellikle yokuş yukarı ) biraz öldürüyor. Egzoz kapalıyken ses yok . Egzoz açıkken 3000 devirden sonra bağırmaya başlıyor.
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takacağın orta susturucu ekarte eder.hissetmezsin çok
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkeze merhaba konuya bi güncel çekeyim.

140 lık mk3 fr aldım, araç tamamen stock, dp üzerinde kalıcak şekilde orta ve sonu iptal ettirsem ses rahatsız edici olur mu ?

Varex istemiyorum tsı ı geri düşürüyo, ve ekstra ağırlık ..

Daha önce bu şekilde yaptıran oldumu. ? Yoksa ortaya spor susturucu şart mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba konuya bi güncel çekeyim.

140 lık mk3 fr aldım, araç tamamen stock, dp üzerinde kalıcak şekilde orta ve sonu iptal ettirsem ses rahatsız edici olur mu ?

Varex istemiyorum tsı ı geri düşürüyo, ve ekstra ağırlık ..

Daha önce bu şekilde yaptıran oldumu. ? Yoksa ortaya spor susturucu şart mı ?
    Biz 140 lık FR'a 3 kere egzoz yaptık.
    1- Orta son iptal downpipe üstünde.
    Gazı bıraktığında birden paatt diye patlıyordu. Araç sardığında ki seside iki demir birbirine vururcasına çatırdıyordu. Çok fazla sesi var güzel ama baş ağrıtıyor. Direk bağlanmalık.
    2- Orta iptal sona kumanda (1 ay sonra Kumanda kapanmadı açılmadı) sevemedik.
    3- Orta spor susturucu son iptal. En güzeli buydu ne çok ne az yüksek devirde gazı bıraktığında patırdamalar ufak ufak geliyodu. Araç sardığındaki seside toktu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz 140 lık FR'a 3 kere egzoz yaptık.
    1- Orta son iptal downpipe üstünde.
    Gazı bıraktığında birden paatt diye patlıyordu. Araç sardığında ki seside iki demir birbirine vururcasına çatırdıyordu. Çok fazla sesi var güzel ama baş ağrıtıyor. Direk bağlanmalık.
    2- Orta iptal sona kumanda (1 ay sonra Kumanda kapanmadı açılmadı) sevemedik.
    3- Orta spor susturucu son iptal. En güzeli buydu ne çok ne az yüksek devirde gazı bıraktığında patırdamalar ufak ufak geliyodu. Araç sardığındaki seside toktu.
    Ertan teşekkür ederim yorumun için , sanırım en mantıklısı ortaya spor susturucu koymak, ilk etapta orta iptal son iptal bi denicem, alt devirlerde rahatsız etmiyorsa sorun yok, nasıldı alt devirlerde hatırlıyomusun ? Sakin kullanınca polisin farketmemesi şart . Dp yi hiç oynamam yazılım düşünmüyorum çünkü .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ertan teşekkür ederim yorumun için , sanırım en mantıklısı ortaya spor susturucu koymak, ilk etapta orta iptal son iptal bi denicem, alt devirlerde rahatsız etmiyorsa sorun yok, nasıldı alt devirlerde hatırlıyomusun ? Sakin kullanınca polisin farketmemesi şart . Dp yi hiç oynamam yazılım düşünmüyorum çünkü .
    Valla cold startı felan çok fazlaydı. Ses sorun yaratır zaten ortaya susturucu takmak için kendi susturucusunu sökecek o zaman bakarsın kararını verirsin çok gelirse spor susturuyucu takarsın.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kumandasız yaptırma bence. sakin kullanım diye birsey yok artık. belli araç modelleri hep etiket. özellikle gece cevirmelerinde cektirir kenara gazlatır ses gelirse paketler adamlar masallah desibelmetre gibi ak. kumanda oldumu en azından kapatırsın gerci onada uyananlar var ama genelde yırtarsın. ben sciroccoda orta+son iptal yapmıstım sahane ses veriyodu ama memur görünce köse bucak kacmaktan sıkıldım en sonunda baglatınca tertemiz yedim cezayı orjinale döndüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kumandasız yaptırma bence. sakin kullanım diye birsey yok artık. belli araç modelleri hep etiket. özellikle gece cevirmelerinde cektirir kenara gazlatır ses gelirse paketler adamlar masallah desibelmetre gibi ak. kumanda oldumu en azından kapatırsın gerci onada uyananlar var ama genelde yırtarsın. ben sciroccoda orta+son iptal yapmıstım sahane ses veriyodu ama memur görünce köse bucak kacmaktan sıkıldım en sonunda baglatınca tertemiz yedim cezayı orjinale döndüm
    Abi biz antalyanın tam merkezinde oturmuyoruz, polisle çok nadir muhatap oluyorum ama tabi sonuçta uzun yol a gitsek çevirebilir elin oğlu dinlemez, tabi haklısın aslında fr da dediğin gibi etiket oldu apaçiler yüzünden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ertantamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla cold startı felan çok fazlaydı. Ses sorun yaratır zaten ortaya susturucu takmak için kendi susturucusunu sökecek o zaman bakarsın kararını verirsin çok gelirse spor susturuyucu takarsın.
    Tamamdır kardeşim ortaya susturucu şart anlaşılan teşekkür ettim .

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu leon olunca bence de varex şart, kuzenim dizel leon aldı haftada bir çevirmeye giriyor direk leon çeviriyorlar

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Act lerde ortada iki adet susturucu var. Bence son susturucuyu ve sondan bir önceki susturucuyu iptal edin, orta susturucu ve dp uzerinde kalsin. Bu sayede hem tadında, polisle uğraştırmaz hemde hafif patirdamali güzel bir ses alırsınız. En azında denemesi de maliyetsiz bir süre bu şekilde binin. Sıkılınca bakarsınız duruma.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dp ve sadece son ile deniyen oldumu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Act lerde ortada iki adet susturucu var. Bence son susturucuyu ve sondan bir önceki susturucuyu iptal edin, orta susturucu ve dp uzerinde kalsin. Bu sayede hem tadında, polisle uğraştırmaz hemde hafif patirdamali güzel bir ses alırsınız. En azında denemesi de maliyetsiz bir süre bu şekilde binin. Sıkılınca bakarsınız duruma.
    Konu sahibinin aracı act abi lakin benimki 140 lık, iki susturucu var, sanırım gelicek hafta içi yaptırıcam. Düzgün bi spor orta susturucu bulursam, spor orta gerisi düz boru olucak. Filitre kitim de var keyifli olur diye tahmin ediyorum.
    Konu i-vtec07 tarafından (26-04-2019 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba konuyu güncellemek istedim.

1.2 tsi 105 lik fr ibizam var hafif bir ses istiyorum.. ama Downpipe ve yazılım düşünmüyorum.

arabanın altı sanırım 2 parçadan oluyormuş kattan ortaya kadar bir boru ortadan sona kadar bir parça ben bu ikinci parça yerine düz boru yapıp sona varex koysam çok mu geri düşerim ? veya hiç varex koymayıp ortaya spor sustucu koysam yine güç kaybı yaşarmıyım ?

hepsini geçtim sadece sonu iptal etsem ?

bazıları güç kaybını hissetmezsiniz yazmış. bazıları araba bildiğin geriye düştü demiş.. tecrübeli arkadaşlar abiler bir yardım eli lütfen

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler