User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 2005 C5 1.6h Hdi turbo

Supercharger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2005 C5 1.6h Hdi turbo

Hayırlı geceler arkadaşlar. Arabamızın turbosunu ileride değiştireceğiz. Çok randımanlı çalışmıyor. Bu üstünde bulunan garret gt1544v kodlu turbo yazılıma uygun olmadığını çok çabuk arızalandığını okudum. Araç stok 110 beygir. Benim istediğim hazır değişmişken kaliteli yazılıma uygun bir turbo takmak biraz daha iyi yürümesini sağlamak. Farazi konuşacak olursam 140hp civarları yeter. Böyle bir güç artışı için en az maliyetli yol ne olur? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GT1544v bildiğim kadarıyla vakumlu turbolardan yani elektronik kontrolcüsü yok. O yüzden kişisel tavsiyem hybrid yapman. Elektronik olsaydı GTD1244vz tadilat gerekmeden kullanılabiliyor.

Bu projenin aysını aracıma uyguladım. DS3 1.6 eHDI 92 BHP turbo upgrade - MHI TD02 to Garrett GTD1244VZ VNT turbo - DS3 Owners Club - DS3Club.co.uk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GT1544v bildiğim kadarıyla vakumlu turbolardan yani elektronik kontrolcüsü yok. O yüzden kişisel tavsiyem hybrid yapman. Elektronik olsaydı GTD1244vz tadilat gerekmeden kullanılabiliyor.

Bu projenin aysını aracıma uyguladım. DS3 1.6 eHDI 92 BHP turbo upgrade - MHI TD02 to Garrett GTD1244VZ VNT turbo - DS3 Owners Club - DS3Club.co.uk
    Hocam benim bildiklerim hep yüzeysel. Hybrid turbodan kastınız bu twinscroll diye geçenler sanırsam. Şimdi hocam yani masrafları cebi yakmayacak şekilde nasıl hallederiz? Yani mümkün olduğunca az parça değişerek. Birde şimdi bu attığınız sanırım hybrid turbo. Benim dediğim modelden daha mı büyük ve yazılıma yatkın? Yani konuyu inceledim biraz devam edicem. Ama beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Mesela yerine ne takabilirim, hangi parçalar değişmeli, stok intercooler yeter mi? Arabayı aldığımız da zaten dpf egr iptali vardı o konuda rahatım allahtan. Yardımlarınızı bekliyorum.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim attığım hybrid değil orijinal turbo sadece VNT'li olan versiyonu ve elektronik kontrolcüsü var.

Aslında benim konumu okursan biraz fikir edinebilirsin. Orada arkadaşlar GT1544 turbo için neler yapılabilir onlardan da bahsetmişlerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim attığım hybrid değil orijinal turbo sadece VNT'li olan versiyonu ve elektronik kontrolcüsü var.

Aslında benim konumu okursan biraz fikir edinebilirsin. Orada arkadaşlar GT1544 turbo için neler yapılabilir onlardan da bahsetmişlerdi.
    Hocam okudum konunuzu. Yine anladım sayılır ama arabalara hangi turbonun uyduğu konusunda kafam karıştı biraz. Neyse hocam şimdi biz yyine 1544v alsak o adamın yazdığı gibi bir setup yapsak yada en kötü yazılım ile 140 civarına çıkarsak ki sağlıklı olur mu bilmiyorum. İyi olur mu sizce? Önemli olan turbonun basınç açınca sorun çıkarmaması bizim için. Misal siz sanırım 1544v yi hybrid çevirin dediniz. Benim hayatım hiç nöyle bir tecrübem olmadı. Bu işlemleri yaptırmak ne kadar tutar ve hangi parçalara kesin değişiklik lazım olur? Teşekkür ederim şimdiden

Yav özel mesaj gönderemedim hocam kusura bakmayın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler